Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Az van dögivel...

Xzone

Nekem a tenyerem sikerült egyszer végighasítanom egy ropival..azóta komolyan veszem az ilyen baleseteket :)

Selmo

Egy papírral is el lehet vágni az ujjat.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

#16593
Quote from: Selmo on 2008-01-18, 23:45:18
Egy papírral is el lehet vágni az ujjat.
Sőt, egy fűszállal is, de a sajtoskifliszél meg a ropi nem éppen az élükről híresek. :)

edit: 555 get.

Zsiga

Nekem egyszer beleállt az ujjamba egy konzerv-olajoshal szálkája. :D

Ramiz

#16595
555GET!!! (Francba, lecsúsztam.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

%%%GET

Tudja valaki a legyegyszerűbb html kódot a sortávolságra? div vagy style vagy más "parancs"? (ha ugyan parancsnak hívják ezeket, és nem kódnak vagy mnemoniknak vagy tököm tudja minek)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fubenalvo

#16600
hmm hát table-el megoldható.
pl
<table>
<TR><td>szöveg1</td></tr>
<tr><td height=valamennyi></td></tr>
<tr><td>szöveg2</td></tr>
</table>


vagy... (de ez rondább megoldás szerintem)


szöveg1
<font size=valamennyi><BR></font>
Szöveg2


Tipikusan mint sortávolság nem jut eszembe, de ezekkel megoldható. Persze nagyobb szövegnél soronként cinkes, de utánanézni én lusta vagyok guglizni te is tudsz :D
Vagy csinálsz egy word dokot amiben beállítod a közöket és mented weblapként. :)

Ramiz

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-19, 11:28:23
hmm hát table-el megoldható. (...)
Vagy csinálsz egy word dokot amiben beállítod a közöket és mented weblapként. :)
Kösz, de nem ezekre gondoltam. Word szörnyen összerondítja a legegyszerűbb html-t is, használhatatlan.
Ááá, utálom a blogmotorokat... :wtf :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Edina-chan

html-hez jegyzettömb rulz.
sortávolság..szerintem ezt mindenképp táblázattal kell megoldani..mégis mekkora távolságot akarsz? o_o
gyáh, eléggé régóta html-ezek, de nem nagyon próbálkoztam még a sortávolsággal,legalábbis nem volt rá szükségem.

Ramiz

Furcsa, mert ma már "belelóg" a html-ezésbe a CSS, a Flash, a Java stb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

#16604
CSS-nél amit keresel, az a line-height. Ha a legegyszerűbben akarod használni, akkor mondjuk

<p style="line-height: 150%">Akármi szöveg...</p>


W3Schools a barátod :)

Edit:
Quote from: Ramiz on 2008-01-19, 12:50:08
Furcsa, mert ma már "belelóg" a html-ezésbe a CSS, a Flash, a Java stb...
A CSS mindenképp, de a Flashnek is a Javának nem sok köze van a html-hez, azon kívül, hogy abba beágyazhatók. A Javascriptet sokkal inkább bele lehetne venni a felsorolásba(meg az XML-t és kapcsolódó cuccokat).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2008-01-19, 12:50:45
CSS-nél amit keresel, az a line-height. Ha a legegyszerűbben akarod használni, akkor mondjuk

<p style="line-height: 150%">Akármi szöveg...</p>


W3Schools a barátod :)
Oké, köszi, hát akkor úgy néz ki, muszáj megtanulnom a css-t. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Nem kell megtanulni, én se értek hozzá, pedig évek óta webprogramozásból élek :)
Ott a referencia, ha kell valami, akkor kikeresed, és esetleg használod. Durvább CSS mágiára csak akkor van szükség, ha komolyan foglalkozni szeretnél webdizájnnal profi szinten, a mai kor elvárásainak/szabványainak megfelelően.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2008-01-19, 12:58:51
Nem kell megtanulni, én se értek hozzá, pedig évek óta webprogramozásból élek :)
Ott a referencia, ha kell valami, akkor kikeresed, és esetleg használod. Durvább CSS mágiára csak akkor van szükség, ha komolyan foglalkozni szeretnél webdizájnnal profi szinten, a mai kor elvárásainak/szabványainak megfelelően.
Akkor megtanulom a referenciákat kezelni és érteni. :) Amúgy te hogy tanultad meg? Van erre képzés meg papír (képesítés)?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Nem nehéz. Nálunk egy féléves tárgyban tanították a
honlapszerkesztést, webprogramozást és kapcsolódó
dolgokat, programozói előismeret nélküli közgazdászokra
szabva, és mindenki simán megtanulta. CSS talán 2-3
idősáv volt.
A tárgy oldalán volt egy eltés link, amin jó, lépésről-
lépésre bemutatók és magyarázatok voltak, de sajnos
már nincs ott, és asszem a CSS sem volt abban benne.


Unrelated:
ma jár le a próbaidőm, erre én azon gondolkozok, hogy
még ma felmondjak-e (utána már 30 napos felmondási
idő van). :/ Az élet nem egy habostorta...

Kvikveg

Quote from: motifator on 2008-01-19, 12:58:51
Nem kell megtanulni, én se értek hozzá, pedig évek óta webprogramozásból élek :)
Ott a referencia, ha kell valami, akkor kikeresed, és esetleg használod. Durvább CSS mágiára csak akkor van szükség, ha komolyan foglalkozni szeretnél webdizájnnal profi szinten, a mai kor elvárásainak/szabványainak megfelelően.
Micsinalsz/hogyan kerultel oda/jol fizet?
Amit most csinalok, nem akarom orokke. Valami kevesbe ugyintezoi fele akarok terelodni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-19, 11:28:23
hmm hát table-el megoldható.
pl
<table>
<TR><td>szöveg1</td></tr>
<tr><td height=valamennyi></td></tr>
<tr><td>szöveg2</td></tr>
</table>


vagy... (de ez rondább megoldás szerintem)


szöveg1
<font size=valamennyi><BR></font>
Szöveg2


Tipikusan mint sortávolság nem jut eszembe, de ezekkel megoldható. Persze nagyobb szövegnél soronként cinkes, de utánanézni én lusta vagyok guglizni te is tudsz :D
Vagy csinálsz egy word dokot amiben beállítod a közöket és mented weblapként. :)
Na ezt a kettőt tessék elfelejteni weblap szerkesztésre de nagyon gyorsan!

motifator css-e az igazi :)

Én


chilip

Quote from: Én on 2008-01-19, 23:23:31
Chilip: http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;u=1965

ohh, sorry - nem láttam... választok másik richardosat :D

ed.: most jobb?

Én

Nem azért mondtam, csak állandóan összekevertelek vele :D De ja, így már annyira nem

minuszmiki

De jó, itt a tavasz, 12 °C van kint. Februárra kánikula lesz, alig várom. :)

Én

OH SHI- elő kell keressem a fürdőgatyámat és a naptejet

Lythis

már most? kira, akkor ezen a nyáron megint meg lehet majd dögleni....

Xzone

Quote from: minuszmiki on 2008-01-20, 16:16:33
De jó, itt a tavasz, 12 °C van kint. Februárra kánikula lesz, alig várom. :)

Eléggé arconcsapott a langyos szellő odakint, amikor kiléptem az ajtón kesztyűben-nagykabátban :D

White SeeD

Én nem örülök ennek a nagy melegnek és napsütésnek. Ha pár hétig kitart, kinyílik minden, aztán a márciusi fagyoknál anyázhatnak a gazdák.
Nyáron meg az emberek hogy miért nincsen gyümölcs ami meg van miért olyan drága.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

sirtomi

Pólóban voltam kint, egyáltalán nincs hideg. Pedig inkáb fagyoskodni kellene télen :)

WS úgy szeretem ezeket az optimista és vidám postjaidat :D