Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2012-02-10, 18:18:21
Alapvetően nem.

Akkor mint előttem szóló, nem tv-t vegyél, hanem monitort.

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-02-10, 16:29:44
Quote from: SaiyaGin on 2012-02-09, 22:03:20
Felmerült a kb. 15 éves tévém esetleges lecserélése. 50-60 cm átmérőjű hdtv-ben gondolkodom (a mostani 51 cm-es, ennél sokkal nagyobb méretű készülék jelentős szobaátrendezéssel járna). Milyen márkát tudtok ajánlani, mire érdemes figyelni?

Sokat tévézel amúgy?


Mert itthon van pl egy Samu plazma, amit a család vett, és azon az analóg adások nekem nagyon csúnyák. (A digitális meg HD adások persze jobbak már. Meg persze Plasma vs LCD)

50-60 centinél nincs plazma.

Cloud

Ezt tudom, inkább arra céloztam csak hogy lcd-n meg plasma-n a sima analog tv adások nagyon rondák nekem.

Darkstar

Most nézegettem az iMac árakat.
A default vinyó helyett egy 256os SSD +130k.  :zomg:
WHY
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Mert az nem SSD, hanem iSSD.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-02-13, 00:14:55
Most nézegettem az iMac árakat.
WHY

L'Oréal.

A héten kellett egy mekbúkot rendelni valamelyik buzinak. A RAM 4GB helyett
8GB-ra bővítése plusz bruttó 58 000 (!!!) forint volt.

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2012-02-13, 00:17:22
Mert az nem SSD, hanem iSSD.
Ob... mar majdnem ragugliztam, hogy na milyen ujabb hardverfejlesztesrol maradtam le, amikor... :facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Hol?
Huszonpárezernél nem kéne többnek lennie, ha 4 helyett 8 gigával rendeled, az +20k, csere gondolom több.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-02-13, 00:24:47
Hol?
Huszonpárezernél nem kéne többnek lennie, ha 4 helyett 8 gigával rendeled, az +20k, csere gondolom több.

Bocs, tévedtem, mégsem 58 000.
Hanem 58 490...
http://store.apple.com/hu/configure/MD318MG/A

Még más epöl márkaboltban is +35k volt, de még az is nevetséges, lévén
10k a 8GB noti-RAM, és max. fél óra alatt megvan a csere...

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2012-02-13, 00:22:35
Quote from: NLZ on 2012-02-13, 00:17:22
Mert az nem SSD, hanem iSSD.
Ob... mar majdnem ragugliztam, hogy na milyen ujabb hardverfejlesztesrol maradtam le, amikor... :facepalm:

:lol:

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-13, 00:43:43
Quote from: Darkstar on 2012-02-13, 00:24:47
Hol?
Huszonpárezernél nem kéne többnek lennie, ha 4 helyett 8 gigával rendeled, az +20k, csere gondolom több.

Bocs, tévedtem, mégsem 58 000.
Hanem 58 490...
http://store.apple.com/hu/configure/MD318MG/A

Még más epöl márkaboltban is +35k volt, de még az is nevetséges, lévén
10k a 8GB noti-RAM, és max. fél óra alatt megvan a csere...

Wut.
Épp az előbb néztem és akkor 19.8k volt...

Ed.: ja, mert közben valamikor átdobott ax XMS-re, ott 20k ugyanez az updrade. http://xms.hu/apple.php?cf=70980
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-13, 00:43:43
...
Nem baj, cserébe (legalábbis laptopnál) a headset jacktől a külső monitor csatlakozóig minden inkompatibilis az ipar maradékával, hogy megvehesd a plusz 5-8 ezer forintokért árult átalakítókat. Vagy inkább az Apple monitort és Apple-kompatibilis headsetet.

Hogy valami jót is szóljak: két kollégámnak van Macbook Pro-ja, és elég rendesen össze van rakva a hardver. Harmadiknak az ASUS legújabb ultralapos csodája van: az is hasonló még, de az sem olcsó, és a minőségére nem mernék előre fogadni.

motifator

A macbookokban a hdd és a ram user-serviceable, szal kicserélheted magadnak garanciavesztés nélkül, sőt, bolttól függ, de van, ahol simán belerakják neked a hozott ramot, ha szépen megkéred őket.
Különben lehúzás, ezzel én is egyetértek, de hát ez van.
És igen, ahogy Próféta is írja, a macek azért elég jól össze vannak rakva. Nem a 130ezres teszkós laptopokhoz kell hasonlítgatni, és hüledezni, hogy milyen drága. Ha szétnéztek más gyártók hasonló kategóriájú laptopjai között, az árak nem is annyira különbözőek. Az se véletlen, hogy a consumer reports is évről évre megválasztja a macbook családot a legjobb vételnek a laptopok között. Igen, a consumer reports se elsősorban magyar pénztárcában gonolkozik, ezt is aláírom.
A magyar piacon az elsődleges szempont általában az ár és a teljesítmény. A forma, méret és kidolgozás minősége általában nem annyira fontos, ezért is népszerűbbek a legolcsóbb, 15.7-es laptopok, és azokhoz hasonlítani a macbookokat nem igazán fair.

Pesze buzi vagyok mert macem van, ne is olvassátok el inkább. Ja, késő :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

#4873
Akkor valamelyik nyomorult XMS-es kamuzott, mert azt mondta, h ha nem SSDvel rendeled, akkor utólag sem lehet cserélni benne. Gyanús is volt... Mondjuk a helyükben én is ezt mondanám. :D

[spoiler]Egyébként valóban, még nem fogtam kézbe másik olyan telefont/tabletet, amin annyira érződött a minőség, mint az i4/ipad kombómon. Pedig fogdostam párat.
Talán az motorola ilyen lesz, de azzal még nem találkoztam[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2012-02-13, 20:55:30
Nem a 130ezres teszkós laptopokhoz kell hasonlítgatni, és hüledezni, hogy milyen drága. Ha szétnéztek más gyártók hasonló kategóriájú laptopjai között, az árak nem is annyira különbözőek.

Magyarisztánban kicsit más árak vannak, mint odaát Amerikában.
Ott $1799, itt viszont ~$2400.
És köszönöm, hogy implikálod, hogy 130k-s teszkósokkal hasonlítanám
össze, de nem talált. Hasonló kiépítésű Dell Vostrot féláron, Latitude-ot
pedig harmaddal olcsóbban kapni.

Quote from: motifator on 2012-02-13, 20:55:30
A macbookokban a hdd és a ram user-serviceable,

Ez sem igaz, már rég nem mindegyikben.

Quote from: Darkstar on 2012-02-13, 00:50:54
Ed.: ja, mert közben valamikor átdobott ax XMS-re, ott 20k ugyanez az updrade. http://xms.hu/apple.php?cf=70980

Igenám, de ott nem volt akciós, és inkább a -120k-s gép és 35k-s
ramcsere, mint a teljesárú gép és 20k rambővítés.


Darkstar

#4876
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-14, 19:58:56
Igenám, de ott nem volt akciós, és inkább a -120k-s gép és 35k-s
ramcsere, mint a teljesárú gép és 20k rambővítés.
Akkor így is beljebb van 100k+-al, hol a probléma.  :D
Amúgy meg az Apple ugyanannyiért adja a cuccokat. Nézd meg a kinti árat, csapd rá a csodás 27%os áfánkat, váltsd át és helyben is vagy. Az, hogy ez a szaros ország így lehúz mindenkit, nem az Apple hibája.

Quote from: .Attila on 2012-02-14, 20:07:02
http://defymoto.blogspot.com/2012/02/ciki-kinaban-illegalis-lett-az-ipad.html?spref=fb
Kínos, de pár milla a jó zsebekbe és el is van sikálva. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-14, 19:58:56
Quote from: motifator on 2012-02-13, 20:55:30
A macbookokban a hdd és a ram user-serviceable,

Ez sem igaz, már rég nem mindegyikben.
Ha megnyitod bármelyik hivatalos user guide-ot ebből a listából, a harmadik fejezet írja le, hogy hogyan cserélj HDD-t vagy RAM-ot: http://support.apple.com/kb/index?page=search&product=PL107&q=hdd%20ram%20upgrade&src=support_site.kbase.search.searchresults
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


kikuchiyo

Az az "undefined" középen különösen professzionális hatást kelt.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2012-02-14, 22:25:18


Nem mondtam, hogy macbook pro, csak azt, hogy macbook -- és az air is az :trollface:

Darkstar

És hogy tettél egy Airbe 8 giga ramot?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-02-14, 23:52:59
És hogy tettél egy Airbe 8 giga ramot?

Úgy tűnik, még nálam is fáradtabb vagy...

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Quote from: Darkstar on 2012-02-14, 20:20:15
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-14, 19:58:56
Igenám, de ott nem volt akciós, és inkább a -120k-s gép és 35k-s
ramcsere, mint a teljesárú gép és 20k rambővítés.
Akkor így is beljebb van 100k+-al, hol a probléma.  :D
Amúgy meg az Apple ugyanannyiért adja a cuccokat. Nézd meg a kinti árat, csapd rá a csodás 27%os áfánkat, váltsd át és helyben is vagy. Az, hogy ez a szaros ország így lehúz mindenkit, nem az Apple hibája.

...ha nem lenne minden 2. adócsaló, vagy a magyarok átlagban nem csak az adó 50%-át fizetnék be, akkor nem lennének ilyen kibaszott magasak a forgalmi és jövedéki adók.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Beethovent tanítod zenélni.  ;)

Ez lehet kicsit nagyképűre sikerült
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Flaser on 2012-02-15, 02:31:57
Quote from: Darkstar on 2012-02-14, 20:20:15
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-14, 19:58:56
Igenám, de ott nem volt akciós, és inkább a -120k-s gép és 35k-s
ramcsere, mint a teljesárú gép és 20k rambővítés.
Akkor így is beljebb van 100k+-al, hol a probléma.  :D
Amúgy meg az Apple ugyanannyiért adja a cuccokat. Nézd meg a kinti árat, csapd rá a csodás 27%os áfánkat, váltsd át és helyben is vagy. Az, hogy ez a szaros ország így lehúz mindenkit, nem az Apple hibája.

...ha nem lenne minden 2. adócsaló, vagy a magyarok átlagban nem csak az adó 50%-át fizetnék be, akkor nem lennének ilyen kibaszott magasak a forgalmi és jövedéki adók.

Tyúk-tojás.
Aki rendesen fizet, versenyhátrányba kerül, már ha egyáltalán talpon tud maradni.

Fazék

Quote from: .Attila on 2012-02-15, 10:01:58
Tyúk-tojás.
Aki rendesen fizet, versenyhátrányba kerül, már ha egyáltalán talpon tud maradni.
nekünk nem is kell fizetnünk. minden hónapban jön az APEH inkasszó, és elviszi, ami kell neki. 1 fillér adóhátralékunk sincs. csodálatos érzés meg kell valljam.
külön öröm cserébe a védelem, a törődés, amit az állam nyújt számunkra a tőlünk kvázi ellopott ki nem fizetett árukkal kapcsolatban jogi lehetőségek téren. névlegesen kb: "baszódj meg"

Cobra

Ugye mennyivel egyszerűbb az inkasszó? Nem kell az átutalásokkal bajlódni :)
de ez már erősen offtopic
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Srácok, itt Pesten hol tudok venni ilyen hangszigetelő szivacsot?

http://www.cserebere.hu/img/sitempic/249/item_57c444d7e946ff1a603663a4bd7c1219.jpg


Vagy esetleg nincs valamelyikőtöknek egy kis darab feleslegbe?