Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: .Attila on 2010-12-03, 21:28:37
Tekintettel arra, hogy a környezeti levegőt használja, nagyon aláhűteni nem tud.
Mondanám, hogy folyékony nitrogénnel próbáld ki, de az már túlzás.


Á, jó a hyper tx3 ami most van a cpu-n. Nem akarom én még jobban hűteni. :D   Csak érdekességképpen írtam. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-12-03, 20:31:13


borjú - újkapu :)

van ennek 12cm-es, még durvább változata is...
120*76,2mm, 220CFM, 59dB...
http://www.delta.com.tw/product/cp/dcfans/download/pdf/GFB/GFB120x120x76.2mm.pdf
na az a durva. nem csak a légszállítása sok, hanem
a légnyomás is, hogy a hangot ne is említsem...

Cloud

220CFM.    :he:

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-12-02, 17:45:57
Nos, az idojaras miatt ket orat ultem egy cuki kis csaladias Lufthansa gepen. De adtak kavet legalabb. Meg volt egy jo angol nyelvu ujsag, ismert  ujsag, de elfelejtettem a nevet.
Ja es adtak a gepen kajat. Innivalo + szendvics. \o/
#include<Up In The Air>

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2010-12-02, 17:45:57
Nos, az idojaras miatt ket orat ultem egy cuki kis csaladias Lufthansa gepen. De adtak kavet legalabb. Meg volt egy jo angol nyelvu ujsag, ismert  ujsag, de elfelejtettem a nevet.
Ja es adtak a gepen kajat. Innivalo + szendvics. \o/

QuoteJa es adtak a gepen kajat

QuoteInnivalo + szendvics.

Régebben rendes kaját (vagy legalábbis rendes kajára emlékeztető valamit) adtak a repülőn, most meg már csak egy mikroszkopikus szendvicset. Szerintem hamarosan már azért is fizetni kell.

Failure is the default option

Kvikveg

Masfel oras utnal azert nem szamitok haromfogasos ebedre. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!
[spoiler]Megint lesz Conan és Dragon Ball az RTL2-őn! [/spoiler]
[spoiler]Kár, hogy hétköznap csak péntekenként vagyok itthon.[/spoiler]

Próféta

Próféta és a média világa, avagy he?

Friss mai élmény: a szülők által szokásosan nyitva hagyott tévén ment az RTL Klub valamelyik valóságsója. Legújabb celebjeink veszekedtek valamin, és aló az elmés műsorszerkesztők valamiért a Sen to Chihiro no Kamikakushi szép, ám rohadtul oda nem illő zenéjét rakták be. Mit vétettem?

WTF-ségéről eszembejutott, hogy pár hete egy autós fuvart elfogadva akaratlanul rádióadás elszenvedő alanya lettem. A stúdióbeszélgetés valahogy így folyt: "Köszöntjük itt a stúdióban XY magyar sztárénekest. Mielőtt beszélgetnénk vele, hallgassuk meg tőle a WZ számot. Elnézést kérünk a hallgatóktól, rádión át valószínűleg nem lehet majd rendesen érteni, mert Youtube-ról megy, de itt a stúdióban jól fogjuk hallani." Ezt így most hogy?



más: tudtátok, hogy van olyan szó, hogy kohomológia, meg kobordizmus? :D Nekem is már csak így mesélték, hogy milyen lol ez a két szó :)

Rounin

Quote from: Próféta on 2010-12-05, 00:22:42


más: tudtátok, hogy van olyan szó, hogy kohomológia, meg kobordizmus? :D Nekem is már csak így mesélték, hogy milyen lol ez a két szó :)

Gyors gugli után nem is akarom tudni, hogy vannak. :zomg:

Flaser

Quote from: Próféta on 2010-12-05, 00:22:42
Próféta és a média világa, avagy he?

Friss mai élmény: a szülők által szokásosan nyitva hagyott tévén ment az RTL Klub valamelyik valóságsója. Legújabb celebjeink veszekedtek valamin, és aló az elmés műsorszerkesztők valamiért a Sen to Chihiro no Kamikakushi szép, ám rohadtul oda nem illő zenéjét rakták be. Mit vétettem?

WTF-ségéről eszembejutott, hogy pár hete egy autós fuvart elfogadva akaratlanul rádióadás elszenvedő alanya lettem. A stúdióbeszélgetés valahogy így folyt: "Köszöntjük itt a stúdióban XY magyar sztárénekest. Mielőtt beszélgetnénk vele, hallgassuk meg tőle a WZ számot. Elnézést kérünk a hallgatóktól, rádión át valószínűleg nem lehet majd rendesen érteni, mert Youtube-ról megy, de itt a stúdióban jól fogjuk hallani." Ezt így most hogy?



más: tudtátok, hogy van olyan szó, hogy kohomológia, meg kobordizmus? :D Nekem is már csak így mesélték, hogy milyen lol ez a két szó :)

Kenji Kawai-tól, meg a Fate-Stay Night zenéjét becstelenítették meg vlm. valóság showban. Kötve hiszem, hogy fizettek volna jogdíjat. Más! Az úszó EB-n, meg a Gundam Unicorn zenéjét használták éremosztásnál! Oda még illet is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2010-12-05, 00:22:42
WTF-ségéről eszembejutott, hogy pár hete egy autós fuvart elfogadva akaratlanul rádióadás elszenvedő alanya lettem. A stúdióbeszélgetés valahogy így folyt: "Köszöntjük itt a stúdióban XY magyar sztárénekest. Mielőtt beszélgetnénk vele, hallgassuk meg tőle a WZ számot. Elnézést kérünk a hallgatóktól, rádión át valószínűleg nem lehet majd rendesen érteni, mert Youtube-ról megy, de itt a stúdióban jól fogjuk hallani." Ezt így most hogy?

:lol: Éljen a profizmus!

Ramiz

WÁÁÁÁH, bassza meg! :uzi: Hogy lehet ilyen hülye az eBay rendszere, hogy még a fizetési metódus kiválasztása előtt véglegesíti a vásárlást? Most "megvettem" két 100 oldalú kockát marha drágán (egy dolog, hogy itthon nem igazán kapni, Silverland-ben sosincs belőle éppen...), pedig csak arra voltam kíváncsi életem első eBay-ezésének kapcsán, hogy a Visa Electron kártyámat elfogadják-e. A vásárlás törlésére ráadásul nincs is lehetőségem... Jó, persze behajtani nem fogják tudni a pénzt :D , de a BANHAMMER-re azért számíthatok... mekkora szar! Egy online shopon sem láttam még ilyet... Ez nóóóórmális? És miért jó nekik?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#45762
Quote from: Ramiz on 2010-12-05, 18:22:40
WÁÁÁÁH, bassza meg! :uzi: Hogy lehet ilyen hülye az eBay rendszere, hogy még a fizetési metódus kiválasztása előtt véglegesíti a vásárlást? Most "megvettem" két 100 oldalú kockát marha drágán (egy dolog, hogy itthon nem igazán kapni, Silverland-ben sosincs belőle éppen...), pedig csak arra voltam kíváncsi életem első eBay-ezésének kapcsán, hogy a Visa Electron kártyámat elfogadják-e. A vásárlás törlésére ráadásul nincs is lehetőségem... Jó, persze behajtani nem fogják tudni a pénzt :D , de a BANHAMMER-re azért számíthatok... mekkora szar! Egy online shopon sem láttam még ilyet... Ez nóóóórmális? És miért jó nekik?
pedig most te voltál a tájékozatlan.

tök mindegy milyen kártyád van, ebay-en az esetek 99%-ban (innen Mo-ról) paypal-en keresztül kell fizetned, szinte sosem engedik, hogy kártyával fizess és ezt minden aukciónál megtalálhatod leírva a payment options (vagy hasonló nevű) résznél.

amúgy nem feltétlenül lesz bajod belőle, max megírod, hogy láthatja, hogy csak most regisztráltál, figyelmetlen, nézze el neked, és közös megegyezéssel zárjátok le a vásárlást, hogy nem valósult meg.

de persze így 0-ról még egy új regisztráció talán egyszerűbb is

szerk: de javaslom, hogy előbb paypal-en regisztrálj, és ott próbáld ki a kártyádat.
ha le tudják vonni róla a tesztköltséget (1$ talán?), akkor működik és ebay-es vásárlásokkal se lesz gondod, mert úgyis mindig átirányítanak majd fizetéskor a paypal oldalára

Moha

Milyen az a 100 oldalú kocka?  :eek:

Member

#45764
Sokoldalú.
Most olvasom, hogy akinek van esze, két 10 oldalúval dob, az első szám a kétszámjegyű, a másik pedig az 0-9.

Próféta

#45765
Quote from: Moha on 2010-12-05, 22:00:53
Milyen az a 100 oldalú kocka?  :eek:
50 dimenziós. :lazza:

Ja, én is két tízoldalúval ismertem. Meg ugye szabályos euklideszi platoni testből nincs minden bokorban akármekkora.

Fazék


.Attila


Kuroi Tenshi

#45768
Quote from: .Attila on 2010-12-05, 22:09:02
lmgtfy.com

:lol: Ez nagyon jó.

Gondoltam, hogy ez valakinek még új lesz, de hogy pont neked :)

Na végre túlvagyok a jlpt n3-on is. Már csak azt kell megvárni, hogy
a vizicsiga-flottából álló posta elérjen Japánba, majd vissza...
Azaz egy kifejezetten számítógépes feldolgozásra összeállított válasz-
lap kiértékelésén mi tart bő 2 hónapig?

.Attila

Nem találkoztam még vele. Mindenesetre kudos a kitalálónak.

Zsiga

Engem meg az lepett meg hogy mennyien nem ismerik a d100-at. :confused: Member d10+d10=d100 "ötletére" meg nincs megfelelő slowpoke+capt.obvious képem. :zomg:

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-12-05, 23:32:44
Engem meg az lepett meg hogy mennyien nem ismerik a d100-at. Member d10+d10=d100 "ötletére" meg nincs megfelelő slowpoke+capt.obvious képem. :zomg:
Nem értelek, én is "szegény családból származom", nekünk nem jutott d100. Az a kevés tabletop RPG amiben részt vettem, az is d102-tel ment 100-as dobások esetén. Ami igazság szerint nem is az a 2x5 lapos fajta volt, hanem valójában húszlapú ikozaéder (állítólag jobb). De az RPG-őrült ismerősöm, akinek elég impresszív gyűjteménye van minden rendű és rangú kockákból, annak se volt ilyenje (legalábbis sose mutatta a többi között).

Egyáltalán jól működik ez a d100? Wikipedia szerint voltak gondok.

Rounin

Quote from: Próféta on 2010-12-05, 23:45:55
Quote from: Zsiga on 2010-12-05, 23:32:44
Engem meg az lepett meg hogy mennyien nem ismerik a d100-at. Member d10+d10=d100 "ötletére" meg nincs megfelelő slowpoke+capt.obvious képem. :zomg:
Nem értelek, én is "szegény családból származom", nekünk nem jutott d100. Az a kevés tabletop RPG amiben részt vettem, az is d102-tel ment 100-as dobások esetén. Ami igazság szerint nem is az a 2x5 lapos fajta volt, hanem valójában húszlapú ikozaéder (állítólag jobb). De az RPG-őrült ismerősöm, akinek elég impresszív gyűjteménye van minden rendű és rangú kockákból, annak se volt ilyenje (legalábbis sose mutatta a többi között).

Egyáltalán jól működik ez a d100? Wikipedia szerint voltak gondok.

Aszondja hogy Membernek slowpoke életműdíjat adna ezért a felfedezésért.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-05, 22:41:55
Quote from: .Attila on 2010-12-05, 22:09:02
lmgtfy.com

:lol: Ez nagyon jó.

Gondoltam, hogy ez valakinek még új lesz, de hogy pont neked :)

Na végre túlvagyok a jlpt n3-on is. Már csak azt kell megvárni, hogy
a vizicsiga-flottából álló posta elérjen Japánba, majd vissza...
Azaz egy kifejezetten számítógépes feldolgozásra összeállított válasz-
lap kiértékelésén mi tart bő 2 hónapig?

Ezen mi is filóztunk annak idején. A legvalószínűbb forgatókönyv:

A kitöltött válaszlapokat teherhajón viszik Japánba, és megvárják, amíg az összes beérkezik. Ezután vidéki egysávos utakon, rozzant teherautókkal viszik őket a hegyek közepén felépített kiértékelő központba. Ennek a legfontosabb része egy hosszú, labirintus-szerű csarnok, amelynek egyik végén a válaszlapokat berakják egy kartonozó szekrénybe országok és sorszám szerint rendezve. Ha ezzel megvannak, akkor visszahívják a nyugdíjból a reumás, fájós lábú Fujiko nénit, aki egyenként kiveszi a lapokat a szekrényből, végigcsoszog a csarnokon, majd beeteti a lapot a csarnok másik végén lévő kiértékelő gépbe. Ennek a vezérlőprogramját a 80-as években írta COBOL-ban egy félőrült programozó, akit azóta lecsuktak liliomtiprásért, így senki sem tudja, hogy miért tart két és fél óráig egy lap kiértékelése. Ezt az időt Fujiko néni sudoku-feladványokkal tölti, de ha a gép előbb végez, mint ő a feladvánnyal, akkor azért befejezi a feladványt. Majd komótosan feláll, kiveszi a kiértékelt lapot és az eredményeket tartalmazó papírcsíkot a gépből, visszacsoszog a kartotékozóhoz és akkurátusan visszahelyezi a lapot a helyére, majd folytatja a következő lappal. Ha a néni az összessel végzett, ami belátható, hogy sokáig tart, akkor egy bizottság átnézi az eredményeket, kézzel kitöltik az okleveleket, majd - szintén teherhajón - kiküldik őket a vizsgaközpontokba.
Most mondd, ezek után csoda, hogy márciusig várnod kell, hogy megtudd az eredményt?
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Próféta on 2010-12-05, 23:45:55
Nem értelek, én is "szegény családból származom", nekünk nem jutott d100. Az a kevés tabletop RPG amiben részt vettem, az is d102-tel ment 100-as dobások esetén. Ami igazság szerint nem is az a 2x5 lapos fajta volt, hanem valójában húszlapú ikozaéder (állítólag jobb). De az RPG-őrült ismerősöm, akinek elég impresszív gyűjteménye van minden rendű és rangú kockákból, annak se volt ilyenje (legalábbis sose mutatta a többi között).

Egyáltalán jól működik ez a d100? Wikipedia szerint voltak gondok.
Habár én nem ilyet láttam, de azzal az volt a gond, hogy fölé kellett hajolni, hogy tudd, mennyi az annyi.

A tökéletesség unalmas.

Én

Hot damn! It's that time again! :cool:

NLZ

Úgy néz ki, hogy a többiek még nincsenek hangulatban. :(
[reserved]

Rounin


Acchan

Éppen beadandót írok, mivel ma reggel 9-kor le kellene adnom.  ::) Utána (vagyis egy nagy alvás után) már nagyobb esélyt látok arra, h behálózzon az ünnepi hangulat, mint ebben a pillanatban.

Zsiga

#45779
Én meg elhagytam valahol a mikulásos avataromat, amit Draco csinált 1-2 éve. :frown:

Viszont raktam be új siget. :D