Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Tycho on 2007-11-28, 23:52:16
Quote from: Zsiga on 2007-11-28, 23:49:19

lekéstél, mert ez innentől PMben megy, ha van rá Lythisnek igénye, mert azért ezt nem illik, de ha valaki mod törölné az egészet, az jó lenne :angyali: (az enyémeket nem törlöm, mert Lythisnek is ott marad az övé, meg beleidézve az enyém is :hehe:)
ok, felőlem jöhet. És nem, nem törlöm, majd max egy mod, ha nagyon olyanja van :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 23:54:56
Blarke egy szocipata faszkalap, kész, mit ragozod, Tycho? Vagy... wait... csak nem mentegetőzés az ott? :3x3:
Ja, és nem ő a topik indítója, csak volt néhány törlés-archiválás. :D
that may be, but i have failed much less @ life than thou. shame.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

zsiga után szabadon...


Tycho

#15153
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2007-11-29, 00:11:14
Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 23:54:56
Blarke egy szocipata faszkalap, kész, mit ragozod, Tycho? Vagy... wait... csak nem mentegetőzés az ott? :3x3:
Ja, és nem ő a topik indítója, csak volt néhány törlés-archiválás. :D
that may be, but i have failed much less @ life than thou. shame.
ööö, mi? nem egészen így van :muhahah:

EDIT:@Ramiz: nem azért mentegetőzök, mert ami van Blarkéval, hanem azért, mert tahóság azért így kidumálni :angyali:

Kuroi Tenshi

#15154
MEGA-RIPLÁJ

Quote from: minuszmiki on 2007-11-28, 03:49:07
Hű, rajta vagyok a "Most Time Online" listán....
* minuszmiki goes to get a life. Brb.
Mint auto-refresher nélküli Most time online-lista-kövületnek, jelents, hogy hova
jutottál és merre találtál. Kthxby.

Quote from: hargharg on 2007-11-28, 05:30:42
nemmellesleg: nincs is jobb a Nappal fekudni, es aztan a Nappal is kelni. ^_^
De: kipihenten kelni
legalábbis nálam a nappal/reggel fekvés és reggel/délben kelés után ez vhogy
az esetek többségében kimaradt... mondjuk nyáron tényleg jó volt a kellemesebb
hűvös reggelen lefeküdni, és délután/este, a legmelegebb időt átaludva felkelni.

Quote from: Ramiz on 2007-11-28, 11:31:26
A legjobb móka mások Profile-jában a "Show general statistics..." menüpont alatt turkálni. Megnyugtató, hogy nem csak én élek éjszakai addikt internetes életet 11 és 2 között... :lul:
:angyali: Igyekszem én is szépen elosztani, csak a reggel 10 előtti időszak
nehezen megy :o bezzeg mikor iskolába jártam... nem is tudom, hogyan bírtam :haha:

Quote from: Lythis on 2007-11-28, 14:24:50
Ez a sötétedés amúgy télleg érdekes egy dolog.
(ismerősöm 20-30%kal rosszabban teljesít őszi félévben, mint tavasziban pl.)

Ja, ez a fránya média hatása a népességre.. szörnyű... :D
Én meg fordítva: nekem a nyári vizsgaidőszak átlaga rosszabb min. 4 tizeddel...
amit közvetlenül a pollenszezonnak és az álmosságot és koncentrációzavart
okozó gyógyszaraimnak tudok be ::)

Quote from: RedPriest on 2007-11-28, 19:06:05
A teljesítményem nekem is visszaesik sötétedés után, de a hangulatom nem. Még jobban is szeretem az éjjeleket, bár nehezen tudnám indokolni, hogy miért. Jó éjszaka halkan gitározgatni, füstölni, zenét hallgatni, gép előtt ülni, csillagokat bámulni, kivilágított várost bámulni, de még sorolhatnám. Van az éjjelnek egy hangulata, szerintem.
:tezsvir:
Az éjszaka olyan sejtelmes...
nyugodtan, csendesen hálóz be...
a szórt fényben az éleslátás helyett marad a sejtés...
eltűnnek az emberállatok az utcákról...
egyszóval WIN

Quote from: hargharg on 2007-11-28, 19:15:03
ui: valaki allitson meg! : D
Hold it right there, Mr Ipkiss!

Quote from: .Attila on 2007-11-28, 22:16:18
Quote from: Cobra on 2007-11-28, 22:12:02
Quote from: Selmo on 2007-11-28, 21:39:38
Inkább valaki nem szeret.
Engem?  :confused:  :smile:

Biztos vmi GIJoe volt :)
lol :D

Quote from: Zsiga on 2007-11-28, 23:49:19

lolol :haha:

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2007-11-29, 00:11:14

és úgy lett :lul: lol2 :haha:


Original content! - már idézet nélkül :D
Mai tanoshii~/chotto itai történetünk következik
Japánórán szó volt a különböző adok/kapok-igék használatáról, és ennek a
gyakorlására volt feladat, hogy kérdezzük ki egymást, és rajzoljunk vmi olyat,
amit a másik szeretne kapni (in b4 aids, lupus, stb)
utána ezek be lettek gyűjtve, és Kazumi sensei ezeken kérdezte vissza a
ragozást. Egyiknél megakadt, hogy milyen kawaii, és tényleg, két kiselefánt
volt rajta, de a rövid idő ellenére tényleg jól meg voltak rajzolva. A régi
csoportból van még egy srác, aki elég jól tud rajzolni, és még ő is rábólintott,
hogy szép munka. És akkor a kérdés, hogy miért rajzolta ezt...
~"azért rajzoltam, mert [név] szereti az elefántokat és a yaoit, tehát rajzoltam
neki yaoi elefántokat"
:3x3:
:eek:
hovakerültembaszki!!!  :__devil: :3x3: :rotfl:
Kazumi-san visszakérdezett:
- Yaoi?
- Igen, bishi elefántok!
:eek: :lul:
hogyazalámpatestnemszakadtnyombanrá... bishielefántokb+...  :eek: :rotfl:
még jó, hogy az ormányuk kreatív, erotikus használatát nem rajzolta be a
könnyebb megértés kedvéért...
öregem...  :muhahah:

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 00:51:22Különben van valami jegyzeted ebből a Jövőképekből? Érdekelne.
Ha ragaszkodsz hozzá, adhatok saját jegyzetet, de VIK WIKI megfelelő lapjáról legalább ötféle lehalászható.
Nagyon gyorsan beszélt a néni, a mesélősebb részeknél kellett legalább a vázlatpontokkal utolérni magam, tehát ezek a jegyzetek csak részben adják vissza az órát. Egy
Quote

  • Fenntartható turizmus (ld. Akropolisz)
bullet minimum bekezdésnyi anyagot takar valójában :)

Tycho

K_T :eek: ez már nagyon beteg... bishielefántok :rotfl:

a sejtelmes éjszakára: elkezdesz haluzni mindenféle fekete árnyékot és a végén becsavarodsz és el se mersz aludni. Üres lakás ftw! :muhahah:

hargharg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-29, 01:05:46
...
Hold it right there, Mr Ipkiss!
...
na ez eszembe se jutott, pedig anno sokat neztem. : D
SSSSSSSSSSSmokin'! : D

pihentsegrol meg: sosem aludhatsz eleget, igy meg felesleges azon aggodni, hogy kipihend magad.
akkor aludj, amikor csak teheted, ki tudja, lesz-e ra alkalmad kesobb? ^_^
rofl

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2007-11-29, 01:18:13
K_T :eek: ez már nagyon beteg... bishielefántok :rotfl:

Nem volt semmi, és finoman fogalmaztam. Kiku is megjegyezte, hogy még egy
/b/-n edződött embert is érhetnek még meglepetések, látva állapotom :haha:

Quote from: Tycho on 2007-11-29, 01:18:13
a sejtelmes éjszakára: elkezdesz haluzni mindenféle fekete árnyékot és a végén becsavarodsz és el se mersz aludni. Üres lakás ftw! :muhahah:
Túl sokat játszol :hehe:
~2-3 éves korom óta külön szobában, egyedül alszom. Már akkor se értettem,
hogy mások miért félnek a sötéttől.
Most a Farkasréti temetőtől nem messze dolgozok. A temető hosszú, viszont
nem túl széles, a legrövidebb út pont rajta keresztül vezet - ma is ott mentem
át, a szürkület sem tart vissza, csak az, hogy télen korábban zárják a temetőt,
így jó nagyot kerülhetek zárás után ::)

in b4 vki benyögi, hogy internet superheroes...

minuszmiki

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-29, 01:05:46
Quote from: minuszmiki on 2007-11-28, 03:49:07
Hű, rajta vagyok a "Most Time Online" listán....
* minuszmiki goes to get a life. Brb.
Mint auto-refresher nélküli Most time online-lista-kövületnek, jelents, hogy hova
jutottál és merre találtál. Kthxby.
Az a szomorú, hogy auto-refresher nélkül sikerült felkerülnöm nekem is. Egyébként épp mostanában néz ki úgy, hogy sikerül beszereznem egy lightosat ebből az agyonhájpolt "élet"-ből (munkaügyi központos támogatott logisztikus tanfolyam, motiváció és életcél nélkül egyelőre megteszi). Majd meglátjuk, milyen extrák járnak hozzá, de könnyen elképzelhető, hogy hamar ki is túr valaki a listáról. Nem bánnám.

Quotebishi elefántok!
Ujjujuj.

Quote from: Próféta on 2007-11-29, 01:15:29
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 00:51:22Különben van valami jegyzeted ebből a Jövőképekből? Érdekelne.
Ha ragaszkodsz hozzá, adhatok saját jegyzetet, de VIK WIKI megfelelő lapjáról legalább ötféle lehalászható.
Nagyon gyorsan beszélt a néni, a mesélősebb részeknél kellett legalább a vázlatpontokkal utolérni magam, tehát ezek a jegyzetek csak részben adják vissza az órát. Egy
Quote

  • Fenntartható turizmus (ld. Akropolisz)
bullet minimum bekezdésnyi anyagot takar valójában :)
Ez meg engem is érdekel, kösz a linket. :)

kikuchiyo

Quote from: minuszmiki on 2007-11-29, 01:45:29
ebből az agyonhájpolt "élet"-ből

Overrated, need not bother
Failure is the default option

minuszmiki

Megnyugodtam.  :haha:

Tycho

K_T :ááááhhh, akkor is behaluzom, ha két napig autóversenyzek, pedig akkor már azzal álmodok rosszabb estéken :haha:... ez alapvető fáradtság, ilyenkor hallucinál az ember, és hát én este fáradt vagyok, mivel a napkeltére felébredek még a rolettán keresztül is...

in b4 ezért kell napkelte után lefeküdni :__devil:

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-29, 01:30:35

Most a Farkasréti temetőtől nem messze dolgozok. A temető hosszú, viszont
nem túl széles, a legrövidebb út pont rajta keresztül vezet - ma is ott mentem
át, a szürkület sem tart vissza, csak az, hogy télen korábban zárják a temetőt,
így jó nagyot kerülhetek zárás után ::)

in b4 vki benyögi, hogy internet superheroes...
meh, az még csak nem is para. Idilli helyen van meg minden. Ellenben a másvallású részleg... na AZ. Oda úgysem mehetsz be, csak ha nyitva van (általábban nincs, sőt, még sosem láttam nyitva)... Mindegy, szóval ha bennvagy utána egyrészt hangulatos, mert kb egy betonúton kívül nincs benne más gyalogút, másfelől pedig tökre jól néznek ki a mindenféle futónövényekkel benőtt, néhol töredező sírkövek. Harmadfelől para, hogy a temetőőr elkap. Negyedrészt meg megkapóan undorító a trutyi, ami a virágoknak fenntartott víztartály, vagy fenetudjamiben komposztálódik.
A kerepesi amúgy sokkal érdekesebb. Kár hogy nem domboldalon van. Viszont ott is van olyan elhanyagolt rész, hogy már csak egy zombijelmez kell valakire, és a díszlet már megvan - remélem azóta sem tették rendbe... mondjuk a pálmát a kis swastikák viszik Kossuth mauzóleumán....

Tycho

Nem tudom, én valahogy nem vagyok oda a temetőkért. Zavar az elmúlás lohasztó lehellete ott, mert élek, és ügye nem találom ott a helyem, nem nekem van ott. Egyszerűen nem vonzanak elmúlt emberek mementói, persze a rokonságé az más, de konkrétan azért megyek akkor oda, hogy lerójam a kegyeletem a földi létének utolsó tárgyi nyoma előtt.

ED.: kész van 2 szilárdságtan beadandó is. job well done (igaz kb 2 hónapja le kellett volna adni az elsőt :muhahah:)

Xzone

Én szeretem az éjszakát, a sötétet. Az esti séták a városban szerintem kifejezetten jót tesznek az ember lelkivilágának(perzse lehet, hogy nem mindenkinek).

hargharg

oh, tul sok beerkezo adat, asszem en most ezen a teman passzolok, es nezem tovabb a Sukurant. ^_^
rofl

Lythis

nemtudom, nekem kifejezetten tetszenek. amiket utálok, azok a nevek a sírköveken, amikor ilyen nyamvadt rikító betűkkel vannak belevésve. Meg persze a fényképes sírköveket. azok egyszerűen gusztustalanok imho. ahogy a modern darabok is ("you're so ugly you could be a modern-art masterpiece").
Az elmúlás szaga nem zavar, mert nem is érzem. És nem járok ki kegyeletet leróni senkinek sem, vagy csak nagyon ritkán. Amit még nem szeretek a temetőkben az az, hogy mindenki kötelező jelleggel gyászolni akar bennük, és nagyon magába akar nézni, meg mittomén. Mondjuk legalább kevesen vannak, amikor nincs "főszezon" (halottak napja és környéke). Na annál szánalmasabb dolog kevés létezik szerintem.
A legviccesebb az egészben pedig az, hogy az öreg nénikék, akik évtizedek után is kijárnak oda gondozni egy-egy sírt (ha rosszindulatú akarnék lenni, most azt mondanám, hogy szoktatják magukat a placchoz) sokkal felhőtlenebbül állnak az egész temetősdihez, mint a fiatalabb korosztályok tagjai. Hogy ez most beletörődésből van e, vagy monotonitás miatt tompul el a dolog náluk, azt nemtudom, de akár az is lehet - legalábbis szeretném ezt hinni - hogy alapból ők még érettebben kezelték ezt az egész halálosdit.

Ezt a lerójam kegyeletem részt meg totál nem értem... mármint a földi létének utolsó tárgyi jele az, hogy állíttattatok neki egy sírkövet? És az előtt akarod leróni a kegyeleted? És ha igen, akkor az tulajdonképpen MINEK szól?

Dreamcleaver

#15168
A temetők engem megnyugtatnak. Olyan békések. Ami számomra nem túl kedvező, mert már egy barátom is megjegyezte, hogy olyan lassú ütemben élem az életem, ha picit lassabb lennék, az már a halott kategória.  :haha:

Lythis: A halottak napja miért is szánalamas amúgy? Szted a temetőket miért találták ki? Protip: Nem azért, mert te hangulatos sétákat tehetsz bennük, és tetszik egyes sírok dizájnja. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-29, 03:25:05
Lythis: A halottak napja miért is szánalamas amúgy? Szted a temetőket miért találták ki?
Van egy olyan érzésem, hogy a középkorban a járványok elkerülésére és a papság nyomására találták ki. A halottak napja meg pont azért szánalmas, amiért a karácsony; ha egy évig tojsz mások fejére, akkor azt 1 nap 1 órája nem fogja bepótolni. Protip: midkettőt a kereskedők fújták fel, hogy jól megszedhessék magukat az össznépi "kötelező" költekező őrületben. Azzal, hogy őrzöm a nagyapám emlékét és továbbadom a szavajárását többet teszek, mint azok akik évente egyszer kimennek a temetőbe, hogy letisztítsák a sírt és vízbe tegyék a háromszoros áron vásárolt virágjaikat - amit fél óra múlva újra eladnak egyesek.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

#15170
Nem éppen. A járványok megelőzésére a tetemek elégetését, meg tömegsírokban "elkaparását" találták ki. A temető ennél több, oda a halottak emlékét tisztelni jár az ember. Az meg, hogy ki hogyan éli meg a Halottak Napját megint más kérdés. Mi évente többször is kimegyünk meglátogatni a sírokat. Aki csak Halottak Napján teszi, annak egészségére, de attól az még egy ünnep. Nem a Halottak Napja és nem a Karácsony a szánalmas, hanem azok, akik szánalmasan élik meg.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

Yay! Van egy ignorom!!!  :hopp: :hopp: :hopp:

double post FTW!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

x DDD
udv a klubban!
lolrotfl. X DD
rofl

RedPriest

Quote from: Lythis on 2007-11-29, 02:44:23
Amit még nem szeretek a temetőkben az az, hogy mindenki kötelező jelleggel gyászolni akar bennük, és nagyon magába akar nézni, meg mittomén. Mondjuk legalább kevesen vannak, amikor nincs "főszezon" (halottak napja és környéke). Na annál szánalmasabb dolog kevés létezik szerintem.


Mikor odaállsz a sírja elé, akarva-akaratlanul eszedbe jut a személye, felszínre törnek az emlékek. A kérdés már csak az, hogy ezt ki hogy kezeli. Nem tudom elképzelni ezt a "kötelező gyászt", hiszen ez azt jelentené, hogy az illető nem kötődött szorosan a holt személyéhez, s csak megjátsza magát, egyfajta modern "live" színházként. De most kinek?! Minden látogatónál jelen van ez a magába nézés, de ez is tudattalan. Elgondolkozni a múlton, felidézni emlékeket, próbálni a holtat képzeletben feltámasztani, kivetíteni. Ha valaki kötődött valakihez, annak gyászát nem kell megjátszani. De ez nem is gyász. Inkább ábrándozás az emlékeken. Tudod, igazán csak az hal meg, akire már nem gondol senki. Az elfeledettek tekinthetők igazán holtnak. Szerintem joggal ""sértődök"" meg azon szavadon, hogy mindenki kötelező jelleggel akar. Szerintem messze nem mindenki.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Lythis

Kezdjük egy kisebb kiegészítéssel: a járványok megelőzésésre találták ki a szeparációkat, azért nem lehet manapság pl templomudvarba temetkezni. Volt költöztetés is -> párizsi katakombák pl, ami felszámolt temetők hullahegyeit raktározza (más kérdés, hogy ez ugyanúgy volt városrendezési szempont, mint járványügyi, mert kellett a hely...). A temető ezáltal nem több, mint egy "álami hullalerakat". Az, hogy NEKED (mármint általánosságban referálva másokra) mit jelent, az már a te magánügyed, de nem kell belelátni azt, ami nincs benne. Azért találták ki őket, hogy legyen hova tenni a holttesteket, illetve egyéb maradványokat.
Az, hogy sírköveket állíttatunk nem változtat azon, hogy az egy hely, ahova halottakat teszünk. Álam bácsi azért keríti el, és szeparálja a város lakott részeitől, hogy oda pakolhassa a holttesteket (végülis jobb, mintha tornyok tetején hagynánk rohadni őket, várva, hogy a keselyük csupaszra rágják a csontjaikat asszem....). Mindenféle rendeletekkel van szabályozva, ahogy az is, hogy a "kegyeleti hely", ha nem gondozzák, 30 éven belül újrahasználható. (igen, ez azt jelenti, hogy hacsak nem fizetsz megint, hogy az ükmittoménkidnek békénhagyják a nyughelyét, akkor jobb esetben eltávolítják, rosszab esetben rátemetnek valaki mást.... ez is a halottaknak járó tisztelet része, és véletlenül sem helykihasználás, igaz?)
Értem, hogy egyeseknek jelenthet valamit, hogy ilyen és olyan sírkő, és oda mennek megemlékezni, ugyanakkor ez nem változtat azon, hogy ez egy IPARÁG. (igen, fizetsz a szertartásért, a koporsóért, a sírkőért, és a sírhelyért is, és akkor még később a virágokért is....végülis tényleg a tiszteletről szól...)
oh, egyébként protip: mitgondolsz miért csinálják díszesre őket? Véletlenül sem azért, hogy hangulatos legyen, vagy hogy kellemesen keresztülsétálhass rajta, hát persze. A temetőkertész, mint szakma is csak kitaláció, és az utakat is azért teszik be, mert túl nagy a keret egy temetőre, és erre lövik el a plusz összegeket - tudod simán el lehetne kaparni kis földbuckák alá őket random egy mezőn, és majd raksz rá fejfát, ha akarsz. És utak sem kellenek, majd megy mindenki amerre akar (bár bizonyos szintig ez most is így van)

Szánalmas -> halottak napja, és környéke. Szal nemtom min akadtál fenn Dreamcleaver. Azt mondtam, hogy szánalmasnak tartom. Kb egy szinten van a valentin nappal. Halottak napja van, úgyhogy takarodj a temetőbe, és látogasd meg a halottaidat. Intézményesített, állami ünnep szintre emelt gyász. És mint ilyen szerintem nevetséges. Sosem mondtam, hogy bajom lenne bárkivel, aki tényleg gyászol, és kimegy a halottaihoz, amikor olyanja van, ugyanakkor az, hogy kimegyünk, mert halottak napja van (és akkor már visszük a gyerekeket is, mert lehet, hogy nem ismerték a nagyit, de tuti élvezni fogják, ha ezen a különleges napon, amikor suli sincs, kivisszük őket a temetőbe...), pusztán azért, mert "szokás"... szóval aki csak ekkor teszi, annak csak gratulálni tudok, de tényleg. Valahogy hiányolom belőle az őszinteséget. Bár majd biztos jön valami magashomlokú, jólképzett ember, aki megmagyarázza, hogy hülyeségeket hordok össze, mert állami ünnep, meg tudjafene, és amúgyis a szokások blablabla....

RedPriest: mindenki kötelező jelleggel akar-t a halottaknapjás tömegre értettem elsősorban (tudom, nem volt egyértelmű). A máskor odajáró emberek általábban csöndben vannak, és tényleg merengenek valamin, csak nem értem, hogy miért jön nekik elő ott jobban. Bár az emberek különböznek, szóval lehet, hogy ezért nem értem őket. A másik meg az, hogy tényleg a nagytöbbség igyekszik megerőszakolni magát, és komolyan viselkedni, mert mégiscsak temető, meg minden. Igen, ebben bennevan, hogy az esetleges gyászolókat ne zavarjuk, de ... múltkor (múltkor, lol. kb már simán tavaly, ha nem régebben) láttam pl egy anyát a fiával, és ott fogócskáztak. Nem, nem az volt, hogy a gyerek elfutott a muter meg elkapta, hanem szabályosan kergetőztek. Valahogy sokkal normálisabbnak tűnt,  mintha elkezdené ott megrendszabályozni a gyereket, és valahol asszem örültem neki, hogy ilyen is van.
A képzeletben feltámasztani résszel meg nem értek egyet, vagyis én másképp látom. Igen, meghalt, fájt is, de túl kell lépni rajta. "ha valaki kötődött valakihez, annak a gyászát nem kell megjátszani".. jah, csak szerintem sokaknak a kötődés helyett a megszokás van ott, és már rég nem az emberhez kötődnek. Nemtudom, hogy ez hány százalékban igaz, én inkább a környezet miatt látogatom a temetőket, és nem nagyon kérdezgetem az embereket, hogy mégis kit, és miért, és mióta stb. Nem érdekel, az ő dolguk, minek vájkáljak benne? Egyébként aki őszintén gyászol azon ált látszik, és azokkal sosem volt semmi bajom. Valahogy fel kell dolgozniuk, hogy elvesztettek valakit, aki valamiért fontos volt a számukra, és ez lehet nehéz, dehát c'est la vie, vagy mi.

RedPriest

A "képzeletben való feltámasztást" úgy értettem, hogy próbálják az emlékekkel együtt vizuális megjelenésüket is (itt nem fényképre gondolok) elképzelni/éltetni, de ez legtöbbször, mint írtam, nem tudatos. Ez saját tapasztalat is. Nem tudatos, mert nem eröltetve jut eszünkbe, hanem csak úgy, s nem gyengeség, nem "képtelen túljutni rajta" eset, egyszerűen csak van. S ez játszik közre abban, hogy örökké éljenek. Persze, jogosan mondhatná bárki, hogy ezt lehet otthon is, de a temetőnek mégis van egyfajta populáris, évszázadokra, ezredekre visszanyúló kultusza. Persze, ez már lassan modernizálva van az otthon tárolt hamvakkal...

Való igaz, vannak olyan emberek is, akikről te írtál, én csak a mindenki szón akadtam ki. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Pr3d4k1ng

A temetőknek az a célja, hogy az akik elmentek azoknak legyen egy hábóritatlan nyugott nyughejük, semmi köze sincsen az államhoz.

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Ramiz

Nem tudom, hogy ezt olvasod-e (ha nem, legföljebb Lythis riaszt majd, mint tegnap).

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2007-11-29, 00:11:14that may be, but i have failed much less @ life than thou. shame.
Ennek az igazságtartalmával teljesen tisztában vagyok (ez a "get a life" netes közhely elsőre sokféleképp értelmezhető, de általában mégis csak egy dolgot jelent). De nem ezért "szóltam be" tegnap, amit egyébként már nagyon sajnálok, mert teljesen értelmetlen volt, ti. még csak nem is rólad szólt, hanem egy évekkel ezelőtti blarkéról, akit még (sajnos) ismertem (és elég volt, hogy Tycho, akinek egyébként a post szólt, leírja a neved, hogy kibukjon belőlem a fenti bunkóság). Mostanra valószínűleg erősen megváltoztál (sőt egészen biztosan, hiszen bizonyíték is van erre), úgyhogy értelmetlen volt előhozni a dolgot. Ne értsd félre, ez nem bocsánatkérés, legalábbis olyan értelemben nem, hogy nekem bőven elég volt a három évvel ezelőtti blarkét ismerni és továbbra is ignore-on leszel nálam - gondolom kölcsönösen rühelljük egymást, magyarul tényleg felesleges bármi további interakció. Sorry azért, amiért ezt a szabályt megszegtem.

Quote from: Lythis on 2007-11-29, 00:17:08
zsiga után szabadon...

Ebből most nem eszel... :fuk-u: (Mármint nem a popcornból... :haha: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Csak egy gyors offtopic kérdés:

Van-e valakinek egy fölös meghívója bármely zenei torrent oldalhoz? (olyasmikre gondolok, mint az Oink volt)
Akinek van és elküldeni, pls. dobjon egy privit.

Előre is kösz.

Zsiga

Quote from: Moha on 2007-11-29, 20:10:19
Csak egy gyors offtopic kérdés:

Van-e valakinek egy fölös meghívója bármely zenei torrent oldalhoz? (olyasmikre gondolok, mint az Oink volt)
Akinek van és elküldeni, pls. dobjon egy privit.

Előre is kösz.

Létezik olyan zene ami nincs fent free trackeren? :confused: