Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-13, 20:04:53
Quote from: SaiyaGin on 2012-10-12, 17:00:00
Hétfőtől én is jó(?)munkásember leszek! ( :zomg:)

Hajrá :jee:


:merci:

Quote from: Nakedape on 2012-10-13, 16:00:15
+1
és  már tegnap óta Debreceni lakos. már lakcímkártyám is van

Hajrá!

Acchan

Quote from: Nakedape on 2012-10-13, 20:53:07
Debreceni Egyetem Orvosi és Egészségtudományi Centrum Általános Orvosi Kar
Fix'd. A fősulim - ahová levelező tagozatra járok-, is az OEC alá tartozik, de mi helyileg Nyíregyházán vagyunk, és mi volnánk az Egészségügyi Kar. :)

Az álláshoz sok sikert és kitartást! :)
Tavaly áprilisban te linkelted nekem ezt az akkori munkába állásom alkalmával, szóval kölcsön kenyér:
http://www.youtube.com/watch?v=ZvEnIkz82A0

:D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-13, 21:10:53
Kódmíves Kelemenné? :haha:
:lul: :rotfl:

Quote from: Werro on 2012-10-05, 13:42:14
Acchan, le a kalappal. Én nem tudnám csinálni, pedig elég fontos. Kitartás! :) amúgy mivel van gond? ( a családokon kívül)
Közben erre is sikerült rábukkannom.  :smile:
Szóval alapjában véve egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol a szakmai vezetés megmondta a főnökömnek egy ülésen, hogy nem az érdekli, mit és hogy csinálunk, hanem, mivel tudunk spórolni. És akkor ezzel már sok mindent elmondtam. Az olyan városokban, ahol nincs pénz, nem túl hálás feladat önkormányzati fenntartású szociális intézményben dolgozni.

A családokkal amúgy semmi gond: nagy részük hazudik, a fele egyáltalán nem működik együtt, a kamaszok lógnak a suliból... A szokásos. :D

Darkstar

Quote from: Acchan on 2012-10-14, 09:43:06
a fele egyáltalán nem működik együtt, a kamaszok lógnak a suliból... A szokásos. :D

Lehet megint előjött az antiszoc énem, de ha valaki segítségre szorul, viszont nem együttműködő, azt miért nem lehet hagyni megposhadni a saját levében?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Kamaszoknál kell egy kicsit kitartónak lenni.
Felnőtteknél...

Próféta

Quote from: Darkstar on 2012-10-14, 12:46:33
Lehet megint előjött az antiszoc énem, de ha valaki segítségre szorul, viszont nem együttműködő, azt miért nem lehet hagyni megposhadni a saját levében?
Én ugyan nem értek hozzá, de mi van, ha ennek az illetőnek kisgyereke van?

Member

Quote from: Próféta on 2012-10-14, 13:47:20
Quote from: Darkstar on 2012-10-14, 12:46:33
Lehet megint előjött az antiszoc énem, de ha valaki segítségre szorul, viszont nem együttműködő, azt miért nem lehet hagyni megposhadni a saját levében?
Én ugyan nem értek hozzá, de mi van, ha ennek az illetőnek kisgyereke van?
A gyerekért meg küzdeni fog valamilyen szinten, mert ha szülőként csőd is, a kicsi az egyetlen bevételforrása. Próbáljatok kiemelni gyereket egy etnikai gettófaluban, jönni fog nem csak barát, de ellenség is, mert a saját irhájukat is féltik. ^^

szpeter

Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:

SaiyaGin

Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:

:he:

Kvikveg

#52358
Tenyleg nem is irtam... Becsbol a hazig egy transzfer vagy mi szolgalattal jottem aka mivel en voltam egyedul, en meg a sofor ultunk a kocsiban es hajra.
Hat a sofor az nalam fiatalabb volt, de kaptam rendesen az "udvarias" magyar kiszolgalasbol.
Fizikailag vezetett meg minden, de en ugyfel kozelebe nem engednem.
- a repteren leghatul a falnal allt, tabla a nevemmel mellkasmagassagban, csoda hogy megtalaltam
- tett valami megjegyzest hogy nem voltam elerheto telefonon... kerdeztem, hogy a masodiknak megadott nemet szamot probalta-e. Ha' de neki magyar telefonszama van arrol o nemetet nem hiv... elso wtf pillanat...
- amikor adtam +100at mert nem volt valtopenzem (irtak hogy pontosan kell szoval nem az o hibajuk) akkor tett valami megjegyzest, hogy ez nem az ove lesz hanem a cege morrmorrr
- morgott es valahogy elegge kurtan-furcsan szovegelt... amikor megerkeztunk akkor ranezett a hazra es tett egy megjegyzest, hogy "van itt am penz"  :gyagya:
- utkozben mar nem tudom hogyan jutottunk el oda hogy szerinte a magyar nyelv a legkifejezobb, mert arra mindent le lehet forditani... azt mar tudtam hogy nemetul nem tud jol, nem kerdeztem meg, hogy megis milyen mas nyelven tud anyanyelvi szinten. Amikor megmondtam neki, hogy az eszkimoknak pl tudtommal nagysagrendekkel tobb szavuk volt a ho minosegenek kifejezesere* akkor belem kotott.
- volt olyan barom hogy elarulta, hogy reggel 7 ota uton van - volt ez este 22:00 korul, es hajnali 1re ertunk haza... es elmondta hogy ejjel 2-3 orat alszik majd es megy megint...
- szerencsere nem sokat dumaltunk, mert en az aktualis zeneradio helyett inkabb a sajat mp3aimat hallgattam...

Szoval szerintem kifogtam egy mintapeldanyt a depressziv agyondolgoztatott stresszes osmagyarhivok taborabol, aki egyaltalan nem tudja hogy kell az ugyfellel viselkedni. Vagy egyaltalan, viselkedni.

Ezekkel sem akarok megegyszer menni.

szpeter: wtf ezt meg hogy?

edit:
* amiben nem biztos, hogy igazam volt persze http://en.wikipedia.org/wiki/Eskimo_words_for_snow
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3:
Jó buli lehetett, mesélj ;)

A munkához meg grat, bár el nem tudom képzelni a mibenlétét, ha egy ilyen hétvége volt az állásinterjú. :D

Quote from: Kvikveg on 2012-10-14, 13:56:42
Becsbol a hazig
Csak a tájolás kedvéért: a bécsi reptértől az ottani házadig egy kint dolgozó magyar fuvarozott, vagy Bécsből hazatérve a Ferihegyről az itteni házadig? Ha utóbbi, az AirportShuttle cégről van szó? Ha igen, megfigyelted a trollface-t?

szpeter

#52360
Quote from: Próféta on 2012-10-14, 14:03:07
Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3:
Jó buli lehetett, mesélj ;)
A munkához meg grat, bár el nem tudom képzelni a mibenlétét, ha egy ilyen hétvége volt az állásinterjú. :D
Ha annyit mondok hogy 250Ft volt 4cl pálinka már sokat is mondtam. :D Ja és a korsó sör féláron. De ez csak a buli része, a negatív dolgok inkább a szerencsétlenségnek köszönhető, elég nagyfokúnak.
Oh, másnaposan élvezet volt a rendezvény főszervezőjével egyeztetni. Embertelenül sok koffein kellett hozzá.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2012-10-14, 14:03:07
Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3:
Jó buli lehetett, mesélj ;)

A munkához meg grat, bár el nem tudom képzelni a mibenlétét, ha egy ilyen hétvége volt az állásinterjú. :D

Quote from: Kvikveg on 2012-10-14, 13:56:42
Becsbol a hazig
Csak a tájolás kedvéért: a bécsi reptértől az ottani házadig egy kint dolgozó magyar fuvarozott, vagy Bécsből hazatérve a Ferihegyről az itteni házadig? Ha utóbbi, az AirportShuttle cégről van szó? Ha igen, megfigyelted a trollface-t?
Swechat-otthon volt a tav, a ceg az aerobus.hu volt, de a papiron meg Shuttle 1 s.r.o. volt, szoval lovesem nincs hogy magyar magyar vagy hataron tuli volt. A GPS-t lattam, de itt trollface nem volt. :D
Sot most jut eszembe, hogy vezetes kozben telefonalt, gyorshajtott* es szinten vezetes (es morgas) kozben dugta be a GPS tapkabelet, mert az vinnyogott, hogy ehes. Ja meg a vegen engem kerdezgetett, hogy merre menjunk (az autopalya vege fele), mert szerinte a GPS utvonal az kerulo. Mikor mondtam, hogy nem szoktam autoval jarni, tett egy megjegyzest, hogy "aha nem mozdulunk ki a falubol, mi?". Mondtam neki hogy de igen, de nem erre.

* "Gyorsabban megyek mint a megengedett, es a GPS meg mindig x percet mutat y kilometerre, demieeert? morrmorr"
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:
Én? Te vagy az? ???

szpeter

Én nem Te vagyok :B Végre kialudtam magam.  :D

Dreamcleaver

Quote from: Kvikveg on 2012-10-14, 13:56:42
Szoval szerintem kifogtam egy mintapeldanyt a depressziv agyondolgoztatott stresszes osmagyarhivok taborabol, aki egyaltalan nem tudja hogy kell az ugyfellel viselkedni. Vagy egyaltalan, viselkedni.

Sztem amilyen helyzetben ez az ország jelenleg leledzik (és ez még nem a lejtő legalja, de szépen haladunk feléje töretlenül) ez egyáltalán nem meglepő. Az emberek nagy többségének (akik jóval szarabbul élnek mint mi átlag fórumozók) egyszerűen elege van, és vagy befásul vagy a "nagymagyarkodásba" menekül. Lehet mondani, hogy ez ördögi kör, mert ha szarul bánsz az ügyféllel, akkor még keveseb munkád lesz, de ez őket már nem érdekli.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Acchan

Quote from: Próféta on 2012-10-14, 13:47:20
Quote from: Darkstar on 2012-10-14, 12:46:33
Lehet megint előjött az antiszoc énem, de ha valaki segítségre szorul, viszont nem együttműködő, azt miért nem lehet hagyni megposhadni a saját levében?
Én ugyan nem értek hozzá, de mi van, ha ennek az illetőnek kisgyereke van?

Gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom, szóval minden kliensemnek van legalább egy, igen. A családsegítős kollégáim nem szívnak a kliensekkel annyit, mint mi - nyilván ők nem is fognak erőlködni, feltéve, ha tanköteles gyerekek veszélyeztetésével állnak szemben. Mondjuk, azt meg átpasszolják nekünk úgyis, szóval el sem tudom képzelni, nekik kell-e görcsölni egyáltalán nem együttműködő kliensekkel, vagy ha igen, mennyire...

Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:
:eek:


.Attila

Felix Baumgartner nemsokára ugrik.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-10-14, 18:05:02
Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:
Én? Te vagy az? ???

Get out of my head Charles :haha:

/szpeter: Énnel szoktak volt hasonlók történni :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2012-10-14, 18:05:02
Quote from: szpeter on 2012-10-14, 13:51:01
Egy hétvége alatt eltapsoltam a pénzem, tönkretettem egy 41k-s ipod termékemet, törtem ki a fogam (műfogam pontosabban, ami új volt) sértettem végig a jobb oldalam. Ennyit arról, ha kimozdulok.  :3x3: Viszont lehet hogy lesz egy jó munkám  :haha:
Én? Te vagy az? ???

Tudtam hogy nem én vagyok az egyetlen aki rá gondolt. :D

Cloud


szpeter

#52370
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-10-14, 20:31:44
/szpeter: Énnel szoktak volt hasonlók történni :)
értettem.. :)

Ennek az extrém szabadesésnek mi az értelme egyébként..? Mert én nem látom hogy lenne, de mégis nézem : D
szerk: Szép volt, sajnos a leghosszabb szabadesés rekordja nem dőlt meg.

.Attila

Mi értelme volt pl. a Holdra lépni?

szpeter

Quote from: .Attila on 2012-10-14, 21:34:52
Mi értelme volt pl. a Holdra lépni?
Nekem is egyből ez jutott eszembe. Aztán egy szó: erőfitogtatás.

.Attila

Részben az is lehet.
Meg a kíváncsiság, az új, minél extrémebb eredmények elérése. Mondhatni kísérletező kedvű nagyra nőtt kisfiúk sok pénzzel.

szpeter

#52374
Ráérős céltalan emberek látszatcélért milliárdokat szórnak el. Zavar? Nem. Mostanában ez viszi előrébb a technológiát. 1960-ban már megvolt a 31 km-es magasságból ugrás rekordja. Ez olyan mint az új apple termékek. Újat már nem hoznak, de kicsit gyorsabb, kicsit jobb a felbontás stb. Ő meg "kicsit" magasabbról ugrott. Ehhez pedig új módszerek kellettek. És hogy ez mire lesz jó, az a jövő zenéje. Lehet hogy semmire.

Én

Lol, én most beteg vagyok, kiadtam a szerencsétlenkedős bizninszt szpeternek bérbe. :D

Ugrás: bár nem néztem utána, szerintem sincs túl sok újdonságtartalma. Akkor lenne jó ha aranytömböket vagy valamit aggatna magára, hogy jelentősen nagyobb sebességet érjen el szabadesés közben.

szpeter

#52376
Ty :D Remélem átszáll valaki másra ez az átok, mert ez nem valami jó muri. 
Egyébként az is lényeg h minél tovább zuhanjon :) De ennyi erővel egy üllővel is ugorhatna, vagy írhatna egy haikut esés közben.

http://www.youtube.com/watch?v=XCDKJQ3Z8bU Kapcsolódó anyag!

Werro

#52377
Lemaradtam az ugrásról.. Na ha hazaérek rákeresek..  Szerk.: nem kotekszem :D

Darkstar

Épp most nézegettem pár dolgot a tegnapi ugrásról. Mivel a streamet hang nélkül néztem, ezért csak most olvastam, hogy mit mondott Baumgartner ugrás előtt.
Ez az "I'm going home now" amennyire egyszerű, annyira a legtökéletesebb abban a pillanatban. Csak így olvasva is majdnem (mondom majdnem, ez csak a hagyma) megkönnyeztem.
:borul:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2012-10-15, 23:28:39
Épp most nézegettem pár dolgot a tegnapi ugrásról. Mivel a streamet hang nélkül néztem, ezért csak most olvastam, hogy mit mondott Baumgartner ugrás előtt.
Ez az "I'm going home now" amennyire egyszerű, annyira a legtökéletesebb abban a pillanatban. Csak így olvasva is majdnem (mondom majdnem, ez csak a hagyma) megkönnyeztem.
:borul:
most mondani akartam, hogy mert nő vagy, de ezzel sérteném a női nemet, illetve rájöttem, hogy az avatar sem determinálja a nemet, és hogy moderator úrnak mondanék ilyet, szóval inkább nem is mondom.