Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Darkstar

#44580
Erm.... 19.55...

Csak 11.40, átugrott a hányan élnek a házban rész...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Amíg a tesóm itt volt, addig 3.05.
Most már 3.4.

Member


LiaLia

Acchan,
ma még eszembe jutott tökös témában, bár ez inkább az óvodás, kisiskolásoknak való, meséket keresni, ami tökről szól.
Disney mesékben a Hamupipőkében van tökhintó. Népmesék között A rátóti csikótojás teljesen egy nagy tökről szól. A csikótojásoson még lehet az idősek is jót szórakoznak :smile:

Quote from: Selmo on 2010-09-15, 14:28:55
http://www.glia.hu/okolabnyom/index.php
3.45 :)

Érdekes :smile:
Enyém: 2,35 Eddig enyém a legkisebb  :D

Quote from: Member on 2010-09-15, 15:14:31
Ma rá kellett döbbennem, hogy a legtöbb fogyatékkal élő (különösen az alacsony IQ-számúak) megtanulják prímán eljátszani, hogy értelmesek és levágják, hogy miről beszélsz nekik. Ma láttam a pszichiátriai lapjukat. Oo

Attól, hogy valaki értelmi fogyatékos, még nem biztos, hogy hülye :D

Rounin

Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 21:19:41
Érdekes :smile:
Enyém: 2,35 Eddig enyém a legkisebb  :D

D:
Csak a kaja van ennyi nálam.

Member

2,35 hektárból pont kijön az a rózsakocka, más meg minek neki? :__devil:

Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 21:19:41
Attól, hogy valaki értelmi fogyatékos, még nem biztos, hogy hülye :D
Abszolút. Meg ismerek olyan 157-es IQ-jút, akitől mindenki kilométeres távolságot tart, annyira fárasztó.

SaiyaGin

Költői kérdés rovatunk következik.
Tudtok-e racionális okot mondani arra, hogy egy olyan buszjáraton, amit délelőtt főleg a nyugdíjasok vesznek igénybe, délelőttönként rendszeresen olyan, magasított ülőhelyű buszok vannak, amiken az öregek nem tudnak felmászni az ülőhelyekre?

Member

Reggeli torna.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 21:19:41
meséket keresni, ami tökről szól. [...]
Disney mesékben a Hamupipőkében van tökhintó.
Azért erős túlzásnak érzem, hogy a tökről szólna :)
Ellenben az alapötlet jó. "A dinnye és a tök" című mese megvan?

Acchan

4.87     hektár.

QuoteA dinnye és a tök
Nem ismerem, meséld el! :3

QuoteAzért erős túlzásnak érzem, hogy a tökről szólna :)
Dede. Egy nagy tökről és sok tökfejről szól.  :D LiaLia, látom, sikerült megmozgatnom a fantáziád.  ;)

QuoteTudtok-e racionális okot mondani arra, hogy egy olyan buszjáraton, amit délelőtt főleg a nyugdíjasok vesznek igénybe, délelőttönként rendszeresen olyan, magasított ülőhelyű buszok vannak, amiken az öregek nem tudnak felmászni az ülőhelyekre?
Miért lehet 45°-ban emelkedő rámpák kitételével lerendezni az akadálymentesítést?

Kvikveg

Szorgalmas kislany voltam, go home helyett elhuztam az Auchanba (asszem az van itt). Erre nem volt kisfoglalatos 40W-os kortebol normalis markajubol csak 2, 5 perccel kesobb 1 db.
Azert ize...
Francbamar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Member, megkérdeztem a buszsofőrt, és azt mondta, h ő sem érti, mi baja volt a kallernak, nem látja a logikát. Úgy gondolja, emberfüggő - ő biztosan nem szemétkedne ilyesmivel.

Member

A bérleten sem az van, hogy
Lakhely: ...
Oktatási Intézmény Helye: ...
Keresztül: ...

Hanem
Honnan: ...
Hová: ...
Keresztül: ...

Kifogtam egy egyenruhától megrészegedő majmot, ez van. Mondjuk a sofőrnek nem is az az érdeke, hogy szemétkedjen. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-09-15, 14:28:55
http://www.glia.hu/okolabnyom/index.php
3.45 :)

5,75  :3x3:
de elég durva becslés, és az ördög a részletekben van.
Pl. sokszor eszek húst (is), de általában baromfit, ami
sokkal kevesebb takarmányt igényel (egy durva közelítés
szerint egységnyi disznóhúshoz 3* annyi takarmány kell,
mint baromfihoz, marhához pedig 9*), másrészt mennyi-
ségben kevesebbet, mint az átlag. Lakásnál nem csak a
méret számít, hanem a hőszigetelés, ill. hogy hány fokon
tartja az ember (ez talán még jobban is). Energiahatékony
dolgokra rá sem kérdezett, pedig szobámban csupa energia-
takarékos kompakt-lámpa, alacsony fogyasztású kishűtő és
számítógép van; meg pl. hajszárítót se használok, tehát
kb ötödannyi villanyt fogyasztok, mint egy átlagember.
Na mindegy.

Quote from: Member on 2010-09-15, 15:14:31
Ma rá kellett döbbennem, hogy a legtöbb fogyatékkal élő (különösen az alacsony IQ-számúak) megtanulják prímán eljátszani, hogy értelmesek és levágják, hogy miről beszélsz nekik.

Mióta lett az önkényes és pontatlan iq-szám az
értelem ill. fogyaték mérőfoka?

Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 21:19:41
Enyém: 2,35 Eddig enyém a legkisebb  :D

nekem is csak a kaja annyi :3x3:

Quote from: Kvikveg on 2010-09-15, 22:44:23
Erre nem volt kisfoglalatos 40W-os kortebol normalis markajubol csak 2, 5 perccel kesobb 1 db.

energiatakarékos kompaktlámpa nem volt mellette
két polcnyi? :)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 22:56:56
Quote from: Kvikveg on 2010-09-15, 22:44:23
Erre nem volt kisfoglalatos 40W-os kortebol normalis markajubol csak 2, 5 perccel kesobb 1 db.

energiatakarékos kompaktlámpa nem volt mellette
két polcnyi? :)
és ha a wc-be kell neki mondjuk? vagy esetleg a kamrába? :)

Acchan

QuoteMióta lett az önkényes és pontatlan iq-szám az
értelem ill. fogyaték mérőfoka?
Elég régóta ez alapján lövik be a fogyatékosság mértékét. Nyilván nemcsak csökkent intelligenciaszintről van szó, hiszen a környezettel való viszony is fontos, ez egy komplex dolog.
Mondjuk, 70 alatt kezdődnek a súlyosabb fogyatékossági szintek, 80 felett normális az IQ. Sztem olyan kókler tesztet sehol nem használnak, amivel ekkora bakot lehetne lőni.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-09-15, 23:03:21
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 22:56:56
Quote from: Kvikveg on 2010-09-15, 22:44:23
Erre nem volt kisfoglalatos 40W-os kortebol normalis markajubol csak 2, 5 perccel kesobb 1 db.

energiatakarékos kompaktlámpa nem volt mellette
két polcnyi? :)
és ha a wc-be kell neki mondjuk? vagy esetleg a kamrába? :)
Nem neztem. Konkretan megvan a foglalat es konkretan tudom milyen kell bele.
Az itteni matchban lattam olyasmiket btw, csak azok k hosszuak voltak, eleg hulyen mutatna egy ilyenben.
De legkozelebb azt is megnezem, miutan besaccolom, hogy az jo-e ebbe a foglalatba.
Ez cuki. :)
Btw 2x2m furdoszoba.

Acchan beragadt? 4szer lattam egymas utan ugyanazt a postjat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

3.22
De ebből 2.54 a kaja.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-09-15, 23:03:21
és ha a wc-be kell neki mondjuk? vagy esetleg a kamrába? :)

úgy emlékszem fürdőszobában cserélt lámpát nemrég,
feltételeztem oda kell, ott pedig már több ideig van
bekapcsolva, nem csak kapcsolgatás van, ami ezeket
idő előtt kinyírja.
(btw, apám morfondírozott ezen néha, hogy miért nem
lehet kompaktnál nem az egészet cserélni, hanem az
elektronikáját és foglalatot megtartani, ahogy a
hagyományos neoncsőnél is csak a csövet és
gyújtót cseréli az ember? Előjöhetne már vmelyik
gyártó evvel, az elektronikát és foglalatot feleslegesen
dobja ki az ember, ennyivel is kevesebb hulladék).

De nem is ez volt a lényeg, hanem mint helyettesítő
termék, "ha nincs ló, szamár is megteszi". Néha ilyen
kis tételnél az idő és utazási költség már nagyobb
költség, mint amennyit az ember megtakarít.

Kvikveg

Ja de en ma nyugos szamar voltam, es a hazban raklapnyi all belole. Csak nekem ide kene hogy lassam mukodik-e a foglalat, azert hoztam vegul csak egyet... :)

Btw a szavazos topicban ki tudna valaki irni egy kinek mennyi az IQja kerdest? Kivancsi vagyok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Member on 2010-09-15, 21:44:59
2,35 hektárból pont kijön az a rózsakocka, más meg minek neki? :__devil:
Csak irigykedsz a rózsakockámra :P

Quote from: Próféta on 2010-09-15, 22:18:31
Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 21:19:41
meséket keresni, ami tökről szól. [...]
Disney mesékben a Hamupipőkében van tökhintó.
Azért erős túlzásnak érzem, hogy a tökről szólna :)
Ellenben az alapötlet jó. "A dinnye és a tök" című mese megvan?

Azt nem állítottam, hogy  Hamupipőke a tökről szól, hanem hogy van benne tökhintó. :smile: Lehet mondani a gyerekeknek, hogy vajon hol lehet látni benne tököt.
A dinnye és tök nem rémlik, miről szól?

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 22:56:56
5,75  :3x3:
de elég durva becslés, és az ördög a részletekben van.
Pl az utolsó, szemetelős kérdés is elnagyolt, "12. A többi emberhez képest Ön mennyi szemetet termel?"

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 22:56:56
Mióta lett az önkényes és pontatlan iq-szám az
értelem ill. fogyaték mérőfoka?

Skatulyázni kell, így működnek a hivatalos dolgok sajnos.

Kvikveg

Valaki elmondana, hogy miota van az, hogy ha a hivott fel nem veszi fel, akkor sms-t kap es ezert ki fizet??!
Mert hogy en nem kertem ilyet az is biztos.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

#44602
Quote from: Kvikveg on 2010-09-15, 23:38:34
Valaki elmondana, hogy miota van az, hogy ha a hivott fel nem veszi fel, akkor sms-t kap es ezert ki fizet??!
Mert hogy en nem kertem ilyet az is biztos.

Trémobilnál egy ideje van ilyen. Viszont nálam kb minden 2-3 madiknál kapok csak sms-t, nem mindig. (Én sem kértem, simán csinálja)
De olyan is elöfordult, hogy csörgés helyett kaptam egy sms-t... ::)
Hogy fizetni kell-e érte jo kérdés. Nemigen láttam hogy ezért vonogatnának a kártyámról.

btw van olyanuk is hogy küldenek egy sms-t hogy az sms küldöje azt akarja hogy hivd fel.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kvikveg

#44603
En most ezt talaltam igy hirtelen:
[spoiler]1.5 Hívásértesít
A hívásértesít szolgáltatás segítségével a Szolgáltató lehetvé teszi, hogy az Elfizet
SMS-ben értesítést kapjon a nem fogadott hívásairól abban az esetben, ha a mobiltelefonja
a híváskísérlet idpontjában nem volt elérhet (az ki volt kapcsolva, vagy a készülék a
hálózati lefedettség területén kívül volt).
A Szolgáltató csak abban az esetben küld értesít SMS-t, amennyiben a hívó fél
hozzájárult a hívószámának kijelzéséhez. Az értesít SMS tartalmazza a hívás idpontját,
illetve többszöri hívás esetén az utolsó próbálkozás idpontját, valamint azt, hogy
hányszor próbálkozott a hívó.
A hívó fél száma az Elfizet készülékén az ,,SMS küldje" részben jelenik meg.
Amennyiben a telefon memóriájában szerepel a hívó fél száma, akkor az ,,SMS küldje"
rész a hívó fél nevét tartalmazza.
A Szolgáltató abban az esetben küld értesítést, ha a hívást az értesít SMS
kézbesíthetsége eltti 48 órán belül kezdeményezték. A Szolgáltató maximum 20
különböz hívószámot tartalmazó értesítést küld.
Abban az esetben, ha 48 órán belül húsznál több olyan híváskísérlet volt, amelynél a hívó
hozzájárult hívószámának kijelzéséhez, úgy a Szolgáltató a 20 legutolsó, különböz hívótól
érkezett hívásról küld értesítést a telefon bekapcsolásakor, illetve elérhetvé válásakor.
Foglaltság esetén a Szolgáltató nem küld SMS-értesítést.
A szolgáltatás havi elfizetési díj ellenében vehet igénybe.
A Szolgáltató a hangpostával rendelkez Elfizetknek – a felsorolt feltételek
figyelembevételével – csak abban az esetben küld értesítést, ha a hívó fél a hívott üdvözl
üzenetének kezdete után, de az üzenethagyás kezdetét jelz sípszó eltt bontja a hívást.
A Szolgáltató nemzetközi barangolás (roaming) esetén is küld értesít SMS-eket, melyek
díjmentesek. Nemzetközi barangolás (roaming) esetén a szolgáltatás paraméterei a
roaming-partner, valamint a külföldi hálózat sajátosságaiból adódóan eltérhetnek a fent
megadottaktól, így a Szolgáltató ezekért felelsséget nem vállal.
A Szolgáltató a hívásértesít szolgáltatásért nem vállal felelsséget, amennyiben az
Elfizet mobiltelefonjára valamilyen okból nem küldhet SMS, vagy az nem tudja fogadni
és megjeleníteni a küldött SMS-értesítést. Amennyiben az Elfizet letiltja a bejöv
hívásait, a Szolgáltató nem küld értesítést.
A SZOLGÁLTATÁS HAVI ELFIZETÉSI DÍJA:
A szolgáltatás havidíja 125 Ft.[/spoiler]
Ekezetes baromsagok nincsenek benne, azert van betuhiany. GRRR
De mi kartyasok vagyunk ez a szep az egeszben. En is, anyam is.

http://www.telenor.hu/upload/letoltes/predsz/predsz100427.pdf
Nagyszeru, egyszeruen megvaltoztattak a fejunk folott. Mennek a francba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-09-15, 23:33:19
A dinnye és tök nem rémlik, miről szól?
Egy dinnyéről meg egy tökről. Nem ide a fórumra írta a szerző, ezért többre nem emlékszem. :angyali:
Valami olyasmi, hogy az egyik beszélgetni próbált a másikkal, de az nem akart. Közös barátunk szerint Páskándi Géza a szerző, de a tartalom neki se ugrik be, csak egy tanítói óraterv (spoileres :haha:). Esetleg egy könyvtárat megér.

Fazék

#44605
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 23:14:59
Quote from: Fazék on 2010-09-15, 23:03:21
és ha a wc-be kell neki mondjuk? vagy esetleg a kamrába? :)

úgy emlékszem fürdőszobában cserélt lámpát nemrég
ez nem rémlett, de ettől még vehette volna máshova is, ahol éppen kiégett. nem így volt, ez van :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-15, 23:14:59(btw, apám morfondírozott ezen néha, hogy miért nem
lehet kompaktnál nem az egészet cserélni, hanem az
elektronikáját és foglalatot megtartani, ahogy a
hagyományos neoncsőnél is csak a csövet és
gyújtót cseréli az ember? Előjöhetne már vmelyik
gyártó evvel, az elektronikát és foglalatot feleslegesen
dobja ki az ember, ennyivel is kevesebb hulladék).
elméletileg értenem kéne hozzá, de ehelyett inkább csak tippelgetnék logikát színlelve:

tfh megoldható a szétválasztása hatékonyságvesztés nélkül (nem tudom se cáfolni, se megerősíteni, fogalmam sincs róla technikailag, de csak tegyük fel a lehetőségét)

tippre túl sok hibalehetőséget produkálna egy ilyen gyártási megoldás a végfelhasználói körnél.
még egyazon gyártó is folyamatosan fejleszti az elektronikát, a fénycsövet. ugyanaz az elektronika tippre csak ugyanazzal a fénycsővel működne _hatékonyan_ (ha egyáltalán). most képzeld el az átlagembert, amint próbálja párosítgatni az izzót az elektronikával, amikor ezerféle van a kínálatban... aztán mindig ugyanazt lenne kénytelen venni, de a sarki boltban csak a másik cég fénycsövét lehet kapni, vagy az eredeti gyártó is változtatott rajta, stb, stb.

de tény, hogy jópár "meghalt" kompakt fénycső elektronikájából egy hozzáértő ember elég sok hasznos alkatrészt tud kinyerni, szóval tényleg pocsékolásról van szó az esetek egy részében, de talán még kevesebbről, mint amennyivel a bonyodalom járna, ha külön lenne az elektronika és a fénycső és párosítgatni kéne őket. :)

szóval rengeteg jó ötlet létezik, de végül akkor is az egyszerűbb (és emellett továbbra is hatékony) megoldás a nyerő többnyire (sztem)

Kvikveg

Btw a kompakt is ugyanannyira melegszik? Mert most kiprobaltam a'la kabelrol logva az uj lampat es szepen melegszik a ket 40es benne.
Mert kozben megis talaltam itthon - csak egy masik tipust ami szerintem nem ebbe illik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Én azt nem értem, hogy miért nem terjedtek el azok a lámpák, amikbe nem a hagyományos foglalatos izzó megy bele, hanem a 2 érintkezős energiatakarékos. Ezt a régi menetes foglalatot ki kéne kukázni a normál izzószálas égőkkel együtt.
A kompakt kevésbé melegszik, mint a hagyományos izzószálas, de azért termel hőt az is (mondjuk 1 óra után is meg lehet fogni égési sérülések nélkül).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:13:52
Btw a kompakt is ugyanannyira melegszik? Mert most kiprobaltam a'la kabelrol logva az uj lampat es szepen melegszik a ket 40es benne.
Mert kozben megis talaltam itthon - csak egy masik tipust ami szerintem nem ebbe illik.
jóval kevesebb hőt produkálnak (kevesebb energiát pazarolnak) a kompakt fénycsövek ugyanolyan fényerő mellett, mint a hagyományos izzó.
Quote from: Cobra on 2010-09-16, 01:14:00
Én azt nem értem, hogy miért nem terjedtek el azok a lámpák, amikbe nem a hagyományos foglalatos izzó megy bele, hanem a 2 érintkezős energiatakarékos. Ezt a régi menetes foglalatot ki kéne kukázni a normál izzószálas égőkkel együtt.
ha jól sejtem, hogy mire gondolsz, akkor azoknál a fénycsöveknél külön van egy meghajtó elektronika és eléggé be vagy korlátozva, hogy mit rakhatsz bele a foglalatba, nem tudod kicserélni nagyobb/kisebb teljesítményűre, csak akkor, ha kicseréled az elektronikát is, illetve a foglalatot is (vagy kicsit nem túl szabályos módon kicsíped a fénycső benyomását kivédő pöcköket :D)

Kvikveg

#44609
Quote from: Fazék on 2010-09-16, 01:20:42
Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:13:52
Btw a kompakt is ugyanannyira melegszik? Mert most kiprobaltam a'la kabelrol logva az uj lampat es szepen melegszik a ket 40es benne.
Mert kozben megis talaltam itthon - csak egy masik tipust ami szerintem nem ebbe illik.
jóval kevesebb hőt produkálnak (kevesebb energiát pazarolnak) a kompakt fénycsövek ugyanolyan fényerő mellett, mint a hagyományos izzó.
...
Nosss. Akkor holnap megyek olyat venni. :)  :merci:
Btw ezt ma 230ert vettem ha jol latom az energiatakarekos meg ~900?  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.