Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Meglehetősen érdekes probléma. :3x3: Ha mással nem jutsz dűlőre, akkor megpróbálhatod az MBR-t újraírni, hátha az segít. Win7 dvd be és a boot könyvtárban találod: bootsect /nt60 /mbr c: Fogalmam sincs, hogy ez futó win alól rendszergazdai jogokkal menni fog-e vagy a dvd-ről kell bootolnod hozzá.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A tesztelést nem valami BootCD-vel csináltad, amikor gondok voltak a memóriával? Lehet az piszkított bele a rendszerbe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-06-29, 21:52:57
A tesztelést nem valami BootCD-vel csináltad, amikor gondok voltak a memóriával? Lehet az piszkított bele a rendszerbe.

memtest86+ CD-ről.

Cobra

Az pedig nem okozhat ilyet. Nem lehet, hogy használt volt a merevlemez és volt rajta egy EXT2/3 filerendszer? Másra nem tudok gondolni, hogy hogy került bele a boot sorrendbe egy Linux.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-06-30, 00:53:38
Az pedig nem okozhat ilyet. Nem lehet, hogy használt volt a merevlemez és volt rajta egy EXT2/3 filerendszer? Másra nem tudok gondolni, hogy hogy került bele a boot sorrendbe egy Linux.

Egyszer írható CD-ről van szó, így nem lehet.
Én azt nem értem, hogy miért a C meghajtón látja, ahol eleve a win7 van.

Cobra

Mondom a C-t tartalmazó HDD. Azon nem lehet, hogy volt egy Linux, amit nem láttál?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-06-30, 21:28:18
Mondom a C-t tartalmazó HDD. Azon nem lehet, hogy volt egy Linux, amit nem láttál?

Egy teljesen vadiúj HDD-t vettem, semmi nem volt rajta. Én meg nem telepítgetek Linuxot sehova.
Mondjuk emlékeim szerint mintha a Paragon Partition Manager telepítése idején jelentkezett volna először a boot screen, de ez már nem biztos.

kikuchiyo

Off: ismételten szeretném megköszönni Kvikvegnek, hogy felhívta a figyelmemet a meld programra.
Órákat spórolok meg vele.
Failure is the default option

Próféta

.Attila: Lemezkezelőben megnézheted, milyen partíciók vannak.

A boot menüről:
Ha a boot manager azt írja, hogy "C:", akkor az biztos nem a Linuxé, mert az nem hív semmit "C:"-nek.
Ha a Paragon akármié, akkor először szégyelld magad, hogy ilyesmit használtál. Utána a telepítőlemezről a Windows Recovery Environment bebootolása után kitessékelheted a boot managert a Windowsos javára.
Ha pedig a Windows BCD van ilyen hülyén összerakva, akkor EasyBCD-vel szedd ki a választást, vagy állítsd be, hogy mondjuk 1 sec késleltetéssel induljon automatán a Windows.

A boot folyamathoz megfontoltan érdemes hozzányúlni, és legyen kéznél nálad valami hasznos bootolható CD, ha esetleg sikerül elrontani.

.Attila

Emlékeim szerint innen ajánlotta valaki a Paragont...
De ajánlhatsz már particionálót :)

Xzone

Quote from: .Attila on 2010-07-01, 01:57:38
Emlékeim szerint innen ajánlotta valaki a Paragont...
De ajánlhatsz már particionálót :)

A Windows telepítője nem volt elég?

Flaser

Nemrég (újra) összeraktam pár régi gépet (socket 478) amiben meghalt a korábbi táp.
Mostanában mit ajánlotok ami megbízható és nem is zajos? (Nem kell moduláris legyen).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Mennyit vagy rá hajlandó költeni? Tudnám ajánlani a Corsair CX400-at, ami nekem is van. Hangja semmi, megbízható, de olyan 13-14 ezerbe kerül.
Ha olcsóbb kell, akkor szerintem valami FSP, de majd K_T megmondja a tutit, ő itt a tápszagértő. :)

.Attila

#3883
Bár én nem különösebben értek hozzá, általában ezeket szokták javasolni:
Olcsó, de még jó: Chicony Hipro 380 watt ATX (~6,5k)
Drágább, de jobb is: FSP400-60GHN (~11,5-12k)

Ami nekem van, K_T ajánlására: Corsair VX450W (~20k)

Quote from: Xzone on 2010-07-01, 02:59:16
Quote from: .Attila on 2010-07-01, 01:57:38
Emlékeim szerint innen ajánlotta valaki a Paragont...
De ajánlhatsz már particionálót :)

A Windows telepítője nem volt elég?

Érdekes módon az fel sem ajánlotta a particionálást.
Utána a beépített particionálóval az volt a gondom, hogy a C partíciót nem volt hajlandó egy bizonyos méret alá vinni (243GB alá), ezért meg akartam nézni egy másik programmal. Végül az sem tudta levinni, de ezt nem tudhattam előre.

Egyébként a boot screen így jelentkezik:

Drive 0: primary00: Vista/7/XP  NTFS (kb. így, de a lényeg látható)
primary01: Linux  NTFS

kikuchiyo

QuoteUtána a beépített particionálóval az volt a gondom, hogy a C partíciót nem volt hajlandó egy bizonyos méret alá vinni (243GB alá), ezért meg akartam nézni egy másik programmal. Végül az sem tudta levinni, de ezt nem tudhattam előre.

Az ilyen tipikusan azért, van, mert a felmountolt rendszer-fáljrendszert akarod átméretezni. Azon pedig vannak olyan fájlok (registry, lapozófájl), amihez a rendszer nem enged nyúlni. És ha egy ilyen a partíció közepén helyezkedik el, mondjuk 243 gigánál, akkor a particionáló nem tudja az alá levinni a partíció méretét.

...Vagy csak elfelejtettél defragolni előtte.
Failure is the default option

.Attila

Én tudom, hogy miért van, a gond az, hogy a windows 7 telepítéskor nem ajánlott fel particionálást, aztán pakolta magát oda, ahova.
Defragot természetesen csináltam, de nem segített, mivel eleve rendszertelepítés után próbáltam már particionálni és méretre szabni a partíciókat.

Cobra

FSP-ból egy -60APN vagy -60GHN (fogalmam sincs mi a különbség). Elvétve találni 350W-osat is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: .Attila on 2010-07-01, 12:38:04
Én tudom, hogy miért van, a gond az, hogy a windows 7 telepítéskor nem ajánlott fel particionálást, aztán pakolta magát oda, ahova.

Az érdekes. Szóval ilyet nem is láttál? Az alsó opciók csak akkor láthatóak, ha rákattintasz az "Advanced"(?) gombra.

.Attila

Quote from: Xzone on 2010-07-01, 16:44:40
Quote from: .Attila on 2010-07-01, 12:38:04
Én tudom, hogy miért van, a gond az, hogy a windows 7 telepítéskor nem ajánlott fel particionálást, aztán pakolta magát oda, ahova.

Az érdekes. Szóval ilyet nem is láttál? Az alsó opciók csak akkor láthatóak, ha rákattintasz az "Advanced"(?) gombra.

Nem rémlik, különben feltűnt volna.

Kuroi Tenshi

#3889
Quote from: Moha on 2010-07-01, 09:52:09
majd K_T

csakhát K_T offline üzemmódban van lenne, de nincs, mivel a windows
megsajnálta. Van ugyanis a házban egy linksys ssid-s ap, wpa-val
védve. A laptopommal pedig régen egyszer csatlakoztam már vmi
szintén linksys ssid-s, nyitott hálózathoz. Gép meglátta, hogy
linksys, darab-darab, s kijelentette, hogy márpedig ő erre csatla-
kozik, wpa ide vagy oda. S legnagyobb meglepetésemre megy is...
:eek: :appl:


s478-as géphez? nem hangos?
háát, oem fsp olcsó, de nem halk (igaz nem is kifejezetten hangos).
ilyen géphez inkább ph-aprón néznék vmit. Pl. fsp-250hen: kicsi,
olcsó, 80+, viszonylag halk; vagy használt oem seasonic is fel
szokott tűnni néhány, jó és halk; vagy normál seasonic, corsair,
enermax.

Quote from: .Attila on 2010-07-01, 10:45:18
Bár én nem különösebben értek hozzá, általában ezeket szokták javasolni:
Olcsó, de még jó: Chicony Hipro 380 watt ATX (~6,5k)
Drágább, de jobb is: FSP400-60GHN (~11,5-12k)
Ami nekem van, K_T ajánlására: Corsair VX450W (~20k)

Hipro, háááát....
FSP -60GHN ilyen drága lenne?
VX450 20k? Lol, emlékszem amikor még csak 14k volt...

Quote from: .Attila on 2010-07-01, 01:57:38
Emlékeim szerint innen ajánlotta valaki a Paragont...
De ajánlhatsz már particionálót :)

easeus. ingyenes, és tud partíciókat átméretezni
(reboot után/közben).

jaés:
Quote from: .Attila on 2010-06-29, 10:51:12
1. Windows 7
2. Linux
Nem nagy dolog, csak jó lenne, ha a gép bekapcsolásától a rendszer felállásáig nem kéne a gépnél lenni. (üdvözlő képernyőt már sikerült átugrani)

if it works, don't try to fix it.

de ha nagyon akarod, akkor a bootloader menüjébe
lépj be, állítsd win7-et defaultra és timeoutot 1secre.

.Attila

Ok, majd megnézem.

Ma raktam be PWM-es ventit a ház hátuljába. 1700as fordulaton azért van hangja.
Holnap processzor és videokártya hűtés csere.

Fazék

#3891
digitális multiméterrel rámértem a vinyókra és a videókártyára, csak érdekességként:

6 vinyó mindegyike 29-30 fokos felső felületi hőmérsékletű, alulról nem igazán tudom mérni így a gépházban, de egy-kettő alá becsúsztatva, nagyjából hozzáérintve 33 celsius fokig ment föl terhelés nélküli állapotban a kijelző.

videókártya nem hűtőbordás fele terhelés nélkül 48-50 celsius fok között mozog

alaplap p35 chip fölötti hűtőborda 43 fok

memóriák 41 fokosak.

mindez 28 fokos környezeti hőmérséklet mellett.

Moha

És mennyit téved a gép belső mérője?

Fazék

Quote from: Moha on 2010-07-02, 10:04:25
És mennyit téved a gép belső mérője?
igen, ezt is meg akartam nézni, meg még sok mindent, terhelés alatt, stb.
csak éppen lefekvés előtt 5 perccel jutott eszembe, hogy hazahoztam a multimétert ebből a célból, így csak gyorsan mértem párat, de inkább abbahagytam, majd ma folytatom, így is sokadig napja csak 5 órákat alszom, mára sikerült 6-ot, és nekem ez kevés :redface:


.Attila

Quote from: Fazék on 2010-07-02, 23:55:21
http://index.hu/tech/2010/07/02/eltunik_a_tevekbol_a_hdmi/

Olvastam.
Itt filóztam egy hónapja, hogy adjak-e ki +3500-at HDMI-s monitorra. Még jó, hogy itt megkérdeztem :)

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-07-03, 02:05:07
Quote from: Fazék on 2010-07-02, 23:55:21
http://index.hu/tech/2010/07/02/eltunik_a_tevekbol_a_hdmi/

Olvastam.
Itt filóztam egy hónapja, hogy adjak-e ki +3500-at HDMI-s monitorra. Még jó, hogy itt megkérdeztem :)
én meg hdmi-s netbook-ot vettem pár hónapja, hogy a d-sub fölött már eljárt az idő, ez a hdmi biztos kitart pár generációt még simán :haha:

Xipe

Erre mondjuk rajohettek volna 10 evvel ezelott is.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

#3898
Hát klafa. Tegnap meg kellett volna érkeznie a cpu és vga hűtőimnek.
Fél 5kor hívtam a szállítmányozó céget, azt mondták, biztosan megérkezik 6ig...

QuoteA lehető legjobb megoldás csomagjai szállítására.

QuoteKomplikációmentes szállítás a DPD-vel. Bízhat benne

Hát hogyne.

szerk.: státuszkövetés azt írja, hogy sikertelen kézbesítés 18.18kor. Aha, csak négyen voltunk itthon akkor.

kikuchiyo

Bréking nyúz:
valakinek feltűnt, hogy a Youtube elfelejtette levédeni a <script> tagot, így most az egész 4chan azzal szórakozik, hogy vicces üzeneteket írat ki marquee taggal a képernyő tetejére, vagy a goatse-re irányítja át az oldalt.
Failure is the default option