Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: White SeeD on 2007-02-06, 23:17:24
Frissíts codeket :smile:
Nem úgy:
"[...] hibát jelzett a következőben és le fog állni. Ha a probléma továbbra is fennáll..."

Amúgy megnéztem a 26. részt, amikor
[spoiler]Mindenki leölt mindenkit, enyhén röhöghetnékem volt, főleg, mert utána úgyis mindenkinek vége volt. :D[/spoiler]
A rajzolás meg vmi gyalázat, hogy engednek meg maguknak ilyen vézna testeket és kómás arcokat?! :confused:

Member

Quote from: White SeeD on 2007-02-06, 23:45:44
Igen, ez a jelenség nálam is újabban sokszor előfordúl. És szerintem a feliratszűrő okozza, mert ha megnyitom bsplayerrel úgy megy, mert az máshonnan veszi a kodekeket.
Meg sokszor sima aviknál befucsol a MPC és szép zöld képernyőt csodálhatok :ejj:
Csak így poén lesz a Him-es részt feliratozni, hogy körülbelül 3 percenként van egy hiba, ami miatt le fog állni. A VLC meg nem jelenít meg külső feliratot... :/

QuoteGilgamesh:
Nekem speciel tetszik ez a nemtúlhétköznapi stílus :D A történethez szerintem nagyon jól illik.
( /me szereti a depresziós animeokat és szereplőket  :D )
Az arcuk még oké, de nézted a vállukat/derekukat/lábukat?! Übereli az Escaflowne és Bleach mókás testeit... :ejj:
QuoteÉs a hangvillás jelenetet már meg sem említed? :ejnye:
Nem közelítettek rá jobban a csajra, így nem volt eléggé kivehető (de lehet, hogy jobban jártam). Egyedül a potyogó varjak jöttek be, amikor jött a tükör.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-02-06, 23:39:25
A rajzolás meg vmi gyalázat, hogy engednek meg maguknak ilyen vézna testeket és kómás arcokat?! :confused:
Már megint... Gentlemen, get your flamethrowers ready. :haha:

Member

Quote from: White SeeD on 2007-02-06, 23:56:00
Ehh?
[spoiler]Én úgy emlékszem hogy úgy van a legeslegvégén, hogy van az a lény, énekel és vigyorog, miközben a lány áll kezében a hangvillával. Ideig hallgatja majd rájön mitörtént, rendesen megmarkolja a villát és lesújt, és látszik a fröcsögő vér. És valami felirat... (De lehet hogy felirat máshol volt, csk a jelenet hasonló)
Lehet hogy az outro után volt...
Holnap én is megnézem asziszem :D[/spoiler]
Lesújtás meg fröcskölés nem volt, végülis nálam nem. :)
QuoteA lényeg, hogy én a varjakon meg a mészárláson csak vigyorogtam de ezen a jeleneten totálröhögésben törtem ki :D
A varjak még annyira nem gáz, inkább hatásos, de a mészálás, meg hogy mindenkit egyenként elsiratnak, az csontröhej... :lul:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-06, 23:57:10
Már megint... Gentlemen, get your flamethrowers ready. :haha:
Mojo Robo Shutsouda vagy mi! Ready for battle. :D

Selmo

Quote from: Member on 2007-02-06, 23:51:30
Csak így poén lesz a Him-es részt feliratozni, hogy körülbelül 3 percenként van egy hiba, ami miatt le fog állni. A VLC meg nem jelenít meg külső feliratot... :/
He? :confused:

A tökéletesség unalmas.


Selmo

VLC-nél megadhatod a feliratfájlt, szóval nem értem mire gondolsz.

A tökéletesség unalmas.

Member

Majdnem kezet csókoltam, de nem hajlandó megjeleníteni... :/

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-02-07, 00:47:28
VLC-nél megadhatod a feliratfájlt, szóval nem értem mire gondolsz.
lehet hogy csak nálam viselkedett így, de a vlc az egy hulladék, amint feliratra kerül a sor... rengeteg feliratot egyáltalán nem volt hajlandó megjeleníteni, csomó feliratnál pedig kb csak minden 8-10. sort jelenítette meg... egyszerűen nem értem, hogy mi baja lehet annak a lejátszónak, de gyorsan töröltem is, nagyon nem jött be mint alternatíva... :frown:

szerk: látom nem csak nálam viselkedik így :haha:

Darkstar

Miért használsz VLC-t? :)
Amúgy valóban ratyi a sub megjelenítése, amikor kijött a Code Geass 15, aki VLCvel nézte, nem jött be a felirat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Nálam WinClassic sem jelenít meg ilyesmit, lehet, hogy másutt van a probléma... :/
Azért, mert már mint írtam, ez az egy képes rá, hogy ezeket a számomra érthetetlen hibaokozásokat átugorja és így ne lépjen ki a lejátszó minden percben. Úgy látszik, elég bétás ahhoz, hogy ne ismerje fel őket. :D

Manitu

Quote from: Member on 2007-02-07, 01:02:13
Nálam WinClassic sem jelenít meg ilyesmit, lehet, hogy másutt van a probléma... :/
Ha a saját felíratozóját használod, akkor options->playback résznél állítsd át a video megjelenítést wmr7 renderlessre vagy wmr9 renderlessre. Úgy vinnie kell minden felíratot, bár a karaoke-effektekkel még így is meggyűlik majd a baja.
Egyszerűbb, ha teszel fel egy VSfiltert, az szépen elvégzi a felírat megjelentését minden directshows lejátszóban.

Bár ha csak az újabban letöltött fájloknál fagyogat, akkor én a helyedben megnézném a crc-t, nem-e azzal van a baj.


Kazenokizu

#4602
Miért van az, hogy az iwiw-en minden idióta bejelöl, és mikor udvariasan meg találom tőlük kérdezni, hogy azon túl, hogy egy településen lakunk, honnan kellene ismernem őket, még van pofájuk visszaírni egy majdhogynem anyázós levelet, hogy milyen bunkó vagyok, amiért nem jelöltem őket vissza??!?? :confused: :confused: :eek:


Szerk.:
K_T: köszi a tippet, megnéztem linuxon is a lejátszómat, és az felismeri! Viszont az xp még mindig nem... De legalább most már tudok rá új zenéket rakni. :D

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fazék

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-07, 02:03:36
Miért van az, hogy az iwiw-en minden idióta bejelöl, és mikor udvariasan meg találom tőlük kérdezni, hogy azon túl, hogy egy településen lakunk, honnan kellene ismernem őket, még van pofájuk visszaírni egy majdhogynem anyázós levelet, hogy milyen bunkó vagyok, amiért nem jelöltem őket vissza??!?? :confused: :confused: :eek:


Szerk.:
K_T: köszi a tippet, megnéztem linuxon is a lejátszómat, és az felismeri! Viszont az xp még mindig nem... De legalább most már tudok rá új zenéket rakni. :D
le kell tojni őket, az ilyenek egyértelműen csak arra vadásznak, hogy minnél több ismerősük legyen és ettől ők hihetetlenül népszerűnek érzik magukat.

én simán nem jelölöm vissza, nem reagálok semmit se azokra akikről gyanítom, hogy ilyen szándékkal jelöltek be, otthagyom őket, hátha majd ők visszavonják vmikor a jelölést. most pl vmi Főiskola szépe, meg egy névrokonom van, akiket nem jelöltem vissza...

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-02-07, 00:58:04
lehet hogy csak nálam viselkedett így, de a vlc az egy hulladék, amint feliratra kerül a sor... rengeteg feliratot egyáltalán nem volt hajlandó megjeleníteni, csomó feliratnál pedig kb csak minden 8-10. sort jelenítette meg... egyszerűen nem értem, hogy mi baja lehet annak a lejátszónak, de gyorsan töröltem is, nagyon nem jött be mint alternatíva... :frown:

szerk: látom nem csak nálam viselkedik így :haha:
Megmondom miért, mert nem állítottad be a feliratkódolást azért. :redface: Nekem még minden feliratot beolvasott eddig. Csak meg kell adni a felirat karakterkészeletét, mert beta lévén nem működik benne az automatikus felismerés.
Quote from: Member on 2007-02-07, 00:56:10
Majdnem kezet csókoltam, de nem hajlandó megjeleníteni... :/
A kézcsóktól eltekintek. :smile:
kép 1
kép 2

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-07, 02:03:36
K_T: köszi a tippet, megnéztem linuxon is a lejátszómat, és az felismeri! Viszont az xp még mindig nem...
Nincs mit. Pedig xp-n is működnie kellene. Próbáltad a szoftverének újrainstallálását?
De legalább linuxról megy rendesen? Otthon gyorsan és egyszerűen, telepítés nélkül
linuxot livecd-vel tudsz használni, remélem avval is lehet ntfs-ről fájlokat olvasni és
usb-re/fatra írni. Kipróbálni csak holnap délután lesz időm.

Hogy hígul az iwiw...  :3x3:

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-07, 02:22:00
Hogy hígul az iwiw...  :3x3:
Mikor volt rá jellemző az elitizmus?  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-02-07, 02:12:55
Megmondom miért, mert nem állítottad be a feliratkódolást azért. :redface: Nekem még minden feliratot beolvasott eddig. Csak meg kell adni a felirat karakterkészeletét, mert beta lévén nem működik benne az automatikus felismerés.
:wtf:
tény hogy rohadtul nem értek a témához, de szóval egy vacak karakterkódolást, ami általánosan használt, nem tudtak volna alapértéknek meghatározni? vagy mi ez? komolyan nem értem...
nehogymár manuálisan kelljen ezt állítgatnom...

Selmo

#4608
Pedig de, olyan mint Mplayernél; beállítod, hogy mi legyen az alapértelmezett karakterkódolás itt. Nem tudom, hogy a default karakterkészlet mi, de minden ékezetes sort kihagy. :frown: Szerencsére ez az egyik olyan gond, amin dolgoznak a készítők, így remélhetőleg a következő verzióban már fog működni a tökéletes ASS megjelenítéssel együtt, ami jelenleg még problémás.

EDIT:
Quote from: Member on 2007-02-06, 23:39:25
Nem úgy:
"[...] hibát jelzett a következőben és le fog állni. Ha a probléma továbbra is fennáll..."
Ez az új 2-es matroska miatt van. VLC jó esetben csak minden 3-4. fájlra hal be, de ha megpróbálok beletekerni rögtön vége. :frown: Vagy új Mplayert használsz, vagy átkonvertálod a fájlokat régi formátumra, bár így minimális mértékben nagyobbak lesznek. (Kb. 0.1% a növekedés, egy 250 megás fájlhoz 0.2 megát, egy 350 megáshoz 0.3 megát tesz hozzá. Kivéve, ha sok sáv és csatolás van, - jellemzően az első, betűtípusokat tartalmazó részben - akkor akár 1 megát is hozzácsaphat.)

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: White SeeD on 2007-02-07, 07:30:11
Reggel van...
Mehetek be a suliba, hogy az indexet 1 emelettel lejjeb vigyem, ott beírjanak egy jegyet, és vihetem vissza...
Most ezért kell elb*szni a délelőttőm és egy ezresem, mert nem képes lemenni a tanár segéde/titkára 1 emeletet és aláírás után visszavinni :ejj:
Szerencsére nálunk ilyeneket a legtöbb tanár megoldott, nem kellett külön bemenni miatta :)

Member

#4610
Quote from: Selmo on 2007-02-07, 02:12:55
A kézcsóktól eltekintek. :smile:
kép 1
kép 2
Nekem nem jelenik meg semmi ilyen, hidd el, hogy próbáltam... :/

QuoteEz az új 2-es matroska miatt van. VLC jó esetben csak minden 3-4. fájlra hal be, de ha megpróbálok beletekerni rögtön vége. :frown: Vagy új Mplayert használsz, vagy átkonvertálod a fájlokat régi formátumra, bár így minimális mértékben nagyobbak lesznek. (Kb. 0.1% a növekedés, egy 250 megás fájlhoz 0.2 megát, egy 350 megáshoz 0.3 megát tesz hozzá. Kivéve, ha sok sáv és csatolás van, - jellemzően az első, betűtípusokat tartalmazó részben - akkor akár 1 megát is hozzácsaphat.)
Ezek mind avi fájlok, ezért nem is értem. És nem a VLC dob ki, hanem minden más.

Quote from: Manitu on 2007-02-07, 01:33:43
Egyszerűbb, ha teszel fel egy VSfiltert, az szépen elvégzi a felírat megjelentését minden directshows lejátszóban.
Ha a VobSub az, akkor van az is.
QuoteBár ha csak az újabban letöltött fájloknál fagyogat, akkor én a helyedben megnézném a crc-t, nem-e azzal van a baj.
Magyarul mit?

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-02-07, 04:55:27
Pedig de, olyan mint Mplayernél; beállítod, hogy mi legyen az alapértelmezett karakterkódolás itt. Nem tudom, hogy a default karakterkészlet mi, de minden ékezetes sort kihagy. :frown: Szerencsére ez az egyik olyan gond, amin dolgoznak a készítők, így remélhetőleg a következő verzióban már fog működni a tökéletes ASS megjelenítéssel együtt, ami jelenleg még problémás.
mplayer-nél csak a font file elérési útját kellett néha átírnom, más feliratmegjelenítési problémával nem találkoztam, szóval szerencsére karakterkészletekkel nem kellett szórakoznom :) (talán egyszer japán karakterek miatt, de az is csak kíváncsiságból volt). de köszi most már legalább a vlc player-t is tudom majd használni :)

teraflare

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-07, 02:22:00
Hogy hígul az iwiw...  :3x3:
Ez nem is igaz, hisz fennt van Til'c meg Jack O'neil meg Gil Grissom is. (Már az ismerőseim  :D)

Member

Ezt a crc-t marhára nem értem, nincs hozzá valami használható progi?

Cobra

Total Commander :)
Files->Create CRS cheksum, amikor a tesztelendő file-on állsz és utána F3-mal megnézed a file-t, hogy mi a benne lévő crc kód. Ha ugyanaz, mint ami a filenév végén van, akkor jó. Illetve ha van sfv file egy file-hoz, akkor meg rá az sfv-re és Verify crc cheksum.
Ja és szerintem még mindíg a legjobb filmnézésre a Media Player Classic+ffdshow+VSFilter combo.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Ugyanaz... Akkor csak vagyok olyan mázlista, hogy egymás után leszedek fájlokat, amiket ez a masina nam komál? :confused:

Kvikveg

Haruhi: vaaa, ha tudtam volna, hogy ilyen vita lesz abbol, hogy ket playlistet akarok a DVD-mre. :D
Csak azert bocsajtok meg nekik, mert az elso reszen szenne rohogtem magam. Ha a tenyleges elso resszel kezdtek volna, valoszinuleg el sem jutok addig.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Takaríts ki minden codecet meg lejátszót és rakd fel azt, amit írtam, www.codecs.com -on megtalálod mindet. Ha így se megy, akkor komolyabb gond lesz nálad. Ffdshow egyetlen hibája, hogy csak a lejátszók tudják használni, videószerkesztőknek kell a rendes codec.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Ledobtam a K-Lite-ot meg még valamit és felraktam az ffdshow-t, most már csak megáll pár másodpercre a kép. :merci:
Akkor az Xvid telepítőjét még előkotorom, mert néha lehet, hogy még szükség lesz rá.

Darkstar

Ezen a cikken most jót röhögtem.  :haha:
Index
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん