Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Member on 2008-09-19, 16:54:57
Csak meglepett, hogy egy jópár oldalas dokumentum csak azt taglalja, milyen szabályok szerint kell idézni, mi hány centi, mi legyen az oldalak sorrendje stb.
Ez mindíg így volt, szóval szerintem felesleges stresszelni ezen. Amikor először irattak velünk házidogát még általánosban (mert rendes tanárunk volt, aki kitalálta, hogy jobb, ha megtanulunk ilyneket írni minél előbb), akkor voltm ugyanígy, hogy teleíratott velünk másfél oldalt, hogy mik a követelmények. A szakdoga azután már max egy kis ráadás. Megnézed, és megcsinálod, ha nem látványosan teszel a szabályokra, úgysem fog érdekelni szerintem senkit. Persze lehet, hogy csak én nem veszem az ilyet elég komolyan - bár így legalább nem is stresszelek rajta annyit.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2008-09-19, 15:11:59
Titeket is elkapott a FUUUUUUUUUUUCCCKKKK érzés, amikor elolvastátok, hogyan is kell kinéznie egy szakdolgozatnak?

Nemigazán. Gyak mintha írnék egy x3 olyan hosszú szemináriumi dolgozatot.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Nem stresszelek, csak akkor úgy szívenütött. Inkább az a vicces rész, hogy az opponens ne úgy gondolja az előszó elolvasása után, hogy "ööö, majd Barátok Közt után, ha nem leszek álmos...". :)

noriko

Quote from: Member on 2008-09-19, 16:54:57
Csak meglepett, hogy egy jópár oldalas dokumentum csak azt taglalja, milyen szabályok szerint kell idézni, mi hány centi, mi legyen az oldalak sorrendje stb.
nektek legalább van róla egyértelmű dokumentum. nálunk csak a leütésszámot adták meg, és az egyébként alkalmazott szabályokat fű alatt kellett összevadászni, mások megjegyzéseiből. elsőre így is sikerült bordó borítóval beadnom, ami kissé eltért a már előttem leadott feketén tornyosuló halomtól...  ^^" (még szerencse, hogy másnap sikeresen kicseréltem :D)
"I wish I could, but I don't want to."

teraflare

Quote from: noriko on 2008-09-19, 17:18:12
nálunk csak a leütésszámot adták meg,
Ebbe a billentyűzetre leadott stressz levezető leütések is beleszámítottak?  :D
Amúgy nekem a formázás több időt vett el mint a szakdoga megírása  :haha:

Zsiga

Formázás? Én úgy fogom formázni hogy Ctrl+A, betűméret beállít a megadott értékre, alcímek félkövér, fejezetcímek aláhúzást is kapnak, és kész, 15 percnél többet nem vagyok hajlandó rászánni. Viszont nálunk nem is kell, akár plain textben mátrixnyomtatóval kinyomtatva is beadhatom, mert soha senki nem fogja elolvasni. Viszont kell majd belőle csinálnom egy 50 diás prezentációt... Még jó hogy van másfél évem megírni. (Meg persze kitalálni hogy melyik tanszéken, illetve miből is akarom írni... ^^")

Member

Fenét van róla dokumentum, a szakdolgozat.lap.hu-n találtam. Csak már nincs akkora különbség két egyetem között. Mondjuk arra emlékszem, hogy mifelénk gyűlölik a netes anyagot.

Próféta

Quote from: teraflare on 2008-09-19, 17:22:25
Amúgy nekem a formázás több időt vett el mint a szakdoga megírása  :haha:
:zomg: Pedig tényleg kb. nulla időt kellett volna rászánni. Semmi kiadott vagy legalább közkézen forgó Word sablon / LaTeX minta nem volt?

Quote from: noriko on 2008-09-19, 17:18:12
nektek legalább van róla egyértelmű dokumentum. nálunk csak a leütésszámot adták meg, és az egyébként alkalmazott szabályokat fű alatt kellett összevadászni
Quote from: Member on 2008-09-19, 17:45:39
Fenét van róla dokumentum
:zomg: Őszinte részvétem. Ilyenkor örülök nagyon, hogy nálunk legalább ezt megoldották tisztességesen.

Member

Mondjuk kurzust kaptunk ezzel kapcsolatban, de még 1. elején járunk 2. A tanár 4 napig csak ült a különféle ált. sulik előtt és nézte, ki jár ki-be, mielőtt a gyerekeit beiratta, szóval kicsit zúzda.

Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2008-09-19, 17:18:12
elsőre így is sikerült bordó borítóval beadnom, ami kissé eltért a már előttem leadott feketén tornyosuló halomtól...  ^^" (még szerencse, hogy másnap sikeresen kicseréltem :D)
Elismerésem :appl: Honnan jött az ötlet, hogy bordóba
köttesd a diplomád? :) Nálunk a tanárok külön kiemelve
javasolták, hogy a könyvtárban nézzük meg a 4 és 5-ös
diplomamunkákat; meg volt róla egy leírás, hogy mi hol
meddig mekkora betűméret, margó, borító, hivatkozás,
cím, stb. Ez a leírás 3 v 4 oldal volt...

Member

Azért egy pink szakdogát megnéznék egy moe képpel a belső borítón. :)

Rounin

Masni. Masnit ne felejtsd ki.

Lythis

És a csillámos betűket se!!! ^^

Member

#26293
Az ilyenhez megfelelő nemi identitású opponens kell. Mondjuk Lakatos Márk.  ^^"

Rounin

A masni uniszex.

Lythis

A kemény kötésűvel jókat lehet ütni is... pláne az élével... ^^
És hívhatod "rózsaszín villám"-nak vagy valami hasonló :D csak dolgozz ki hozzá csatakiáltást is :D

Rounin

BOOK OF RAAAGE!

Member

A kecskémre gondoltam teszek, ha leér a nyakam aljáig. :D

A borítót be kellene kenni vmi cuccal, ami pár napon belül megöli a hozzá nyúlót. A fene sem gondolná, hogy a tagok közt csak a doga megérintése a közös.

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-19, 23:40:23
Quote from: noriko on 2008-09-19, 17:18:12
elsőre így is sikerült bordó borítóval beadnom, ami kissé eltért a már előttem leadott feketén tornyosuló halomtól...  ^^" (még szerencse, hogy másnap sikeresen kicseréltem :D)
Elismerésem :appl: Honnan jött az ötlet, hogy bordóba
köttesd a diplomád? :)
what! i thought it was perrty.  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Draconire


Tycho


Member


teraflare

Itt vagyok (cough...) Hazajöttem és már kiganéztam 2 csirkeólat. Azóta is köhögök a sok portól. Micsoda örömök várják itthon az embert  :haha: A talicska a végén bosszút ált és visszadőlt és odanyomta a kisujjam a falhoz. Még jó hogy nem egy Ork Waagh!! Talicska© volt így csak kicsit bedagadt. ^^

Member

Remélem megraktad a csirkéket, ha már arra jártál.

Rounin

Töltött csirke! \o/

Zen

Rou meg Tera avaja egész jól összeillenek. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-09-20, 15:33:18
Rou meg Tera avaja egész jól összeillenek. :D

Pedig tudom, hogy milyen. Le lehet rólam szállni.

Member

Ez melyiküknek sértés? :D
Én is WH4000s avát akarok!

Tycho

WH4k? pre dark age of tehnology warhammer? :lol:

Member

Tényleg Lucky Strike-ot szívsz?