Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

noriko

#27330
tényleg jók ezek a képecskék. mindegyik visszaadja a hangulatomat.
nem akaródzik tanulni, pedig mostmár nagyon kéne  :oops:

also: http://uk.youtube.com/watch?v=mAfkRsg5xa8

ja és [insert fenti cikk által kiváltott felháborodás here]. hogy olvashassátok, hogy én is. ::)
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-10-16, 16:11:46
De bassza meg, beteg gyerekek nevében a zsebed tömni???

Hogy brókerek meg mittoménkik kinyírják egymást, az nem érdekel.
De gyerekeket vagy beteg embereket felhasználni, az már sok.
Mint mondtam, nem lep meg, de ettől függetlenül gusztustalan.

Fazék

csak hogy vidámabb vizekre evezzünk:
:whoah: Yaaaay!  :whoah:

Nakedape

Quote from: Fazék on 2008-10-16, 17:31:44
csak hogy vidámabb vizekre evezzünk:
:whoah: Yaaaay!  :whoah:
there was a hope in my heart, that you don't use [spoiler]sarcasm[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

minuszmiki


Én

Ha annyira mérgező lenne, abba jópáran már viszonylag súlyosan belehaltak volna, nem?
Ja, majdnem elfelejtettem: hatásvadász, szar duma. :D

Zsiga

Úgy megéheztem, nem tudja valaki véletlenül hogy lehet-e delfines sushit rendelni itt Pesten valahonnan?

.Attila

Quote from: Én on 2008-10-16, 17:51:52
Ha annyira mérgező lenne, abba jópáran már viszonylag súlyosan belehaltak volna, nem?
Ja, majdnem elfelejtettem: hatásvadász, szar duma. :D

Attól függ.
Ha jól tudom, a higany halmozódó méreg, tehát egy ideig semmi, aztán amikor már kellő mennyiség összegyűlt, akkor jönnek a tünetek.

Én

Utánnaolvasva igaz, és elég eltérőek a tünetek... Gondolom a helyiek 400 év alatt hozzászoktak a plusz higanyhoz, de ha exportálnak azért rendszeres foogyasztásnál lehetnek gondok.

minuszmiki

Már csak az a kérdés, ki eszik rendszeresen delfint.

Én

Hát japók, gondolom...
Hozzászokottak alatt a halászfalusiakat értettem.

Fazék

#27341
Quote from: Zsiga on 2008-10-16, 17:53:56
Úgy megéheztem, nem tudja valaki véletlenül hogy lehet-e delfines sushit rendelni itt Pesten valahonnan?
sztem nem látod át eléggé a dolgokat. éppen hogy mindenféle halat kéne a jelenleginél jóval nagyobb mértékben fogyasztanod, mert akkor az utóbbira megnőne az igény, amivel el lehetne végre érni, hogy még több delfint vágjanak le, hogy ne ehessék el az emberek elől a halakat. így még több delfinből lehetne trágya és állateledel, ami valljuk be sokkal poénosabb, mint ha csak simán megennénk őket

Xzone


Én

Quote from: Xzone on 2008-10-16, 20:47:29
Quote from: minuszmiki on 2008-10-16, 17:47:19
Quote from: Fazék on 2008-10-16, 17:31:44
csak hogy vidámabb vizekre evezzünk:
:whoah: Yaaaay!  :whoah:
:appl:

Itt van róla videó.
[spoiler] :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg:[/spoiler]
Most azt fogom mondani magamnak, hogy nem élve vágták fel őket, hanem az a halakra&egyebekre jellemző halál utáni rángatózás volt.
[spoiler] :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg:[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Xzone on 2008-10-16, 20:47:29
Quote from: minuszmiki on 2008-10-16, 17:47:19
Quote from: Fazék on 2008-10-16, 17:31:44
csak hogy vidámabb vizekre evezzünk:
:whoah: Yaaaay!  :whoah:
:appl:

Itt van róla videó.

Már nem azért, de ezeket a faszkalapokat nem köti semmilyen nemzetközi szabályozás? A disznót is kiütik elektromossággal, mielőtt elnyiszálják a torkát. Kevés volt az a két atom úgy látszik.

Én: A delfin nem hal, emlős.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Note to self: Mondtam, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra.  :ejj: :oops: :zomg:
Failure is the default option

Én

Igen, ennyire nem vagyok sík, csak remélem a rángatózástól függetlenül már halott volt akkor.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-17, 00:34:44
Note to self: Mondtam, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra.  :ejj: :oops: :zomg:
még mindig ott van az utolsó utáni pillanat, javaslom használd ki ameddig lehet

Moha

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-17, 00:20:03
Már nem azért, de ezeket a faszkalapokat nem köti semmilyen nemzetközi szabályozás? A disznót is kiütik elektromossággal, mielőtt elnyiszálják a torkát. Kevés volt az a két atom úgy látszik.
Nem köti őket. A bálnavadászat leállításáról szóló egyezményt (afaik) egyedül Japán nem írta alá, azóta is vadásznak a cetekre. :( Nyilván ugyanez a helyzet a delfinekkel.
A japánok furcsa népség, az tény. Én személy szerint nagyon gyűlölöm az olyan embereket, akik a vadállatokat kedvtelésből vagy anyagi haszonszerzés miatt halomra mészárolják. Emiatt a japánokat is, ilyen szempontból. (más oldalról viszont... :hopp: )

Útálatos dolog, mikor valaki csak azért öl meg egy állatot, mert pl. szép a bundája, vagy mert pl. felfalja a farmer birkáját (tessék rájuk jobban vigyázni!!!)
Északamerikából anno majdnem teljesen kiírtották a farkast a farmerek. Kamcsatkában a barnamedvéket azért vadásszák, mert a hiedelmek szerint az epehólyagjuk gyógyító csodaszer. Ázsia szerte a kihalás szélére került tigriseket szintén a belőlük készített "varázsszerek" miatt ölik meg. Hihetetlen, hogy mire képes az emberi butaság és kapzsiság!  :Eztneked:
Nem vagyok vegetáriánus, nem vagyok green peace-es, sem nagy állatvédő. A háziállatokat nem sajnálom, mert azokat az ember kimondottan azért tenyészti, hogy a húsát megegye. Viszont mikor az ember beavatkozik az ökoszisztémába, kiírt egy állatfajt, amivel felborítja az egész egyensúlyt, az marhára feldühít! Vigyázni kellene az egyensúlyra, csak hát, sokan ezt nem veszik észre. :ejj:
Ha csak egy-egy példányt ölnek meg egy állatból, az valószínűleg nem okoz nagy kárt, de mikor sokan csinálják ugyanezt, az összeadódik és itt a baj! Ha az ember csak legyint, hogy "ez olyan kis dolog, hogy nem számít", akkor mindenki ezt csinálja, és az már nem olyan "kis" dolog...

[/érthetetlen összekavart szöveg]

Dreamcleaver

Engem ez nem azért zavar, mert sajnálom az aranyos delfineket. Nekem egy delfin meg egy disznó között ilyen szempontból nincs különbség. A disznó is nagyon aranyos, mikor ott röfög az ólban, és odadugja az oldalát a kerítéshez, hogy vakard meg, de baromi finom belőle a sült hurka meg a füstölt sonka.
Engem a módszer zavar:
1. Csak mert tradícionális étel a kibaszott sushijuk, ezért képesek gyak szárazra halászni az óceánt, aminek kurvára nem lesz jó vége. Persze egy normális, hosszútávú stratégia kidolgozásához már gondolkozni kéne a kurva anyjukat, meg esetleg pénzbe is kerülne, azt meg má csak nem.
2. Attól, hogy ott vergődik a saját vérében, meg élve vonszolja a kocsihoz kötözve most jobb lesz az íze vagy mi? Látszik az egész hozzáállásukon, hogy szarba sem veszik az állatokat, mint élőlényeket, csak kaja. Sokkal "emberségesebb" módon is le lehetne vágni őket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-17, 00:34:44
Note to self: Mondtam, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra.  :ejj: :oops: :zomg:

An hero tiem? :angyali:

Ott van még az éjszaka :p :o

Moha

Dreamcleaver: igen, a fő probléma az, hogy ugye mindent a végletekig kimerítünk (ugye túlhalászás pl) a Föld tartalékai végesek.
Igen, emberségesebben is levághatnák a delfineket, de szerintem legjobb volna, ha sehogyan sem. Pláne nem ilyen nagy tömegben. De hát, vannak, akik élvezik azt, ha egy állat szenved. Itthon ezt már bűntetik (elvileg), de még nem hallottam róla, hogy bárhol is tényleg elítéltek volna valakit állatkínzás miatt...

Amúgy ismeritek az ősi indián mondást? : "Ha a fehérember már kivágott minden fát, kifogott minden halat és megölt minden vadat, rá fog jönni, hogy a pénz nem ehető"

Tycho

Úgy tudom Izland se írta alá és még van egy ország rajtuk kívül... (ezért kér Izland a ruszkiktól medvepuszi kölcsönt, és nem az IMF-től)

Egyedül az eszkimók vadászhatnak bálnára, ők is csak annyit, amennyit megesznek... de nekik nincs is más ételük nagyjából....

Draconire


Rounin

Quote from: Moha on 2008-10-17, 01:07:08
Amúgy ismeritek az ősi indián mondást? : "Ha a fehérember már kivágott minden fát, kifogott minden halat és megölt minden vadat, rá fog jönni, hogy a pénz nem ehető"

És arra, hogy a gyermekhús megfelelő tartás és etetés mellett milyen zamatos és laktató.

sirtomi

Quote from: Tycho on 2008-10-17, 02:10:44
Úgy tudom Izland se írta alá és még van egy ország rajtuk kívül... (ezért kér Izland a ruszkiktól medvepuszi kölcsönt, és nem az IMF-től)

Egyedül az eszkimók vadászhatnak bálnára, ők is csak annyit, amennyit megesznek... de nekik nincs is más ételük nagyjából....
Norvégia aláírta ezt az egyezményt? Úgy rémlik hogy ők sem.

Moha

Quote from: Rounin on 2008-10-17, 07:21:39
Quote from: Moha on 2008-10-17, 01:07:08
Amúgy ismeritek az ősi indián mondást? : "Ha a fehérember már kivágott minden fát, kifogott minden halat és megölt minden vadat, rá fog jönni, hogy a pénz nem ehető"

És arra, hogy a gyermekhús megfelelő tartás és etetés mellett milyen zamatos és laktató.
Your're sick, man! :lol:

Fazék

Quote from: Moha on 2008-10-17, 11:19:39
Quote from: Rounin on 2008-10-17, 07:21:39
Quote from: Moha on 2008-10-17, 01:07:08
Amúgy ismeritek az ősi indián mondást? : "Ha a fehérember már kivágott minden fát, kifogott minden halat és megölt minden vadat, rá fog jönni, hogy a pénz nem ehető"

És arra, hogy a gyermekhús megfelelő tartás és etetés mellett milyen zamatos és laktató.
Your're sick, man! :lol:
most akkor ez vicc volt?? faszért nem lehet jelezni az ilyeneket, már megrendeltem egy csomagtartónyit...

Nakedape

Quote from: Fazék on 2008-10-17, 11:32:27
Quote from: Moha on 2008-10-17, 11:19:39
Quote from: Rounin on 2008-10-17, 07:21:39
Quote from: Moha on 2008-10-17, 01:07:08
Amúgy ismeritek az ősi indián mondást? : "Ha a fehérember már kivágott minden fát, kifogott minden halat és megölt minden vadat, rá fog jönni, hogy a pénz nem ehető"

És arra, hogy a gyermekhús megfelelő tartás és etetés mellett milyen zamatos és laktató.
Your're sick, man! :lol:
most akkor ez vicc volt?? faszért nem lehet jelezni az ilyeneket, már megrendeltem egy csomagtartónyit...
jja.. jókor szólnak.. mindegy  küld el őket dolgozni a bányába, és majd haza adják a pénzt.

idános bölcsesség: oké-oké értem, de azért azt ugye tudjuk hogy az amerikai kontinens nagy emlőseit a természetközeli indiánok írtották ki. szóval nem a mai ember találta ki a dolgoakat, hanem a "természetközeli" is
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution