Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-01-27, 00:07:05
Quote from: Zsiga on 2007-01-27, 00:01:30
Quote from: Ramiz on 2007-01-26, 23:56:49
Már pénteken is alig volt élet a fickóban. Zsiga lelkét felzabálta a /b board... :muhahah:
It's Furryday. FAILED
Látjátok, már a testét is a 4chan szelleme uralja és irányítja. Hamarosan elkezdi telespammelni a fórumot retarted kifejezésekkel és gusztustalanabbnál gusztustalanabb képekkel. (Bár azt a terhes női mongúzt elnézve már el is kezdte... :lol: :muhahah: )

A terhes mongúz!!!!  :lul: :whoah: :lul: :whoah: :lul: :whoah: :__devil: :angyali: :Kiraly: WINZ

Bishop

nos én már nem tudom,van hőfok kijelző,és elvileg 30-40fokig vígan kéne működnie,ehelyet most 26-on van az is azért mert megy a fűtés és közel van a gép de egy ventillátorral próbálok korigálni,sőt csak ma ilyen magas általába alacsonyabb mindenestre megpróbálom mást úgy se thetek

Kuroi Tenshi

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 00:07:30
mivel,a help topic látogatotsága  megcsappant,itt tenném fel újjabb kérdésemet
Ne váljon ez is újabb rossz szokásoddá - nem csappant meg, és továbbra is oda
tartoznak ezek a kérdések.

Újraindul? Szerinted egy net-megszakadás újraindulást eredményez?
Ennyire azért már ne legyél műszaki antitalentum :rolleyes:

Újraindulást eredményez: hardver-hiba, súlyos szoftverhiba.
Milyen a proci hőmérséklete? (Speedfan letölt)
Jó a memória? (memtest letölt, futtat)

Darkstar

Quote from: Tycho on 2007-01-27, 00:14:03
A terhes mongúz!!!!  :lul: :whoah: :lul: :whoah: :lul: :whoah: :__devil: :angyali: :Kiraly: WINZ
A furfag appears
[spoiler]Bocsi :D[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop

ok,de itt nagyobb a lhetősége a válasz megkapására,de ezután a post után akkor oda várom a választ :angyali:

jó én csak tippelgetek,de ha akarod megoszthatom számításteknikai tálentumomat,nem tartana sokáig :D
proci hőmérséklete mostmár 25-max ha játszok fel mehet DURVA 28 fokra :D
memóriát most vettem frissen mert az előző meghalt

Darkstar

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 00:20:56
ok,de itt nagyobb a lhetősége a válasz megkapására,de ezután a post után akkor oda várom a választ :angyali:

jó én csak tippelgetek,de ha akarod megoszthatom számításteknikai tálentumomat,nem tartana sokáig :D
proci hőmérséklete mostmár 25-max ha játszok fel mehet DURVA 28 fokra :D
memóriát most vettem frissen mert az előző meghalt
o.O Ez biztos? Vidkari hőmérséklete?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

28 fok nemigen lehet a hőfok, szerintem rossz értéket mutat a hőmérő. Futtas valamit, ami erősen leterheli a processzort, pl egy nagyobb file tömörítését, majd indítsd újra a gépet és nézd meg a biosban az értéket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

vidkari,pasz,de ha megmondjátok hol nézzem :redface:

és meg is kell várnom még betömöriti :D

bios-on belül hol?

jó most már télleg leálok

na brb

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-01-27, 00:24:20
28 fok nemigen lehet a hőfok, szerintem rossz értéket mutat a hőmérő. Futtas valamit, ami erősen leterheli a processzort, pl egy nagyobb file tömörítését, majd indítsd újra a gépet és nézd meg a biosban az értéket.
Simán lehet 28°C (az más kérdés hogy a valósághoz semmi köze), össze-vissza mérnek ezek a hardverekbe épített hőmérők. :) A legtöbb program meg pont ugyanazt az értéket mutatja mint amit a BIOS-ban látnál, ugyanis ugyanattól a HWmonitor IC-től kéri le az értékeket.

carfanatic: Oldallap le, ventillátor megnéz, hűtőborda megtapiz, ha nem éget egyik borda se akkor örül, ha igen akkor hideg vizes borogatás. :D

Bishop

nem örül,a bios 47fokot mutat :eek:,hát én nem próbálkozom azt kiszerelni,inkáb beszerzek még vagy 5 hűtőt :D
miért? :bruhuhu: bocs de ez már kellet *kifújja az orrát egy zsebkendőben*

ok kösz mindenkinek,ha még van valami amivel le tudnám hűteni,mondjuk nem hiszem hogy a netezés,meg a játék ennyire felmelegíti főleg hogy ketőt egyszerre nem szoktam,szóval lehet valami hardware vagy egyébb hibás(csak példa)

most már mindenki visszatérhet a 4chan elemzéséhez :D

Zsiga

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 00:39:39
nem örül,a bios 47fokot mutat :eek:,hát én nem próbálkozom azt kiszerelni,inkáb beszerzek még vagy 5 hűtőt :D
miért? :bruhuhu: bocs de ez már kellet *kifújja az orrát egy zsebkendőben*

ok kösz mindenkinek,ha még van valami amivel le tudnám hűteni,mondjuk nem hiszem hogy a netezés,meg a játék ennyire felmelegíti főleg hogy ketőt egyszerre nem szoktam,szóval lehet valami hardware vagy egyébb hibás(csak példa)

most már mindenki visszatérhet a 4chan elemzéséhez :D
47°C egyáltalán nem sok (főleg terhelve), gyári hűtővel teljesen normális. A legtöbb asztali proci 75-85°C-ig bírja károsodás nélkül.
Egyébként a játék bizony fel tudja melegíteni a procit rendesen, a netezés kevésbé.
Nézd meg a BIOS-ban hogy hány fokra van állítva a vészleállítás, mert ha mondjuk 65°C-ra (akkor állítsd át 75-re :)), és a 47°C az alapjárati hőmérséklet, akkor könnyen lehet hogy megvan a titokzatos leállások oka.

Kuroi Tenshi

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 00:20:56
proci hőmérséklete mostmár 25-max ha játszok fel mehet DURVA 28 fokra :D
Lol vízzel nincs ilyen jó hőmérsékletem  :)
Zsiga: bios és windowsos programok, sőt, azokat összehasonlítva azok között ám
igen drasztikus eltérések is lehetnek, hiába olvassák elvileg ugyanonnan.

47 terheletlenül már nem jó.
Mi lehet:
rossz a hűtő ventije.
rosszul van fenn a hűtő
gagyi volt rajta a hőpaszta és elöregedett

A terhelés, főleg, ha rosszul szellőzik a ház, akár 20-30 fokkal is emelheti a
hőmérsékletet. Nem vicc. A procik és az alaplapok védelme 70-90°C között
kikapcsolja/újraindítja a gépet.

Bishop

#4092
elösször is megmondanád hol lehet átállítani? mert shelo nem találok semmit ami a maxmimális hőmérsékletre utalna,másodszor ott ahol a 47fokot találtam,nem tudok semmit csinálni mert minden szürke

edit:nem csodamivel már egy ventilátor hűti oldalt a fűtés gyk csak ép pislákol a láng,szóval én fázom de ő meg túlterhelődik,én úgy tudtam 40fok a még tűrhető

amugy elég gagyi hűtőm van ez sokat megmagyarázhat

Zsiga

Én nagyon kényelmesen elvagyok a 45-50°C körüli proci-hőmérséklettel (alapjáraton, és rendes digitális hőmérővel mérve), nem fagy, nem indul újra, stb. Mondjuk az is igaz hogy csak akkor megy fel ennyire ha kikapcsolom a processzoron a ventit és lelövöm a hátsó szellőztetőt is. Egyébként a legjelentősebb hőforrás a gépemben a hat vinyó egymás tetején. :)

A programok között kétféle van, az egyik kategória ami ugyanazt az értéket mutatja mint a BIOS és a többi ilyen program, illetve a másik ami kb. véletlenszám-generátorral állítja elő a kijelzett hőmérsékletet. :D

Bishop

aha,most már csak azt kéne tudni hogy tudom 60-75-re felhúzni :D
amugy kösz mindenkinek,legalább most már tudo ma probléma okát

Kuroi Tenshi

Carfanatic: az a védelem nem véletlenül van ott...
Túl magasra teszed -> mem után procit is cserélhetsz...
Amúgy a biosban van valahol, változó, hogy hol.
Zsiga procija meg azért megy olyan melegen, mert passzívan
hűti, ha nincs terhelve. Nálad pedig ez aktív hűtéssel van,
nemde? Tehát nem igazán mérvadó. Nálam pl léggel vmennyi
oc-cal 42-45 terheletlenül, 48-50 volt terhelve. Ha a procid
tartósan 55-60 fölé megy, az nem egészséges.

Zsiga: xtremesystemsen nemrég volt összehasonlítás bios,
digitális mérő, coretemp, speedfan, alaplap-gyártó programja
között, és voltak ott ám rendes különbségek. És ezek nem
rnd-gen-ek ;)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-27, 01:40:06
Carfanatic: az a védelem nem véletlenül van ott...
Túl magasra teszed -> mem után procit is cserélhetsz...
Amúgy a biosban van valahol, változó, hogy hol.
Zsiga procija meg azért megy olyan melegen, mert passzívan
hűti, ha nincs terhelve. Nálad pedig ez aktív hűtéssel van,
nemde? Tehát nem igazán mérvadó. Nálam pl léggel vmennyi
oc-cal 42-45 terheletlenül, 48-50 volt terhelve. Ha a procid
tartósan 55-60 fölé megy, az nem egészséges.

Zsiga: xtremesystemsen nemrég volt összehasonlítás bios,
digitális mérő, coretemp, speedfan, alaplap-gyártó programja
között, és voltak ott ám rendes különbségek. És ezek nem
rnd-gen-ek ;)
Évek óta csak Everestet (illetve régebben AIDA-t) használok (sok lappal és sok procival), eddig mindig korrektül mutatta azt az értéket amit a BIOS is újraindítás után (persze azt is beleszámítva hogy mennyit hűl vissza a terhelt proci amíg a gép újraindul és beér a BIOS-ba).

Kvikveg

Miket tud meg az ember.  :3x3:
Francba, elfelejtettem suritett levegot venni. :/ Err.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bishop

az biztos hogy proci csere kell.de most le vagyok égve ígyis most veszek ismerőstől használtan NAGYON baráti áron hűtőt,ami a hűtést illeti,már mondtam amivel lehet én hűtom szóval attól hogy a hűtőm gagyi még nem kéne ennyire felmelegednie
a bios-ba nem találom sehol,hát akkor addig is nem játszok,és ha az új hűtő után is rosz lesz,eladom a testem kisérletezésre és veszek egy procit :D

Lythis

Kinél meddig marad meg a hó verseny...(a latyak már nem számít bele...)

kisvirag

mi nyertunk itt Szegeden mer itt még esni se esett :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bishop

egy két pár négyzetcentis hó folt annak számít? :D

sirtomi

Délelőtt szálingózott a hó kb fél órát. Most süt a nap úgyhogy semmi sem marad meg belőle :)

Próféta

Nálunk még van hó, bár az aszfaltról eltűnt ofkorsz.
Quote from: Zsiga on 2007-01-27, 01:04:02A programok között kétféle van, az egyik kategória ami ugyanazt az értéket mutatja mint a BIOS és a többi ilyen program, illetve a másik ami kb. véletlenszám-generátorral állítja elő a kijelzett hőmérsékletet. :D
Most néztem meg az alaplaphoz kapott programot, egymillió Celsius fokot ír processzorhőmérsékletnek. Akkor ezek szerint ne higgyek neki?

Lythis

Itt van egy adag.. igaz 2 fok van, szal nemtom meddig marad, de a nap sem süt már meg néha elég viharos szél is van.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-01-27, 13:11:07
Kinél meddig marad meg a hó verseny...(a latyak már nem számít bele...)
Mindjárt kimegyek, begyűjtök egy adagot, és berakom a fagyasztóba.  :D

Member

Quote from: kisvirag on 2007-01-27, 13:11:56
mi nyertunk itt Szegeden mer itt még esni se esett :D
Már vágyom is vissza hozzátok, de utálom ezt a fehér vackot...

sirtomi

Quote from: Member on 2007-01-27, 13:30:09
Quote from: kisvirag on 2007-01-27, 13:11:56
mi nyertunk itt Szegeden mer itt még esni se esett :D
Már vágyom is vissza hozzátok, de utálom ezt a fehér vackot...
Jó ez a fehér vacak, én szeretem. Kár hogy nincs belőle fél méter! :)

kisvirag

én is szeretem, és már nagyon hiányzik
no nem a félcenti és gyorsan latyak, hanem a több centi, szép ropogós sokáigmegmaradós, arcotpirosracsípős mégsem fázós fajta
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Ha már választanom kellene, inkább száraz faleveleken járnék, mint ősszel.