Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Ennyiért nincs benne auto fényerőszabályzás?  :P
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2013-09-11, 18:49:58
Ennyiért nincs benne auto fényerőszabályzás?  :P
De van, csak az nem konfigolható, aztán ő úgy gondolkozik, hogy elég világos van egy kis (számomra) vakító fényerőhöz. :)
[reserved]

Darkstar

Érdekes. És működik is, csak túl világosan ad, vagy lehet, hogy nem is működik (ami garis cucc)?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

#5253
Quote from: Darkstar on 2013-09-11, 18:59:18
Érdekes. És működik is, csak túl világosan ad, vagy lehet, hogy nem is működik (ami garis cucc)?
Na utánaolvastam, mégsincs ilyen.
Amit néztem, az valami fura faszság, Energy Smart néven fut, némi keresés és utána tesztelés szerint pedig a képernyő tartalma alapján állítja a fényerőt. De nem akárhogy, akkor növeli a fényét, ha fehér a képernyő, feketénél pedig csökkenti. :gyagya:
Ambient Light Sensor nincs is benne. Érdekes módon az újabb, komolyabb darabban sincs (u2413), pedig az már Wide Gamutos és kétszer ennyibe kerül. :D Dellnél ezek szerint ez nem divat.
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2013-09-11, 19:18:28
De nem akárhogy, akkor növeli a fényét, ha fehér a képernyő, feketénél pedig csökkenti. :gyagya:

Az elég érdekes elképzelés. :D

Más
[spoiler][/spoiler]
:appl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: NLZ on 2013-09-11, 19:18:28
Amit néztem, az valami fura faszság, Energy Smart néven fut, némi keresés és utána tesztelés szerint pedig a képernyő tartalma alapján állítja a fényerőt. De nem akárhogy, akkor növeli a fényét, ha fehér a képernyő, feketénél pedig csökkenti. :gyagya:

Ez Samsung tévéknél is van, ki lehet kapcsolni.
És nem hülyeség a logika mögötte, a dolog lényege, hogy ha fekete a képernyő, akkor nem kell világítás, leveszi a fényerőt, ezzel áramot spórol meg.
A gond persze az, hogy ha sok a sötét rész és emiatt leveszi a fényerőt, akkor az értékes információ, azaz a kép többi része is alig lesz látható.

NLZ

#5256
Annyira nem durván állítja a fényerőt, szal sötét képnél leveszi majdnem annyira, amennyin én használom. De ezen a szinten teszteltem, látható a különbség a sötét skálán: http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php
[reserved]

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2013-09-11, 18:49:58
Ennyiért nincs benne auto fényerőszabályzás?  :P
Az csak a consumer bohóckodásra tervezett monitorokban van, egy grafikus munkára való kalibrált LCD-nél nem szabad fényerőt állítani, mert elkúrja a színhelyességét.

Flaser

Quote from: Zsiga on 2013-09-12, 14:17:37
Quote from: Darkstar on 2013-09-11, 18:49:58
Ennyiért nincs benne auto fényerőszabályzás?  :P
Az csak a consumer bohóckodásra tervezett monitorokban van, egy grafikus munkára való kalibrált LCD-nél nem szabad fényerőt állítani, mert elkúrja a színhelyességét.

...és illik a kalibrációt pár évente megismételni.

Egyébként én se piszkáltam a saját U2412M-emet miután koloriméterrel belőtték még a vásárlásnál. (Igen, a a mellékelt ICC profillal használom).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Vettem a géphez egy magic trackpadet. Kb 10 percig tartott megszokni, és már most baromira bejön.  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Nemigazán látom, hogy egy normális egérhez képest mitől lenne ez jobb.

Darkstar

Quote from: .Attila on 2013-09-17, 22:04:54
Nemigazán látom, hogy egy normális egérhez képest mitől lenne ez jobb.

Mert az osxben van elég komoly gesztusvezérlés, ellentétben a Windowsal és egy csomó mindent gyorsabban lehet használni. Habár nem tudom, hogy a 8 hogy áll ezzel.
Meg egyelőre kényelmesebbnek tűnik.

http://support.apple.com/kb/HT4721?viewlocale=en_US&locale=en_US

És BTTvel még ezer folgot hozzá lehet adni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Igen, a gesztusvezérlést néztem. Abból kell kihozni valamit, mert amúgy semmi újat nem mutat.
Egyelőre amilyen gesztusokat mutatott, az gyakorlatilag semmi, sőt még kicsit kevésbé hatékony is, mint egérrel. Pl. böngészőben visszalépni egérrel egy szimpla gombnyomás, nem egy egész csuklómozdulat. Sőt, shift+görgővel még gyorsabb, ha több oldalt akarsz vissza-előre lépni.
Programok indításához simán be lehet lőni shortcut key-t.
Szóval egyelőre nem tudom, milyen gesztusokat tudnak kitalálni, ami jobb az egérnél vagy hotkey-eknél.
Gesztusoknak az érintőképernyős cuccokon van értelme. Mobil, tablet stb.

No, talán a nagyításnál jól jöhet, ha valakinek az kell :)

kikuchiyo

A mai (azaz tegnapi) nap revelációja: a github jó dolog.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2013-09-22, 11:21:07
A mai (azaz tegnapi) nap revelációja: a github jó dolog.
Ezt megmondtam volna hamarabb is :)


Cloud

Ebben szerintem ez az érdekes:

"A szakemberek szerint a visszafejtésben egyébként nem ők voltak az elsők, egy gyors keresés szerint az orosz fórumokon már évekkel ezelőtt rátaláltak a fenti stringre - a D-Link routerei valószínűleg évek óta ismert biztonsági hibát hordoztak." :he:

Cobra

Mondjuk egy otthoni routernél annyira nem probléma szerintem. Szervizeseknek még jól is jöhetett, ha tudták, mert nem kellett jelszóval kínlódni (sokszor elfelejtik ugye a kedves ügyfelek a jelszót).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

R9 290x PH teszt
http://prohardver.hu/teszt/amd_radeon_r9_290x_titan_es_goliat/a_gcn_rendszerek_kulonbsegei.html

Hohohóóóóó. TITAN feletti teljesítmény, féláron. AMD most igazán bekeményített.  :whoah:

Fazék

Quote from: Cloud on 2013-10-24, 08:22:24
R9 290x PH teszt
http://prohardver.hu/teszt/amd_radeon_r9_290x_titan_es_goliat/a_gcn_rendszerek_kulonbsegei.html

Hohohóóóóó. TITAN feletti teljesítmény, féláron. AMD most igazán bekeményített.  :whoah:
azért a terhelt fogyasztása elég csúnya  :eek:

szegény VX450-es tápom mellé már nem lehet ilyet berakni :)

6870-hez képest a 7870 kb hány %-kal produkál jobban (5-6%-ot tippelnék tudatlanul)? csak hogy kb belőhessem az új kártyák képességeit :)

Cobra

35% volt a megjelenéskori driverekkel, most szerintem valamivel több lehet.
http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_hd_7870_es_hd_7850_tesztje/osszegzes.html
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Ezzel az iPad Air-el megvettek kilóra. Mar úgyis ideje frissíteni a 2t.  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-10-24, 09:17:20
35% volt a megjelenéskori driverekkel, most szerintem valamivel több lehet.
http://prohardver.hu/teszt/a_radeon_hd_7870_es_hd_7850_tesztje/osszegzes.html
hümm. akkor ezt jól félretippeltem :D
ezek szerint a 6870-nel ismét egy jó vételt könyvelhetek el magamban, de végülis megszoktam, nincs ezzel gond :D
procimat mondjuk már ez is fényévekkel túlteljesíti, szóval nincs para. :)

Cobra

Amikor kijött a 6870, akkor tudni lehetett, hogy egy olcsóbb és valamivel lassabb 5870 (persze jobb fogyasztással). Ettől függetlenül jó kártya, ha nem is max, de high beállításokra elég még fhd-ben is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-10-24, 11:10:18
Amikor kijött a 6870, akkor tudni lehetett, hogy egy olcsóbb és valamivel lassabb 5870 (persze jobb fogyasztással). Ettől függetlenül jó kártya, ha nem is max, de high beállításokra elég még fhd-ben is.
kíváncsiságból visszakerestem, basszus már 2 éve, hogy vettem ezt a kártyát :eek:
mocskosul repül az idő.

és visszakerestem az egyéb alkatrészekre is, ha már ennyire belelendültem, szóval múlt héten lett 6 éves a procim+alaplap+ház+táp+memóriafele :D

régebben kb 3 évente vettem szinte komplett új gépet, most egy kicsit elhúzódott ennek az élettartama, és remélem még bírja is egy ideig, mert nem lesz egyhamar petákom frissítésre :)

Cloud


NLZ

[reserved]

Darkstar

Az meg a másik, hogy egy szutykos videokártyáért en tuti nem adnék ennyit, fel év múlva kb a harmadáron is elérhető lesz. Bar ebben az is benne lehet, hogy atszoktam konzolra, ha játszani támad kedvem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Azért már jó ideje nem így van, nagyon lelassult a vga-k fejlődése. Persze új áron nem lehet eladni majd 1 év múlva, de ha addig nem jön ki semmi komolyabb jobb áron az Nvidiától, akkor alig lesz olcsóbb használtan is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud