Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

sirtomi

Miért lennél szakbarbár?

Gregory

Hát hogy csak 1 szak irányában fejlődöm... elvileg... mondjuk ezt nem teljesen értem, mivel informatika terén több ágazatban is vannak ismereteim. gondolok itt arra, h az alkalmazói részek se mennek olyan rosszul, html, css úgy-ahogy, de mennek, ehhez kapcsolódóan a Photoshop-ban se vagyok olyan  :lame:. Tanultam 2 évig Pascalt, most pedig c-t tanulok, a hardveres ismereteim se olyan rosszak(sztem), az elektronika is érdekel, csak ahhoz mondjuk kellenének fizikai ismeretek is... De mégis szakbarbár vagyok/leszek egyesek szerint, hha nem készülök erre a versenyre.

sirtomi

Nem kell velük foglalkozni. Tanuld ami érdekel, erre a versenyre meg csak annyit amennyi min szükséges :)

Member

#6063
Hogyan közöljem a gépteremben gépen diszkót bömböltető leánnyal, hogy zavarja a létezésemet a "zene"?

EDIT: Amúgy meg holnap nem lesz egyetlen órám sem és szombaton is csak 1 (zhval), ezért ittartani. :fuk-u:

Zsiga

Quote from: Member on 2007-03-08, 21:06:11
Hogyan közöljem a gépteremben gépen diszkót bömböltető leánnyal, hogy zavarja a létezésemet a "zene"?
Tekknő max hangerőn, esetleg killraep?

Rounin

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 21:43:26
Quote from: Member on 2007-03-08, 21:06:11
Hogyan közöljem a gépteremben gépen diszkót bömböltető leánnyal, hogy zavarja a létezésemet a "zene"?
Tekknő max hangerőn, esetleg killraep?

Vagy monitort a fejéhez vágni /gg

Próféta

Ma reggel egyetemre menet elhúzott előttem egy méteres GHIBLI felirat. Mondom WZS? (Vagy csak én vagyok abnormálisan anime-orientált, hogy a stúdió jut eszembe szegény ártatlan szélfajtáról?)
Visszanézve rá megállapítottam, hogy csak a ghibli.hu-hoz tartozott a teherautó. Azért érdekes élmény volt.

Zsiga

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Egy ismerősömnek kéne ajánlani valami filmet/sorozatot. Az első és legfontosabb elvárás hogy legyen belőle angol hangos változat, mivel angoltanulási segédanyag lesz elsősorban. Aztán, olyan kell, aminek a rajzstílusa távol áll a DragonBall-tól :), lehetőleg legyen benne állat (ló elsősorban, vagy kutya, de úgy általában bármi állatos jó) és/vagy motor(ok), lehetőleg ne legyen verekedős/véres/ecchi, illetve feleljen meg egy 22 éves egyetemista lány intellektuális elvárásainak. :)
Első körben Kino no Tabi-t kap, egyéb ötlet?

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 23:45:16
Az első és legfontosabb elvárás hogy legyen belőle angol hangos változat, mivel angoltanulási segédanyag lesz elsősorban.
Most semmi ajánlás nem jut eszembe, csak gondoltam, erre rákérdezek. Animét keres? Mindenképp? Csak mert angol szinkronnal nem tudom, mennyi olyan van, amit ajánlani lehetne...
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

#6069
Quote from: noriko on 2007-03-08, 23:56:38
Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 23:45:16
Az első és legfontosabb elvárás hogy legyen belőle angol hangos változat, mivel angoltanulási segédanyag lesz elsősorban.
Most semmi ajánlás nem jut eszembe, csak gondoltam, erre rákérdezek. Animét keres? Mindenképp? Csak mert angol szinkronnal nem tudom, mennyi olyan van, amit ajánlani lehetne...
Gyakorlatilag minden létezik angol szinkronnal ami legalább egy éves. ;)
De nem csak anime jöhet szóba természetesen, bármilyen rajzfilm/film/sorozat, csak gondoltam kössük össze a kellemest a hasznossal, tanítás közben megfertőzöm animével. :)

Szerk.: Ha már itt vagy, leírhatnád hogy neked, mint huszonéves értelmiségi nőnemű létformának, mik a kedvenceid. :)

chilip

Golden Boy?  :lol:

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 00:00:09
Gyakorlatilag minden létezik angol szinkronnal ami legalább egy éves. ;)
De nem csak anime jöhet szóba természetesen, bármilyen rajzfilm/film/sorozat, csak gondoltam kössük össze a kellemest a hasznossal, tanítás közben megfertőzöm animével. :)
Tudom, hogy sok van, de én arra céloztam, hogy nem tudom, mennyi van amit kellemes is hallgatni angolul ;)
Bár tudom, ízlések és pofonok, de amikbe én eddig belehallgattam, azoktól mind falra tudtam volna mászni. Ha végig is néztem volna őket, már pókember lennék. :p
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 23:45:16
Szükségem lenne egy kis segítségre.
Egy ismerősömnek kéne ajánlani valami filmet/sorozatot. (...) lehetőleg legyen benne állat (ló elsősorban, vagy kutya, de úgy általában bármi állatos jó)
(...) illetve feleljen meg egy 22 éves egyetemista lány intellektuális elvárásainak. :)
egyéb ötlet?

Words Worth?  :__devil:  :muhahah:

szerk: komolyra fordítva a sót, Kiki's Witch Delivery Service, abban van macska. :)
Failure is the default option

noriko

Na, pl. Kikinek az angol szinkronja is oké, támogatom. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

#6074
Ha már macska, Kanojo to kanojo neko! (ugye van angol szinkron rá?)
Aztán a Jin-Roh végülis szerepeltet farkasokat, bár aligha erre gondolt :P
Wolf's Rain túl erőszakos lenne?

edit: Gregory: rá se ránts a készülésre (az alkalmazói versenyek különben se túl érdekesek), különben is inkább készség kell, mint előző éjjel bemagolt trükktár. Összevetésnek: én szombaton megyek angol felsőfokú írásbelit tenni, és nem készültem rá (ill. nem is tanultam angolt kb. 5 éve). Ezt az egyetem teszi?

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-03-09, 00:05:33
Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 00:00:09
Gyakorlatilag minden létezik angol szinkronnal ami legalább egy éves. ;)
De nem csak anime jöhet szóba természetesen, bármilyen rajzfilm/film/sorozat, csak gondoltam kössük össze a kellemest a hasznossal, tanítás közben megfertőzöm animével. :)
Tudom, hogy sok van, de én arra céloztam, hogy nem tudom, mennyi van amit kellemes is hallgatni angolul ;)
Bár tudom, ízlések és pofonok, de amikbe én eddig belehallgattam, azoktól mind falra tudtam volna mászni. Ha végig is néztem volna őket, már pókember lennék. :p
Én nagyon sokmindent angolul nézek (gyakorlatilag ami elérhető angolul azt mindent), és a legtöbbször teljesen jók szerintem. :) A magyar szinkronokhoz képest meg aztán főleg... De gyakran az eredeti japánt is verik, persze ez szintén egyéni ízlés kérdése (igen, tudom hogy egyedül vagyok itt ezzel a véleményemmel, nem zavar :)), de szerintem sokszor jobban illik egy karakter személyiségéhez az angol hangja.
(A szerkesztett részt olvastad az előző postomban?)

kiku: WW TEH WINRAR  :lol:
A másiknak utánanézek, amikor régebben kerestem nem nagyon találtam belőle angol szinkronos változatot.

Egyébként nem ennyire hangsúlyos hogy állatokról szóljon, igazából rám van bízva a dolog hogy mit viszek, csak hirtelen ez a két dolog került szóba (állat + motor) amikor megbeszéltük hogy mi legyen.

Próféta: Jin-Roh kicsit sok lenne szerintem, Wolf's Rain-t nem láttam így nem tudom, Kanojo to kanojo neko meg túl rövid és túl kevés benne a szöveg hogy legyen értelme angoltanulási célzattal nézegetni.

kisvirag

Film állat lóra a Suttogó ugrott be, bár az ugye elég ismert, valszeg már ő is látta (max nem angolul :) )
hm, tényleg, nem láttam még, csak AMV-ken, ezért nem tudom mennyire lehet véres, de Mononoke Hime?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2007-03-09, 00:23:19
Film állat lóra a Suttogó ugrott be, bár az ugye elég ismert, valszeg már ő is látta (max nem angolul :) )
hm, tényleg, nem láttam még, csak AMV-ken, ezért nem tudom mennyire lehet véres, de Mononoke Hime?
Mononoke Hime-t én személy szerint nem tartom jó filmnek (hú de meg leszek még kövezve ma este...  :muhahah:), annyi vér és erőszak egyébként még belefér.
A másikról meg kérnék egy imDB linket mert nem ismerem. :)

Próféta

Kő >> Zsiga.
A motorról még két dolog jut eszembe, ami nem ilyen akciós-erőszakos: az FLCL-t szerintem kapásból lőjük ki; Planetes? (na jó, az utóbbiban csak kevés motor van, de mégis annyira szeretjük)

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-03-09, 00:29:34
Kő >> Zsiga.
A motorról még két dolog jut eszembe: az FLCL-t szerintem kapásból lőjük ki; Planetes?
Kő*2>> Próféta.  :D
Igen, FLCL kicsit talán sok lenne... XD Planetes-ből nincs még szinkronos. :( (Nameg scifi-m van annyi mint a szemét, csak nem hiszem hogy szereti, de majd megkérdezem.)

kisvirag

The horse whisperer
Nem ismered? pedig Redford egyik legnagyszerűbb filmje a Keselyű három napja meg a Spygame mellett (legalábbis nekem ezek a kedvenc filmjeim tőle :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Én a Fritz The Cat-et ajánlanám mindenképp (kifejezetten huszonéves egyetemista lánykáknak szól, és macska is meg motor is van benne, plusz rajzolt és angol nyelvű is!). Oda is tudom adni, ha kell. Trailer itt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#6082
Quote from: kisvirag on 2007-03-09, 00:32:42
The horse whisperer
Nem ismered? pedig Redford egyik legnagyszerűbb filmje a Keselyű három napja meg a Spygame mellett (legalábbis nekem ezek a kedvenc filmjeim tőle :)
Lehet hogy láttam, így hirtelen nem ugrik be. De jónak tűnik, letöltöm, köszi. :)

Ramiz: Nem biztos hogy meg merem neki mutatni, de jöhet...  :whoah: :D (Ja és majd szólj rám hogy vigyem vissza a Dirty Harry-t.)

kisvirag

Ramiz: ez szerintem inkább kifejezetten huszonéves egyetemista fiúkáknak szólhat, legalábbis így trailer alapján, szöveg nélkül (hihetetlen fáradt vagyok, és nemrég volt olaszórám, esélytelen volt h bármit is megértsek belőle :D )
megyek is aludni, reggel 9kor már megint jelenésem lesz (miért reggel 8-9kor kezdődnek a szemináriumaim?), és valamikor legkésőbb 7.50kor fel kéne majd kelni... (8.07-kor legkésőbb meg elindulni)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

noriko

#6084
Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 00:00:09
Szerk.: Ha már itt vagy, leírhatnád hogy neked, mint huszonéves értelmiségi nőnemű létformának, mik a kedvenceid. :)
leírhatnám, de nem hinném, hogy sokat segítene, mert attól, hogy az általad említett jelzőkben hasonlítok az ismerősödre, még lehet teljesen más az ízlésvilágunk. (pl. én a lovas filmekért nem vagyok nagyon oda)

de azért, hogy magamnak mondjak ellent, tessék  :D :
Ha anime, akkor a Ghiblik, ezeknél a szinkronra is figyeltek. Aztán ami nem verekedős/véres/ecchi/DB stílus, azok kb. a humoros dolgok, a romantikus dolgok, vagy az elvontabb dolgok.
Első kategóriából nekem az Azumanga a kedvencem, de  az lehet, hogy nem üt meg intellektuális elvárásokat :D
Másodikból a Fruits Basket-et szeretem, de gőzöm nincs milyen lehet angol hanggal. Amúgy abban is vannak állatok. :)
Aztán jönnek az olyanok mint a Haibane Renmei, Lain, egyebek... De pl. nekem ezek nem jöttek be annyira.
Igazából, amik nekem mostanában tetszenek, azok az amolyan "slice of life"-ként emlegetett fajták. És itt most csak az Only Yesterday jut eszembe így hirtelen, mint ilyen...meg én a Monstert is ide sorolom (bár az kizárható, mert véres).
Ja és Cowboy Bebop is tetszett, de ebben is van vér és verekedés is... De azért nem vészes. És először mindenképp a sorozat, csak utána a film. Szerintem.
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-03-09, 00:55:41
Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 00:00:09
Szerk.: Ha már itt vagy, leírhatnád hogy neked, mint huszonéves értelmiségi nőnemű létformának, mik a kedvenceid. :)
leírhatnám, de nem hinném, hogy sokat segítene, mert attól, hogy az általad említett jelzőkben hasonlítok az ismerősödre, még lehet teljesen más az ízlésvilágunk. (pl. én a lovas filmekért nem vagyok nagyon oda)

de azért, hogy magamnak mondjak ellent, tessék  :D :
Ha anime, akkor a Ghiblik, ezeknél a szinkronra is figyeltek. Aztán ami nem verekedős/véres/ecchi/DB stílus, azok kb. a humoros dolgok, a romantikus dolgok, vagy az elvontabb dolgok.
Első kategóriából nekem az Azumanga a kedvencem, de  az lehet, hogy nem üt meg intellektuális elvárásokat :D
Másodikból a Fruits Basket-et szeretem, de gőzöm nincs milyen lehet angol hanggal. Amúgy abban is vannak állatok. :)
Aztán jönnek az olyanok mint a Haibane Renmei, Lain, egyebek... De pl. nekem ezek nem jöttek be annyira.
Igazából, amik nekem mostanában tetszenek, azok az amolyan "slice of life"-ként emlegetett fajták. És itt most csak az Only Yesterday jut eszembe így hirtelen, mint ilyen...meg én a Monstert is ide sorolom (bár az kizárható, mert véres).
Ja és Cowboy Bebop is tetszett, de ebben is van vér és verekedés is... De azért nem vészes. És előzör mindenképp a sorozat, csak utána a film. Szerintem.
Köszönöm. :)
Igazából nem tudom hogy szereti-e a lovas filmeket, csak mivel van lova ezért gondolom hogy valószínű.
Azumanga jó ötlet, Fruits Basket mégjobb. :tezsvir: (És szerintem még jó is az angol hangja.)
Bebop szintén nem rossz, de majd úgyis kiderül hogy milyen az ízlése mert jól kikérdezem, csak most nem volt rá idő.

Ramiz

Quote from: kisvirag on 2007-03-09, 00:43:26Ramiz: ez szerintem inkább kifejezetten huszonéves egyetemista fiúkáknak szólhat
Hogy az egyetemi kollegámat idézzem, aki látta a Luffy-s kulcstartómat: "Egyetemista korában az ember már NEM NÉZ rajzfilmeket." Hogy ez hogy jött ide, azt nem tudom így hirtelen megmondani, de majd ha eszembe jut valami okos, akkor összekapcsolom a két témát. Na mindegy. Én is inkább megyek aluszni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Tényleg, CB egyik részében van ló, meg talán motor is (bár erre nem emlékszem) :)
Gondolom az angol szinkron mellé magyar felirat is kell, azért ez már eléggé leszűkítit az elérhető anime-ket (főleg ha élvezhető szinkront akarsz mutatni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Zsiga: Mutass neki Futuramát!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

chilip

Ultra Maniax :D Shuffle! még elmegy neki? (bár nem hinném, hogy ehhez a kettőhöz lenne angol szinkron...) meg esetleg a Ouran High School Host Club-t (de sztem ehhez sincs szinkron...) nembaj, majd ha megfertőzted, utána már angol felirat is elég lesz neki ahhoz, hogy angoltanulás kifogással nekiálljon animét nézni ;)