Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Zsiga

Írtátok többen hogy akkor jogszerű az önvédelem ha a támadással arányos a védekezés, de ez szerencsére nem így van.
Quote from: Btk. 29. §
A jogos védelem
(1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.
(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-01-12, 01:34:55
Ha már itt tartunk, hányótok ütne/harcolna ilyen helyzetben? Mondjuk ha még úgy is érzi, hogy nyertesen jöhet ki belőle. Mert nekem rohadtul nem ér meg egy potenciális késszúrást valahova (se börtönbüntetést, ha túl sikeresen támadok vissza) mondjuk egy mobil. Bár valószínűleg a futást próbálnám meg, bátor nyúlként, mint Sir Robin. :D
krav-nál is ez az első lecke, hogy ha van rá lehetőséged, hogy elfuss, akkor fuss, mert teljesen fölösleges kockáztatni. ha viszont túl közel van már a támadó, nincs lehetőséged az elfutásra, akkor is csak akkor támadj, ha úgy érzed tényleg van esélyed, mert egy tárcáért nem biztos, hogy megéri kockáztatnod az életed... van olyan tárcatartalom amiért érdemes talán, de az enyém általában nem ilyen :)
illetve krav-nál az is a helyzetgyakorlások része, hogy eljátszod, hogy előveszed/keresed a tárcád, ezzel kellően fölkészülsz a támadásra és így ütöd el a kést tartó kezét, jó erősen tökönrúgod és elszaladsz, mert lehet hogy a kés még mindig a kezében van, de ezzel már talán pont elég időt nyertél.

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-12, 01:51:55
Quote from: Én on 2008-01-10, 19:56:26

Szűz : Aug. 23. - Szep. 22.

Te vagy a logikus típus, aki utálja a rendezetlenséget. Akadékoskodó sz*revőséged kiborítja a barátaidat és munkatársaidat. Hideg vagy, nincsenek érzelmeid és gyakran elalszol szex közben. A Szűzekbol jó politikusok és kerítők lesznek.


Ohó, hát ezért nem emlékszem soha az aktusra. Viszont legalább pénzem lesz..valamit valamiért ugye.  :smile:

Ramiz: Mivel se önvédelmet nem tanulok, se gyors futó nem vagyok, ezért csak abban reménykedhetem, hogy ha 193 cm-es magassággal és 115 kilóval csúnyán nézek, akkor senki sem köt belém.  :smile:
Hm, menjek politikusnak? Vagy inkabb keritonek? (Amugy honnan veszitek ezeket az alhoroszkopokat? :lul:)

Tamadas: na kosz, fussak el, az en "mindig utolso" tempommal??!
A 10eves srac: asszem fel kene tenni egy Romaniaba tarto vonatra, jo messze legyen innen. Rohej.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

10 éves kisgyilkos: azt nem értem miért nem verték már hülyére?

Zsiga

Quote from: Tycho on 2008-01-12, 18:08:12
10 éves kisgyilkos: azt nem értem miért nem verték már hülyére?
Hülyére verték... ;)

Fazék

#16355
alapvetően nem hiszek a misztikus baromságokban, de most elbizonytalanodtam. tuti létezik ez a képzelgés és "szakszó" is van rá, de nem ismerem, szóval legyen mondjuk előfájdalom.

péntek reggel fölkeltem és teljesen érthetetlen módon fájt a bal térdem, de annyira, hogy a lépcsőmászás se ment különösebben, a kuplungozást meg kifejezetten élveztem. előző nap semmi sem történt, ami indokolta volna ezt a fájást. no sebaj, biztos van valami oka gondoltam.

de tévedtem, mert csak lesz majd oka /rendezői utasítás: drámai hang/villámlás satöbbi/

továbbra is péntek, autószerelés lent a garázsban (Panda generátora megadta magát, ki kellett cserélni az egyik csapágyat). kb végeztem vele, másztam volna ki a szerelőaknából, de valami szerencsétlen mozdulattal úgy bevágtam a bal térdemet a betonfalba lendületből, hogy percekig csillagokat láttam. azóta is veszettül fáj. ím meglett a magyarázat a reggeli térdfájásra. QED :lazza:

Kvikveg

#16356
Jobbulast...  :eek:

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 18:13:09
Quote from: Tycho on 2008-01-12, 18:08:12
10 éves kisgyilkos: azt nem értem miért nem verték már hülyére?
Hülyére verték... ;)
Meg regen kiskoraban, vagy ez egy uj hir?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-01-12, 20:11:03
Meg regen kiskoraban, vagy ez egy uj hir?
Fogalmazzunk úgy hogy PROTIP. :)

RedPriest

Most hallottam újra ezt a Hülyegyerek hírt tv-ben, és kajak felhúzott. Ha belém kötne EZ egy bicskával, vagy csak a mocskos kezével, esküszöm, önvédelemből agyon rugdosom a bakancsommal. De természetesen a jogrendszer hibája is, hogy nem tudnak a rendőrök mit kezdeni vele. Szánalmasnak és sértőnek tartom, amit EZ művel.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

.Attila

Sok helyen hasonlóan heves reakciókat váltott ki ez a gyerek.
Gondoljatok bele, ha csak egy neonáci, skinhead stb. picit komolyabban veszi a dolgot...

Member

Minimum, hogy bedugatnám egy javítóba, csak ezt sejtetve, többet nem engedném ki onnan az emberek közé, teljes gondnokság meg ilyenek. Nincs az a korrigáló nevelés, ami egy ilyen alakkal tudna bármit is kezdeni.

EDIT:
Jah, kicsit általánosítani fognak és tüntetéseket szervezni a romák ellen.

Edina-chan

ma láttam a vértócsát a blahán, a villamosmegállóban. scary.

Én

A Blahát telerakták rendőrökkel, mondjuk meg is tudom érteni.

Edina-chan

nyugati aluljáró is tele volt rendőrökkel o_O brrr..dejó hogy nem egyedül jöttem haza XD

Cobra

Miért, előállítottak volna különben? :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Edina-chan

nem, de egyedül, este, sötétben, nyugatitól nem szeretek hazajönni, érdekes alakok vannak ott  :D
de úgyis mindegy, különleges aurám távoltartja őket  :__devil: xD

Kuroi Tenshi

Quote from: Edina-chan on 2008-01-13, 02:07:22
különleges aurám távoltartja őket  :__devil: xD

Tsundere rori aura (Paladin Female <18y only)
Type: Defensive
Range: 3.3 yards
+1 to Defiance
+50% Damage against Men (in case of low kick)
+75% Damage against Pedos (in case of low kick)

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 02:31:21
+50% Damage against Men (in case of low kick)
+75% Damage against Pedos (in case of low kick)
Ezek stackelnek?  :wtf
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

#16368
Ha elég nagy merevedésed van, akkor egész kemény
durva damage-et össze lehet szedni...


Yay... most tartok az első fejezetként hétfő délig beadandó
oldalmennyiség kb felénél, de már csak 1-2 oldalra van elég
érdemi szövegem... komolyan nem értem, hogy mit várnak
ide el...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 03:30:43
Ha elég nagy merevedésed van, akkor egész kemény
durva damage-et össze lehet szedni...
hiába no. a tapasztalat...

Edina-chan

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 02:31:21
Tsundere rori aura
hoppá, még a végén kiderül, milyen az igazi személyiségem.  :__devil: :D bár ha már itt tartunk, alapvetően animékben nem nagyon bírom a tsundere karaktereket, de akadhat 1-2 kivétel.

amúgy jóreggelt, mostkeltem. o_o

@K_T: az sem rossz, nekem egy rakat tételből, vizsgaanyagból kellett egy rakat puskát csinálnom. egészségügy, társadalombiztosítás,etc..a poén az hogy a nővérem főiskolás, és nem én  :lazza:

Kuroi Tenshi

#16371
Quote from: Edina-chan on 2008-01-13, 12:31:11
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 02:31:21
Tsundere rori aura
hoppá, még a végén kiderül, milyen az igazi személyiségem.
Other types of rori do not hit, they are just hit on...

[spoiler]Magyarul milyen szójátékot lehetne erre kitalálni... hmm.. talán ver(eked)és...[/spoiler]

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 14:52:50
[spoiler]Magyarul milyen szójátékot lehetne erre kitalálni... hmm.. talán ver(eked)és...[/spoiler]

Igen, azzal tökéletes magyarul is. Bár az értelme kicsit eldurvul :lul:

[spoiler]Nem vernek, csak rájuk verik. :rotfl:[/spoiler]

sirtomi

Izomhúzódás kezelésére tud valaki jó megoldást? Valami krém vagy egyéb gyógymód?
Már kb 2 hónapja szenvedek ezzel, de a pihentetés sem segít, első komolyabb mozdulatra újra előjön.

chilip

eggyik megoldás, hogy amputáltatod, nem fog többet fájni...  :__devil: vannak spec krémek amik segítenek, lehet rosszat próbálsz... anyám, apám gyógyszergyárba dolgozik, majd ha hazajönnek megkérdem :)

sirtomi

Quote from: chilip on 2008-01-13, 19:27:29
eggyik megoldás, hogy amputáltatod, nem fog többet fájni...  :__devil: vannak spec krémek amik segítenek, lehet rosszat próbálsz... anyám, apám gyógyszergyárba dolgozik, majd ha hazajönnek megkérdem :)
Örülnék ha valaki ajánlana valami jó izomlazító krémet vagy ami ilyen esetre ajánlott, mert a lábamat megtartanám még egy darabig :)

Edzés előtt használok ilyen bemelegítő cuccokat, de az nem segít.

Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-01-13, 19:24:19
Izomhúzódás kezelésére tud valaki jó megoldást? Valami krém vagy egyéb gyógymód?
Már kb 2 hónapja szenvedek ezzel, de a pihentetés sem segít, első komolyabb mozdulatra újra előjön.
Kovitox
Amikor hasonló problémám volt, ezt használtam, eddig mindig bevált.

Edina-chan

Quote from: sirtomi on 2008-01-13, 19:24:19
Izomhúzódás kezelésére tud valaki jó megoldást? Valami krém vagy egyéb gyógymód?
Már kb 2 hónapja szenvedek ezzel, de a pihentetés sem segít, első komolyabb mozdulatra újra előjön.
feketenadálytő krém.
http://www.naturland.hu/index.php?ident=292&langid=0&page=termekkat_termek

sirtomi

Thx, felírtam mindkettőt.

Rage

[spoiler]loli plz, nao[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!