Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
ugye Darkstar :D :D :D "most elrontottad a hangulatot" vagy mi :D
Nem is emlékeztess rá, ritkán tudok annyira bepöccenni, mint amit akkor elértetek egy pillanat erejéig. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 01:24:51
Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 01:20:13
De ha kijavítod, nem veszem észre. :)

Gondoltam ellenőrzöd magadtól, miért emeltem ki. Bíztam benned, na :bruhuhu:
Oh, igazán megtisztelő, de nem szoktam a saját postjaimban gyönyörködni, főleg ha az idézetben nem látok semmi hibát. :) De kijavítottam.

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 01:31:27
Rou: wtf? milyen netet használsz FFS? Cseréltetek memberrel? :D[/color]

1Mbit, korlátlan.
Nevetséges, hogy belvárosnak számító területen képtelen a vonal ennél többet nyújtani. Hja, bocs. 1,2 Mbitet bírna, de ehhez 4 mbites csomagot kellene fizetnünk... mindezt persze képtelenek voltak az elején közölni, neem, előbb átváltottak 4Mbitre és amikor megemlítettük, hogy ez így nem járja, hékás.. na, akkor 2 hét alatt kiderítették, hogy "jaa, bocsi, a vonal nem bírja  :angyali:".

Any questions?

@minuszmiki: nomen est omen; írj be egy mínusz pontot magadnak :mad: :D

Lythis

Quote from: Darkstar on 2008-04-17, 01:35:49
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
ugye Darkstar :D :D :D "most elrontottad a hangulatot" vagy mi :D
Nem is emlékeztess rá, ritkán tudok annyira bepöccenni, mint amit akkor elértetek egy pillanat erejéig. :D
lol, én ott csak röhögtem :D :D :D
"DÁJKÁZOKU!!"  :lul: :lul:

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 01:39:59
Quote from: Darkstar on 2008-04-17, 01:35:49
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
ugye Darkstar :D :D :D "most elrontottad a hangulatot" vagy mi :D
Nem is emlékeztess rá, ritkán tudok annyira bepöccenni, mint amit akkor elértetek egy pillanat erejéig. :D
lol, én ott csak röhögtem :D :D :D
"DÁJKÁZOKU!!"  :lul: :lul:


Beavatna valaki, aki nem lusta rá? :3x3:

Lythis

nem :P (igen, mert lusta vagyok rá :D)

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 01:42:13
nem :P (igen, mert lusta vagyok rá :D)

Valahogy szóba sem jöttél, nyugi Surakeru-chan :_piszka: :haha:

minuszmiki

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 01:38:13
@minuszmiki: nomen est omen; írj be egy mínusz pontot magadnak :mad: :D
Többször is eszembe jutott, hogy meg kéne változtatnom.

Rounin

Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 01:49:18
Quote from: Rounin on 2008-04-17, 01:38:13
@minuszmiki: nomen est omen; írj be egy mínusz pontot magadnak :mad: :D
Többször is eszembe jutott, hogy meg kéne változtatnom.

Most már viseld. :3x3:

Erről eszembe jutott a Cosmic Gender-Bender :angyali:

Zsiga

#20289
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-17, 00:36:01
Moderátoroknak is volt már nagyobb, szal sztem magasról sz@rnak rá.  :szemuveges:
Inkább arról van szó, hogy eszünkbe se jut megnézegetni egy-egy kép méretét. Szóval ha valakit zavar az szól nekünk, mi meg szólunk az illetőnek. De akár minket kikerülve közvetlenül is lehet jelezni a nemtetszést, végülis mi is csak megkérni tudjuk hogy tartsa be a szabályt ugyanis aláírásba belepiszkálni nem áll módunkban, zsozso-t meg nem szívesen baszogatnánk ilyen ügyekben, van épp elég dolga. Abban meg igaza van Lythisnek hogy ha senkit nem zavar akkor mért ne, akár meg is szavazhatnánk hogy emeljük meg a méretkorlátozást ha mindenki egyetért. Abban viszont Rouninnak van igaza hogy a szabályok azért vannak hogy betartsuk őket, ha rossz egy szabály akkor azt meg kell változtatni, nem pedig leszarni...

Ja és valaki találja már ki hogy hova tudnánk átpakolni ezt a sok offot, mert nekem nincs ötletem így hirtelen. :)

Rounin

Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:07:00
Ja és valaki találja már ki hogy hova tudnánk átpakolni ezt a sok offot, mert nekem nincs ötletem így hirtelen. :)

:3x3: Tipp?

Zsiga

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 02:08:23
Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:07:00
Ja és valaki találja már ki hogy hova tudnánk átpakolni ezt a sok offot, mert nekem nincs ötletem így hirtelen. :)

:3x3: Tipp?
Valószínűleg az lesz, csak mivel ott kb. párhuzamosan ment ugyanez a téma ezért hülyén fog kinézni. :)

Rounin

Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:11:45
Quote from: Rounin on 2008-04-17, 02:08:23
Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:07:00
Ja és valaki találja már ki hogy hova tudnánk átpakolni ezt a sok offot, mert nekem nincs ötletem így hirtelen. :)

:3x3: Tipp?
Valószínűleg az lesz, csak mivel ott kb. párhuzamosan ment ugyanez a téma ezért hülyén fog kinézni. :)

Hidd el, lesznek/voltak itt még furcsább dolgok is :3x3: :angyali:

Zsiga

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 02:12:43
Hidd el, lesznek/voltak itt még furcsább dolgok is :3x3: :angyali:
Ott a pont. :D
Na akkor átpakolom.

Rounin

Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:14:10
Quote from: Rounin on 2008-04-17, 02:12:43
Hidd el, lesznek/voltak itt még furcsább dolgok is :3x3: :angyali:
Ott a pont. :D
Na akkor átpakolom.

Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú is it wishday? Is it?? Gimme a cake :hopp:

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
valahol mintha olvastam volna egy olyat, hogy "rules are meant to be BROKEN" vagy mifélét.

Szerintem a legelső Photoshoppal készített háttérképem lehetett a forrás.  ;)

Rounin

Quote from: Solid Snake on 2008-04-17, 10:01:29
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
valahol mintha olvastam volna egy olyat, hogy "rules are meant to be BROKEN" vagy mifélét.

Szerintem a legelső Photoshoppal készített háttérképem lehetett a forrás.  ;)

Meglepne. Ő már így született.

teraflare

Haha végre nyitottam értékpapírszámlát! Mostmár beszabadultam a tőzsdére. Jön a 2. fekete csütörtök...  :__devil:
(majd ajánlanátok egy magas épületet ahonnan levethetem magam ha csődbe megyek?  :merci: )

.Attila

Csődbe nem fogsz menni, de mostanában kifejezetten kockázatos tőzsdézni. Én tavaly októberben kezdtem, eleinte nyertem 5ezret 1 hónap alatt, aztán jött a hitelválság és azon meg buktam vagy 17ezret. A világ gazdaságai meg (állítólag) jócskán recesszióban vannak még, úh. nem biztos, hogy most a legjobb ötlet tőzsdézni, csak akkor, ha valós idejű infoid vannak és napi 8-9 órát bámulod egyfolytában az árfolyamokat és állandóan adsz-veszel.

sirtomi

Most kell olcsón venni és mikor javul a világgazdasági helyzet milliárdos leszel :D

Gondolkodtam tőzsdén én is, kellene a pénz, de nem értek hozzá kicsit se :)

teraflare

Engem egy ideje semmi sem nagyon érdekel (fura ,de a pénz meg végképp nem  :gyagya:). Én most csak nemes egyszerűséggel reménykedem benne hogy sikerül. Örökké majd csak nem marad ennyire nagy szarban a dolog. Azért persze nem a 24 forintos Phylaxia részvényeket fogom felvásárolni  :D

sirtomi

Lehet hogy pár hónap múlva már 100Ft-ot fog érni, 4 szeres haszon :)

Engem érdekel a pénz, kellene egy lakás.

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 11:23:53
kellene egy lakás.
Az nekem is, de azt sem tudom, hol akarjak, milyet, mekkorát, milyen hitellel, úgyhogy addig amíg eldöntöm valahogy próbálom a meglévő pénzt szórakoztatni.  :hopp:

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-04-17, 11:20:14
Azért persze nem a 24 forintos Phylaxia részvényeket fogom felvásárolni  :D

Ja hogy te közvetlenül szeretnél venni tőzsdei részvényeket. Akkor e-broker szerződést is kell kötnöd, mert addig max. befektetési jegyeket fogsz tudni vásárolni.
Ha egy kicsit tudni akarsz a tőzsde elméletéről, azért olvasd el az itt található jegyzetet:
http://www.uti.bme.hu/cgi-bin/hallgato/tantargyak.cgi?detail=true&tantargy_id=3747

Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 11:23:53
Lehet hogy pár hónap múlva már 100Ft-ot fog érni, 4 szeres haszon :)

Valakinek bilibe lóg a keze ::)

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-04-17, 11:51:39
Ja hogy te közvetlenül szeretnél venni tőzsdei részvényeket. Akkor e-broker szerződést is kell kötnöd, mert addig max. befektetési jegyeket fogsz tudni vásárolni.
Ha egy kicsit tudni akarsz a tőzsde elméletéről, azért olvasd el az itt található jegyzetet:
http://www.uti.bme.hu/cgi-bin/hallgato/tantargyak.cgi?detail=true&tantargy_id=3747

Thx az anyagot.  :merci: Majd igyekszem felfogni.
Amúgy én bankon keresztül veszek részvényeket. A megbízást már kiadtam, most sasolom hogy lemegy-e annyira amennyire mondtam hogy vegyenek. (Valószínűleg ennek hatására most hatalmas ugrás fog beállni az árfolyamban  :D )

sirtomi

Előre szolj mit akarsz venni, tőzsdéző haveroknak szólok majd hogy most vegyenek, mert megugrik az árfolyam nemsokára. Aztán valami jutalékot majd utalunk :D

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 12:32:51
Előre szolj mit akarsz venni, tőzsdéző haveroknak szólok majd hogy most vegyenek, mert megugrik az árfolyam nemsokára. Aztán valami jutalékot majd utalunk :D

Voltaképpen ha ez tömegesen eljátszható, akkor tényleg működne. A megnövekvő kereslet miatt nőne az árfolyam :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2008-04-17, 10:01:29
Szerintem a legelső Photoshoppal készített háttérképem lehetett a forrás.  ;)

Szerintem pedig nincs még félszáz éves a háttérképed, mint a mondás ;)

Quote from: teraflare on 2008-04-17, 11:40:51
Az nekem is, de azt sem tudom, hol akarjak, milyet, mekkorát, milyen hitellel, úgyhogy addig amíg eldöntöm valahogy próbálom a meglévő pénzt szórakoztatni.

Heh. Heheheheh. Ha ebben a recessziós hangulatban, a tőzsdepiacok
ismerete nélkül akarsz nekifogni, akkor legfeljebb elszórakozni fogod a
pénzed, és úgy tényleg nem kell avval foglalkoznod, hogy milyen
lakást szeretnél, mert nem gyűlni fog a pénzed :hehe:
Szóval a helyedben hagynám a tőzsdét, és valami rendesen kezelt
alapba fektetném a pénzem, ha lakást tervezel belőle.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:33:59
Szóval a helyedben hagynám a tőzsdét, és valami rendesen kezelt
alapba fektetném a pénzem, ha lakást tervezel belőle.

+1
Hozzáértés nélkül a tőzsde olyan, mint egy szerencsejáték. Még hozzáértéssel is részben az.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:33:59
Szóval a helyedben hagynám a tőzsdét, és valami rendesen kezelt
alapba fektetném a pénzem, ha lakást tervezel belőle.
Egyhamar nem lesz ilyenből lakásra való lóvé az tuti, amennyi kamatot mostanában adnak...