Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Christian

#7200
Szerintem 2 résznyi anime után elég nyílvánvaló ,hogy mire vonatkozik a spoiler. Az arcomból pedig nem veszek vissza. Jól meg vagyok így már mondtam.

Gmer: Ha téged nem is érdekel, a moderátort érdekelni kéne. Tehát ha a moderátor ezt az ügyet így felkapja, a többit pedig figyelmen kívül hagyja úgy nekem van igazam. Amennyiben a többi topic szóvá lenne téve úgy igazat adnék neked. Ennyi...  Így ez simán kötözködés, a moderátor részéről meg személyeskedés. Nem egy helyen kell rendet tenni, ahol épp a haver szólt, hanem a többin is.

Tehát ha a szabályzatra vonatkozunk, akkor tartsuk is be azt mindenhol, ne csak bizonyos helyzetekben. :P

Member

#7201
*Szöveg törölve félreértés miatt* :haha:

Christian

Member: Itt most pont az volt a gond,hogy használtuk a spoiler gombot (vagyis a többiek, én nem szoktam spoilerezni ált), csak ez egyesknek nem elég. Tehát a spoiler gomb használata meg volt. Olvasd vissza mielőtt beleszólsz :P

Member

Oh, shit, akkor nem is szóltam. :D

Christian

Már te is reflexből ugrassz a torkomnak mi? :D Amúgy nincs gond már megszoktam,hogy nekem nem lehet igazam :D

Member

Nem reflexből, azt hittem, hogy ennyire egy húron pendültök barátnéddal. :D
Akkor viszont tényleg nem értem, hogy mi a gáz, én reflexből elolvasom a gomb alattiakat, de ez már az én bajom, akit meg zavar, ne nyomja meg és ne quote-olja a postot. :)

Draconire

Quote from: Christian on 2007-04-13, 22:44:52
Member: Itt most pont az volt a gond,hogy használtuk a spoiler gombot (vagyis a többiek, én nem szoktam spoilerezni ált), csak ez egyesknek nem elég. Tehát a spoiler gomb használata meg volt. Olvasd vissza mielőtt beleszólsz :P
Na igen, és ha egy ANIME topicjában -aminek a címében NINCS spoiler felirat- meglát az ember egy spoiler gombot, akkor az na vajon mire vonatkozhat? Hát persze hogy a MANGÁRA. Makes perfect sense, doesn't it?

edit: És ha más topicban ez nem zavarja az embereket, akkor nem értem mit emlegeted azokat. Ha ott is szólnának ezért, ott is ugyanolyan moderálás lenne.

Christian

#7207
Én nem a barátnőm vagyok, sokszor nem éltünk egyet , sok dologban. Én nem szólok bele az ő dolgaiba. Max akkor szoktam bele szólni ha szerintem is igaza van. A saját véleményem előrébb tartom :)  Igazából én nem szólok bele bnőm vitáiba...ennyi.
-------------------

Quote from: Gmer on 2007-04-13, 22:50:14
Quote from: Christian on 2007-04-13, 22:44:52
Member: Itt most pont az volt a gond,hogy használtuk a spoiler gombot (vagyis a többiek, én nem szoktam spoilerezni ált), csak ez egyesknek nem elég. Tehát a spoiler gomb használata meg volt. Olvasd vissza mielőtt beleszólsz :P
Na igen, és ha egy ANIME topicjában -aminek a címében NINCS spoiler felirat- meglát az ember egy spoiler gombot, akkor az na vajon mire vonatkozhat? Hát persze hogy a MANGÁRA. Makes perfect sense, doesn't it?

A kedvedért akkor megkérünk egy moderátor ,hogy írja bele,hogy spoiler, ok? Biztos marha nehéz ám rájönni,hogy 2 rész után (mint már ezerszer elmondtam), valszeg a mangára vonatkozik a spoiler. Így te ártatlanul belenéztél hátha az anime 23. részének tartalma van benne, majd ezután meglepődve, hátast dobva, életed értelmét elveszítve rájöttél,hogy ez bizony a mangából van. Már pedig a spoiler gombra nem rákattintani valóban nehéz dolog hiszen túl kell rajta vinni az egeret.

Gmer: Szóltak érte, de megértették,hogy akkor nem szabad rányomni a spoiler gombra, csak akkor ha kérdeznek valamit és arra spoileres választ kapnak. Persze ehhez bizonyos értelem szükséges. Úgy látszik ezekbe a topicocba zsenik járnak,hogy ezt megértették.

Member

Izé, a manga 5 betű, + kell még egy egyenlőségjel, és ezt a spoiler kódba illesztve elkerülhetőek lennének a félreértések, nem? :)

Draconire

Quote from: Christian on 2007-04-13, 22:52:01
valszeg a mangára vonatkozik a spoiler.
Quote from: KeLa on 2007-04-13, 15:13:53
[spoiler][/spoiler]

De ugye nehéz lenne elolvasni azt a sokat emlegetett szabályzatot? Hát persze, hogy az.


Quote from: Member on 2007-04-13, 22:54:44
Izé, a manga 5 betű, + kell még egy egyenlőségjel, és ezt a spoiler kódba illesztve elkerülhetőek lennének a félreértések, nem? :)
Az túl egyszerű lenne.

Christian

Csak,hogy ezt sokan nem tudják, csak a gombot használják. Pl én se vagyok egy html guru. Szerintem sokan nem is tudnak az opcióról, pl én se tudtam,hogy lehet oda mangát is írni. (Lehet,hogy hülye vagyok,de ez van, mint mondtam ilyenekhez pl én nem értek :P ) But igaz így elkerülhető lenne. Na de aki ezt nem tudja használni, az nem tudja. A gombot pedig mindenki megnyomta, és szerintem ez is annak a jele,hogy nem akartak semmi rosszat. Egyébként óf kóz ebben igazad van. Én használni fogom így, but aki ezt nem tudja annak nézzük ezt el és ne nézzünk a spoilereire ha az nincs fémjelezve anime v. manga felirattal.

Gmer:
Abban a képben mi volt a spoiler? :D Már bocs de kezded bebizonyítani,hogy csak kötözködsz.
1, Ezt a képet avatarként is láthatod.
2, Ez csak egy kép...aki nem látta az animet az nem tudja mi, aki látta az meg már az első részből tudja.
Ha velem akarsz kötözködni megbeszélhetjük pmbe vagy akárhogy...

Draconire

Most manga spoiler következik:
[spoiler]manga spoiler[/spoiler]

Ejjha, ehhez kell az IQ.

Quote from: Christian on 2007-04-13, 22:57:56
Gmer:
Abban a képben mi volt a spoiler? :D Már bocs de kezded bebizonyítani,hogy csak kötözködsz.
1, Ezt a képet avatarként is láthatod.
2, Ez csak egy kép...aki nem látta az animet az nem tudja mi, aki látta az meg már az első részből tudja.
Ha velem akarsz kötözködni megbeszélhetjük pmbe vagy akárhogy...
Ha nem kattintok a spoiler gombra mert elvégre 2 rész után szinte biztos, hogy a mangából van, akkor nem látom meg a képet.

Christian

Szerinted van olyan aki ezt beszokta mondani? Egyébként ha minden topicban azt látod,hogy elég a spoiler gomb, akkor természetesnek veszed,hogy itt is. Ennyi... Már mondtam... Eddig elég volt. Az,hogy Te neked ez nem tetszik azt hiszem nem fogja megváltoztatni a világot. Ennyit erről.

És ha lemaradsz arról a képről akkor összedől a világ hisz az animeban még nem láthattad. OMG komolyan vicces :D

Gregory

A kép meg nem azért került spoiler tagok közé, mert olyan információt tartalmazna... Csak mondjuk a nagyobb img tagba helyezett képek egyeseket zavarhatnak, ezért szoktuk néha berakni spoiler tagek közé.
Egyékbént asszem ez bbs és nem html...

Member

Ez még nem html. :ejnye: A quote is ugyanilyen rafinált. ;)
Ilyet bemondani még senkit sem láttam, amúgy. :)

Christian

Ez van...mondom nem értek hozzá :D Kövezzetek meg  :D Ez a része sose kötött le a számítógépnek. Erről azt hiszem nem én tehetek :D De mint mondtam, igazatok van, ezt könyebb lenne használni, és valóban elkerülhető lenne a félreértés. Csak mint mondtam én se tudtam erről és sztem nem vok vele egyedül. Meghát a többi helyen megszoktam,hogy elég a spoiler a fent említett okokból.

Draconire

Quote from: Member on 2007-04-13, 23:04:41
Ilyet bemondani még senkit sem láttam, amúgy. :)
De meg lehetne csinálni, nem? Csak hát ugye ha valaki kér valamit az mennyen a francba.

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:02:38
És ha lemaradsz arról a képről akkor összedől a világ hisz az animeban még nem láthattad. OMG komolyan vicces :D
Ugye nehéz észrevenni a PÉLDA jellegét a postomak? Most ezentúl ne nyissak meg egy spoiler gombot se amiről nem tudom biztosan, hogy mi van benne?

Solid Snake

Mókás dolog, s egyben hihetetlen is, hogy még mindig ezen vitatkoztok, amikor a megoldás már több alkalommal is postra került:

Quote from: Member on 2007-04-13, 22:54:44
Izé, a manga 5 betű, + kell még egy egyenlőségjel, és ezt a spoiler kódba illesztve elkerülhetőek lennének a félreértések, nem? :)

Quote from: Solid Snakehttp://usteam.hu/forum/index.php?topic=1057.msg256348#msg256348

Ha a továbbiakban ezt így betartjátok, akkor senki nem fog felszólalni az amúgy jogos problémán.


Szerk: Hú, de gyorsan szállnak a postok, most kellene Hiro Nakamura képessége.  :hehe:

Christian

#7218
Quote from: Gmer on 2007-04-13, 23:07:10
Ugye nehéz észrevenni a PÉLDA jellegét a postomak? Most ezentúl ne nyissak meg egy spoiler gombot se amiről nem tudom biztosan, hogy mi van benne?

Konkrétan? Igen... Minek nyitod meg ha nem akarsz tudni semmit előre? Amikor meg képek jönnek azt beszokták jelenteni előre, ellentétben azzal,hogy ha valaki mangából vagy animeből spoilerez.  Ja is igen, ha valaki olyan kér valamit mint Te akkor menjen a francba. Mint látod Member normálisan elmondta, megértettem, megmondtam ,hogy igaza van, tényleg így kéne. Ennyi...

Solid Snake: Az utolsó postba tetted be majdnem, nem várhatod,hogy a régiek egyből átváltozzanak ilyenre :D Egyébként mint mondtam én is azért kötözködtem mert pl nem tudtam erről. Remélem ezt többször már nem kell leírnom :S Mint mondtam ez esetben így so - so jogos, de csak mint kérés. Mint szabályzatban megfogalmazott dolog továbbra se tudom elfogadni amíg máshol nem így megy. Mielőtt még ebbe bele köt valaki természetesen kérésként elfogadható, sőt megfogadandó és használandó a továbbiakban,hogy ezt leírtad. Hidd el használni fogják :)

Gregory

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:10:09
Amikor meg képek jönnek azt beszokták jelenteni előre, ellentétben azzal,hogy ha valaki mangából vagy animeből spoilerez
Ennyi erővel akár azt is be lehetne jelenteni... Egyébként én láttam, h néhány spoiler tag után van írva ilyen izé, és a kíváncsiság hajtott, h megtudjam, h ez hogy is müxik, mondjuk ez az én egyik személyes fura szokásom, h az ilyesmik érdekelnek, és vagyok olyan mazoista, h utánna is nézek.

Christian

Téged érdekel, engem hidegen hagy...én nem látok semmi érdekes dolgot az ilyenekben. Engem nem köt le :P

Solid Snake

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:10:09
Quote from: Gmer on 2007-04-13, 23:07:10
Ugye nehéz észrevenni a PÉLDA jellegét a postomak? Most ezentúl ne nyissak meg egy spoiler gombot se amiről nem tudom biztosan, hogy mi van benne?
Konkrétan? Igen... Minek nyitod meg ha nem akarsz tudni semmit előre?

Itt most egy alapvető tárgyi tévedés következett be. Ugyanis ha esetleg a spoiler gombra kattintó egyén már szintén látta a részt és tudatában van annak, hogy az animére vonatkozó spoiler gombra kattint, akkor nyugodt szívvel olvasgathatja a postot, esetleg reagálhat is a véleményekre.

Ha azonban szintén a tudatosság okán kattint a gombra, de az viszont nem az animéről, hanem a mangáról lövi le a poénokat, amit az illető még nem olvashatott, akkor nyilvánvaló, hogy a cselekményből olyan részleteket tud meg, ami az anime szórakozásszintját erősen befolyásolhatja.

Ezért kell elkerülni az ilyen dolgokat a már említett megoldás segítségével.

Eddig nem tudtál róla, most már igen, reméljük, ezentúl bölcsen alkalmazod is majd.  :smile:

Christian

Őőő..én nem szoktam spoilerezni lévén nem olvasom a mangát :D Nekem Lucky Dingo meséli el mindig mi van (akkor is ha nem kérem). Én max válaszolni szoktam spoilerben :P Szal csak a többieket védtem meg akik a topicban írtak.

Solid Snake

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:16:54
Őőő..én nem szoktam spoilerezni lévén nem olvasom a mangát :D Nekem Lucky Dingo meséli el mindig mi van (akkor is ha nem kérem). Én max válaszolni szoktam spoilerben :P Szal csak a többieket védtem meg akik a topicban írtak.
Ha nem spoilerezel, akkor meg minek kellett ez az egész vita?  :smile: :P
Majd a mangát spoilerező, de tag-be nem rakó egyének és a felbőszült tömeg lerendezik egymás közt a dolgokat.  :morci:

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-04-13, 23:19:33
Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:16:54
Őőő..én nem szoktam spoilerezni lévén nem olvasom a mangát :D Nekem Lucky Dingo meséli el mindig mi van (akkor is ha nem kérem). Én max válaszolni szoktam spoilerben :P Szal csak a többieket védtem meg akik a topicban írtak.
Ha nem spoilerezel, akkor meg minek kellett ez az egész vita?  :smile: :P
Majd a mangát spoilerező, de tag-be nem rakó egyének és a felbőszült tömeg lerendezik egymás közt a dolgokat.  :morci:

Maybe he has no life?  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Christian

Vagy mert a barátaimról volt szó? Especiál pont a barátnőmről és egy nagyon kedves barátomról.  Ennyi...  Nekem meg rossz tulajdonságom,hogy ilyenkor beleütöm az orromat :P

Member

Szegénykém, akkor nálad már jól leeshetett az anime izgalmi foka. :p

Christian

Ááá nálam ilyen nem eshet meg :D Én a bleachet is nézem hiába olvasom a mangát. Igazából az animekben az animáció és a rendezés köt le. Szal nem szokott zavarni a spoiler. Mondjuk ez sokban függ attól is,hogy mennyire ismerem a körülményeket. Most aztán mondhatja nekem,hogy XY mit fog csinálni ha az még nincs is a történetben :D Mire meg odaér a sztori úgyis elfelejtem mi is volt pontosan :)

Draconire

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:10:09
Ja is igen, ha valaki olyan kér valamit mint Te akkor menjen a francba.
Ez diszkrimináció, most komolyan a lelkembe gázoltál.

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:10:09
Mint látod Member normálisan elmondta, megértettem, megmondtam ,hogy igaza van, tényleg így kéne. Ennyi...
Miért én hogy írtam?
Quote from: Gmer on 2007-04-13, 21:29:32
"Ha azonban egy adott anime threadjének a címében fel van tüntetve, hogy spoilerek lehetnek benne, az nem jelenti azt, hogy a mangából illetve (tekintettel arra, hogy sokan nem nézik felirat nélkül) a rawokból nyugodtan lehet spoilerkedni. Használjátok a spoiler gombot, és írjátok oda hogy éppen a mangáról/rawról van szó."

Akkor _ezt_ legalább lehet kérni?
Ezt nem lehet megérteni?

Quote from: Christian on 2007-04-13, 23:10:09
Egyébként mint mondtam én is azért kötözködtem mert pl nem tudtam erről. Remélem ezt többször már nem kell leírnom :S Mint mondtam ez esetben így so - so jogos, de csak mint kérés. Mint szabályzatban megfogalmazott dolog továbbra se tudom elfogadni amíg máshol nem így megy.
Máshol valószínűleg azért nem megy így, mert ott nem zavarja az embereket. Ez nem olyan fórum ahol x számú moderátor szabályosan vadászik minden kis áthágásra, közös megegyezés alapján működik úgy ahogy.

Member

Másoknak van külön manga topicja, nem árt nem elfelejteni. ;)