Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Nekem éjfélre kell kész lennem vázlattal, amit el kell küldeni, de - még - nem fáj a fejem....
Meg amúgyis csak aláírásra megy, szal még a jegy miatt sem kell aggódni (legalább :) )

RedPriest

#14971
Nekem már számvitelből nincs meg az aláírásom, mert kisdogáknál egynél nem voltam bent, mert beteg voltam. Így hiába a zh jegy... pótdoga vizsgaidőszakban. Plusz gazd.matekből is nagy bajok vannak, szóval Predaking, együtt érzek veled. :haha:

szerk.: Épp most fogok nekifeküdni a számvitelnek, mert ha mégegy kisdogát írunk holnap és nem sikerül közel hibátlanra, már lőttek az aláírásnak, ugyanis csak egy dogát/zh-t lehet pótolni vizsgaidőszakban :D

ÉS szerk.2: Megtudtam, hogy nem sikerült a logika zh. :jee:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Zsiga

#14972
[spoiler=Kis esti k*bbeaf*szom (a.k.a.rant)]Mért mindig akkor olvasok bele valamelyik ignore-ra rakott gyökér legfrissebb elb@szott postjába amikor amúgyis ideges vagyok és tudom jól hogy csak mégjobban felbassza az agyam?A kurva életbe hogy már megint milyen hülye vagyok... Át kéne írni az ignore user mod-ot hogy úgy működjön mint az ignore board, hátha akkor kibírnám hogy ne nézegessem.
És ha már témánál vagyunk, mért nem tudom szépen elküldeni a halál faszára az olyan embereket akik idegesítenek? Csak nekem nem megy? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen barom hogy próbálok mindenkivel jóban lenni, akivel meg nagyon nem megy azt inkább elkerülöm?[/spoiler]

Lythis : Látom épp most postolsz. Nem, nem rólad van szó. :D

Lythis

Zsiga: nem úgy van, hogy ti modik hiába ignore-oltok, akkor is látjátok?

RedPriest: logikából csak ez az egy zh-tok volt? (nekem meglett, de nekünk lesz mégegy majd decemberben)

minuszmiki

Quote from: Zsiga on 2007-11-21, 02:27:17
[spoiler=Kis esti k*bbeaf*szom (a.k.a.rant)]Mért mindig akkor olvasok bele valamelyik ignore-ra rakott gyökér legfrissebb
És ha már témánál vagyunk, mért nem tudom szépen elküldeni a halál faszára az olyan embereket akik idegesítenek? Csak nekem nem megy? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen barom hogy próbálok mindenkivel jóban lenni, akivel meg nagyon nem megy azt inkább elkerülöm?[/spoiler]
Nem, nekem is nehezemre esik megmondani, ha valakiről negatív véleménnyel vagyok. Gondolom azért, mert nem szeretem, ha nem kedvel valaki. Szóval inkább magamban tartom.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-11-21, 02:36:10
Zsiga: nem úgy van, hogy ti modik hiába ignore-oltok, akkor is látjátok?
Nem, ugyanúgy ignore-ra rakhatunk akárkit mint bárki más, csak ettől függetlenül igyekszünk azokat a postokat is figyelni (én legalábbis).
De ha pár ember postjait folyamatosan néznem kéne akkor már lemondtam volna... :D

minuszmiki : Ez megnyugtató, kösz. :)

RedPriest

Quote from: Lythis on 2007-11-21, 02:36:10
RedPriest: logikából csak ez az egy zh-tok volt? (nekem meglett, de nekünk lesz mégegy majd decemberben)

Nekünk jövőhét kedden, amire ideje elkezdeni készülni lassan. De fölöslegesen nem fogok, mert ha kiderül, hogy már úgyis hiába megy, nem fogok. Most ömlesztve jön minden zh 7-éig, utánna vizsgázni karácsony előtt csak számítógép architektúrákból (alias Sz.ar.-ból) szeretnék, mivel az sima toto-lottó, tehát nagyon könnyen uv lehet.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

teraflare

Quote from: Zsiga on 2007-11-21, 02:27:17
[spoiler=Kis esti k*bbeaf*szom (a.k.a.rant)][/spoiler]

Same here. De én már egyvalakivel eljutottam arra a szintre, hogy legközelebb elküldjem a halál faszára. Már alig várom.  :D

Darkstar

Quote from: RedPriest on 2007-11-21, 08:04:29
Nekünk jövőhét kedden, amire ideje elkezdeni készülni lassan. De fölöslegesen nem fogok, mert ha kiderül, hogy már úgyis hiába megy, nem fogok. Most ömlesztve jön minden zh 7-éig, utánna vizsgázni karácsony előtt csak számítógép architektúrákból (alias Sz.ar.-ból) szeretnék, mivel az sima toto-lottó, tehát nagyon könnyen uv lehet.
Ha az az, amire gondolok, akkor az necces, nekem 82% volt a jó válaszok aránya és épp 3as lett, mert az a tetü minuszpontot is oszt...

BTW where r my fucking Blible Black-ke subs
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

RedPriest

Quote from: Darkstar on 2007-11-21, 18:30:23
Ha az az, amire gondolok, akkor az necces, nekem 82% volt a jó válaszok aránya és épp 3as lett, mert az a tetü minuszpontot is oszt...

Úgy van, ahogy írtad. Plusz erre még jön az, hogy a tanár szeret húzni egy határt, és attól balra mindenkié nem felelt meg, jobbra meg osztályoz (meggyőződése, hogy bizonyos létszámnak muszáj hasalnia).


Ha esetleg szépen kérlek, válaszolsz a napokban írt levelemre? :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

.Attila

Én múlt héten javítottam olyan zh-t, ahol kb. a fél dolgozatban lehetett mínusz pontokat is szerezni.
Egy másik javítónál volt a rekord (legalábbis amiről tudok): -2 pont a teljes zh-ra.
Jobban járt volna, ha meg sem írja a zh-t :)

RedPriest

Nagyon könnyen lehet, hogy lesznek tárgyak, amiket ismételek, sajnos. Orders are orders, hogy a fene enné meg. :ejj:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Solid Snake

Nekem holnap lesz műszaki kommunikációból ZH-m.
Úgy tervezem, hogy ma este átismétlem az elméletet, aztán holnapi napomat a könyvtárban töltöm feladatok megoldásával.  :lazza:

RedPriest

Quote from: Solid Snake on 2007-11-21, 19:33:20
Nekem holnap lesz műszaki kommunikációból ZH-m.
Úgy tervezem, hogy ma este átismétlem az elméletet, aztán holnapi napomat a könyvtárban töltöm feladatok megoldásával.  :lazza:

Ismerős, csak én a másnapot nem könyvtárban, hanem gép előtt töltöm (jegyzetek, e könyvek, diák, google). Egy kalappal, és sikeres felkészülést!
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Solid Snake

Quote from: RedPriest on 2007-11-21, 19:36:49
Quote from: Solid Snake on 2007-11-21, 19:33:20
Nekem holnap lesz műszaki kommunikációból ZH-m.
Úgy tervezem, hogy ma este átismétlem az elméletet, aztán holnapi napomat a könyvtárban töltöm feladatok megoldásával.  :lazza:

Ismerős, csak én a másnapot nem könyvtárban, hanem gép előtt töltöm (jegyzetek, e könyvek, diák, google). Egy kalappal, és sikeres felkészülést!

Köszi!  :tezsvir:

Manitu

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 18:48:52
Én múlt héten javítottam olyan zh-t, ahol kb. a fél dolgozatban lehetett mínusz pontokat is szerezni.
Egy másik javítónál volt a rekord (legalábbis amiről tudok): -2 pont a teljes zh-ra.
Jobban járt volna, ha meg sem írja a zh-t :)
Prognyelvekből osztogattak anno nálunk minuszpontokat a zhn. 25 kérdés, jó válasz +2, rossz válasz -1, nincs válasz 0 pont. A csoportom átlaga valami -10 pont körül lett. Asszem következő évben vissza is tértek a normál pontozásra :D


Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 18:48:52
Én múlt héten javítottam olyan zh-t, ahol kb. a fél dolgozatban lehetett mínusz pontokat is szerezni.

Csak nem tanársegéd vagy?  :D

.Attila

Demonstrátor :)
A pontlevonásos feladatok ráadásul olyanok voltak, hogy pl. adott 6 válaszlehetőség, nem tudni, mennyi belőle a jó. Jó válasz 1, rossz válasz -1, nincs válasz 0 pont. Volt olyan, hogy adott volt 7 lehetőség, ebből 2 jó, vki meg bejelölt másik négyet: -4 pont csak arra a feladatra :)

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 22:36:35
Demonstrátor :)

Gratula. ;)

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 22:36:35
A pontlevonásos feladatok ráadásul olyanok voltak, hogy pl. adott 6 válaszlehetőség, nem tudni, mennyi belőle a jó. Jó válasz 1, rossz válasz -1, nincs válasz 0 pont. Volt olyan, hogy adott volt 7 lehetőség, ebből 2 jó, vki meg bejelölt másik négyet: -4 pont csak arra a feladatra :)

Milyen tantárgy volt ez?  :haha:

.Attila

Köszönöm :)

Elsősöknek azt hiszem vállalatgazdaságtan.

Próféta

SSGH: a BME-n rahedli sok diák van. Nincs a világon annyi tanársegéd, hogy minden gyakorlati csoportot / ZH javítást rájuk lehessen bízni. Megoldás: doktoranduszok, meg felsőbb éves diákok bevonása.
Nálunk VIK-en volt olyan, aki már másodéves korában gyakvezér (beleértendő: ZH javítás, vizsgáztatás) volt, és harmadéveseket okított  :hopp:
Sőt, TTK-ról meg az elsős matekosok második félévben már tartottak sokadéves mérnököknek gyakorlatot :)

Amúgy azt, hogy a hülyeség írását mínusz ponttal jutalmazzák, azt elvben támogatom, bár kifejtős feladatoknál nem annyira lényeges. Feleletválasztós tesztnél persze kötelező, a tippelés statisztikai kivédésére.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-11-21, 23:04:30
Nálunk VIK-en volt olyan, aki már másodéves korában gyakvezér (beleértendő: ZH javítás, vizsgáztatás) volt, és harmadéveseket okított  :hopp:

:eek:
Miskolcon azért ennyire nem durva a helyzet.

Próféta

Mentségükre legyen mondva, másik szak harmadéveseit, olyan tárgyból, amit mi második félévben tanultunk. De akkor is.

RedPriest

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 22:40:57
Elsősöknek azt hiszem vállalatgazdaságtan.

:haha: Az nekünk nem volt vészes. Sőt, ha belegondolok, csak a matek és a logika a gond. Mert ugye, tanulni/seggelni lehet, érteni már más kérdés. Persze, akkor miért nem BTK-ra mentem... najó. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

.Attila

Bölcsészdiplomával nehezebben találsz állást, mint mérnökivel.

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 23:22:59
Bölcsészdiplomával nehezebben találsz állást, mint mérnökivel.

Ez sajnos így van. Azonban a fordított arány érvényes: bölcsészdiplomát viszonylag könnyebb megszerezni, mint mérnökit.
Velem is az van, hogy mérnök infó szakon vagyok, belül mégis bölcsész vagyok.
Az érvényesüléshez pedig a mérnökdiploma nagyobb esélyt ad. Csak el is kell jutni odáig.  :smile:

.Attila

Most a mérnöki infoval tudsz a legjobban elhelyezkedni a piacon ;) (csak bírd csinálni)

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-11-21, 23:28:42
Most a mérnöki infoval tudsz a legjobban elhelyezkedni a piacon ;) (csak bírd csinálni)

Olyan szempontból "szerencsém" van, hogy a diákság tényleg nagyon összetartó, rengeteg jegyzet/feladat/minta ZH kering neten/kézen (bár néha sajnos későn jut hozzájuk az ember). Van az egész egyetemnek egy bizonyos fokú háború-érzete. Bajtársiasság is megfigyelhető, különösen a tapasztalt felsőévesek körében. Tényleg teljesen más, mint a középiskola. Nehezebb, jóval nehezebb, de valamennyire tartást is nevel az emberbe, ha nem olyan jellem, hogy sz@rik az egészre. És tényleg az első év a leghúzósabb, amíg hozzászokunk a dolgokhoz.

kikuchiyo

Quote from: Solid Snake on 2007-11-21, 23:38:36
rengeteg jegyzet/feladat/minta ZH kering neten/kézen (bár néha sajnos későn jut hozzájuk az ember).
Hej, a régi szép idők, amikor letöltöttük a korábbi évfolyamok postscriptben elérhető muzeális laborjegyzőkönyveit, hexeditorban átírtuk benne a nevet meg az évfolyamot, és úgy adtuk be  :lol: (én nem tettem ilyen szörnyűséget természetesen, én a saját adataimat is beleszerkesztettem)
Quote
de valamennyire tartást is nevel az emberbe
Ja, megtanulod, hogy kell megtartani a söröskorsót. :)

...amúgy ezzel nem értek egyet, az egyetemen épp arra lehet legkönnyebben ránevelődni, hogy érdemes sz*rni az egészre, mert mindent meg lehet úszni.
Quote
És tényleg az első év a leghúzósabb, amíg hozzászokunk a dolgokhoz.
Ez inkább azért van, mert a fejkvóta-rendszer miatt felvett sok alkalmatlan szerencsétlent az első év során igyekeznek kiszórni.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-11-21, 23:10:18
Quote from: Próféta on 2007-11-21, 23:04:30
Nálunk VIK-en volt olyan, aki már másodéves korában gyakvezér (beleértendő: ZH javítás, vizsgáztatás) volt, és harmadéveseket okított  :hopp:

:eek:
Miskolcon azért ennyire nem durva a helyzet.
Ez egyáltalán nem durva. Ha rendesen megtanulja az anyagot, akkor simán le is tudja adni azt utánna. Én is ismerek nem egy srácot, akik az egyik félévben levizsgáztak valamelyik szakmai tárgyból, a következőben meg oktatták. Sőt, egyszer olyan is volt, hogy a gyerek, aki az órát tartotta, maga is a kurzus hallgatója volt. Persze csak félhivatalosan, nem az ő nevén ment a tárgy, meg penge volt a témából, csak az előfeltételek alakulása miatt nem tudta addig még fölvenni :)