Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 14:32:03
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:33:59
Szóval a helyedben hagynám a tőzsdét, és valami rendesen kezelt
alapba fektetném a pénzem, ha lakást tervezel belőle.
Egyhamar nem lesz ilyenből lakásra való lóvé az tuti, amennyi kamatot mostanában adnak...

A befektetési jegyek nem kamatot fizetnek. A jegy árfolyama az aktuális "kosártól" függ, tehát attól, hogy milyen papírok vannak a befektetési jegy mögött (milyen részvények, kötvények, állampapírok, devizák). A kosarat az adott befektetési jegy kezelője határozza meg, a jegyet birtoklók pénzével ő gazdálkodik úgy, maximalizálni igyekszik a kosár tartalmát a rendelkezésre álló pénzből, meghatározott kockázati szint mellett.
A befektetési jegy birtokosa a jegy árfolyamán keresztül próbál profitra szert tenni. Ha ügyes az alap kezelője (és konjunktúra jellemzi a gazdaságot), akkor nő a jegy ára, a vételi és az eladási ár közötti különbséget (árfolyamnyereséget) adózás után pedig zsebre rakja az ügyfél.

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 02:07:00
Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-17, 00:36:01
Moderátoroknak is volt már nagyobb, szal sztem magasról sz@rnak rá.  :szemuveges:
Inkább arról van szó, hogy eszünkbe se jut megnézegetni egy-egy kép méretét...



Végül is igazad van.  :smile: Engem tulajdonképpen az zavar, hogy én miért vagyok olyan hülye, hogy aláírás krealáskor nézegetem, hogy ne lépje túl a méretet, és ha az adott animáció nem fér bele megfelelő minőségben, akkor leteszek róla...
De ez jó hír, úgyis akartam egy jó kis Yoko-boobs-jiggle siget csinálni a mostani mellé, legalább tolhatom dualban.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: .Attila on 2008-04-17, 15:10:54
Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 14:32:03
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:33:59
Szóval a helyedben hagynám a tőzsdét, és valami rendesen kezelt
alapba fektetném a pénzem, ha lakást tervezel belőle.
Egyhamar nem lesz ilyenből lakásra való lóvé az tuti, amennyi kamatot mostanában adnak...

A befektetési jegyek nem kamatot fizetnek. A jegy árfolyama az aktuális "kosártól" függ, tehát attól, hogy milyen papírok vannak a befektetési jegy mögött (milyen részvények, kötvények, állampapírok, devizák). A kosarat az adott befektetési jegy kezelője határozza meg, a jegyet birtoklók pénzével ő gazdálkodik úgy, maximalizálni igyekszik a kosár tartalmát a rendelkezésre álló pénzből, meghatározott kockázati szint mellett.
A befektetési jegy birtokosa a jegy árfolyamán keresztül próbál profitra szert tenni. Ha ügyes az alap kezelője (és konjunktúra jellemzi a gazdaságot), akkor nő a jegy ára, a vételi és az eladási ár közötti különbséget (árfolyamnyereséget) adózás után pedig zsebre rakja az ügyfél.
Aszem jobban utána kell néznem a lehetőségeknek :)

teraflare

OMG majd kiugrott a szívem mikor az outlook feldobta a főnök levelét én meg félreolvastam.
Kis popup fel, feladó :xxxx, címzett: szabó sándor tárgy: figyelmeztetés  :zomg:  :wtf:
Megnézem outlookban erre meglátom hogy a figyelmeztetés = fizetésemelés csak elolvastam  :lol: csak elküldték hivatalosan is a levelet rám meg a szívbajt hozták.  :lul:

Kuroi Tenshi

Apámnak volt egy ilyen húzása, amit anyám a mai napig emleget.

Matávos belső újságot átnevezték Telefon-hírmondóról Telmondóra.
Apám a szokásos humorával ( ::) ) felhívta anyám:
- *komoly hang* Kaptál valami nagy borítékot a matávtól, az van
ráírva, hogy Felmondó...
- ... :eek: *szívbaj*
- *viccelődős hang* Illetve nem is, Telmondó  :haha:
:grrr: :comp:

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 18:35:26
Apámnak volt egy ilyen húzása, amit anyám a mai napig emleget.

Matávos belső újságot átnevezték Telefon-hírmondóról Telmondóra.
Apám a szokásos humorával ( ::) ) felhívta anyám:
- *komoly hang* Kaptál valami nagy borítékot a matávtól, az van
ráírva, hogy Felmondó...
- ... :eek: *szívbaj*
- *viccelődős hang* Illetve nem is, Telmondó  :haha:
:grrr: :comp:


:lul:

Bírom apád humorát! :)

Kvikveg

tera, K_T: jok ezek a felreolvasasok. Volt valami gmailes is valahol a neten, a level cime roviditve tok riaszto volt, de az egesz cim meg artalmatlan - es persze nem emlekszem mi volt az es hol lattam, ehh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-04-17, 19:30:43
tera, K_T: jok ezek a felreolvasasok.
Apám esetében az nem véletlen félreolvasás volt... ;)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 19:53:39
Quote from: Kvikveg on 2008-04-17, 19:30:43
tera, K_T: jok ezek a felreolvasasok.
Apám esetében az nem véletlen félreolvasás volt... ;)
Gondoltam. ::)

Sallala, holnap szabin leszek, sallala.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Nekünk így is meg kell oldani a bemenetelt, apám örülni fog hogy ma éjjel jön meg németből holnap hajnalban meg megint vezethet. Remélem azt mondja, hogy NO U, és akkor én is azt mondhatom a sulinak. :D Mondjuk így is csak az első 2 órán lenne tanár, de arra jó lenne bemennem (kémia).

Lythis

Quote from: Solid Snake on 2008-04-17, 10:01:29
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 00:47:41
valahol mintha olvastam volna egy olyat, hogy "rules are meant to be BROKEN" vagy mifélét.

Szerintem a legelső Photoshoppal készített háttérképem lehetett a forrás.  ;)
hate to burst your bubble there, de egy kicsit régebben láttam annál, semhogy a Death Note anime-ról egyáltalán szó lett volna (2004-2005-ben legalábbis még nem tudtam, hogy lesz...):) De most hogy mondod tényleg, azon is láttam :)

minuszmiki

Quote from: sirtomi on 2008-04-17, 11:23:53
Engem érdekel a pénz, kellene egy rakás.
Fix't. :)

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-17, 15:14:00
De ez jó hír, úgyis akartam egy jó kis Yoko-boobs-jiggle siget csinálni a mostani mellé, legalább tolhatom dualban.  :D
Ez megfelel?

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 18:35:26
- *komoly hang* Kaptál valami nagy borítékot a matávtól, az van
ráírva, hogy Felmondó...
- ... :eek: *szívbaj*
- *viccelődős hang* Illetve nem is, Telmondó  :haha:
:grrr: :comp:
Lol. :D

Lythis: Ja, kb. amióta szabályok vannak, létezik ez a mondat is. ::)

Lythis

A mondat modern angol, azelőtt más volt rá :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 21:34:09
A mondat modern angol, azelőtt más volt rá :D
Mekkora egy ...F...A...S...Z vagy...  :ejnye:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

*sort of blushes*

minuszmiki

Quote from: Lythis on 2008-04-17, 21:34:09
A mondat modern angol, azelőtt más volt rá :D
Pirulj csak, nyilván az értelmére gondoltam én is. ;)

Lythis

Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 21:39:42
Quote from: Lythis on 2008-04-17, 21:34:09
A mondat modern angol, azelőtt más volt rá :D
Pirulj csak, nyilván az értelmére gondoltam én is. ;)
nagyon el vagy tévedve :)

also: egy olyan nívós válasz után, mint a tied, mégis mit vártál? buksisimit? puh-lease ::)

minuszmiki


Rounin

*pant pant pant*

Did i miss it? Oooh, still burnin' :angyali:

Lythis

gee. you even missed teatime... the OUTRAGE!!

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-18, 00:03:51
gee. you even missed teatime... the OUTRAGE!!

NOEZ! The SHAME! :zomg:
*takes another sip*
It's always teatime, dummy. :lame:

Lythis


Rounin

:lol:
(tudtam én, hogy a BT a nyerő :lazza: Ez btw saját vagy talált? (az eredetije megvan, nem azt kérdezem, mielőtt belémkötne kegyelmed))

Lythis

én csináltam, ha arra gondolsz - nemmintha olyan dúúúúúúúrva képszerkesztési skillek kellenének hozzá..
Az egyetlen gondom, hogy nem volt olyan betűtípusom, amit a dreadnaught használ, szal kerestem egy olyat, ami hasonlított...

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-18, 01:14:05

Az egyetlen gondom, hogy nem volt olyan betűtípusom, amit a dreadnaught használ, szal kerestem egy olyat, ami hasonlított...


Csinálj... ahhoz sem kellenek nagy képszerkesztési képességek^^.

Lythis

hassle. the honoured code of the slackers forbids doing such vile acts of over-exerting myself
heck, why am I even explaining... you of all people must know better than I do...

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-18, 01:25:23
hassle. the honoured code of the slackers forbids doing such vile acts of over-exerting myself
heck, why am I even explaining... you of all people must know better than I do...


I do and i just made you break the very honoured code you mentioned in your post. Blasphemous, vile creature! :morci:

Lythis

ha-ha-ha! I made that reply along with the shoop, for I knew that you were gonna post something like that! It was all according to plan!
Now that I basked in my AWESOME EVIL GLORY, I guess I'll move on to taking over the world, or such... I wanna get me one of dem pyramids... and those need a lot of slaves u know...

Rounin

#20338
Quote from: Lythis on 2008-04-18, 02:08:29
ha-ha-ha! I made that reply along with the shoop, for I knew that you were gonna post something like that! It was all according to plan!
Now that I basked in my AWESOME EVIL GLORY, I guess I'll move on to taking over the world, or such... I wanna get me one of dem pyramids... and those need a lot of slaves u know...


You sure put a lot of EFFORT into this. :3x3: :p

(pyramids? You mean... MONOLITH? Charge up mah BATTLEBARGES!!)

Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 21:25:51
Jóvanna, nem szeretem, különben meg balta által szeretnék meghalni. :)

Azt jól tudok dobni. :) (Ha gondolod, ODIN!!!-t is kiabálok közben)

Lythis

jah, a MONOLITH is megteszi. És ha én uralom a világot, az meg MONOLYTHIZMUS lesz :D

egyébként is... shoo... neked lascanon-t kellett volna gyártanod, de neeeem... automatizálták...