Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#23070
Hm, 20.an ket hatarido, elotte is meg van valami tennivalo... es 13-tol 19ig tesomek utazast terveztek be. Amire en is mennek elvileg. F*sza.
Miert van az az erzesem, hogy a fonokseg csak azert fog elengedni, mert batyuska hugicaja vagyok, es azt is csak kelletlenul?

edit: mas: kb ket hete szuletett regi baratnemnak babaja, tegnap pedig ket kolleganonek kozos unokaja. Suru ez a tavasz!  :D :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: .Attila on 2008-06-05, 20:29:23
http://index.hu/politika/bulvar/ujcikk9226/
ebben mi az érdekes? azért link-elted, hogy figyeled, hogy mostantól ki tűnik el a fórumról, vagy mi? :haha:

Üdv Xipe!

ha még mindig gyűjti ifjabb testvéred a hulladék cd-ket, akkor ismét van vagy 20-30 kidobásra váró írt cd-m :D
sörözést jó lenne megejteni, nehogy kihagyjatok majd!

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-06-05, 22:48:01
Quote from: .Attila on 2008-06-05, 20:29:23
http://index.hu/politika/bulvar/ujcikk9226/
ebben mi az érdekes? azért link-elted, hogy figyeled, hogy mostantól ki tűnik el a fórumról, vagy mi? :haha:

Nem tudom, én bevallom, szerintem ez már kezd pont ugyanolyan túlhajtott dolog lenni, mint minden más "legyünk mától sokkal korrektebbek" dolog. Persze nem a pedofília ellen állok ki, hanem az a bajom, hogy az oldal- és talán képletöltések alapján vettek őrizetbe embereket. Istenem, az egész internet egy hatalmas trollbanda (mondhatnám úgyis, hogy a neten mindenki troll), milyen képet NEM töltenek le az emberek? Lehet hivatkozni arra, hogy az érdeklődés generálja a kínálatot, de ez az akció így szerintem akkor is hatalmas és átgondolatlan kicseszés... vagy csak az index "kente" el a dolgokat szokás szerint.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Quote from: Ramiz on 2008-06-05, 22:56:45
Persze nem a pedofília ellen állok ki
Nem is gondoltuk. :D
Amúgy ez Ausztrália, miért nem a pinyókban kutakodnak a gépek helyett?
Btw I lol'd, biztos, hogy ez a hirdetés ehez a cikkhez a legmegfelelőbb? :D

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-06-05, 23:02:31
Quote from: Ramiz on 2008-06-05, 22:56:45
Persze nem a pedofília ellen állok ki
Nem is gondoltuk. :D
Amúgy ez Ausztrália, miért nem a pinyókban kutakodnak a gépek helyett?
Btw I lol'd, biztos, hogy ez a hirdetés ehez a cikkhez a legmegfelelőbb? :D
Azon a kepen en is vigyorogtam, marhara illik a cikkhez.
Nem Ausztralia, az Ausztria volt.
Es tenyleg rohejes, vagy kihagytak valamit szokas szerint.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Kvikveg on 2008-06-05, 23:04:47
Nem Ausztralia, az Ausztria volt.
[spoiler][/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-06-05, 23:06:54
Quote from: Kvikveg on 2008-06-05, 23:04:47
Nem Ausztralia, az Ausztria volt.
[spoiler][/spoiler]
Áááá...  :facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-06-05, 23:04:47
Quote from: Én on 2008-06-05, 23:02:31
Quote from: Ramiz on 2008-06-05, 22:56:45
Persze nem a pedofília ellen állok ki
Nem is gondoltuk. :D
Amúgy ez Ausztrália, miért nem a pinyókban kutakodnak a gépek helyett?
Btw I lol'd, biztos, hogy ez a hirdetés ehez a cikkhez a legmegfelelőbb? :D
Nem Ausztralia, az Ausztria volt.

[spoiler][/spoiler]

Rounin

Még élek... *pant pant*
Bár most eggyel kevesebb csajozós csokim van, eredmény nélkül..

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2008-06-05, 22:56:45
Quote from: Fazék on 2008-06-05, 22:48:01
Quote from: .Attila on 2008-06-05, 20:29:23
http://index.hu/politika/bulvar/ujcikk9226/
ebben mi az érdekes? azért link-elted, hogy figyeled, hogy mostantól ki tűnik el a fórumról, vagy mi? :haha:

Nem tudom, én bevallom, szerintem ez már kezd pont ugyanolyan túlhajtott dolog lenni, mint minden más "legyünk mától sokkal korrektebbek" dolog. Persze nem a pedofília ellen állok ki, hanem az a bajom, hogy az oldal- és talán képletöltések alapján vettek őrizetbe embereket. Istenem, az egész internet egy hatalmas trollbanda (mondhatnám úgyis, hogy a neten mindenki troll), milyen képet NEM töltenek le az emberek? Lehet hivatkozni arra, hogy az érdeklődés generálja a kínálatot, de ez az akció így szerintem akkor is hatalmas és átgondolatlan kicseszés... vagy csak az index "kente" el a dolgokat szokás szerint.

Ez nem "kezd" túlhajtott lenni, hanem éppen hogy évek, ha nem évtizedek óta ez a téma valóságos tömeghisztériát, avagy boszorkányüldözést produkál.
Angliában előfordult, hogy egy gyermekorvost majdnem meglincseltek, mert félreolvasták a rendelőjén a névtáblát (pediatrician). Nem mondom, ha nekem lányom vagy kisfiam lenne, és meglátnám, hogy egy gyanús alak próbálkozik körülötte, nem hiszem, hogy megérné a letartóztatását. Azonban azt is tudni kell, hogy a klasszikus "cukros bácsik" az esetek töredék százalékát adják csak; a gyermekek elleni erőszakos nemi cselekmények döntő többségét családtagok követik el. Ezek legtöbbször ráadásul felderítetlenül maradnak.

Ez az internetes csaliállítás további problémákat is felvet: ezzel kispályás lúzereket fognak csak meg, akik talán most először kattintottak ilyesmire (BTW egyes felmérések szerint a férfiak nem elhanyagolható részében van ilyesfajta késztetés, azaz kb. 30%-uk vonzónak tartja az éretlen lányokat), a terjesztők és előállítók nem akadnak fenn, mert azok saját csatornákat használnak, és úgyis 7 proxy mögött vannak.

Security portálokon azt is feszegetik, hogy a manapság divatos XSS exploitokkal nagyon simán lehet az áldozatokat akár azok tudta nélkül ilyen FBI honeypotokra irányítani. Vagy pl. mi van akkor, ha be van kapcsolva a böngészőben a prefetch, és valakinek benne van a fórumaláírásában a link, stb. stb. ...



Hírek, amelyek senkit sem érdekelnek rovatunk következik:

Úgy néz ki, hogy menni fogok Japánba. A nagy eseményre, amely a 2008 Grand Weeaboo Failtour néven vonul majd be a történelembe, előreláthatólag augusztus végén kerül sor.
Failure is the default option

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-06-05, 23:55:15
Még élek... *pant pant*
Bár most eggyel kevesebb csajozós csokim van, eredmény nélkül..

Megcsalod Lythist, vagy fejlemények vannak Lythis valódi nemének meghatározásában? :__devil: :angyali:

Én

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:00:35
Hírek, amelyek senkit sem érdekelnek rovatunk következik:

Úgy néz ki, hogy menni fogok Japánba. A nagy eseményre, amely a 2008 Grand Weeaboo Failtour néven vonul majd be a történelembe, előreláthatólag augusztus végén kerül sor.
Na jó, itt és most gratulálok mindenkinek, aki még bejelenti, hogy Japánba fog utazni. :D Egy ismerősöm már 1 éve kinn van, egy másik most fog kimenni 1 évre, Baggio is megy és kiku is... Bár ha belegondolok, én nem akarok.
[spoiler] :appl:[/spoiler]

Rounin

#23082
Quote
Úgy néz ki, hogy menni fogok Japánba. A nagy eseményre, amely a 2008 Grand Weeaboo Failtour néven vonul majd be a történelembe, előreláthatólag augusztus végén kerül sor.

És ezt mennyi időre? És minek kapcsán? Csak úgy, vagy kötelesség is van benne?

Quote from: Tycho on 2008-06-06, 00:05:09
Megcsalod Lythist, vagy fejlemények vannak Lythis valódi nemének meghatározásában? :__devil: :angyali:

Rin nőiességét kétségbevontam, ergo kellett valami, amivel leszerelhetem. Mondjuk kevés híján bealudt utána, szóval működött. :angyali: (hiába, kevésbé fejlett egyedekre van belőve a dózis, ezért csak kis híján.)

kikuchiyo

Csak úgy, körülnézni, bugyikat vásárolni, elmenni Akihabarába rózsaszín macskalányokat nézni... és csak kb. két hétre.

Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:14:49
Csak úgy, körülnézni, bugyikat vásárolni, elmenni Akihabarába rózsaszín macskalányokat nézni... és csak kb. két hétre.

Nem rossz. Hozz nekem is, pls. Készülj az élménybeszámolóra. :angyali:

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:00:35
Grand Weeaboo Failtour

Azaz Comiket?
Az jó. Mondjuk szvsz a cosplay az érdekes, a doujinshi kevésbé, bár pár jó doujinshi-t lehet találni.

kikuchiyo

Azér' annyira nem vagyok weeaboo, hogy külön azért kiutazzak...  ^^"
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:30:15
Azér' annyira nem vagyok weeaboo, hogy külön azért kiutazzak...  ^^"
De ha már úgyis ott leszel... :angyali:


Dreamcleaver

És kb mennyit fog kóstálni a jegy+kintlevés? Márha saját zsebből megy és nem valami ilyen-olyan pályázat etc.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:00:35
Grand Weeaboo Failtour

Grats! Én szeretek magamra úgy gondolni, hogy nem vagyok weeaboo, de ma a vonaton hazafelé animét néztem a laptopomon, és miután az lemerült, nekiálltam a Haruhi OST-t hallgatni. ^^"

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:00:35
Fear and Loathing in Tokyo
Wow! Ha megtehetném, én is mennék. Remélem lesz majd mit mesélned. :D

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 00:00:35Úgy néz ki, hogy menni fogok Japánba. A nagy eseményre, amely a 2008 Grand Weeaboo Failtour néven vonul majd be a történelembe, előreláthatólag augusztus végén kerül sor.
Wow!  :appl:
Ha már weabooság, majd kérünk fényképet a Laputa robottal :)

kikuchiyo

#23092
Quote from: Dreamcleaver on 2008-06-06, 00:34:04
És kb mennyit fog kóstálni a jegy+kintlevés? Márha saját zsebből megy és nem valami ilyen-olyan pályázat etc.

Az utazási irodás csaj talált repülőjegyet oda-vissza 75k-ért, ami nem rossz :D, egyébként úgy számoljuk, hogy 400k-ból jó lenne kijönni mindennel együtt (aztán ajándékokkal és az iskoláslányokkal együtt vsz. többe lesz...)


BTW ha már az utazás, mint téma felmerült:

A hétfői japánórán voltak vendégek, mind a négyen olyan japánok, akik felmondták az ottani munkahelyüket (vagy el sem mentek dolgozni azonnal iskola után), és most utazgatnak a világban hónapokig.

Azt mondták, hogy ez nem olyan gyakori, de az azért mond valamit, hogy a világnak egy olyan eldugott városkájában is, mint Budapest, tetszőleges időpontban lehetett keríteni 4 ilyen japán világutazót. Nem sok magyarnak van erre pénze vagy ideje (egy példa, akiknek mégis: kk.blog.hu)

A beszélgetés rávilágított a japán mentalitásnak egy érdekes vetületére is: Ők ugyebár szigetországban élnek, tehát ha elindulnak valahová, az mindenképpen azzal jár, hogy elhagyják a biztonságos tengeri erődítményeiket. Innentől pedig már majdnem mindegy, hogy a közeli Koreába mennek, vagy a nem olyan közeli Argentínába vagy Európába. Ugyanúgy repülőre kell ülni, stb., és ha már vállalják azt a procedúrát, hogy az út miatt felmondanak (mivel egy hétnél több szabadságot nemigen lehet kivenni), akkor miért ne néznének meg több országot is.

Azt is mondták, hogy onnan nézve ezek a kis közép- kelet-európai balkáni országok mind egyformának tűnnek, az egyiknek pl. az a kép élt a fejében Magyarországról, hogy itt az emberek nyársra húzott egész disznókat sütögetnek lassú tűz felett  :wtf:. De most hogy idejött, már látja a különbségeket.
Failure is the default option

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-06, 10:38:25
Az utazási irodás csaj talált repülőjegyet oda-vissza 75k-ért, ami nem rossz :D
Ezt így hogy? Milyen légitársaság? Ebben minden illeték benne van? Tokióba repülsz vagy más városba?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

FinnAir, természetesen illeték nélkül (de még úgy is jó sztem), és hirtelen nem tudom, melyik városba.
Failure is the default option

Baggio

én is gratulálok! a 75k repjegy még: :he:   még + illetékkel is nagyon nagyon jó 

Zsiga

[spoiler=rant]Imádom amikor áramszünet van az éjszaka közepén, arra ébredek hgoy ki van kapcsolva a gép, majd a µtorrent 20 perc hashelés után közli hogy ~80GB letöltött anyag CRC-hibás, de azt persze nem hogy konkrétan melyik fileok, és persze kijavítani se tudja magától. Az ezután következő chkdsk meg egy külön élmény, már 3 órája fut és még csak 70%-nál jár... De legalább ez kijavítja a hibákat, nem úgy mint az a hulladék torrent-kliens.[/spoiler]

kiku : Asszem utállak. :D

Fazék

sztetek mi lesz azon csomag sorsa, melyet tizedakkora súllyal adtak föl külföldre?
szegény postai alkalmazottnak úgy néz ki gondjai vannak a kg --> g váltással :D
mindegy, ha a csomag eljut a célhoz, akkor spóroltam egy pár ezrest :D
ha nem, akkor se én hibáztam, a postai alkalmazott szúrta el a súlyt, én meg saaaajnos túl későn vettem észre :angyali:

.Attila

Quote from: Fazék on 2008-06-06, 15:41:15
sztetek mi lesz azon csomag sorsa, melyet tizedakkora súllyal adtak föl külföldre?
szegény postai alkalmazottnak úgy néz ki gondjai vannak a kg --> g váltással :D
mindegy, ha a csomag eljut a célhoz, akkor spóroltam egy pár ezrest :D
ha nem, akkor se én hibáztam, a postai alkalmazott szúrta el a súlyt, én meg saaaajnos túl későn vettem észre :angyali:

Ő számláz, te fizetsz, miért lennél köteles odafigyelni? ;)
Velem is hasonló dolog történt a diplomakötésnél. 2 példányt kértem nyomtatással, fekete-fehérben. Erre színesen nyomtattak (ami határozottan jó, mert igazából voltak benne színes ábrák), sőt a végén elfelejtette a kiscsaj hozzászámolni a nyomtatást, csak a kötést számolta fel. Ha fekete-fehér oldalakkal számolok, akkor is 2000 Ft-ot spóroltam, színes oldalakkal még többet.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-06-06, 15:41:15
sztetek mi lesz azon csomag sorsa, melyet tizedakkora súllyal adtak föl külföldre?
szegény postai alkalmazottnak úgy néz ki gondjai vannak a kg --> g váltással :D
mindegy, ha a csomag eljut a célhoz, akkor spóroltam egy pár ezrest :D
ha nem, akkor se én hibáztam, a postai alkalmazott szúrta el a súlyt, én meg saaaajnos túl későn vettem észre :angyali:
Ha észreveszik akkor a címzettnek kell majd fizetnie valamennyit az átvételkor, ha nem akkor spóroltál pár ezrest. Az meg senkit nem hat majd meg hogy a postás számolta el. :)