Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Nakedape on 2011-01-11, 14:58:54
mondjuk a kedvenceim a számítógép előtti jelentkezések, itt csak kisatírozást, celluxszal kisatírozás védelmet láttam.. de  ÁJK ról meséltek törött üveges rohamokat. de kedvencem a BTK volt, ahol indult egy LISTA, amin lévő sorrend alapján lehetett szemináriumot felvenni, nos listát bárki elkezdhette ( felírva magát + haverok, csak onnantól kezdve 24 órában őrizni kellett, különben bárki újat kezdhetett:) , ja és ugye odamanés, írjál fel alapon töltődik ki, napi 24 órás elérhetőség.

*nosztalgia*
Az első félévemben még ez a módszer is ment, összesen egy szemináriumra jutottam be. A másik módszer a tanár szobája előtti tömegelés volt: az jutott be, aki ügyesebben tudta elkönyökölni az útból a többieket. Az egyik tanárnál állítólag az ajtó egyik szárnya be is szakadt a tömegelés hatására..

Member

Ezek a slágerszakok... Mi meg vagyunk 13-man és a többinek még végezni sincsen kedve. ::)

Nakedape

váci utca, nyugati keleti, a hivatalos váltók is jók akörnyékeken
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 01:27:51
Nakedape es tobbiek: ki mit csinal csutortok-penteken es mennyire er ra? Es hanytol es hol - kb Nyugatinal teazo (Potala a neve talan ha jol tevedek) lesz a helyszin.
Én hétköznap nem nagyon érek rá. Talán pénteken.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 23:27:32
Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 01:27:51
Nakedape es tobbiek: ki mit csinal csutortok-penteken es mennyire er ra? Es hanytol es hol - kb Nyugatinal teazo (Potala a neve talan ha jol tevedek) lesz a helyszin.
Én hétköznap nem nagyon érek rá. Talán pénteken.
Vasarnap?
Nakedape: ok az akkor, hogyha veled penteken talalkozom, a tobbiekkel meg vasarnap? es f6-7 kozott vegzek akkor merre vagy?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 23:36:11
Vasarnap?
Az inkább, igyekszem megoldani  :ayay:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 23:36:11
a tobbiekkel meg vasarnap? es f6-7 kozott vegzek
Jó étvágyat Kviki :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Quote from: SaiyaGin on 2011-01-11, 20:44:54
Quote from: Nakedape on 2011-01-11, 14:58:54
mondjuk a kedvenceim a számítógép előtti jelentkezések, itt csak kisatírozást, celluxszal kisatírozás védelmet láttam.. de  ÁJK ról meséltek törött üveges rohamokat. de kedvencem a BTK volt, ahol indult egy LISTA, amin lévő sorrend alapján lehetett szemináriumot felvenni, nos listát bárki elkezdhette ( felírva magát + haverok, csak onnantól kezdve 24 órában őrizni kellett, különben bárki újat kezdhetett:) , ja és ugye odamanés, írjál fel alapon töltődik ki, napi 24 órás elérhetőség.

*nosztalgia*
+1

A törött üveg nem rémlik, de oszlop majdnem kidöntéséről hallottam. Meg ájulás is volt, abban a tömegben én is ott nyomakodtam... De ezeknél a jelentkezéseknél legalább úgy éreztem, több az esélyem, mint az etr esetén, ahol csak simán lefagy az egész rendszer én meg otthonról idegesen püfölöm az efkettőt.


jó utat motifator!! sok sikert odaát!! :D

Kviki!!! Nekem is jó a vasárnap! :)

"I wish I could, but I don't want to."

Member

Quote from: noriko on 2011-01-12, 01:42:01
A törött üveg nem rémlik, de oszlop majdnem kidöntéséről hallottam. Meg ájulás is volt, abban a tömegben én is ott nyomakodtam... De ezeknél a jelentkezéseknél legalább úgy éreztem, több az esélyem, mint az etr esetén, ahol csak simán lefagy az egész rendszer én meg otthonról idegesen püfölöm az efkettőt.
Ezeket a tülekedéseket elfogadták, mint testnevelés kreditet?

noriko

akár el is fogadhatták volna, de az etr előtti korszakban még nem volt kreditrendszer...  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2011-01-12, 01:42:01
De ezeknél a jelentkezéseknél legalább úgy éreztem, több az esélyem, mint az etr esetén, ahol csak simán lefagy az egész rendszer én meg otthonról idegesen püfölöm az efkettőt.

node van egy csomó idő  a verseny jelentkezés előtt, meg a jelentkezés is hetes? legalább és azon belül a mikor nyomod be a jelentkezést nem is számít. nem?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

http://index.hu/tudomany/2011/01/12/atveres_az_oxigenes_viz/
Szeretem az ilyen cikkeket. :D Mondjuk durva, hogy az utolsó éjjelnappaliban is kapható ilyen oxigénes vacak. :zomg:

Zsiga

Jaj.
Majd este jól kipróbálom, gondolom sima orvosi oxigénnel meg a hozzávaló párásítóval is lehet ilyen oxigénvizet gyártani, majd megitatunk minden beteggel egy decit, hátha meggyógyulnak és nem kell betaxiznom őket a kórházba. :D

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-01-12, 14:35:21
http://index.hu/tudomany/2011/01/12/atveres_az_oxigenes_viz/
Szeretem az ilyen cikkeket. :D Mondjuk durva, hogy az utolsó éjjelnappaliban is kapható ilyen oxigénes vacak. :zomg:
:haha:
A placebo-hatas csodakra kepes.

Ezen most jot nevettem:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Placebo
,,A jó orvosság vagy csíp, vagy keserű, vagy drága."
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Quote from: Kvikveg on 2011-01-12, 17:52:06

http://hu.wikipedia.org/wiki/Placebo
,,A jó orvosság vagy csíp, vagy keserű, vagy drága."
:D
Gyógyszerészhallgatók szakdogájába való mondat.  :haha:

Member


Kvikveg

\o/ Mar lesz min aludnom!!!  :cool:

meet a meet topicban
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

szpeter

Quote from: Member on 2011-01-12, 17:58:38
http://www.smu-mesz.hr/kiadvanyok/magyarnoplo.html

Ilyen flash-t sem láttam eddig. Oo
Marha jó ez a papírhajlás effektus!   :cool:

Acchan


Member


NLZ

[reserved]

Kvikveg

Gyulolok CVt irni.  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2011-01-13, 00:33:11
Gyulolok CVt irni.  :ejj:

Szvsz CV-t még hagyján, de motivációs levelet...

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2011-01-13, 00:56:40
Quote from: Kvikveg on 2011-01-13, 00:33:11
Gyulolok CVt irni.  :ejj:

Szvsz CV-t még hagyján, de motivációs levelet...
Ne riogass.

Hm, most csereltem ki egy videokazetta belsejet egy masikeval mert amit at akartam venni DVDre annak a sarka letort. Hat nem egy bonyolult dolog belulrol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Most jöttem vissza egy interjúról. Egyébként sem akartam odamenni, de gyakorolni nem árt. Mindenesetre jókat röhögtem magamban.
A cég az egyik kiskereskedelmi áruházlánc, amely nemrég szerepelt is a munkahelyi terror blogon.
A 11 órás munka már önmagában elriaszt, fizetés ide vagy oda, meg maga a melóban sincs semmi érdekes.

De amik érdekesek voltak:
Elmondták, hogy főként saját márkás termékeket forgalmaznak. Ezt utólag le is csekkoltam: a csomagoláson semmi jele annak, hogy ki a gyártó. Így ugyebár a termékek összehasonlíthatatlanná válnak más áruházakéval. Szerintem ez nem túl előnyös, mivel így nem lehet megszokott dolgokat venni (néhány esetet kivéve), de ez az ő bajuk, úgy tűnik, mégis működik.
Viszont: említették, hogy náluk nem kell pl. 50féle papír zsebkendőből válogatni, mert ők előválogatják és a kedves vásárlónak csak 4-5féle közül kell választani.
* .Attila magában felteszi a kérdést: ezek most tényleg azt próbálják meg bemesélni nekem, hogy nekem jobb, ha kisebb választékból válogathatok? oh lol

Interjú közben kezdett kicsit száraz lenni a torkom. Ekkor vettem észre, hogy a két interjúztató kitöltött magának egy-egy pohár vizet, engem viszont meg sem kérdeztek.
A végén mondták, hogy a továbbiak előtt várnának majd tőlem egy visszajelzést. Oké, kinek jelezzek vissza, a titkárnőnek? Nem, majd nekik, megadják a telefonszámukat: van-e nálam papír, amire írhatok? lol wat
Aztán előkaparnak egy A4-es lapot és odaadják nekem, hogy ők diktálják a telefonszámot és a nevüket.
Névjegykártya? Email-en elküldik az elérhetőséget, ha már tudják a címemet? Ha már üres lapra írjuk fel a számot, vehetné a fáradtságot, hogy diktálás helyett felkarcolja maga azt a pár számot és betűt.

A munkaidő rugalmas, de 8ra bent szoktak lenni (értsd: bent kell lenni), mert akkor indul az élet. Este 7ig szoktak bent lenni, nem azért, mert kell, hanem mert így szokott alakulni. (Ja persze.)
Na most ha egy jól behatárolható csoport minden tagja napi rendszerességgel túlórázik, az azt jelenti, hogy szarul van megszervezve a munkaerő. Vagy szándékosan van alul tervezve.

"Mindig van mit optimalizálni. Ha több lenne a munkaidő, akkor is lehetne még többet tenni." Ha lehetne még többet tenni, de a cég nem vesz fel elég munkaerőt, az azt jelenti, hogy nem éri meg, tehát mégsem olyan fontosak azok a dolgok. Akkor viszont kérdéses, hogy vajon a túlórázással "optimalizált" dolgok is megérik-e. Rugalmas munkaidőnél ugye nem szokás túlórapénzt fizetni, ergo nyilván a legkisebb dolgok is megérik, mert ingyen van. Ha pénzbe kerülne, vajon megérnék?

Hát vagy jó 4 órát elcsesztem erre, hasznosabban is telhetett volna, de érdekes volt, jót derültem rajta. Meg új tapasztalat nekem ez a "magunknak töltünk a saját márkás vizünkből, de téged meg sem kérdezünk".

Cloud

 :lol:

Mégis lesz olyan aki ott fog dolgozni.

Member

Én a munkaügyi kirendeltség fagyos hangulatát ismertem ma meg. Hiánypótolnom kell majd, de nem hiszem, hogy nagyon pörögnék rajta, elvégre nem vagyok jogosult semmire.
Jövő héten viszont letolom a félévre való gyakorlatot Szalkszentmártonon a helyi roma kolóniában, alig várom! :whoah:

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-11, 00:55:36
egyszerre kockoid és szentimentális agymenés
Ja igen, el is felejtettem, ez gyönyörű volt :hai:
És még tanultam belőle egy kis angol nyelvtant is :)

Quote from: Kvikveg on 2011-01-13, 01:11:11
Hm, most csereltem ki egy videokazetta belsejet
Kvikveg, a barkácsművészeteddel újra és újra meg tudsz lepni :lul: Hogyan boldogul majd nélküled az ország?

Quote from: Cloud on 2011-01-13, 21:27:28
Mégis lesz olyan aki ott fog dolgozni.
Az egész egy előszűrő: csak az jöjjön, aki utána is jó lesz lábtörlőnek.

Member

Quote from: Próféta on 2011-01-14, 00:23:07
Kvikveg, a barkácsművészeteddel újra és újra meg tudsz lepni :lul: Hogyan boldogul majd nélküled az ország?
Kviki lázad a fogyasztói társadalom ellen, megbuherálja azt, amit már lassan olcsóbban kapsz a kenyérnél. :cool: