Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-01-13, 13:55:43
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.
hojja  :eek:

azt hiszem a következő partit nem nálad tartjuk ezen esetben, hacsak nem keresel majd olyan jól, hogy álld a repülőjegyünket :D
:eek:
jja
black hawk down
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Quote from: motifator on 2010-01-13, 12:08:10
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:51:29
En meg a bevandorlasos oldalakat nezegettem es azon filoztam, hogy hogy tudok majd vezetest gyakorolni, mert muszaj lesz. Remelem meg nem jart le a jogsim. O_o
Rémlik, hogy ezt elmesélted már, de most nem emlékszem/össze vagyok zavarodva. Most akkor te végleges kivándorlást tervezel Kanadába vagy csak munkaügyben mész egy határozott időre?
Vegleges kivandorlas.

Kicsit sokkolóan hat, de igazából neked van igazad.

motifator

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Quote from: motifator on 2010-01-13, 12:08:10
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:51:29
En meg a bevandorlasos oldalakat nezegettem es azon filoztam, hogy hogy tudok majd vezetest gyakorolni, mert muszaj lesz. Remelem meg nem jart le a jogsim. O_o
Rémlik, hogy ezt elmesélted már, de most nem emlékszem/össze vagyok zavarodva. Most akkor te végleges kivándorlást tervezel Kanadába vagy csak munkaügyben mész egy határozott időre?
Vegleges kivandorlas.
Azta. Van kedved mesélni róla kicsit többet? Pontosan hova mész? Kihez? Van kint rokon/ismerős? Miért éppen Alaszka Kanada? Hogy lehet oda kivándoloni? Mi kell hozzá? Kiket látnak szívesen? Ki az, aki inkább ne is próbálkozzon? Ilyesmi.
1 éven belül én is tervezek szétnézni a nagyvilágban, legszívesebben az Egyesült Államokba mennék, de az macerás, maradna Anglia, amihez nem sok kedvem van, vagy esetleg valami mediterrán európai ország, csak ott nyelvet kéne tanulni. Kanada eddig soha eszembe se jutott, de most, hogy belegondolok, mindig is tetszett a kanadai akcentus :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Makos

Haverom bnője most kint van Kanadába. Ilyen egyetemi ösztöndíjas izé. Azt pontosan nem tudom hova ment de tetszik neki.
És kedvesek az emberek ha te kezdeményezel.

Fazék

kivándorlás ügyileg én is Kanadáról hallottam sok jót, szóval maximálisan érthető választás :)
de engem is érdekelne egy bővebb beszámoló és hogy látunk-e még valaha, illetve, hogy mennyire működsz majd menekültszállásként? :D

Selmo

Quote from: Nakedape on 2010-01-13, 12:24:48
[spoiler]borzalmas
dolog
gyak uvéztatni
most buktassam meg? nagyon nem tűnik képben levőnek..
nna mindegy még hosszú lesz[/spoiler]
Mint a szél.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Quote from: motifator on 2010-01-13, 12:08:10
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 01:51:29
En meg a bevandorlasos oldalakat nezegettem es azon filoztam, hogy hogy tudok majd vezetest gyakorolni, mert muszaj lesz. Remelem meg nem jart le a jogsim. O_o
Rémlik, hogy ezt elmesélted már, de most nem emlékszem/össze vagyok zavarodva. Most akkor te végleges kivándorlást tervezel Kanadába vagy csak munkaügyben mész egy határozott időre?
Vegleges kivandorlas.

Hoppáá....

Sok sikert! Látogatókra számíts! :D És mindenképpen kérünk blogot!!! Don't forget your Hungarian!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Végigmentem a mobilomban a számokon és kitöröltem azt, amire nem lesz szükségem már, vagy jó eséllyel megváltozhatott azóta.

Volt barátnők és  bárcsak-barátnők, meghalt tanárok, valaha legjobb fej barátok, régi orvosok, külföldi háromhetes haverok... fura érzés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

A telefonkönyved fele eltűnt?

A tökéletesség unalmas.

teraflare

Hehh milyen fura szerencsém volt. Kiadtam hogy adjanak el OTP-t 5800-ért még tavaly. Meg idén is hogy 5700-ért. A tavalyi megbízás pénteken lejárt és nem teljesült az idei meg eleve visszautasított lett mert 4 percel átcsúsztam valami időhatáron amikor nem fogadnak el. Most 6090-él jár már az OTP. Így a tervezett nyereségre még 40-50k nyereség jön rá. Ha csak 1 nappal tovább tart a megbízás vagy 4 percel előbb adom ki akkor most ez nem lenne  :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.

Nyersen, tömören, röviden.
Külön komor szavakkal, mint "végleges".
Mint egy ítélet: "Golyó általi halál."

GLHF, lehet, hogy neked van igazad.

Quote from: motifator on 2010-01-13, 14:33:37
1 éven belül én is tervezek szétnézni a nagyvilágban, legszívesebben az Egyesült Államokba mennék, de az macerás, maradna Anglia, amihez nem sok kedvem van,

Oda ne is, akik közelebbi-távolabbi ismerősi
körből oda mentek, mind úgy jöttek onnan
vissza, hogy oda többet nem. Angolok ritka
nagy felsőbbrendűségkomplexusos faszok.

---

A bkv meg hogy pusztulna meg.
1 órát álltam csak a Ferenciek teri megállóban,
nem is a normál csuklós, hanem rövid buszok
jártak, kb 10 percenként, már akkor tömötten,
amikor megérkeztek. S ha apám nem hozott
volna el, talán még most is ott állnék.

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-01-13, 14:00:52
Quote from: Fazék on 2010-01-13, 13:55:43
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.
hojja  :eek:

azt hiszem a következő partit nem nálad tartjuk ezen esetben, hacsak nem keresel majd olyan jól, hogy álld a repülőjegyünket :D
:eek:
jja
black hawk down
:lol:

Quote from: .Attila on 2010-01-13, 14:05:10
Kicsit sokkolóan hat, de igazából neked van igazad.
Ja meg engem is sokkol. :)

Quote from: motifator on 2010-01-13, 14:33:37
Azta. Van kedved mesélni róla kicsit többet? Pontosan hova mész? Kihez? Van kint rokon/ismerős? Miért éppen Alaszka Kanada? Hogy lehet oda kivándoloni? Mi kell hozzá? Kiket látnak szívesen? Ki az, aki inkább ne is próbálkozzon? Ilyesmi.
1 éven belül én is tervezek szétnézni a nagyvilágban, legszívesebben az Egyesült Államokba mennék, de az macerás, maradna Anglia, amihez nem sok kedvem van, vagy esetleg valami mediterrán európai ország, csak ott nyelvet kéne tanulni. Kanada eddig soha eszembe se jutott, de most, hogy belegondolok, mindig is tetszett a kanadai akcentus :)
Helyszin meg nem biztos, egy-ket varost neztunk ki. Senkihez. Rokon nincs, ismeros csak tavoli esetleg.
Kanada kizarasos alapon: egesz vilag - nem angol nyelvu - nemzetallamok es/vagy tul kicsik (ertsd UK es Irorszag) - k messzi vagy nem jo pontrendszeru (szamunkra nem jo) (azaz Ausztralia) - nemtommilyenfura (Uj-Zeland) - USA, szoval maradt Kanada. USA szep termeszetileg, de a kanadai hozzaallas valahogy szimpatikusabb volt.
cic.gc.ca es immigration menupont, van pontszamito cuccuk is Ja es tobb kategoria van, en pl skilled workerben megyek, barhova mehetek kiveve Quebec, mert azoknak persze kulon van. XD
3-4 ev az atfutasi ido azt tudjad, jo a diploma, angol es ha lehet francia nyelv is, etc-etc.

Quote from: Fazék on 2010-01-13, 14:49:51
kivándorlás ügyileg én is Kanadáról hallottam sok jót, szóval maximálisan érthető választás :)
de engem is érdekelne egy bővebb beszámoló és hogy látunk-e még valaha, illetve, hogy mennyire működsz majd menekültszállásként? :D
Eloszor onmenekultszallas leszek tesomekkal, aztan meglatjuk. :) Remelem osszejon, de mar most f*s*k tole.
Majd ha lesz energiam inditok blogot. :)

Quote from: Ramiz on 2010-01-13, 16:21:40
Hoppáá....

Sok sikert! Látogatókra számíts! :D És mindenképpen kérünk blogot!!! Don't forget your Hungarian!
Vicces, hogy mindenki igy meglepodott. Pedig ha jol emlekszem felirtam eleg sok mindent a forumra. XD
Meg is nezem miket irtam fel, hehe.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-13, 18:08:08
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.

Nyersen, tömören, röviden.
Külön komor szavakkal, mint "végleges".
Mint egy ítélet: "Golyó általi halál."

GLHF, lehet, hogy neked van igazad.
Koszonom!
Hehe, tenyleg ugy hangzott. Valamilyen ertelemben az is, az itteni eletemnek vege lesz, kicsit nehezebb lesz majd elerni engem. Bar amilyen ejszakazos itt a tarsasag. XD

Persze meg az orvosit tul kell elnem, az utlevelembe be kell pecsetelniuk, meg a hataron is visszafordithatnak, stb-stb. Persze en optimista vagyok. :) Es remelem jol fogom erezni magam. Meg sosem voltam ott.
Vancouver poen lenne, sok filmezes van arrafele (Supernatural pl), csak allitolag k draga es mindenki oda megy. :/
Szoval alapvetoen oda megyunk majd ahol munka van sorrendben tesomnak nekem masik tesomnak. :)
De ha elutasitottak volna, akkor meg 1-2 ev itthon dekkolas es fejlodes utan mentem volna Europan belul pl finnekhez. Allitolag jo hely. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Mindenesetre sok szerencsét!
És blogot tényleg írj. Én is kiváncsi vagyok Kanadára :)

Kvikveg

Quote from: Makos on 2010-01-13, 19:56:43
Mindenesetre sok szerencsét!
És blogot tényleg írj. Én is kiváncsi vagyok Kanadára :)
Koszi. :)

Quote from: Kvikveg on 2009-05-20, 11:39:13
Kiraly. Most nyaron akar a ceg kikuldeni 6 honapra Kanadaba, es a noverem a bevandorlasi hivataltol most kapta meg a levelet, hogy kuldje a papirjait. Es o ket honappal elottem adta be.  :zomg:
Tehat most k gyorsan ossze kell szednem amit lehet. Argh.
Azert irtam egy levelet a kovetsegnek, hogy ilyenkor mi a f... van. Kerhetem-e, hogy majd ha hazajottem akkor kuldozgethessem. De tuti nemet mondanak. Argh.
Ja es az eredetileg betippelt idejuk szerint jovo ilyenkor kezdtek volna a feldolgozast. Nem mondom, hogy nem orulok, hogy gyorsitottak, de eleg rosszul jott ez ki. :ejj:
Quote from: Kvikveg on 2009-05-20, 12:45:47
Beszaras. Most jott meg az email, hogy akkor legyek szives beadni a papirjaimat.  :zomg: :zomg: :zomg:
ÁÁÁááÁÁÁÁáá!!!
...
Aha, kb innentol kezdve irtam tobbet a kivandorlasrol. Papirok beszerzese, IELTS angol vizsga, TEF francia vizsga, etc-etc. Aztan Aug 17 kornyeken feladtam a paksametat, aztan novemberben kertek meg valamit, aztan most jott az orvosi behivo. A 2007 majusiakat nem neztem meg, mert almos vagyok. Pedig akkor kezdodott minden. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:11:09
de sztem ezek alapján a többség azt hitte, hogy kimész egy időre dolgozni, de nem az hogy véglegesen kiköltözöl. a kettő között van némi különbség :)

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-01-13, 20:18:39
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 20:11:09
de sutem ez alapján a többség azt hitte, hogy kimész egy időre dolgozni, de nem az hogy véglegesen kiköltözöl. a kettő között van némi különbség :)
Aha. Pedig asszem kivandorlasrol irtam, nem dolgozasr... ja, lehet, hogy azzal kevered amikor a ceg akart kikuldeni 1-2-5 honapra. Az tenyleg ideiglenes lett volna. Relative ugye.
Amugy azon virulok most, hogy a Magyarorszagrol leszoktatas abszolute folyamatban van, mert gyakorlatilag mar Nemetorszagba megyek haza a hotelba. Ahol most is ulok.  :lul:

Akit erdekelnek a feldolgozasi idok itt van egy jo kis oldal
http://www.trackitt.com/canada-immigration-trackers/federal-skilled-workers
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.
Na akkor még most küldd át a számlaszámod meg hogy mennyibe került az az Orange Box... :smile:
Kanadához meg gl&hf, pár év múlva megyek én is. Vagy legalábbis el innen valami angolul beszélő országba ahol normálisan meg lehet élni...

kikuchiyo

Sok sikert, Kvikveg!

Kanadában akár még esélyed is lehet emberi körülmények között túlélni az elkövetkező pár évtizedet.

Más:
De nem megy ez az absztrakt-írás. Nem hiába mondta Churchill, hogy egy három órás beszédet megír két óra alatt, de egy három perceshez két nap kell... először volt a writer's block meg a fehérpapír-szindróma, most meg már inkább az a kérdés, hogy hogy lehet egy több hónapos projekt eredményeit két szűk oldalba bezsúfolni úgy, hogy az ábra már egy fél oldalt elfoglal. A results fejezetre most van 10 sorom.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2010-01-13, 20:30:24
Quote from: Kvikveg on 2010-01-13, 13:41:25
Vegleges kivandorlas.
Na akkor még most küldd át a számlaszámod meg hogy mennyibe került az az Orange Box... :smile:
Kanadához meg gl&hf, pár év múlva megyek én is. Vagy legalábbis el innen valami angolul beszélő országba ahol normálisan meg lehet élni...
Koszi!
Ok remelem meg tudom nezni. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Kvikveg: hűűű.
Izé, jó utat meg sok sikert. Ezek szerint egész családos süllyedőhajó-elhagyást játszotok? Esküszöm megint a húszas-harmincas években vagyunk :)

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 20:41:30
De nem megy ez az absztrakt-írás.
Mármint ilyen fast abstract? Jaj. Miért nem full-length paper?

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 20:41:30
hogy hogy lehet egy több hónapos projekt eredményeit két szűk oldalba bezsúfolni
Rövidítés, \vspace{-10pt}. Sectionök helyett paragraph vagy sima \textbf{} tagolás, esetleg sortörés nélkül (erre van is valami environment).  Ha példa kell, akkor csak egy példa legyen bevezetve, és az vonuljon végig mindenhol, és az alapfogalmakat is mindig ennek kapcsán sikerüljön bevezetni, említésnél alig mélyebben. Techreportot kirakni honlapra részletes szöveggel, eredményekkel, stb, a rövidben csak a témakört, a problémát, a módszert és az konklúziót leírni minél tömörebben, minden másra~\cite{TR}. Ábrákból kidobni minden lényegtelent (az a cici azért maradjon), a maradékot kellően vastag vonallal húzni, hogy alaposan lekicsinyítve is elférjen; utána kis ábrák egymás mellé subfigure-be/minipagebe, vagy legrosszabb esetben szöveggel körülfuttatva. Ha már csak kevés hiányzik, az összes irodalmi hivatkozást nagyon szűkszavúra venni, konf. nevének elég a rövidítése is, első szerző vezetékneve után et al. elég. Szintén utolsó elkeseredésben minden bekezdés végét megnézni; ha csak kicsi lóg át az új sorba, akkor azt az egy-két szót kispórolni, és nyertél egy sort.

Valóban, Churchill bölcs ember volt.

Amit alapvetően fontos átgondolni, hogy milyen helyre megy, mennyire széles szakmai fórumra. Ha hűtőgéptervezőktől napelemeseken át a rakétatudósokig terjed, akkor elég esélytelen egyáltalán azt bevezetni két oldalban, hogy mi az a szakterület, amelyen aztán valami probléma is lesz, nem hogy mi a probléma, mások kapcsolódó munkái, a módszeretek, az eredmény, a konklúzió... a melletted ülő kollégának nyilván össze tudod foglalni a legújabb fejleményeket pár sorban.

kikuchiyo

Kösz a tanácsokat, de ez a konferencia-jelentkezési absztrakt, amihez fix template van.
Végül csináltam egy féloldalas ábrát, ami igyekszik mindent összefoglalni, a szöveg meg annyira tömör, ami még éppen nem értelmetlen.
Az ilyen "na ha azt a két szót rövidebb szinonimával helyettesítem, akkor talán egy sorral kevesebbre tördeli" trükköket utálom, de néha tényleg nem marad más.

Quote from: Próféta on 2010-01-13, 23:07:32
az a cici azért maradjon

Ez már másik :)
Failure is the default option

Nakedape

#40911
http://bkvpotlo.blog.hu/

update:
Quotea VDSZSZ főleg a budapesti elővárosi járatokra koncentrál majd, így még kaotikusabb lesz a főváros közlekedése
[spoiler=káromkodás]Gaskó végbelébe helyezzék bele az összes sztrájkoló vonatot, csak  előtte ragasszanak sünöket a kocsikra
[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-01-13, 23:07:32
Kvikveg: hűűű.
Izé, jó utat meg sok sikert. Ezek szerint egész családos süllyedőhajó-elhagyást játszotok? Esküszöm megint a húszas-harmincas években vagyunk :)
...
lol
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 01:46:58
miért van az, hogy mindig elhatározom, hogy ma végre tényleg korán lefekszem, hogy holnap ne legyek álmos, erre még mindig itt baszom a rezet hajnali egy órakor?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-01-14, 02:00:30
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 01:46:58
miért van az, hogy mindig elhatározom, hogy ma végre tényleg korán lefekszem, hogy holnap ne legyek álmos, erre még mindig itt baszom a rezet hajnali egy órakor?

Moha

Ha erre a kérdésre megfelelő választ kap valaki, az engem is érdekel. Én is folyton így járok...

NLZ

Gyenge akaraterő? :D  Bár igazából ez hülyeség, hisz erős az akaratunk ahhoz, hogy elérjük amit akarunk. Jelen esetben azt, hogy basszuk a rezet a gép előtt, noha már rég aludhatnánk is.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-01-14, 02:00:30
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 01:46:58
miért van az, hogy mindig elhatározom, hogy ma végre tényleg korán lefekszem, hogy holnap ne legyek álmos, erre még mindig itt baszom a rezet hajnali egy órakor?

ne is mondd...

holnap ma nagy (féléves) kanjidolgozat japánból,
úgyhogy tegnap este úgy gondoltam, hogy a huszon-
oldalas példamondatos szószedetből csinálok egy
rövidebbet, meg a házinak feladott egy oldalas
fogalmazásnak is nekikezdek. Most így fél 3 körül ott
tartok, hogy a huszonoldalas szószedet 2/3-ánál
járok még csak, és a rövidített változat is már tíz
oldalnál jár; a fogalmazás meg már esélytelen, hogy
holnapra meglegyen, aztán addig aludni sem ártana...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-14, 03:26:09
Quote from: Fazék on 2010-01-14, 02:00:30
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-13, 01:46:58
miért van az, hogy mindig elhatározom, hogy ma végre tényleg korán lefekszem, hogy holnap ne legyek álmos, erre még mindig itt baszom a rezet hajnali egy órakor?

ne is mondd...

holnap ma nagy (féléves) kanjidolgozat japánból,
úgyhogy tegnap este úgy gondoltam, hogy a huszon-
oldalas példamondatos szószedetből csinálok egy
rövidebbet, meg a házinak feladott egy oldalas
fogalmazásnak is nekikezdek. Most így fél 3 körül ott
tartok, hogy a huszonoldalas szószedet 2/3-ánál
járok még csak, és a rövidített változat is már tíz
oldalnál jár; a fogalmazás meg már esélytelen, hogy
holnapra meglegyen, aztán addig aludni sem ártana...
Én megyek reggel vizsgázni, tanulnom kéne (vagy legalább aludnom) de inkább játszom (felváltva vagy hat játékot, ha az egyikben leölnek kilépek és jöhet a következő) meg netezek meg TV-t nézek (Star Trek-et, és egyre jobban félek hogy meg fogom venni a Star Trek Online-t, és akkor vége a diplomámnak... :zomg:); a második gyógysörömet iszom, és most olvasom hogy nem jár a MÁV reggel, vagyis kocsival kell mennem, stb.

tl;dr:  :tezsvir:

Bicskei

Zsiga!

hogy engednek vizsgázni amikor hónapokig még dögöllő közelében sem voltál...
megint null kredites fél év,?? :ejnye: :rotfl:
Ultras liberi