Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

teraflare

Kezdem azt gondolni, hogy aki kitalálta a buszok-mennek-majd-ahol-eddig-a-kispiros-vonatok-és-ez-ugyanolyan-jó dolgot az, vagy annak a testvére találta ki ezt a remekbeszabott (vagy b<->sz) tanévérvényesítési rendszert. Az etr-t lezárom hogy aktivizáljanak. Hát csak nem akarják megtenni. Na akkor be TO-ra. Onnan átküldenek HSZI-re. (Hálistennek az eső persze esik) Ott megmondják hogy még be kell fizetnem a 600 Ft-os (komoly összeg) vizsgaismétlési díjat (szobatársam több vizsgát ismételt mint én, ő neki meg nincs is kifizetendője). Mondom dehát még csak nem is kaptam ilyen csekket.  Erre ő: hát végül is csak múlt héten kezdtük el kiküldeni a csekkeket. Na ezt mégis hogy gondolták? 1 hét az "új és jobb és gyorsabb" rendszerben mire megjön a csekk. Ha másnak is olyan szülei vannak mint nekem, hogy a leveleimet egyből felbontják (ha lenne életem talán még zavarna is) akkor felhívnak hogy befizetik a csekket. Ezt itt 5-7 nap alatt fel is fogják. Kitűnő maradt [0,-2] napom arra hogy aktiválják az etr-em és kapjak matricát.  :lame:

kisvirag

a matrica marcius 31ig ervenyes. mar az elso feleves. erdekes, elmeletileg nekem is volt UVm, de kutya nem szolt h nincs csekkem befizetve,etr-ben sem latom a kivetesek kozt :)
mondjuk ez olyan, hogy minden felevben legalabb 1 rendes(tehat ami etr-ben indexben is rogzitett, nem csak ilyen nem irom be gyere el megegyszer tipusu) UVm volt. eddig egyetlen egyszer fizettem egyszer 300 forintot, valahogy mindig elfelejtik :D
remelem majd nem a diploma kiadasa elott kezdenek el ugralni rajta, hogy hat de maganak ennyi meg ennyi van, kerunkszepen sokezer forintot...

az orokosodesi rendszer meg kapja be. mult ev vegen meghalt nagymamam. edesapam mar meghalt negy eve, nem volt testvere, igy mi 3an, unokak vagyunk az orokosok. a haz mama-tata neven van, ergo megkapjuk fejenkent a haz felenek harmadat. a ertekbecslo 9 milliora ertekeli a hazat, az azt jelenti fejenkent masfel millios resz.
namost illetek gyermek, hazastars, testver eseteben ingatlannal 2.5%, unokak eseteben 6%... kapjak be. 33k helyett fizethetunk 90-et...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

teraflare

Quote from: kisvirag on 2007-02-13, 15:37:30
a matrica marcius 31ig ervenyes.
Csakhát az automatikus aktiválásra jövőhét hétfő az uccsó nap. Utána meg mehet személyesen a TO-ra hogy aktivizáljanak már. Matricát meg persze adnak akár év vége előtt egy hónappal is ha kell, de nem akarok ebben az utolsó félévben semmi banánhéjon  (ly?) elcsúszni. Így is bementem hogy 100%-ra biztos legyen hogy amit felvettem 2 trágya az jó-e a hiányos SZV-knek. Bár az előző félévire is azt mondták hogy jó és mégis ugyanannyi kell még mindig. :wtf:

kisvirag

ja, es ugye a befizetes atfutasi ideje 3-4 (ha nem 5) nap, ezt beleszamoltad? ezt csak akkor lehet elkerulni, ha beviszed TO-ra bemutatni a csekket. nemirigyellek azért :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Kvikveg

kisvirag: valszleg azert, hogy ne tudjon senki azzal sporolni, hogy kihagy egy-ket generaciot az orokosodesnel.
Amugy szemetseg: a semmire fizetsz. Menjen az allam a francba!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Quote from: kisvirag on 2007-02-13, 15:53:09
ja, es ugye a befizetes atfutasi ideje 3-4 (ha nem 5) nap, ezt beleszamoltad? ezt csak akkor lehet elkerulni, ha beviszed TO-ra bemutatni a csekket. nemirigyellek azért :D
3-4? LOL. 1 hét. A TO-sok már úgyis annyit láttak engem (és mindig az egyetemi életem végén voltam) hogy eggyel több vagy keveseb már nem is számít. Már szinte családtag leszek. :D
Quote from: Kvikveg on 2007-02-13, 15:55:21
Amugy szemetseg: a semmire fizetsz.
Miért? Eddig is így volt mindennel. pl:Vagyonőri kamarai tagság.
Örökösödésről: Valami távoli rokonunk meghalt és az egész rokonságra szállt a földje. A gond az volt, hogy a rokonság kb 100 tagból állt. Akinek kellett a föld, annak először is fel kellett kutatni minden tagot és egyenként megvenni/elkérni (ingyen adtuk, ért a részünk vagy 3000 ft-ot) tőlük. Szerintem a végén vagy nullprofit vagy minimális haszna lehetett belőle.

kisvirag

na igen, a mamanak is volt egy kisebb darab foldje, amit 25000 ftra ertekeltek, no annal azt is csinaltuk, hogy noveremre atruhaztuk, hogy kevesebb legyen az illetek.
mondjuk az odaig oke, hogy az, hogy atirjak a nevunkre, meg ezzel az egesz cuccal foglalkoznak, azert kell fizetni, na de ennyit? (es teszem hozza, 45ezret mar a hagyateki targyalason otthagytunk).
es jo ok, ne ugraljanak a generaciokkal, de most komolyan, tehetunk mi arrol, hogy az apank hamarabb meghalt, mint a nagyszuleink, es nem volt tesoja?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Gregory

Nálunk a főtéren szoktak a punkok tarhálni ("szigorúan ivásra kell")... persze csak a feketébe öltözötteket szúrják ki... nem mintha nekünk olyan sok pénzünk lenne...

Zsiga

Tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyen érdeklődöm, de van itt valakinek PÁV I.-ről valami tapasztalata esetleg? :)

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-02-13, 21:57:43
Tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyen érdeklődöm, de van itt valakinek PÁV I.-ről valami tapasztalata esetleg? :)

Rendőrautót akarsz vezetni?  :3x3:
Failure is the default option

Ramiz

Hogyan lehet könnyen és gyorsan megtudni egy oldalról, hogy a google azt az oldalt milyen keresőszavakra dobná ki nagy eséllyel minél előbbre?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-13, 22:17:05
Quote from: Zsiga on 2007-02-13, 21:57:43
Tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyen érdeklődöm, de van itt valakinek PÁV I.-ről valami tapasztalata esetleg? :)

Rendőrautót akarsz vezetni?  :3x3:
Sztem nem feltétlenül azt. :) Sajnos tapasztalatom nincs.

sirtomi

Quote from: Ramiz on 2007-02-13, 22:19:59
Hogyan lehet könnyen és gyorsan megtudni egy oldalról, hogy a google azt az oldalt milyen keresőszavakra dobná ki nagy eséllyel minél előbbre?
Pl nézd meg a lap forrását és hogy annak fejlécében milyen kulcsszavakat adtak meg. Ha te készítesz egy oldalt és azt szeretnéd előrébb hozni, akkor is fontosak a kulcsszavak, fontos még hogy a lap tartalmában milyen gyakran fordulnak elő a kulcsszavak, meg még elég sok dolog befolyásolja ezt :)

kisvirag

Quote from: Ramiz on 2007-02-13, 22:19:59
Hogyan lehet könnyen és gyorsan megtudni egy oldalról, hogy a google azt az oldalt milyen keresőszavakra dobná ki nagy eséllyel minél előbbre?

keress rá arra a googleba, hogy keyword research. azért nem tudok pontos oldalt ajánlani, mert amit én eddig használtam most fizetős lett és még nem kerestem azóta másikat mert nem kellett.
ha szerencséd van, van még olyan oldal, ami nem fizetős a témában. ezeknek az a lényege, hogy megadod az oldalad, meg a keywordot, amire kiváncsi vagy, ls kidobja, hogy google (yahoo, etc) szerint hanyadik.
Arról meg egész rakat irodalom van, hogyan lehet googleban jobb helyezest elérni, a lényeg, hogy a meta-ban erdemes mindig megadni a keywordoket. ajanlom meg a searchwho.com ot is, ott meg azt tudod megnezni, egy spider mit lat az oldaladbol, ami szinten lenyeges kerdes a temaban.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Próféta

Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 22:13:24
És igen, sikerült beüzemelnem életem első minihálózatát.
Igaz illegális, de melyik ilyen hálózat nem az? :ejnye:
:wtf:?  Lopott az UTP kábel, vagy engedélyköteles frekvenciasávra hekkelted át a WiFi eszközöket, vagy mitől illegális? Esetleg ingatlanon kívülre csinálsz netmegosztást?

Ramiz: ha azt akarod csinálni, amit a többiek feltételeznek rólad, hogy csinálni akarod, akkor a kulcsszó a SEO, sok oldal foglalkozik vele. Az eredeti kérdésre nem tudom a választ.


Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-13, 22:17:05
Quote from: Zsiga on 2007-02-13, 21:57:43
Tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyen érdeklődöm, de van itt valakinek PÁV I.-ről valami tapasztalata esetleg? :)

Rendőrautót akarsz vezetni?  :3x3:
Mentőt. :)

Yakumo

Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 23:14:04
Quote from: Próféta on 2007-02-13, 23:05:10

:wtf:?  Lopott az UTP kábel, vagy engedélyköteles frekvenciasávra hekkelted át a WiFi eszközöket, vagy mitől illegális? Esetleg ingatlanon kívülre csinálsz netmegosztást?


Nem, de ki van kötve a szerződésbe, hoyg 1 gép köthető rá, megosztás nem lehetséges és szerver üzemeltetése tilos :smile:
Tudtam,h erre gondoltál. :rolleyes: Ugyan, szted ki az aki az ADSL-jét csak egy gépre köti rá otthon, ha több is van neki?  :szemuveges:

Próféta

Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 23:14:04Nem, de ki van kötve a szerződésbe, hoyg 1 gép köthető rá, megosztás nem lehetséges és szerver üzemeltetése tilos :smile:
Wow, ezt nem tudtam. Még manapság is képesek ilyesmit előírni? Nagyon lámerek.

Yakumo

Quote from: Próféta on 2007-02-13, 23:15:39
Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 23:14:04Nem, de ki van kötve a szerződésbe, hoyg 1 gép köthető rá, megosztás nem lehetséges és szerver üzemeltetése tilos :smile:
Wow, ezt nem tudtam. Még manapság is képesek ilyesmit előírni? Nagyon lámerek.
agree. :D Nálunk Datanet van és ugyanez benne van a szerződésben.


De minek? Az ember vesz egy Routert hazaviszi és arra használja, amire való.

Kuroi Tenshi

Quote from: kisvirag on 2007-02-13, 15:37:30
mondjuk ez olyan, hogy minden felevben legalabb 1 rendes(tehat ami etr-ben indexben is rogzitett, nem csak ilyen nem irom be gyere el megegyszer tipusu) UVm volt. eddig egyetlen egyszer fizettem egyszer 300 forintot, valahogy mindig elfelejtik :D
Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 15:42:03
Nálam levelezőn az első ismétlés ingyenes, a második 500 ft.
Namenjetekafenébeittnekempanaszkodni.
Nálunk tavalyig 1000Ft/UV vagy IV (javítás is), és ezt rendesen be is szedték,
az indexbe csak akkor pecsételték be, hogy mehetek uvzni, ha odaadtam a
csekkszelvényt.
Idén annyiban változott, hogy első ingyenes, második 2000, harmadik 4000...

Quote from: Kvikveg on 2007-02-13, 15:55:21
Amugy szemetseg: a semmire fizetsz. Menjen az allam a francba!
És egyre kevesebb szolgáltatásért egyre többet... mondtam már, hogy ki
akarok menni külföldre dolgozni? :o  :lazza:

Quote from: Zsiga on 2007-02-13, 23:08:09
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-13, 22:17:05
Rendőrautót akarsz vezetni?  :3x3:
Mentőt. :)
Pedig majdnem betippeltem a villamost... ^^" :haha:

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-13, 23:33:14
Quote from: Zsiga on 2007-02-13, 23:08:09
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-13, 22:17:05
Rendőrautót akarsz vezetni?  :3x3:
Mentőt. :)
Pedig majdnem betippeltem a villamost... ^^" :haha:

Ahhoz nem elég a PÁV 1., az érettségi viszont sok hozzá.

BTW van valamelyikőtöknek tippje, hogy a wormhole-t hogy lehet "üveglyuk"-nak fordítani?
El nem tudom képzelni.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-13, 23:37:26
BTW van valamelyikőtöknek tippje, hogy a wormhole-t hogy lehet "üveglyuk"-nak fordítani?
El nem tudom képzelni.
Pl. ha egy féreg átrágja magát egy üvegen?

Kuroi Tenshi

Üveges szemekkel, férgekkel teli fejjel? :)

Cobra

Ezt az üveglyukat hol olvastad? Aki fordította, az vagy magyarul vagy angolul nem tud, de sci-fit biztos nem szokott nézni :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:33:39
Ezt az üveglyukat hol olvastad? Aki fordította, az vagy magyarul vagy angolul nem tud, de sci-fit biztos nem szokott nézni :D
A Contact című film magyar feliratában található ez a zseniális szófordulat...
Szerk.: Az eredeti DVD-n...

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 00:48:44
Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:33:39
Ezt az üveglyukat hol olvastad? Aki fordította, az vagy magyarul vagy angolul nem tud, de sci-fit biztos nem szokott nézni :D
A Contact című film magyar feliratában található ez a zseniális szófordulat...
Szerk.: Az eredeti DVD-n...
OH          MY         GOD       ....

Kuroi Tenshi

Szép  :jee:

Most (jó, épp most nem) számviteli szövegeket fordítok, hozzájuk képest
fillérekért, de ilyen szarvashibát sztem egyszer és utoljára ejthetnék...

kikuchiyo

#4977
Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 00:48:44
Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:33:39
Ezt az üveglyukat hol olvastad? Aki fordította, az vagy magyarul vagy angolul nem tud, de sci-fit biztos nem szokott nézni :D
A Contact című film magyar feliratában található ez a zseniális szófordulat...
Szerk.: Az eredeti DVD-n...

Ez komoly, hogy az eredeti DVD-n is ez a fos felirat van?

OMG.

Asszem kezdek motivációt érezni erre a filmfordítói tanfolyamra...

Szerk: még 10 perc és befejezem a javított feliratot. Kigyomláltam belőle az üveglyukat, a jobb felemelkedést és a sejtburjánzást.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-14, 01:13:48
Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 00:48:44
Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:33:39
Ezt az üveglyukat hol olvastad? Aki fordította, az vagy magyarul vagy angolul nem tud, de sci-fit biztos nem szokott nézni :D
A Contact című film magyar feliratában található ez a zseniális szófordulat...
Szerk.: Az eredeti DVD-n...

Ez komoly, hogy az eredeti DVD-n is ez a fos felirat van?

OMG.
http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=82

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-14, 01:13:48Szerk: még 10 perc és befejezem a javított feliratot. Kigyomláltam belőle az üveglyukat, a jobb felemelkedést és a sejtburjánzást.
Azok mik voltak eredetiben?

Amúgy hallottam már olyat is, hogy "**BUMMM**, jajj, bányára futottunk!". Na az a LOL. (GYK: mine)

Vagy: "Ne hagyd cserben az őrödet!" (Don't let your guard down!)

Meg Apám kedvence, ipari kazánberendezés műszaki dokumentációjában, a "lerögzített mángorlók felemelése után helyezhető üzembe a berendezés", de a kazánban meglepő módon nem működik ruhatisztító, sem lerögzített, sem felemelt mángorlókkal :lol: (Nach Behebung aller festgestellten Mängel kann die Anlage in Betrieb gesetzt werden = a megállapított hibák elhárítása után lehet a berendezést üzembe helyezni)