Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: szpeter on 2010-09-24, 21:48:59
Quote from: Próféta on 2010-09-24, 21:26:04
Quote from: szpeter on 2010-09-24, 16:37:25
Quotea men
Quotea women
Kellett volna még egy kicsit neked is olvasnod azt a könyvet  :__devil:
jjjó...10 év némettanulás után talán te is elszúrnád :D Azért még ciki  ^^"  Viszont csak te vetted észre,szóval gratulálok asszem.  :lul:

Edit: Hmmm? Senki? Azt hittem valaki megemlíti : Németül is der Mann a férfi, man az ált. alany viszont Mensch az ember és Menschen az emberek.  :ejnye:  Nem, nem a némettanulás miatt szúrtam el. Ich bin mit euch nicht zufrieden. :ejj:  :D

Eszedbe se jutott, hogy többen is érdektelenség miatt legyintettek rá inkább? ^^

Acchan

QuoteEszedbe se jutott, hogy többen is érdektelenség miatt legyintettek rá inkább? ^^
:lol:

Quotealmás pite ízű puding
Már várom a szezonális mákos/diós bejgli ízűeket.  :__devil:

Én

Quote from: Próféta on 2010-09-24, 22:38:41
Az is megfordult a fejemben, hogy valami ultrafeminista akcióról lesz szó, hogy az egyenlőség jegyében az ámen mellé az áwoment is vezessék be.
Körülményes, maradnak az egységes áperson-nél.

szpeter

QuoteEszedbe se jutott, hogy többen is érdektelenség miatt legyintettek rá inkább? ^^
De igen, eszembe jutott.De gyorsan száműztem ezt a gondolatot. XD 
Quote from: Acchan on 2010-09-25, 10:14:38
Quotealmás pite ízű puding
Már várom a szezonális mákos/diós bejgli ízűeket.  :__devil:
Én a különböző  kürtöskalács ízűeket.  :szemuveges:

Cloud

Bah hogy két hét alatt sem jöttem rá hogy kell kikapcsolni dinamikus kontrasztot a monitormban. Most meg a képembe tolja a kézikönyv hogy lefelenyíl 3másodpercig. :facepalm:
De legalább megjött a HD4850-em ma. :D

Bütyök

Nyűgös vagyok, mert nem tudok belépni msn-re... ÁÁÁ  :bruhuhu:
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Selmo

A hiba az ön készülékében van, nekem egész nap ment.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Megint működik a tokyotosho.

Rounin

Quote from: Acchan on 2010-09-25, 10:14:38
Már várom a szezonális mákos/diós bejgli ízűeket.  :__devil:

Én a télapó és kisjézuska ízesítésűt.

Cloud

Quote from: Bütyök on 2010-09-25, 20:34:26
Nyűgös vagyok, mert nem tudok belépni msn-re... ÁÁÁ  :bruhuhu:
ebuddy?

Acchan

Quote from: Rounin on 2010-09-25, 21:07:37
Quote from: Acchan on 2010-09-25, 10:14:38
Már várom a szezonális mákos/diós bejgli ízűeket.  :__devil:

Én a télapó és kisjézuska ízesítésűt.
Sounds like cannibalism.  :cool:

Quote from: Cloud on 2010-09-25, 21:28:06
Quote from: Bütyök on 2010-09-25, 20:34:26
Nyűgös vagyok, mert nem tudok belépni msn-re... ÁÁÁ  :bruhuhu:
ebuddy?
De jó, h ilyen gondjaim nincsenek. :3

Amikor barátnőmnél nem ment az msn, ajánlottam neki az amsn nevű copyprogit, ami egy pöccre indult. Ha nem megy, tegyél vele egy próbát.

Nahh, a tökfeszt jó volt, főleg, miután megbontottuk a házi páleszt a tereptanárommal.  :D

Kvikveg

Quote from: szpeter on 2010-09-24, 21:48:59
Quote from: Próféta on 2010-09-24, 21:26:04
Quote from: szpeter on 2010-09-24, 16:37:25
Quotea men
Quotea women
Kellett volna még egy kicsit neked is olvasnod azt a könyvet  :__devil:
jjjó...10 év némettanulás után talán te is elszúrnád :D Azért még ciki  ^^"  Viszont csak te vetted észre,szóval gratulálok asszem.  :lul:

Edit: Hmmm? Senki? Azt hittem valaki megemlíti : Németül is der Mann a férfi, man az ált. alany viszont Mensch az ember és Menschen az emberek.  :ejnye:  Nem, nem a némettanulás miatt szúrtam el. Ich bin mit euch nicht zufrieden. :ejj:  :D
Perszepersze.  :hehe:
A, en csak rohogtem egyet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

10 perce majdnem elütött egy kamion.  :eek: Ha fél másodperccel később eszmélek és ugrok...

Talán ha 1-2-szer kerültem ilyen közel már a halálhoz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Acchan on 2010-09-25, 22:58:01
Amikor barátnőmnél nem ment az msn, ajánlottam neki az amsn nevű copyprogit, ami egy pöccre indult. Ha nem megy, tegyél vele egy próbát.
Hát minimum. Vagy windows alá Miranda is jó. Az M$ kliens egy kalap ***. Memóriazabáló, bugos giccshalmaz az egész. De a nagyobb gond az, hogy kedves M$ előszeretettel változtatgat a protokollon, ami miatt az artelnatív programok nem működnek mindig tökéletesen.

Amúgy kár, hogy az MSN van ennyite elterjedve. Valami nyílt hálózattal jobban megbékélnék, de hát minden hülye ezt használja... :haha:

NLZ

Van még az emesene is, ha alternatívákat szeretne valaki próbálni.
[reserved]

Member

Quote from: Ramiz on 2010-09-26, 01:04:21
10 perce majdnem elütött egy kamion.  :eek: Ha fél másodperccel később eszmélek és ugrok...
Most, hogy életben maradtál, mik a terveid? :)

Cobra

És mit mászkász éjjel autóúton? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Acchan

Quote from: Ramiz on 2010-09-26, 01:04:21
10 perce majdnem elütött egy kamion.  :eek: Ha fél másodperccel később eszmélek és ugrok...

Talán ha 1-2-szer kerültem ilyen közel már a halálhoz.

:zomg:

Member

Quote from: Cobra on 2010-09-26, 11:00:18
És mit mászkász éjjel autóúton? :)
Biztosan elment az utolsó busza és vidéken dorbézolt. :)

Acchan

Quote from: Member on 2010-09-26, 11:05:53
Quote from: Cobra on 2010-09-26, 11:00:18
És mit mászkász éjjel autóúton? :)
Biztosan elment az utolsó busza és vidéken dorbézolt. :)
Nem is tudtam, h Ramiz is részt vett a tökfeszten.  :haha:

Member

Nem Baks az egyedüli vidék az országban, Pestieknek Szeged és Debrecen is annak számít. :D

Acchan

Pedig az a falu egy csuda hely.  :D

A tereptanárom, aki 9 évet dolgozott a pszichiátrián, azt mondta, h még ott sem szórakozott ilyen jól, mint Bakson.  :haha:

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-09-26, 01:04:21
10 perce majdnem elütött egy kamion.  :eek: Ha fél másodperccel később eszmélek és ugrok...
Hogy történt amúgy? Zebrán? Járdán? Vagy csak simán az autópályára rohantál ki, mint ők?

Quote from: Ramiz on 2010-09-26, 01:04:21
Talán ha 1-2-szer kerültem ilyen közel már a halálhoz.
Az ilyesmit születésnapnak is szokták hívni. Ápr. 1. mellett jól elfér a készletben :)

Quote from: Member on 2010-09-26, 11:20:28
Nem Baks az egyedüli vidék az országban, Pestieknek Szeged és Debrecen is annak számít. :D
Miért, szerinted nem vidéki városok ???

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2010-09-26, 01:04:21
10 perce majdnem elütött egy kamion.  :eek: Ha fél másodperccel később eszmélek és ugrok...

Talán ha 1-2-szer kerültem ilyen közel már a halálhoz.
:zomg: Mit csinaltal??!

Nem Pest -> videk. Pont.
Amugy meg mi van Bakson, hogy ilyen vicces?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

#44754
Szeged, Békéscsaba, Győr, stb. >> Megyei jogú városok.
Kunszentmiklós, Solt, Csongrád >> Vidéki városok

Azért ne mossuk már össze a kettőt, ha lehet. :) Amikor elhangzik, hogy "vidékfejlesztés", csak nem Pécsre vagy Szegedre gondoltok!

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 12:32:36
Nem Pest -> videk. Pont.
Azért ehhez Budának is lenne pár szava :)
De szóval szerintem per definitorem vidék := nem főváros. Esetleg még a főváros agglomerációját nem értjük bele.

Quote from: Member on 2010-09-26, 12:42:19
Szeged, Békéscsaba, Győr, stb. >> Megyei jogú városok.
Kunszentmiklós, Solt, Csongrád >> Vidéki városok

Azért ne mossuk már össze a kettőt, ha lehet. :)
Tehén, sertés, sün >> Emlősök
Szitakötő, kékgurámi, fülemüle >> Gerincesek

Azért ne mossuk már össze a kettőt, ha lehet :)

Quote from: Member on 2010-09-26, 12:42:19
Amikor elhangzik, hogy "vidékfejlesztés", csak nem Pécsre vagy Szegedre gondoltok!
Valóban nem, de kizárólag azért, mert Magyarországon hagyományosan a vidékfejlesztés a főváros szívatását jelenti, mondván akkor csak lesz kedvük vidékre költözni az embereknek :)
Pedig azt kéne hogy jelentse, amit mondasz. Az egyik komoly probléma, hogy nem elég erősek, jó megtartóerejűek a vidéki nagyvárosaink. A nyugati országok tele vannak szórva 150-400 ezres vidéki városokkal, erős helyi iparral (értsd: nem csak egy országos / nemzetközi vállalat fióküzeme), városonként simán egynél több egyetemmel, és ez jót tesz nekik. Nálunk meg Miskolcról, Debrecenből, Győrből stb. is özönlenek a fiatalok a fővárosba, mert itt van munka meg minden.

Moha

Quote from: Próféta on 2010-09-26, 13:21:26
Szitakötő, kékgurámi, fülemüle >> Gerincesek
He???  :confused:

Amúgy igen, Magyarország nagyon főváros központú. Minden Budapestre tömörül, a megyeszékhelyek, egyéb városok minden szempontból csak a főváros után jönnek. Ez nagy baj szerintem, mert a munkalehetőségek és a gazdaság miatt jobb lenne, ha megyeszékhelyek valóban az adott terület központjai lennének.
Jelenleg sok cég max. azért települ vidéki városokba (különösen a keleti országrészbe), mert ott olcsóbb a munkaerő, mint Budapesten.

Member

Jelenleg vidékre az idősek költöznek, illetve a nincstelenek, akiket ide vonzanak az alacsony ingatlanárak (a deficitből még ellesz egy ideig). Meg maradnak azok a fiatalok, akiknek jelenleg semmi lehetőségük nincsen költözésben gondolkozni az anyagi / ismerősi kapcsolati háló hiányok okán. Ergo addig nem vesznek fel melózni, amíg nem ott laksz, de egy bizonytalan állásért nem fogsz költözni. Ördögi kör.

De ami még a vidéket nagyon nyírja, hogy semmilyen alkoholmentes szórakozási lehetőség nincsen, a szolgáltatóipar kb. leszűkül arra, hogy van kocsma és félévente 1x összeerőlködnek valami majálist vagy szüreti felvonulást.

Amúgy meg:
"Vidék az a terület, ahol a mezőgazdasági tevékenység, a zöldfelület (erdő, természetes táj) dominál és aprófalvas településszerkezet, alacsony beépítettség, illetve népsűrűség jellemez." (Agrárprogram, 1997a)

.Attila

Quote from: Moha on 2010-09-26, 13:45:10
Jelenleg sok cég max. azért települ vidéki városokba (különösen a keleti országrészbe), mert ott olcsóbb a munkaerő, mint Budapesten.

Meg logisztikai szempontból. Nem véletlenül gyárváros Győr.

Próféta

Quote from: Moha on 2010-09-26, 13:45:10
Quote from: Próféta on 2010-09-26, 13:21:26
Szitakötő, kékgurámi, fülemüle >> Gerincesek
He???  :confused:
Jézusom  :oops:
Na így járok, ha mondat közepén gondolom meg magamat,  és váltok a gerinces-emlős hasonlatról az ízeltlábú-bogár példára :)