Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Aki magyar mangákat vesz tucatszámra, az nem biztos, hogy otaku, lehet, hogy csak jó móka feszengeni vele egy kisvárosi anime-meet-en. :ejnye:

Ponyvaműfaj??? :confused: Akkor azt hiszem, rossz társaságba regisztáltál. :__devil:

Bishop

#7051
Quote from: Zsiga on 2007-04-09, 16:31:13
Bár azt el kell ismernem hogy a rajzok minőségét tekintve egy magasabb kategóriát képvisel a manga mint a nyugati képregény, de minden másban ugyanazt a "színvonalat" hozza.
na ebbe azért belekötnék,ha rajz stílusról van szó nem lehet a kettőt összehasonlítani,a manga a japán rajzolás tény hogy érdekes és itt ott valóság hű,de egy nomrális képregény igen is igényes,nem tudom ki menynire tud rajzolni,de hogy amik a kéregényekben vannak sokkal nehezebb mint mondjuk egy "átlag" manga.
Az meg hogy vlakinek mi jön be az döntse el aki megveszi
Én spec ha lenne itt a közelbe manga bolt vagy képregény bolt ahol rátalálok az általam érétkelt művekre akkor kifizetném
Ennke az egésznek gondolom a gyűjtés a lényege,mert akit csak érdekel annak már ott a internet és letölti
Talán ezért is veszi ezeket csak egy kis réteg akik ezeket gyűjtés szinten űzik

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-09, 16:24:13
Kérdés persze, hogy mit érdemes kiadni.
Egy Narutoról pl. lehet sejteni, hogy a sok narutard rajongó rácuppan és vsz. követni is fogja (a papi-mami pénzéből), de ezekkel új, felnőttebb közönséget nem lehet szerezni.
Az meg hogy naruto MANGA milyen,akkor mond ha olvasod, semmivel se jobb egy loli comedy,na de no offense

Darkstar

Ezt 3* kellett elolvasnom. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop

#7053
Grrr komolyan nem értem mi van, tök érthetően írtam plusz az emberek akiknek írni szoktam néha, megértik(nem itt) :_piszka:

Darkstar

#7054
A 3. után már értettem. :P
[grammar nazi]
(Szerintem a "Grrr komolyan nem értem mi van" csak akkor kérdőmondat, ha a mi előtt vessző van. ^^)
[/grammar nazi]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop


Member

Nekem sikerült elsőre, kivétel a 3. sor.

A Naruto-nál a lázas fanokat minősítette, nem a mangát. És ne bántsd a lolikat, mert neked eshet bajod. :p

Bishop

Quote from: Darkstar on 2007-04-09, 19:45:04
[grammar nazi]
(Szerintem a "Grrr komolyan nem értem mi van" csak akkor kérdőmondat, ha a mi előtt vessző van. ^^)
[/grammar nazi]
már javítottam ^^'

Quote from: Member on 2007-04-09, 19:47:14
Nekem sikerült elsőre, kivétel a 3. sor.

A Naruto-nál a lázas fanokat minősítette, nem a mangát. És ne bántsd a lolikat, mert neked eshet bajod. :p
no comment :haha:

Darkstar

Quote from: carfanatic on 2007-04-09, 19:52:37
Quote from: Member on 2007-04-09, 19:47:14
És ne bántsd a lolikat, mert neked eshet bajod. :p
no comment :haha:
Commentelni nem is kell, csak fejbentartani.   :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: carfanatic on 2007-04-09, 19:39:41
Az meg hogy naruto MANGA milyen,akkor mond ha olvasod, semmivel se jobb egy loli comedy,na de no  offense                                                /\
|
                                                                                                                                                                      | 
Szerintem te összetévesztesz engem valakivel... mondhatni:                                                                                      |
                                                                                                                                  Darkstar is that way ------
Failure is the default option

Próféta

#7060
 :__devil: Vigyázat! Ma én leszek a nyelvhelyesség-fasiszta.
(Gregory, szeretném előre elmondani, hogy semmi személyes, csak rossz napom volt)

Na akkor oktatóműsorunk következik, avagy két sorba hogy kössünk bele háromszor.

A 'bár' kötőszó ellentétes értelmű, vagy egymással konfliktusban álló tagmondatokat választ el. A 'de' kötőszóra ugyanez vonatkozik. Tehát:
Quote from: Gregory on 2007-04-09, 21:24:15Nos, végre befejeztem. Számomra érdekes fordulatok vett a sorozat végére, nekem bejött, bár elég érdekes úgy összességében a történet.
Ez azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy érdekes volt a történet, mégis tetszett. Ez pedig azt sugallja, hogy te azokat az animéket kedveled, amelyeknek unalmas, egysíkú a története (ugye ízlések és pofonok...).
Szerintem ezt akartad mondani:
Quote from: Gregory on 2007-04-09, 21:24:15Nos, végre befejeztem. Számomra érdekes fordulatok vett a sorozat végére, nekem bejött, mert elég érdekes úgy összességében a történet.
Van egy másik ötletem is:
Quote from: Gregory on 2007-04-09, 21:24:15Nos, végre befejeztem. Számomra érdekes fordulatok vett a sorozat végére, nekem bejött, bár elég "érdekes" úgy összességében a történet.
Lehet, hogy erre gondoltál, nem tudhatom. Viszont akkor: valami baj volt a történetével?

Más.
Quote from: Gregory on 2007-04-09, 21:24:15A karaktereket könnyen meglehet szeretni[nekem legalábbis sikerült], a kedvencem közülük Kyon, mert úgy magában flame-el elég sok mindenkit, főleg Suzumiyát.
Egyrészt meg lehet szeretni. Másrészt mit jelent ez, hogy Kyon úgy magában flame-el valakit? Ezt komolyan nem tudom. (Hevesen vitázna róluk a neten? Erről lemaradtam...)

Szóval azt akarnám mondani, hogy néha figyeljünk oda arra, mit írunk le, és a kelleténél jobban ne akadályozzunk másokat abban, hogy megértsék, mire is gondoltunk.
carfanatic mai termésének neki sem kezdek.

Gregory

Thx, h felhívod a figyelmemet a hibákra, legközelebb így talán nem fogom elrontani.
Idézőjelesen értettem az "érdekes"-t.
A flame helyett pedig valóban az oltás lenne a megfelelő szó, és a meg lehet-et is tényleg rosszul írtam, sajnálom, nekem se volt éppen jó napom, elfáradtam[persze ez nem ment fel az alól, h az anyanyelvemet helyesen használjam].
Megyek kijavítom a hibákat.

kisvirag

#7062
QuoteNos, végre befejeztem. Számomra érdekes fordulatok vett a sorozat végére, nekem bejött, bár elég érdekes úgy összességében a történet.
Na csak hogy tovább folytassam, ha már itt tartunk, hisz csodás nyelvhelyesség gurunk figyelmét is elkerülte valami :D
sajnos ezt nehezen tudom elfogadni gépelési hibának, mert a K és a T  (amit szerintem akart helyette Gregory oda irni) eléggé messze vannak egymástól. Ettől persze még lehet róla szó :)

Ja, hogy egyébként panaszkodjam (dicsekedjem kozben) is:
csütörtökön lesz az OTDK(ORszágos Tudományos Diákköri Konferencia, kb a Középiskolai Tanulmányi verseny egyetemista változata) előadásom Pécsen, és 20 perces előadást kell tartani a dolgozatból, és most legutóbb már sikerült 26ra szorítani (előtte mindig 30ra sikerült) de így megint tökéletesen tanácstalan vagyok, hogy mit dobjak ki belőle, hogy érthető maradjon (IRC és nickhasználat a téma) a laikusok számára is.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Gregory

Quote from: kisvirag on 2007-04-09, 23:30:46
QuoteNos, végre befejeztem. Számomra érdekes fordulatok vett a sorozat végére, nekem bejött, bár elég érdekes úgy összességében a történet.
Na csak hogy tovább folytassam, ha már itt tartunk, hisz csodás nyelvhelyesség gurunk figyelmét is elkerülte valami :D
sajnos ezt nehezen tudom elfogadni gépelési hibának, mert a K és a T  (amit szerintem akart helyette Gregory oda irni) eléggé messze vannak egymástól. Ettől persze még lehet róla szó :)
Omg, de láma vagyok ... -.-
Nagyon nem megy ez ma

kikuchiyo

kisvirag:
Esetleg majd számunkra is elérhetővé tudnád tenni az előadásodat? Érdekelne.
Failure is the default option

Próféta

kisvirag: ismerős szitu :) az OTDK-ra nem sima TDK-ról lehet bejutni? Ráadásul ha jól tudom, sima TDK-n csak 15 perc van rá (kérdések nélkül). Jól tudom? Szóval akkor kéne lennie egy 15 perces előadásodnak...

De ha túl hosszút kell drasztikusan lerövidíteni, tartsd meg a szlájdok főcímeit, és azokból alkoss felsorolást :) Bár nagy szerencséd van, hogy olyan a témád, amit potenciálisan a közönség is ért, de akkor sem akarnak annyira elmélyülni benne, mint Te. Másrészt azt is tartsd szem eklőtt, hogy aki azt se tudja, mi az internet, annak nem most kell elmagyarázni, inkább a témával többé-kevésbé jó ismeretségben levők számára legyen világos, hogy mi is az, amit Te csináltál, és ez miért nagyon jó.
Esetleg koncentrálj a legérdekesebb részére, a többiből nyugodtan legyen egy-egy alpont egy további érdekességek szlájdon. Ne az elmondott szövegedet vetítsd ki, csak vázlatot, és inkább magyarázz köré, de csak pár mondatot, ütemtartásnak is jó lesz a vetített anyag. Konzulensekkel meg a diáktársakkal rendezzetek 2-3 próbát, szabályosan, legyen levezető elnök, ilyesmi, tegyetek fel egymásnak szemét kérdéseket, és ott az előadásaitok gyenge pontjait írkáljátok fel és közösen beszéljétek meg.
Ha bizonytalan vagy abban, hogy egy rész belefér-e az időbe, akkor a búcsúszlájd utánra told ki; normál esetben nem kerül elő, de ha véletlenül túl hamar fejeznéd be, vagy érkezik kérdés a témára, akkor meg tudod mutatni. Táblázatokat, összetettebb numerikus adatokat (a legvégső következtetéseket kivéve) gondolkodás nélkül dobj ki a végére, mert sok időt vesznek el, és csökkentik az előadás élvezhetőségét, de ha firtatják, jó lehet felvillantani.
És még egyszer: az a fontos, hogy te mit produkáltál, mi az újszerű kutatásod, eredményed, találmányod (mondjuk ebben a témában az utóbbi nem valószínű), ez mindenképpen világosan látható legyen, az összefoglaló diánál esetleg külön kihangsúlyozva.

Sok sikert!

Kuroi Tenshi

Quote from: kisvirag on 2007-04-09, 23:30:46
OTDK előadás [...] IRC és nickhasználat a téma
hm... ma már tényleg bármiből lehet írni?...

/sarcasm

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-09, 23:56:40
Quote from: kisvirag on 2007-04-09, 23:30:46
OTDK előadás [...] IRC és nickhasználat a téma
hm... ma már tényleg bármiből lehet írni?...

/sarcasm
Úgy vigyázz, hogy nálunk a BME-n van Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, és az ő közgázos/menedszer/szociológia TDK-ikra mi is ezt mondtuk, amíg meg nem szoktuk...

/counter-sarcasm aimed at K_T

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2007-04-10, 00:06:03
Úgy vigyázz, hogy nálunk a BME-n van Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, és az ő közgázos/menedszer/szociológia TDK-ikra mi is ezt mondtuk, amíg meg nem szoktuk...

/counter-sarcasm aimed at K_T
Idén gyorsan átnéztem a tdk témákat, és nálunk konkrétan be voltak határolva,
bár ez valószínűleg a tanszékem elborult vezetésével inkább kapcsolatos...
Szóval a TDK-témák átolvasása után úgy döntöttem, hogy érdemesebb dolgozni...

kikuchiyo

Failure is the default option

kisvirag

#7070
Próféta: igen, sima TDKról, de a mi tanszékünkön eddig ugy kellett embereket fogdosni h ugyan irjanak már TDK-t, idén volt először annyi jelentkező, hogy tartottunk rendes fordulót, és ott nem volt gond, hogy kicsit több. (akkor ráadásul még nem is volt csak kb 70%ban elkészülve)
sajnos próbára már nincs idő, meg lehetőség :(
az elejét már egész jól megvágtam, meg lerövidítettem, a táblázatok meg számakármikkel meg az a baj, hogy a kutatásom maga statisztikai elemzésen alapul, annak a segítségével bizonyítom a feltevésemet (főképp).
egyébként köszi a tanácsokat, próbálkozom, próbálkozom :)
Egyébként is csak vezetőnek használom a diát, szeretek "spontán" fogalmazni, tehát nincs előre megírt szövegem, csak a skiccek a dián hogy épp miről kellene pár szóban beszélni.

K_T: tudom, hogy a tefélék mind megvetik a bölcsész és társadalomtudományokat, mert nem látják hasznát, csak valahogy mindig elfelejtitek az alapvető emberi természetet: kíváncsiak vagyunk, hogy MIÉRT. és egyébként még haszna is lehet. a kommunikációkutatásnak főként, és az internetes vonal nagyon elhanyagolt, pedig azért már egy ideje itt van köztünk (szörnyű, agyament elméleti munkák vannak csak olyan emberek tollából, akik számára még nem természetes dolog az internet és ezért idegenül is állnak hozzá,esélyük sincs meglátni a valódi természetét) persze én eléggé specifikus témát választottam, de ez csak egy gondolatébresztőnek szánt, hogy ez egy fontos terület, és el kellene kezdeni rajta dolgozni. (A BME-s szoc. és komm tanszékről volt az egyik bírálóm, 44 pontot kaptam tőle, büszke is vagyok rá :D a másiktól meg 30at, de az egy elméleti begyöpösödött szociológus, aki csak a dolgozatom lényegét nem vette észre, de egyébként semmi gond :) )
Egyébként a téma nálunk absz. nincs behatárolva, csak bizonyítani kell a témád időszerűségét és fontosságát/jelentőségét.

kiku: kicsit bővebben a dologról lehet olvasni itt: http://interhost.hu/katonazoli és amint ennek vége, valószínűleg teljes formájában is kikerül a dolgozat majd.

ha esetleg valakit érdekel, hogy milyen egyéb témákkal mérkőzöm, valamit a Társadalomtudományos szekcióban mi a manóról is van szó, itt egy program. Én a média és kommuniációtudomány szekcióban szerepelek, másodikként
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bishop

Quote from: Próféta on 2007-04-09, 22:00:16
carfanatic mai termésének neki sem kezdek.
haha ezt most bóknak szántad :lul:

komolyra fordítva a szót,nem tudok mit tenni azonkívűl hogy egszer át nézem mindig,egy két mellé gépelés szokott lenni max, de mást már nem tudok csinálni szokjátok meg reménytelen eset vagyok  :oops:

ebben meg az előzőben se találtam hibát de más még is észreveszi nem értem :confused:
stilisztikai hibákat meg hadjátok,az mindig is lesz,nem értek az íráshoz :haha:
one of carfanatic secret 108 skill  :lul:

kisvirag

már az is sokat segítene, hogyha a mondatot nem is kezded nagybetűvel, de teszel pontot, kérdőjelet etct a végére, hogy hol a határ :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bishop

#7073
Quote from: kisvirag on 2007-04-10, 01:18:25
már az is sokat segítene, hogyha a mondatot nem is kezded nagybetűvel, de teszel pontot, kérdőjelet etct a végére, hogy hol a határ :)
arra van a vessző,kérdőjelet meg minek ha nincs kérdés benne?
mondatokat csak meg azért nem írok mert ahogy a fejemben megy a szöveg úgy írok ott meg egy két hangsúlyossabb részen kívűl egybe olvad az egész

edit:lezárom ezt a témát mert semmi értelme,és úgyís megyek aludni
csak kicsit idegesített hogy azt a ritka alkalamat amikor ide írok valaki száz hogy nem érti meg.
ezért meg a lo.....(upsz nem szóltam :D ) miatt nem off topic-ozok már
na jó éjt mindenkinek

Kuroi Tenshi

Tényleg egybeolvad, mint pl itt is...

Quote from: carfanatic on 2007-04-10, 01:20:08
Arra van a vessző,_kérdőjelet meg minek, ha nincs kérdés benne?
Mondatokat csak meg azért nem írok, mert ahogy a fejemben megy a szöveg, úgy írok, ott meg egy két hangsúlyossabb részen kívűül egybeolvad az egész.

Bishop

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-10, 01:24:29
Tényleg egybeolvad, mint pl itt is...

Quote from: carfanatic on 2007-04-10, 01:20:08
Arra van a vessző,_kérdőjelet meg minek, ha nincs kérdés benne?
Mondatokat csak meg azért nem írok, mert ahogy a fejemben megy a szöveg, úgy írok, ott meg egy két hangsúlyossabb részen kívűül egybeolvad az egész.
jó mind1, ez van. 11 éve nem sikerült megtanulnom eztán se fogom tudni,majd veszek mikrofont feltöltöm valahova a szöveget és belinkelem :D

kisvirag

pedig érthetővé válnál, ha a mondanivalódat mondatokra tagolnád. de tényleg, épp az a baj, hogy csak úgy "kifolyik" belőled a dolog, se füle se farka, nem érezhető, hol a határ. Én tényleg segíteni szeretnék, nem kötekedésből meg oltásból írtam, amit.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Darkstar

Nézd, végülis nem nagy gond, de azt tartsd szem előtt, hogy érettségin arányiban kib sok pontot lehet bukni a helyesíráson. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kisvirag

sőt, meg lehet bukni rajta :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Darkstar

Ez viszont újdonság. Hány ponttól?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん