Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-24, 00:40:45
Nem igazán értem, hogy a vékonyság miért ér meg neked ekkora felárat,
plusz még kompromisszumot a teljesítményben (laptop-alkatrészek vannak
benne). A 27" IPS hasonló felbontású Dell U2713H 150-160k. Hasonló
teljesítményű brand (Dell inspiron vagy xps pl.) géppel akár kompletten
300k-ból ki lehet jönni. Egyszerűen nem tartom racionális döntésnek.
Nem foglal sok helyet, könnnyebben hordozható.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Egy 27"-es 600k-s egybegépnél sztem a hordozhatóság nem egy
lényegi szempont ;D
Tény, hogy kisebb helyet foglal, de akkor akár lehetne egy ilyen
monitor + egy laptop, és akkor még extra funkciókat is kapunk.
Vagy valamilyen kisméretű gép, igaz azokból sokkal kevesebb a
brand választék.

Darkstar

Közgazdász végzettségű vagy te is. Public choices elmélet? Fuck rationalism.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#5133
ha hülyegazdag lennék, én is vennék egy ilyet.

jelenleg a gép az asztal alatt van, foglalja a helyet a földön, kéne kitalálnom valami felrögzítési módszert az asztal alá, de lusta vagyok hozzá, szívja föl a port, mint állat, útban van.

egy ilyen appleszar meg kényelmesen állna a monitorom helyén és kész. nem lennének kábelhalmok az asztal alatt, stb.

szimpatikus.

de soha nem lesz ilyenem, mert ha lesz pénzem is más fog prioritást élvezni.

illetve továbbra is hidegrázást kapok itunes, quicktime-tól, és ha a többi apple szoftver is ilyen, akkor azt hiszem nem akarok velük találkozni.

Darkstar

Quote from: Fazék on 2012-10-24, 01:00:45
illetve továbbra is hidegrázást kapok itunes, quicktime-tól, és ha a többi apple szoftver fos, resource-hog Windows portja is ilyen, akkor azt hiszem nem akarok velük találkozni.

Ftfy
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Jó, a monitornál elfelejtettem a nagyobb felbontást, akkor 300-350k a gép PC alapon. De karácsonyra úgyis jön ki ilyesmi a Samsungtól vagy Acertől, akkor majd meglátjuk mennyi lesz :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-24, 00:40:45
Nem igazán értem, hogy a vékonyság miért ér meg neked ekkora felárat,
plusz még kompromisszumot a teljesítményben (laptop-alkatrészek vannak
benne). A 27" IPS hasonló felbontású Dell U2713H 150-160k. Hasonló
teljesítményű brand (Dell inspiron vagy xps pl.) géppel akár kompletten
300k-ból ki lehet jönni. Egyszerűen nem tartom racionális döntésnek.

Na ja, a maradékból meg vennék magamnak egy jó Gibson LP-t.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Darkstar

QuoteDe az igazán nagy eredmény az volt, hogy az ötödik hónapban feltörték az Androidot, mert valahogyan rájöttek, hogy le van tiltva a tablet kamerája, és azt használni szerették volna. Eredetileg a rendszer kinézetének módosítását is blokkolta az OLPC, de a felhasználók megkerülték a tiltást, és végül mindegyik gyermek egyedivé varázsolta a rendszerét.
:zomg:

I call BS
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Osztom a szkepszised :) Persze volt már a történelemben olyan lokális OS exploit, amelyet saját program/szkript írása nélkül ki lehetett használni, de azért ez a "feltörték az Androidot" net és írástudás nélkül tényleg enyhén szólva gyanúsan hangzik. Az én tippem, hogy OLPC-ék felraktam valami Tesco gazdaságos Parental Control appot, és az valahogy némi ügyködéssel megkerülhető volt.


Cloud

Simán tennék fel notira win8-at, csak igazából a win7 is bőven elég neki.

Puru²

Na megérkezett a Dell 2312HM az Oázistól, bekapcsolás után ...

QuoteMy God Its Full Of Stars...


Darkstar

Csak én érzem úgy, hogy a youtube baromira elcseszte a webes playlist-kezelést?
Láthatóan  a tabletes verzóhoz hasonlóra akarták, de ez így szar. Vagy egyből viedót nyit, benne a playlisttel, vagy ha sikerül magát a listát megnyitni, utána onnan a videókat már egyedileg nyitja, nem listaként...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

amd catalyst control center-ből direkt vették ki a biztonsági "jók ezek a beállítások 15mp-ed van leokézni" lehetőséget?
vagy csak én vagyok béna, hogy nem találom?

rettentően mókás problémám fakadt ennek hiányából.

rádugtam tv-t hdmi csatival.
átraktam tv-re a megjelenítést
átállítottam 1080p-re a felbontást, mert magától 1680*1050-ben hagyta.
megnéztem a filmet
átváltottam monitorra a megjelenítést.
és ekkor közölte a monitorom, hogy max 1680*1050-es felbontást tud kezelni.
ok. franc. na jó, akkor várunk egy negyed percet, hogy visszakerüljön a tv-re a kép.
1 perc után gyanús lett a dolog, hogy ilyen nem fog történni.
le kellett húznom a videókártyáról a monitort, így végre visszadobta a tv-re a képet.
ahol ok, beállítottam 1680*1050-re a felbontást.
monitor visszadug, kép átugrana rá, de monitorra még mindig az 1080p-t akarja erőltetni...

szóval long story short: amikor a 2 megjelenítő egyszerre rá volt dugva a videókártyára, akkor mindenképpen azokhoz a beállításokhoz ragaszkodott, amiket legutoljára a 2-vel együttesen megjegyzett, vagyis, hogy a monitoron kell megjelenjen a kép, és 1080p-ben.
ezen nem segített semmi újraindítás, semmi megjelenítő kombináció, hogy csak monitor vagy kettő együtt, nem segített semmi közbeni tv-n végrehajtott beállítás módosítás.

sajnos az utólag triviális megoldás csak 10 percnyi szenvedés után jutott eszembe, be kellett állítanom tv-n ccc-ben egy shortcut-ot a display váltásra, így amikor mindkét eszköz rá volt dugva, és a monitort erőszakolta, akkor át tudtam váltani tv-re, tv-n átállítottam a felbontást 1680*1050-re, és ezután dobtam át a képet a monitorra, ahol végre hajlandó volt értelmesen megjeleníteni.

nvidia kártyával 100x intelligensebben működött ez...

és tuti nem én állítottam el valamit, mert még amúgy se turkáltam ccc beállításokban, de még szenvedés közben próbaképpen a "gyári beállítások visszaállítása" opciót is kipróbáltam, az se segített

nagyon örülnék, ha rámutatnátok, hogy mit kell átállítani, hogy a jövőben ne történhessen meg ilyesmi. (azon túl, hogy kép átdobásakor figyeljek a felbontásra...)

.Attila

Én azt javasolnám, hogy legközelebb ne rakj fel catalyst control centert. A driver megy anélkül is.
Tévére még nem dugtam rá a gépet, csak két monitorra állandó jelleggel. Win7 screen resolution beállításnál pár kattintással egyszerű és jó is. CCC-val valahányszor próbálkoztam anno, amikor még volt, nem volt túl sikeres.

Cobra

Mondjuk legközelebb kiterjesztett asztalt állíts be és akkor nem lesz ilyen gondod, mert külön be tudod állítani a tv és monitor felbontását. Leellenőrizni sajnos nem tudom a problémádat, mert nincs mit pluszban rádugni a kártyára.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-01-15, 09:41:41
Mondjuk legközelebb kiterjesztett asztalt állíts be és akkor nem lesz ilyen gondod, mert külön be tudod állítani a tv és monitor felbontását. Leellenőrizni sajnos nem tudom a problémádat, mert nincs mit pluszban rádugni a kártyára.
igen, kiterjesztés egyértelmű innentől, a probléma megkerülésére nekem is vannak megoldásaim. a probléma kezelése érdekelt volna, illetve magyarázat, hogy miért viselkedik ilyen idióta módon a ccc. sebaj. ez van.

@.Attila
igen, tisztában vagyok ezzel, de így kényelmesebb volt a frissítése, illetve abban a hiszemben voltam, hogy értelmesebbek a beállítási opciók ccc-ben, mint alap windows-ban, mert nvidia kártyánál így tapasztaltam. belátom, tévedtem.

Darkstar

[spoiler=applefaggotry]Derp, egy autóra nem kell ennyit várni manapság...

[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Puru²

#5149
Na felraktam a Steam-et Ubuntu-ra ,tényleg egy az egyben ugyanaz mint Win-en , viszont kár hogy a játékok közül egyelőre csak a TF2-t tudom kipróbálni . Hol az L4D2 ??????

Fazék

kifogtam a rohadékon.

compaq deskpro "alacsony" asztali gépet használunk raktárkezelésre.
ősrégi dos-os programmal.
adatmentés persze még floppy-ra történik.
rohadtul gyanús lett, hogy meghalt a floppy meghajtója, mert több lemezt is hibásnak kiáltott ki, nem ment az adatmentés.

porkolónia kilakoltatva a gépből, no akkor van egy régről félretett sony kisfloppy-meghajtó, kicserélem arra.
persze ennek a rohadéknak speckó eleje van, hogy ne lehessen könnyen cserélni.
ok sony-ról levéve az előlap. led visszajelző is más. ok, akkor az is levéve a sony-ról.
apró szépséghiba, hogy így nincs semmi, ami védje a portól a bemeneti nyílását, de sebaj.
ja hogy még ezt a rohadt ide kábelt is spécin használták, pont a másik irányba van a pöcök, így nem tudom rádugni a sony-ra? anyátokat, erre való a sniccer! pöcök levág, máris rámegy a kábel :D
gépházat vmiért nem is engedi tökéletesen lezárni, de ez is le van tojva.
floppy-t is kicsit nehezebb benyomni, kilöketni,
de legalább működik!  :lazza:

Kuroi Tenshi

Még egy kis duct tape és WD40 és szakembernek kiáltunk ki  :lul:

Darkstar

#5152
Egy hónap Mac/OSX használatról pár szösszenet:

The good:
- it's a fucking mac. Viccen kívül: szó szerint díszíti a szobát. Abszolút semmi hangja. Baromi gyors. A nagy képernyő és felbontás is begyere. Egy azaz 1 darab tápkábel az eddigi dzsungel helyett.
- szinte minden létező appom szinkronizál a telefonommal és a tabletemmel, gyorsan és hiba nélkül.
- az itunes kifejezetten kellemes. Azonnal reagál, egyszer nem fagy le, tökéletes a wifi sync (nem úgy, mint winen) és rendesebben benne van a cloud sync.
- A MAS appok frissítése gyors és egyszerű, ráadásul egy helyen van, de a többi appnál sem okoz különösebben gondot.
- Érdekes, hogy winen általában fullscreeen használtam minden progit, de itt nem. Általában azon a méreten van minden, amire automatikusan teszi magát (zöld gomb). Így több minden elfér, és mégis átlátható marad. Pl most így néz ki a desktop.
- Viszont ami meg tényleg fullscreenen fut (RSS reader, ReaditLater), azok külön space-en is vannak, így egyszerű váltogatni köztük. Pl.
- Meglepően jó minőségű a beépített hangszóró, a basszus is elég jó
- Beépített webcam/duál mikrofon, ami szintén jó.
- Valahogy úgy érzem, hogy az OS jobban az ember keze alá adja a dolgokat. Pl smart folderek, stackek a dockon, drag-and drop a végletekig (pl egy weboldaról simán ráhúzok egy képet a tweetbotra, vagy a download stackből 4chanra, minden előzetes kattintgatás nélkül)
- Automatizálás (Hazel, keyboardmaestro, applescript). Hihetetlenül sok dolgot megcsinál magától a gép, annélkül, hogy hozzányúlnék. És szerintem még a felét nem használom k
- Menubar. Szerentem ezerszer jobb, mint a wines megvalósítás. Kezdve a csak ott futó programoktól (pl a radium webradio) az oda kiülő appokig (evernote quick note, fantastical, tweetbot, dropbox, etc, mind kinál valami extra, vagy gyorsan elérhető funkciót), illetve a mindig odakerülő app "gombokig" (File/etc)
- Rendszerszinten lehet billparancsokat definiálni az appoknak. Azaz még ha ez egy appban magában nem is lehetőség, a rendszer meg tudja oldani.
- Apple bill és magic mouse. A billentyűzeten baromi kényelmesen lehet írni. Az egeret meg hamar meg lehet szokni, és utána az ember kicsit furán kezdi használni. Gyakran nincs is rajta a kezem, csak fölötte mutatóujjal piszkálom a görgetéshez, navigációhoz, egyebekhez.
- A design sokkal inkább egyben van, az appok is valahogy (általában) jobban néznek ki, mint a wines verziók, és sokkal inkább standardizált" a külsejük, ami egy jobb összeképet ad.
- Az appok telepítése/eltávolítása ezerszer egyszerűbb.
- Az appok gyakran sokkal jobban testreszabhatók, mint win alatt
- A spotlight search gyors és hatékony
- Jó a launchcenter és a mission control
- Baromi sok infot lehet leolvasni magáról a dockról, mert az app ikonok gyakran információt is adnak
- Kicsit más a rendszer filozófiája, amennyire meg tudom ítélni, sokkal inkább a nyisd meg az appot, és onnan a file-t elv vezérel, nem pedig a keresd meg a file-t és indirekt inditsd el az appot. Ennek fényében kb minden appban van valamilyen content management/library rész, ahonnan egyből el lehet érni az adott dolgokat. Ebből kifolyólag sokkal kevesebbet kell matatni a filerendszerben. Ennek megvan a negatív oldala is.
- A sharing (legyen az mail/social network/etc) baromi jól van integrálva, szinte bármit el lehet intézni 1-2 klikkel
- Mióta megvan, egyszer indítottam újra (áramszünet), de kicsit sem lassül, hülyül meg, pedig egy rakat appot feltettem/leszedtem.

The bad
- az előzőből továbbvíve, ha valaki windowsról tér át, lehet, hogy túl kevésnek találja a filerendszer által nyújtott lehetőségeket. Kicsit olyan, mintha a windows alatt inkább a library-kben léteznél csak (persze ebben valszeg az is benne van, hogy nem is particionáltam a vinyót, és külső sincs rajta, ezért valóban csak a fő tárolórészt érem el)
- A finder nem túl erős, és akkor még finoman fogalmaztam. Viszont mint alap filekezelőt, nem lehet kicserélni bizonyos esetekben (pl böngészőben a choose file mindig azt fogja meghivni)
- Fura, hogy rendezéseknél nem teszi felülre a foldereket, és ez nem is állítható. Ha arrange be van kapcsolva, akkor persze igen, de akkor meg kicsit más miatt nehézkes a filekezelés.
- Fura, hogy ha egy file-t kiválasztasz, az enter nem megnyitja, hanem át akarja nevezni
- Fura, hogy a finderben nem lehet oda-vissza mozogni gesture-ökkel
- zavaró, hogy az @ jelet alt + q-val lehet beírni, míg a közvetlen mellette levé cmd + q a force close. És bár a gyári appok gyakran figyelmeztetnek, hogy "biztos ezt akarod?", de már így is sikerült akaratlanul lelőni valamit.
- Játékból nem túl sok van (bár amivel játszok, az van, és ha meg végképp hiányzik valami, bootcamp + w7)
- az Apple-féle megkötések azért itt is érvényesülnek, ilyen volt, amikor a multkor kiderült az a java vulnerability, és tulképp távirányítással lelőtték a java-t az összes mac-en (a minimális engedélyezett verziót magasabbra tették a biztonsági beállításokban, mint ami kint volt). Illetve egy másik, hogy iCloud-hoz csak MAS appok férhetnek hozzá, ahol meg ugye vannak feltételek, hogy mi kerülhet be.
- A safari nem rossz, de valamiért néhány oldal renderelése kifog rajta (igaz, hogy ez eddig alig 1-2szer fordult elő vele)
- Néha sikerült véletlenül visszalépni egy oldalon a MM miatt. Bár ahogy szokom meg, úgy ez egyre ritkábban esik meg, de náha zavaró
- ez egyéni probléma, de mivel nem akarok kalózkodni, kicsit sokat kell appokra költeni.

Na, ez jó hosszú lett, és pár dolog szerintem ki is maradt, de egylőre legyen elég ennyi. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-03-03, 02:00:06
Egy hónap Mac/OSX használatról pár szösszenet:
Szép kis összefoglaló :)

Én ilyesmi érdekességeket hallottam még a kollégáktól, ill. láttam a gépükön:
- Az uninstall csak addig pofonegyszerű, amíg a progi nem rak fel megosztott komponenseket, rendszerszolgáltatásokat, stb.
- A "full screen" kezelés csak addig jó, amíg egy monitort használsz. Két monitor esetén jön mindenféle furcsaság, pl. az egyik monitort üres háttérkép tölti ki, nem húzhatsz rá ablakot. Mountain Lionban javult, de még nem az igazi. 
- A Java vs. Mac nem csak a Java applet browser plugin (tehát amit az egyszeri user Javanak hisz) terén furcsa történet, bár amúgy a kompromittált pluginok ideiglenes tiltása teljesen jó lépés a böngészőgyártóktól. Viszont hosszú évekre visszanyúló története van, hogy az Apple nem Sun Java-t tett a Macekre, hanem egy saját készítésű (és persze alaposan lemaradt verziójú) alternatív implementációt. Azt hiszem nemrég adta fel a dolgot és adta vissza a gyeplőt az Oracle-nek.
- Megfelelő guideline hiányában a "platformfüggetlen" toolok OS X verzióinál gyakran teljesen össze-vissza esetleges, hogy melyik Ctrl+akármi billentyűkombinációból lesz Ctrl, és melyikből ⌘. Ezt én is mindig beszopom, ha odaülök valamelyik kolléga gépéhez egy percre mutatni valamit.
+ Beépített globális toolok jók, pl. szótárt szokták mutogatni 
+ A space gomb csodákat művel, a Preview baromi jó.
+ bash!
+ A géphez járó iLife azért egy fokkal jobb az MS beépített Live cuccainál, meg lehet vele spórolni fizetős szoftvereket vagy bugos freeware-t.
+ A Macbook kikapcsolt állapotában is könnyen felcsatolható a vinyója egy kábellel külső tárolóként egy másik Mac alatt. Ez néha kapóra jön.

Darkstar

Igen, a több kijelző kezelése elismerten nem jó még, de elvileg már elhangzott olyan, hogy tudnak róla, és változások lesznek e téren. Mondjuk nekem ilyen gondom nincs, mert egylőre csak magában használom.
A ctrl/cmd valóban ismerős nekem is. :D
Az uninstall paráról meg nem tudok, nálam eddig ilyen nem jelentkezett, de lehet, nem is használtam olyan progikat.
A java meg már tényleg az "eredeti", oracle féle.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Szep osszefoglalo, koszi!  :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Szép leírás köszi. Én még mindig úgy vagyok vele hogy maga a gép mocskos drága, ( ok érthető hogy miért) de technológiailag, meg WOW. De nagyon is.

.Attila

Google Play-en állítólag akciózás van, valami évforduló miatt.

Cheesy

NAS téren van valakinek tapasztalata, használtok ilyet?

Cobra

Ismerősnek kb 2 éve beüzemeltem egy D-Link 320-at, szerintem otthonra megfelelő választás. Az olcsó Netgearek viszont kerülendők a szoftverük miatt. Más márkáról nem tudok nyilatkozni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !