Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

ami viszont hiányzik a szobámból: egy pohártartó...

sikerült egy kis almalével felköszöntenem a notebook-omat.
marhagyorsan fölkaptam az asztalról, de persze a félmillió belemenő kábel miatt nem tudtam sehova se rendesen lerakni, ezáltal se kinyitni, ezáltal kénytelen voltam a jobb kezemmel a külső billentyűzeten egy windows gomb segítségével leállítani a gépet, ami persze eltartott kb 1 percig legalább mire hajlandó volt kikapcsolni, majd bal kézzel továbbra is a notebook-ot tartva, próbáltam jobb kézzel keríteni pólót, törülközőt, akármit, amivel legalább pillanatnyilag fel tudom törölni azt a röpke másfél deci almalét, ami az asztalomon terpeszkedett... nagynehezen sikerült föltakarítani, és a notebook is megúszta úgy néz ki, de akkor is túl közel volt ez, nem akarom kísérteni a szerencsémet, szóval most egy ideig azt hiszem nem fogok semmi üdítős poharat tartani az asztalomon...

Dreamcleaver

Nekem egy lenge öltözékű csini szobalány, aki parancsra szex-szel, hiányzik a szobámból, amúgy meg vagyok vele elégedve.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-16, 23:30:45
ami viszont hiányzik a szobámból: egy pohártartó...
Sajátgép/DVD-RW meghajtó/jobbklikk/Kiadás. :D

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-06-16, 22:34:55
de pl az is ajánlott, hogy ne vaksötétben számítógépezz :) nem kicsit kíméli a szemet, ha a szobában föl van kapcsolva a lámpa :)
Azért az eltérő fények se tesznek jót a szemnek, mert alkalmazkodnia kéne mindkettőhöz.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

mennyiből hozható össze egy mesterlövész puska? egyik környékbeli ház már sokadik hétvége óta rendszeresen műveli, hogy kora délutántól éjfélig bömbölteti a sz*r zenéjét és kicsit kezdem unni... olyan jó érzés lenne szétlőni a hi-fi-t és hangszórójukat... csendháborításos följelentéssel gondolom úgyse érnék el semmit...

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-06-16, 22:34:55
de pl az is ajánlott, hogy ne vaksötétben számítógépezz :) nem kicsit kíméli a szemet, ha a szobában föl van kapcsolva a lámpa :)

Nálam sólámpa van. Elvileg a levegőt is tisztítja. :rolleyes:

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:05:11
mennyiből hozható össze egy mesterlövész puska? egyik környékbeli ház már sokadik hétvége óta rendszeresen műveli, hogy kora délutántól éjfélig bömbölteti a sz*r zenéjét és kicsit kezdem unni... olyan jó érzés lenne szétlőni a fejüket... csendháborításos följelentéssel gondolom úgyse érnék el semmit...

FIXED  :__devil:

Próféta

Fazék: az már megvolt, hogy szólsz nekik?

Quote from: Selmo on 2007-06-16, 23:56:50
Quote from: Fazék on 2007-06-16, 22:34:55
de pl az is ajánlott, hogy ne vaksötétben számítógépezz :) nem kicsit kíméli a szemet, ha a szobában föl van kapcsolva a lámpa :)
Azért az eltérő fények se tesznek jót a szemnek, mert alkalmazkodnia kéne mindkettőhöz.
Igen, pont ezért kell felkapcsolni a villanyt. Meglehtősen egészségtelen dolog vaksötétben monitort vagy TV-t bámulni.
Viszont  az se jó, ha szembve világít, vagy hátulról. Nekem az jött be a legjobban, ha a monitor mögötti fehér falra vetül az azstali lámpa fénye, úgy a kontraszt is kisebb.

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:05:11
mennyiből hozható össze egy mesterlövész puska? egyik környékbeli ház már sokadik hétvége óta rendszeresen műveli, hogy kora délutántól éjfélig bömbölteti a sz*r zenéjét és kicsit kezdem unni... olyan jó érzés lenne szétlőni a hi-fi-t és hangszórójukat... csendháborításos följelentéssel gondolom úgyse érnék el semmit...
Feljelented, ha kell, naponta.
Quote218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet
az egyes szabálysértésekről

...
Csendháborítás
6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.
...

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#9818
Quote from: Próféta on 2007-06-17, 00:21:37
Fazék: az már megvolt, hogy szólsz nekik?
szted? már apám is átment szólni párszor. esélytelen. egyszerűen unintelligens barmok.
minden nyáron ugyanaz. amint megjön a jó idő kimennek a kertbe és bömböltetik a tuc-tuc zenét. néhány nap kivételével kora délutántól késő estig. korábban azért 8-10 óra tájban abbahagyták, de az utóbbi időben már éjfélig sem zavartatják magukat. annyira hangosak, hogy zárt ablakokkal, normális hangerővel szóló tv mellett is behallatszik. (kertes családi házas övezetben lakunk amúgy)
följelentgetni embereket meg nem szeretek. akkor tudják ki jelentette föl őket, nem akarok ebből bajt. aki akkora f@sz hogy ennyire lesz@rja a szomszédokat zavarás ügyileg, az ha följelentik sztem többre is képes lenne... 2 kocsink is kint áll esténként, nem akarnám hogy egy reggel betört szélvédő fogadjon...

és gondolhatod, hogy a többi szomszéd, akik közelebb laknak ezekhez a kreténhez mit szólnak a dologhoz, ha mi így 3 házzal arrébb ilyen idegesek vagyunk tőlük...

Selmo

Quote1999. évi LXIX. törvény
a szabálysértésekről: 6. § A szabálysértést elköveti az is, aki mást a szabálysértés elkövetésére szándékosan rábír (felbujtás), és aki másnak a szabálysértés elkövetéséhez szándékosan segítséget nyújt (bűnsegély).

Ha viszont ez igy hatályos most is, akkor simán szabálysértési eljárást lehet inditani, ha több szomszédot is zavar. Ennek az az alapja, hogy a joggyakorlás csak addig terjed, amig nem "csuszik" bele a Ptk. joggal való visszaélés tilalmába. Márpedig ha mások jogait sérti a joggyakorlás, akkor már szankcionálható.

Ha csak egyetlen embert zavar, akkor a körülményeket kell vizsgálni (lehet, hogy ő az egyetlen közeli szomszéd), viszont ha többeket, akkor nyilvánvalóan tullépi azt a határt, ami még megengedett lenne, hiszen csak az lehet megengedett, ami másokat nem zavar.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Selmo: mert aztán a magyar királyi bíróságon el lehet érni bármit is... semmi értelme az ilyen szenvedésnek, csak további idő és pénzrabló tevékenység bírósági fasságokkal szórakozni, de hogy eredményre nem jut vele az ember, az is biztos...

thrall

Szerintem: szomszédokat összeecsődíted mindenkinél 1-1 kalapács/baseballütő/fadarab/satöbbi. átmentek. bekopogtok. egy kalapács/baseballütő/fadarab/satöbbi segítségével beengeditek magatokat, aztán a fentebb említett polgári igazságszolgáltatást elősegítő eszközökkel megbeszélgetitek a hifi-vel, és ha úgy adódik a bulizó emberekkel :D

Fazék

Quote from: thrall on 2007-06-17, 00:40:49
Szerintem: szomszédokat összeecsődíted mindenkinél 1-1 kalapács/baseballütő/fadarab/satöbbi. átmentek. bekopogtok. egy kalapács/baseballütő/fadarab/satöbbi segítségével beengeditek magatokat, aztán a fentebb említett polgári igazságszolgáltatást elősegítő eszközökkel megbeszélgetitek a hifi-vel, és ha úgy adódik a bulizó emberekkel :D
persze az ember fantáziálhat ilyen "igazságszolgáltatásról", de ugyebár az belátható, hogy ez sem megoldás.

egyszerű följelentés sem megoldás. mennyi helyszíni bírság jár érte? 10e? 20e? nevetve kiperkálják és folytatják a bulizást az este folyamán.

szabálysértési eljárás lazán elhúzódhat évekig, illetve bizonyítékot is kéne hozzá szolgáltatni, kellenének hitelesített zajmérések, szóval ez sem megoldás, csak idegeskedés, idő- és pénzpocsékolás.

nincs megoldás, csak hogy tűröd és reménykedsz hogy az egyik szomszédod megunja és az első megoldáshoz nyúl és ő kerül börtönbe helyetted...

Selmo

Véletlenül leég a ház...

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:36:57
Selmo: mert aztán a magyar királyi bíróságon el lehet érni bármit is... semmi értelme az ilyen szenvedésnek, csak további idő és pénzrabló tevékenység bírósági fasságokkal szórakozni, de hogy eredményre nem jut vele az ember, az is biztos...
Nem a bírósággal, hanem a rendőrséggel. Nálunk konkrétan volt már ilyen, hogy valaki csak a rendőr kivonulásakor volt hajlandó visszavenni a hangerőből.

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:46:59
egyszerű följelentés sem megoldás. mennyi helyszíni bírság jár érte? 10e? 20e? nevetve kiperkálják és folytatják a bulizást az este folyamán.
Akkor újra kijön a rendőr. Negyedóránként 10-20e forint azért már gondolkodásra késztet.

Quote from: Selmo on 2007-06-17, 00:48:08
Véletlenül leég a ház...
Nem valószínű, hogy lenne annyi intelligenciájuk, hogy ezt összefüggésbe hozzák a zenével. És a ház romjain is lehet ám bulizni!

Egyébként Fazék, az iménti postod felér egy "Summon zajongó, 15 Mana" varázslattal. Épp most kezdték el nálunk is. Mondjuk itt szerencsére valamennyire kulturált a hangerő, zárt ajtó mellett alig hallani.

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-06-17, 00:51:35
Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:46:59
egyszerű följelentés sem megoldás. mennyi helyszíni bírság jár érte? 10e? 20e? nevetve kiperkálják és folytatják a bulizást az este folyamán.
Akkor újra kijön a rendőr. Negyedóránként 10-20e forint azért már gondolkodásra késztet.
Pontosan, először te hívsz rendőrt, ha folytatják, akkor fél óra múlva egy másik szomszéd, aztán a 3. És hidd el, ha 3× kell kiszállniuk, akkor nem finoman fognak szólni az illetőknek a zsaruk.

A tökéletesség unalmas.

thrall

nálunk a bérház kocka (kb ilyen --> [] ) alakba van elrendezve, és középen van egy játszótér, ahova szoktak jönni ordibálni. Na ezt nálunk 1-2 üveggel megoldják az ittlakók, ha már nagyon zavarja őket (főleg meccsek után a részeg  HAJRÁ DIÓSGYŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐR-T ordibáló részegek)

Fazék

#9827
még mindig bömböl a zene.
rendőrséget fölhívtuk.
másfél-két óra még míg kijönnek, mert túlterheltek.
akkor erről talán ennyit.
XXII. kerület, Budapest, Magyarország.


szerk: kicsit más:

azért tetszik, hogy ennyire ténylegesen él ez az átkozott tétel, hogy ha bármi többcd-s/többrészes cuccot szedsz le, garantáltan fordított lejátszhatósági sorrendben jönnek le :haha: ez kész :)
shooter 2. cd lent van egy órája. 1. cd-re várhatok reggelig.
studio 60 20. rész lent van 20 perce. 19. részre várhatok reggelig
no comment :haha:

szerk2: és még mindig bömböl a "zene" alias válogatott mulatós tuc-tuc illetve mezei tuc-tuc zenék fölváltva. remek.
na mentem aludni és megpróbálok vmi olyan albumot keresni elalváshoz, amiben kevés a halk rész, és hátha nem hallom a kintről beszűrődő zajt...

szerk3: és ebben a pillanatban megszólalt egy sziréna és a zene elhalkult. csak nem? :) jó békés éjszakát mindenkinek :)

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 00:29:21
Quote from: Próféta on 2007-06-17, 00:21:37
Fazék: az már megvolt, hogy szólsz nekik?
szted? már apám is átment szólni párszor. esélytelen. egyszerűen unintelligens barmok.
minden nyáron ugyanaz. amint megjön a jó idő kimennek a kertbe és bömböltetik a tuc-tuc zenét. néhány nap kivételével kora délutántól késő estig. korábban azért 8-10 óra tájban abbahagyták, de az utóbbi időben már éjfélig sem zavartatják magukat. annyira hangosak, hogy zárt ablakokkal, normális hangerővel szóló tv mellett is behallatszik. (kertes családi házas övezetben lakunk amúgy)
följelentgetni embereket meg nem szeretek. akkor tudják ki jelentette föl őket, nem akarok ebből bajt. aki akkora f@sz hogy ennyire lesz@rja a szomszédokat zavarás ügyileg, az ha följelentik sztem többre is képes lenne... 2 kocsink is kint áll esténként, nem akarnám hogy egy reggel betört szélvédő fogadjon...

és gondolhatod, hogy a többi szomszéd, akik közelebb laknak ezekhez a kreténhez mit szólnak a dologhoz, ha mi így 3 házzal arrébb ilyen idegesek vagyunk tőlük...
Létezik a névtelen bejelentés intézménye is magyarországon ;) Egy (illetve több, azonos utcában lakó) imerősöm lévén van szerencsétlenségem ismerni a helyzetet, a rendőrök kötelesek kijönni a helyszínre névtelen bejelentés után is, és a helyzet mérlegelése után intézkedni. Esetünkben ez úgy nézett ki, hogy az ürge (négy házzal odébbról) egyetlen nap alatt háromszor hívta ránk a rendőrséget, és a közvetlen szomszédok háromszor mondták el nekik, hogy hagyjanak már békén minket, nem vagyun hangosak, amit a kiérkező járőr mind a háromszor meg is állapított. A végén már ő kért elnézést de ez a kötelessége.
Az adott esetben a feljelentő volt hülye (papírja van róla Sümegről), csak éppen bizonyítani nem lehetett, hogy ő hívta a rendőröket. De a rendőrség köteles minden ilyen bejelentésnek utánnajárni. (Már a járőröknek is tele van a t*ke a csávóval).

Szóval hívd csak a rendőröket, kijönnek, és ha szerintük is hangos a zene, bírságolnak. Akár naponta többször is. Este már nem kell semmit méricskélni, ha a járőr szerint túl hangos, akkor bírságol.


Darkstar

Már világosodik, lassan aludni kéne...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Hja, kéne.. bár most sokkal kellemesebb idő van :)
mire felébredek viszont megint meleg lesz :__devil:

Darkstar

Nem kell annyit aludni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Elég sokat csináltam azt mostanában, így a végefelé maradok inkább a 6-8 óránál ;)

Member

Egyszer voltam party-n, ami nem volt annyira hangos és másodszori kihívásra elzavartak minket, bírságot nem adtak.

Fazék

Ha valaki havi 1x bulizik egy nagyot a haverjaival otthon, nem zavar. tegyék. egy este általában nem gond, kibírható.
de hogy heti többször előadja ezt, az már sztem a taplóság netovábbja. még párszor szóban megkérjük, hogy ne csinálja ezt, ha meg folytatja, akkor tényleg nem marad más, mint a rendőrség kihívása minden egyes alkalommal...


tegnap 10 órát aludtam
ma 6 órát
átlagban jó, de valamiért mégse vagyok a toppon... :)

Member

Tökéletesen egyetértek. :tezsvir:
Ha ennyi fölös szabadideje és pénze van, adja inkább nekem. :p

Baggio

amikor ránk legutóbb rendőrt hívtak akkor egyből adta a 10000es bírságot...

thrall

Tegnap (ma) este megyek aludni, erre mi volt? Szerintem Fazék "haverjai" átjöttek miskolcra, mert itt kezdődött el egy tuccer party

Member

Vhogy éreztem, ha itt van unokastesóm, akkor szerencsésebb Dokuro-chant nyomatni, mint mondjuk NGE-t... :rolleyes:

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 02:38:44
...
szerk3: és ebben a pillanatban megszólalt egy sziréna és a zene elhalkult. csak nem? :) jó békés éjszakát mindenkinek :)
Esetleg megfelelo hozzatartozas eseten neonaci zene nyomatasa szinkronban? Metal? Dokuro-chan? Fel ora pirupiru szerintem jobban kikeszitene az idegeiket, mint 1 nap metal. Csilingelos auto is k idegesito (milyen jo, hogy mostanaban havonta max 1szer hallom).

Sok sikert a rendorseg nevtelen hivogatasahoz, es szerintem a szomszedokat is avasd be.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.