Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Tedd rá azt a képet, amit Darkstar tetetett a bankkártyájára, és garantáltan mindenkinek tetszeni fog :D
Failure is the default option

Kvikveg

Heh... szep is lenne.

Lattam Zatoichi DVDt 1ööö ftüert - a fene a magyar billentyuzetbe - es most hezitalok. Meg nem lattam, es latatlanba nem szeretek filmet venni. Kagemushat is lattam, azzal ugyanigy vagyok. :/
Mammutban CB 1-5 van 1400 vagy 1500 korul.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

1ööö-ért simán megéri.
Failure is the default option

Selmo

Zaitochi? Mintha emlékeim szeritn valami vak mesterről szólna, és úgy medencényi vér folyik el benne, meg röpködnek a végtagok.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#4804
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 16:50:26
1ööö-ért simán megéri.
- ööö ideadna kerem?
- Persze!

Selmo: az. Marmint vak mester. Ropkodo vegtagokrol nem tudok.

edit: unatkozom...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kazenokizu

Megtudtam végre az új órarendemet, és hát ezek a cenzúra cenzúra cenzúra TO-sok, már megint jól ki-cenzúra-tak velünk: kénytelen leszek pénteken este hatig a szülészeten unatkozni... :Eztneked: :mad: Meg, amit még szeretek: minden nap 2 gyakorlatom van, ami bőségesen elég ahhoz, hogy aznap már ne tudjak tanulni... Inkább 3 olyan nap, mikor reggeltől estig bent kell lenni, mint 5 olyan, ahol 11/12-17/18ig...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2007-02-08, 15:19:36
Quote from: Selmo on 2007-02-08, 15:04:42
Quote from: Darkstar on 2007-02-08, 12:47:10
És ha folytatni akarjátok, mehet itt, engem érdekel. :D
Csatlakozom. :D *tartja a popcornos vödröt DS felé*
*de Kvikveg feluton elkapja es belehany*

Same here. És ez tényleg lol volt. :D

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-02-09, 21:08:54
Mert kell hozzá egy másik extension, linkeltem nemrég a 4chan topicba.

Na ugye, hogy nem olyan eccerű az kérem.

...

Damn. Mászhatok át oda...

Kazenokizu

Részlet az idei felvételi tájékoztatóból:

Az a jelentkezõ, aki a jelentkezési határidõ és a felvételi döntés közötti idõszakban gyermeke gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon lévõ, terhességi-gyermekágyi segélyben (tgyás), gyermekgondozási segélyben (gyes), gyermeknevelési támogatásban (gyet) vagy gyermekgondozási díjban (gyed) részesül, 8 többletpontra jogosult.

További 4 pontra jogosult az a hátrányos helyzetû jelentkezõ, akinek törvényes felügyeletét ellátó szülõje, illetve szülei – az iskolai felvételi körzet megállapításával összefüggésben a gyermekek védelmérõl és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény szerint vezetett nyilvántartás alapján készült statisztikai adatszolgáltatás, a gyermeket, tanulót megilletõ szolgáltatás megállapításához a szülõ nyilatkozata szerint – legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be, fejezték be sikeresen, vagy az a jelentkezõ, akit tartós nevelésbe vették. A felsõoktatási törvény 147.§ (10) bekezdése értelmében hátrányos helyzetû az a jelentkezõ, akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyzõ védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, vagy állami gondozott volt.



Ezt most csak én érzem "enyhe" túlzásnak? Hiába van vkinek 2 nyelvvizsgája, más azért kap 8 pontot, mert a szülei nem végezték el a középiskolát sem, plusz mert szült egy gyereket? Mi köze ennek a tudáshoz??

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Selmo

Quote from: White SeeD on 2007-02-09, 21:17:44
Damm. Nem találom az írómhoz kapott eredeti telepítőlemezt... Most valami noname neroval kell írnom :ejj:
Noname nero? :lol:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

WS, mondd csak, számodra melyik CD/DVD író program nem "noname", ha a Nero már az?  :haha:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Nem akartam első lenni, de így már én is nyugodtan le merem írni, LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL :lame:

Member

KAZE: Ezzel pl. tökéletesen esélyt adnak azon hátrányos helyzetűeknek/kisebbségieknek, akik amúgy nem jutnának be, ezzel sokak tetszését megnyerik, de azt még záróljelben sem fűzték hozzá, hogy a félév végén repülnek haza... :rolleyes:

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-02-09, 22:32:18
Vista?
Nem hiszem, hogy ez lenne a baj, a böngészőm attól még rendesen IE7 meg FF 2.0.0.1
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: White SeeD on 2007-02-09, 22:40:48
Attól noname, hogy valami 2 éves cd-men találtam és valami tört 100 éves verzó...
Amúgy én nerot használtam mindíg is. CSak valahogy jobban bízok az íróhoz adott eredeti gyári neroban mint egy kitudja miylen jól megtört 100 évesben :smile:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=4.msg230554#msg230554

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2007-02-09, 22:40:48
Attól noname, hogy valami 2 éves cd-men találtam és valami tört 100 éves verzó...
Amúgy én nerot használtam mindíg is. CSak valahogy jobban bízok az íróhoz adott eredeti gyári neroban mint egy kitudja miylen jól megtört 100 évesben :smile:
Mert az íróhoz adott nem ugyanúgy egy ezeréves szar? :rolleyes: Tört vagy eredeti ilyen szempontból teljesen lényegtelen.
De hogy próbáljak kicsit konstruktívabb lenni, használj ImgBurn-t.

Kazenokizu

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 21:58:55
Emellett némi tudományos alapja is van, hogy a nem együtt nevelkedett különnemű testvérek vonzalmat érezhetnek egymás iránt, ha találkoznak.
Azért én ezzel vitatkoznék egy picit, mert ez nem csak testvérekre igaz: bárki érezhet vonzalmat egy azelőtt idegen emberhez, ha hirtelen összezárva kell élnie vele, tehát szerintem nincs nagy tudományos értéke a dolognak.


... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Darkstar

Szerintem Kiku inkább arra gondolt, hogy ezesetben előfordulhat, hogy a testvérek nem testvérekként tekintenek egymásra. Ha együtt nőnek fel, ez sokkal kevébbé valószínű. Idegeneknél meg természetes, hogy előfordulhat, különben már kihalt volna az emberiség. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Quote from: Darkstar on 2007-02-09, 23:16:18
Szerintem Kiku inkább arra gondolt, hogy ezesetben előfordulhat, hogy a testvérek nem testvérekként tekintenek egymásra. Ha együtt nőnek fel, ez sokkal kevébbé valószínű. Idegeneknél meg természetes, hogy előfordulhat, különben már kihalt volna az emberiség. :D
Ja, értem, kicsit máshogy értelmeztem. :redface: :smile:
*előbbpostol,aztángondolkodik-mode off*  :haha:

Egyébként én meg arra gondoltam, hogy olyanok is érezhetnek ilyen esetben vonzalmat, akik egyébként nem.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Zsiga

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-09, 23:14:01
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 21:58:55
Emellett némi tudományos alapja is van, hogy a nem együtt nevelkedett különnemű testvérek vonzalmat érezhetnek egymás iránt, ha találkoznak.
Azért én ezzel vitatkoznék egy picit, mert ez nem csak testvérekre igaz: bárki érezhet vonzalmat egy azelőtt idegen emberhez, ha hirtelen összezárva kell élnie vele, tehát szerintem nincs nagy tudományos értéke a dolognak.
Arról van szó, hogy a legtöbb ember szeret magához hasonló partnert találni, és ugye egy testvér elég jó eséllyel indul a hasonlósági versenyben.

Draconire


Zsiga


Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-02-09, 23:33:47
* Zsiga wants that database  :D
A kitalálóját is haszonló célok vezényelték szerintem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Gmer on 2007-02-09, 23:23:45
"a national database of illegal images"

/r/ password :D

Quote from: Darkstar on 2007-02-09, 23:35:24
Quote from: Zsiga on 2007-02-09, 23:33:47
* Zsiga wants that database  :D
A kitalálóját is haszonló célok vezényelték szerintem. :D

Vén szenátor is megnyalná a sót :)

Quote from: Zsiga on 2007-02-09, 23:19:52
Quote from: Kazenokizu on 2007-02-09, 23:14:01
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 21:58:55
Emellett némi tudományos alapja is van, hogy a nem együtt nevelkedett különnemű testvérek vonzalmat érezhetnek egymás iránt, ha találkoznak.
Azért én ezzel vitatkoznék egy picit, mert ez nem csak testvérekre igaz: bárki érezhet vonzalmat egy azelőtt idegen emberhez, ha hirtelen összezárva kell élnie vele, tehát szerintem nincs nagy tudományos értéke a dolognak.
Arról van szó, hogy a legtöbb ember szeret magához hasonló partnert találni, és ugye egy testvér elég jó eséllyel indul a hasonlósági versenyben.

Arra gondoltam, hogy egyes kutatók szerint létezik az ún. Westermarck-effektus, ami annyit jelent, hogy a kora kisgyermekkoruktól együtt nevelkedett (különnemű) személyek felnőtt korukban nem fogják egymást vonzónak találni. Ezt egy izraeli kibucban figyelték meg először, onnan a név is: ezek viszonylag zárt, több család alkotta termelő közösségek (ha valaki nem tudná), ahol szokás volt, hogy az összes gyerek együtt játszik, együtt nevelkedik. A szüleik részéről természetes elvárás volt, hogy ezek a gyerekek felnőve a kibucbeli társaik közül válasszanak házastársat, de az volt az általános tapasztalat, hogy ezek a házasságok nem működtek, a fiatalok b*sztak b*szni. :)
Ebből a megfigyelésből vonták le azt a következtetést, hogy az együtt felnevelkedésnek valamiféle immunizáló hatása van, azaz azáltal, hogy évekig egy fedél alatt laknak, mindennap látják egymást, megszokják egymás szagát (feromonjait), megszűnnek potenciális szexuális-párválasztási célpontnak lenni egymás számára. Ez egy normális fivér-nővér kapcsolatban is működik. (Igaz, erről érdemes lenne megkérdezni azt a többszázezer tinédzsert, aki rendszeresen ellopkodja a nővére fehérneműit. :))

A másik dolog az, amit Zsiga mond: az ember ösztönösen igyekszik olyan párt választani, aki hozzá hasonló valamilyen téren. Ez részben azért is van, mert  az ideális partnerről alkotott képre a korai, családban szerzett benyomások hatnak leginkább. Ha az alany normális módon nőtt fel, akkor a húga/öccse/egyebe nem rúg labdába, a fent leírt immunizációs hatás miatt.
Ha viszont két testvért csecsemőkorukban elválasztanak, külön nevelnek fel, úgy, hogy nem is tudnak egymásról, akkor ez az immunizáció nem zajlik le. Így, ha hirtelen találkoznak, akkor esélyes, hogy erős vonzalmat éreznek majd egymás iránt.

Ilyen esetek egyébként valóban előfordultak. A 70-es évekről kezdve egyre több példa volt rá, hogy nehéz helyzetbe került nők örökbe kényszerültek adni a gyermekeiket, akár többet is egymás után. Ezek különböző nevelőszülőkhöz kerültek, és nem is tudták, hogy van testvérük.
Aztán megtörtént a nagy találkozás, instant RABU-RABU. A párok rendszerint a szokáosnál intenzívebb érzelmekről és kivételesen jó szexről számoltak be. Aztán amikor eljött az esküvő ideje, az anyakönyvi hivatalban kikeresték a pedigréjüket, és szerencsétlenek pofára estek.
A wikipedián utána lehet olvasni.
Failure is the default option

kikuchiyo

T'om, hogy doublepost, de nem illik az előző témához:

Újabb fejlemények a tápióbicskei rémdrámában

Ennek az ügynek minden részlete hányingert keltő. :(
Failure is the default option

Darkstar

A Datorrentsre felgyűrt valaki egy batch torrentet a Megami-ban lévő poszterek scanjeiből 2002-től kb mostanáig. Gondoltam hátha érdekel valakit. (1,04GB)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2007-02-09, 03:36:01
Tárgyak/tanárok?
Tanárokat nem tudom mind, annyira nem is lényeges, de tárgyak, sávok:
Nki politika elmélete H 8-11
Gazdasági fejlődés és fejlettség H 11-14
Nki pénzügyek K 14-17
Jövőkutatás E K 18.30-20
Számvitel II E Sz 9.30-11
Külgazdasági stratégia Sz 11-14
Számvitel II Sz Sz 14-15.30
Environmental Technologies Cs 11-14
Komparatív világgazdasági elméletek Cs 14-17
Jövőkutatás Sz Cs 17-18.30
Intézményi közgazdaságtan P 9.30-12.30

Quote from: kisvirag on 2007-02-09, 14:00:11
K_T, nekem 48 kredit van felveve, igaz ebbol egy 25 kredites szakdolgozati konzultacio
omg / me want...
Illetve nemis, mivel már ígyis jelentősen a felveendő felett vagyok, a 7 félév 210e
helyett már 221nél tartok, és evven 240 helyett 264 lesz, ha minden sikerül - ami
azért gáz, mert ha valaki 10%-kal több kreditet teljesít, akkor az költségtérítéses-
ként zár :rolleyes:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-09, 04:18:08
Nem te mondtad, hogy 4-5 credites tanegységeid vannak? Akkor nem annyira omg. Nálunk BTK általában 2 credit egy tanegység, egy-kettő 3.
Nálunk ez omgnek számít.
Azt is add hozzá, hogy itt azért jópár tárgynál feladnak 20-60 oldalas szövegrészeket
minden órára, emellett beadandók, kisZHk, negyedévesek, kiselőadások, stb.

Quote from: Member on 2007-02-09, 22:26:59
KAZE: Ezzel pl. tökéletesen esélyt adnak azon hátrányos helyzetűeknek/kisebbségieknek, akik amúgy nem jutnának be, ezzel sokak tetszését megnyerik, de azt még záróljelben sem fűzték hozzá, hogy a félév végén repülnek haza... :rolleyes:
Hja.

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 23:51:18
Quote from: Gmer on 2007-02-09, 23:23:45
"a national database of illegal images"

/r/ password :D

Quote from: Darkstar on 2007-02-09, 23:35:24
Quote from: Zsiga on 2007-02-09, 23:33:47
* Zsiga wants that database  :D
A kitalálóját is haszonló célok vezényelték szerintem. :D

Vén szenátor is megnyalná a sót :)


Ilyen esetek egyébként valóban előfordultak. A 70-es évekről kezdve egyre több példa volt rá, hogy nehéz helyzetbe került nők örökbe kényszerültek adni a gyermekeiket, akár többet is egymás után. Ezek különböző nevelőszülőkhöz kerültek, és nem is tudták, hogy van testvérük.
Aztán megtörtént a nagy találkozás, instant RABU-RABU. A párok rendszerint a szokáosnál intenzívebb érzelmekről és kivételesen jó szexről számoltak be. Aztán amikor eljött az esküvő ideje, az anyakönyvi hivatalban kikeresték a pedigréjüket, és szerencsétlenek pofára estek.
A wikipedián utána lehet olvasni.
1.) me too  :hopp:

2.) lol :lul:

3.) sux :haha: "reggel húgom, este d***m" -> "este d***m, reggel húgom?"  :lul:

kikuchiyo

Fene ebbe a not4chan kiegészítőbe meg az animal boardba.
Tele lesz a vinyóm macskás képekkel. :)
(it's caturday after all)
Failure is the default option

kisvirag

K_T: költségtérítésesként? nálunk csak a túllépett kreditszámért kell fizetni, hogy mennyit ne kérdezd, nem ismerem a kreditárfolyamot :haha:
egyébként a jövőkutatást azt eszik vagy isszák? egy ilyen órán mia a manóról van szó?
nézd, nálunk 140 szakos kredit a kötelező, nekem úgy, hogy SEMMI mást nem csináltam, mint a kötelező tantervet teljesitettem, lesz 149. és ezek szinte mind 2 kredites tárgyak voltak (kiveve a 25kredites szakdogat), amennyi 3 kreditesunk volt, szerintem volt annyi 1 kreditesunk is...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lythis

Quote from: Darkstar on 2007-02-10, 02:18:18
A Datorrentsre felgyűrt valaki egy batch torrentet a Megami-ban lévő poszterek scanjeiből 2002-től kb mostanáig. Gondoltam hátha érdekel valakit. (1,04GB)
megvárom amíg feedbackelsz, hogy mennyire volt érdemes leszedni :D

Tenshi: ehh..
és ez a jövőkutatás az a jövőkutatás, amikor nagyban megállapítjuk, hogy mi lesz a jövőben? Csakmert van egy ilyen zseniális (ál)tudományág is.