Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Ha egy ilyen lenne a szomszédom... már nem lenne a szomszédom  :hopp: :lazza:
Az ilyen bunkók sajnos csak a saját nyelvükön (erőszak, agresszió) értenek.
Azaz le kell fordítani neki, hogy megértse, hogy nemkívánatos személy a
környéken. Tolmácsolást vállalok :haha:


Erről jut eszembe (lol, mintha eszembe kéne jutnia..), az utóbbi pár hónapban
sokkal agresszívabb lettem, mint valaha. Néha azon kapom magam, hogy a
közlekedésben (vagy másban/máshol) idegesítő embereknél azon gondolkozom,
hogy hogy lezúznám vagy "boom headshot!"-módjára szabadulnék meg tőle,
(sőt, egyre több emberre vagy dologra mondom azt, hogy idegesít, nem csak
zavar), ami már egy kicsit engem is aggaszt. Eddig is tudtam, hogy szociopata
vagyok, de..
na mindegy.
Oh shi~ még nincs vidkari az új gépben, nem tudok css-ezni.
well then, lets go kill some time... "lets go kill some"-time? ITT! W/e, n/m. :haha:

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-01, 23:45:23
Erről jut eszembe (lol, mintha eszembe kéne jutnia..), az utóbbi pár hónapban
sokkal agresszívabb lettem, mint valaha. Néha azon kapom magam, hogy a
közlekedésben (vagy másban/máshol) idegesítő embereknél azon gondolkozom,
hogy hogy lezúznám vagy "boom headshot!"-módjára szabadulnék meg tőle,
(sőt, egyre több emberre vagy dologra mondom azt, hogy idegesít, nem csak
zavar), ami már egy kicsit engem is aggaszt. Eddig is tudtam, hogy szociopata
vagyok, de..

Velem is kb. ugyanez van már hetek óta.
Én a közelgő vizsgaidőszaknak és a majdnem folyamatos jellegű megfázásaimnak tanúsítom.
Az azonban tény, hogy valahogy ingerültebb vagyok, hamarabb leszek ideges, mint régebben.

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-01, 23:45:23
Tolmácsolást vállalok :haha:
Ne vedd sértésnek, de nem tudom elképzelni, hogy egyszer csak megjelensz és gyorsan összecsuksz egy kocsmányi jómunkásembert a kedves és értelmes tulajjal egyetemben. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Ó, nekem ingerültség érzése nélkül is megfordul a headshot a gondolataimban. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-12-02, 00:28:33
Ne vedd sértésnek, de nem tudom elképzelni, hogy egyszer csak megjelensz és gyorsan összecsuksz egy kocsmányi jómunkásembert a kedves és értelmes tulajjal egyetemben. :D
Erről valami filmből az a jelenet jutott eszembe, amikor a kínai/koreai kiscsávó
látványos harcművészeti bemutatót tartott a másik ürge előtt, az pedig szépen
végignézte, és amint befejezte, pisztolyt rántott és fejbelőtte :haha:
Nem csak fizikai erő van. Elég neki megjegyezni, hogy nem csak az utca közepére
kerülhet petárda, hanem mondjuk a kocsija alá is gurulhat véletlenül :)

Cobra

KT, hol az a lángszóró, tartsunk grillpartyt :)
CS meg szerintem megy az integrálttal is (pro-k úgyis 800*600-ban játszanak :D ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Fazék KT-nek igaza van, az ilyeneknek fordítani kell abból értenek, pláne ha egy utcányi ember fordít neki közösen :)

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-01, 17:57:20
Mai kérdésem:

Van valahol olyan hely, klub, tanfolyam stb. ahol angolul lehet beszélgetni?
Ugyanis januárban megyek felsőfokú nyelvvizsgára, és aggódom egy kicsit a szóbeli része miatt. Kevés alkalmam volt az utóbbi pár évben "élesben" beszélni a nyelvet, így az aktív szókincsem berozsdásodott és máj pronáunsziéjsön iz bed.

Érdekes véletlen, de a múltkor az I épület felé menet láttam egy hirdetést, amiben "politikailag független, kultúrált fiatalokból álló klub" keresett új tagokat. És a klub tevékenysége: beszélgetések angolul. Szóval lehet, hogy érdemes lenne megnézned(hétfőn megyek arra legközelebb, remélem még ott van).

A felsőfokú nyelvvizsgán a szóbeli része szerintem nem valami kemény. Inkább a választékos nyelvtanra érdemes koncentrálni, azt szeretik :)

QuoteErről valami filmből az a jelenet jutott eszembe, amikor a kínai/koreai kiscsávó
látványos harcművészeti bemutatót tartott a másik ürge előtt, az pedig szépen
végignézte, és amint befejezte, pisztolyt rántott és fejbelőtte

Ez az egyik Indiana Jones filmben volt :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2007-12-02, 03:03:09
A felsőfokú nyelvvizsgán a szóbeli része szerintem nem valami kemény. Inkább a választékos nyelvtanra érdemes koncentrálni, azt szeretik :)


Ez az egyik Indiana Jones filmben volt :)

Attól függ, hogy hol teszed le, milyen nap van, hanyadik vizsgázó, milyen a Hold
és a csillagok állása, illetve hogy a vizsgáztatók nők-e és hogy éppen megjött-e
nekik. Rigón - ITK vagy mi most már - tudtak ám olyanokat, hogy csak na :haha:
Anyám munkatársának gimnazista-korú fiát a női fogamzásgátlásról és az
abortuszról kérdezték. Egy másik ismerősét különböző halfajtákról és az azokból
készíthető ételekről. Először én is két nőstényt fogtam ki, már nem is emlékszem,
hogy mivel szivattak, csak arra emlékszem, hogy valami idegesítő baromság volt.
Úgy húztak meg, hogy közben oktvn 14. voltam. Másodszorra viszont két férfi
volt, így simán átmentem.
A választékos nyelvtan mellett a nyugalom és az improvizáció is fontos. Ha össze
tudnak zavarni, leállsz, habogsz, onnantól ők érzik magukat nyeregben.


Abban a pillanatban valami más film jutott az eszembe, ahol még egy kicsit tovább
fokozták.

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-12-01, 20:17:17
De fura, hogy az Offtopic neve mögött nincs oldal count... :D

Csinálunk :__devil:

Fazék, K_T-nek igaza van. Adjátok értésére, hogy kicsit több embernek keménykedik, ami azért több mint amit elbír a biztosítása. :angyali:

RedPriest

Annyira nem tudom megérteni az ilyet... Mikor iszik valaki, tudja, hol a határ, ha pedig többet a kelleténél, akkor legyen képes moderálni magát. Ellenkező esetben ne igyon. Ha pedig józanul tette, csak gratulálni tudok hozzá. Sajnos az ilyen vadbarmok nem értenek a szép szóból. Szépen kell nekik demonstárlni, hogy az erősebb kutya b***ik, természetesen kellő létszámmal, nehogy vissza süljön el. A rendőrök pedig tényleg nem tehetnek sokat, köti őket a szabályzat. A szabályzat, ami engedi pl., hogy felgyújts egy városrészt, bántalmazz egy hivatalos személyt, vandalizálj, majd megúszod maximum 50eHUF bírsággal. A kocsmát ott soha nem fogjátok bezáratni, sőt, abból még ti jönnétek ki rosszul. Feljelentést tehettek, de sok eredménnyel nem jártok. A következő hasonló esetnél kutyákat elő, tömegesen oda, aztán finoman közölni velük, hogy ez így nem járja.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Ramiz

Mit használtok doc=>pdf konvertálásra?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:17:03
Mit használtok doc=>pdf konvertálásra?
Rakj föl tetszőleges pdf nyomtatót, a "bármi, amit nyomtatni tudsz" => pdf konverzióra.
http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/ például teljesen ingyenes, és kábé működik.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:17:03
Mit használtok doc=>pdf konvertálásra?
Microsoft Word-öt. :)

Ramiz

Mit használtok jpg=>mp3 konvertálásra?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-12-02, 13:39:37
Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:17:03
Mit használtok doc=>pdf konvertálásra?
Microsoft Word-öt. :)
bocsi, de mi lenne, ha kifejtenéd azon túl, hogy neked ez magától értetődő?  :_piszka:
tudtommal magában a word ezt nem támogatja. (legalábbis 2003 és előttiek nem)

Próféta

#15256
Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:42:15
Mit használtok jpg=>mp3 konvertálásra?
Knézy Jenőt.

Google szerint az Office 2007 is csak kiegészítővel tud PDF-be exportálni.

Zsiga

#15257
Quote from: Fazék on 2007-12-02, 13:44:33
bocsi, de mi lenne, ha kifejtenéd azon túl, hogy neked ez magától értetődő?  :_piszka:
tudtommal magában a word ezt nem támogatja. (legalábbis 2003 és előttiek nem)
2007-et használok, és egy plugint kellett letölteni hozzá a MS oldaláról, így tud már pdf-be menteni.
Nézd meg a 2k3 súgójában hátha ahhoz is elérhető ez a frissítés.

Próféta : Igen, az Adobe szarrágása miatt nem lehet része a programcsomagnak a pdf-konvertálás. http://en.wikipedia.org/wiki/Office_2007#File_formats

Szerk.: Ramiz : .jpg -> .mp3 konvertáláshoz én az Album Cover Art Downloader-t használnám. :D

Fazék

#15258
Quote from: Zsiga on 2007-12-02, 14:01:58
Quote from: Fazék on 2007-12-02, 13:44:33
bocsi, de mi lenne, ha kifejtenéd azon túl, hogy neked ez magától értetődő?  :_piszka:
tudtommal magában a word ezt nem támogatja. (legalábbis 2003 és előttiek nem)
2007-et használok, és egy plugint kellett letölteni hozzá a MS oldaláról, így tud már pdf-be menteni.
Nézd meg a 2k3 súgójában hátha ahhoz is elérhető ez a frissítés.
ok. köszi, nekem ez akkor sajnos nem játszik, mert no campus, no money, no letöltési/uninstall/telepítési kedv szóval marad a régi word és valami egyéb ingyenes converter hozzá, amit pl Próféta belink-elt.

szerk: hmm... openoffice tud pdf-be menteni? notebook-ra most nem akarom telepíteni, mert 40 GB így is nagyon szűkös, a nagy gép meg most 100%-os számítási terhelés alatt van még egy pár napig (ha már legalább 40 órája megy a proci 100%-on és CPU 47 fokos, alaplap meg 51, akkor azok elfogadható értékek egy közepesen fűtött szobában?)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-12-02, 14:01:58Igen, az Adobe szarrágása
Hát igen, imádjuk ezeket a zseniális jogi manővereket :)
OpenOffice.Org-ban ősrég óta van pdf export, az bezzeg nem zavarta az Adobe-ot ;)
Ja igen, szóval OO is egy megoldás, de azt kevésbé ajánlom, mert csak ezért az apróságért nem érdemes egy ekkora szoftvercsomagot felrakni, plusz a .doc-ot nem mindig tökéletesen ugyanúgy jeleníti meg, mint az az office verzió, amiben készült (a többi office verzió sem, de talán kevésbé).
Amúgy ha nem pdf nyomtatót használsz, hanem közvetlenül MS/Open Office-ból exportálsz, annak lehet annyi előnye, hogy úgy a pdf-ben linkek maradnak a linkek, belső hivatkozások; a fejezetcímekből bookmarkok lesznek, stb.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-12-02, 14:09:47
a nagy gép meg most 100%-os számítási terhelés alatt van még egy pár napig (ha már legalább 40 órája megy a proci 100%-on és CPU 47 fokos, alaplap meg 51, akkor azok elfogadható értékek egy közepesen fűtött szobában?)
Mire készülsz vele, hogy napokig hajtod a procit?  :3x3:
47 fok gyanús, nézd meg CoreTemp-el vagy RMClock-al, azok sokkal pontosabb
értéket adnak, mint az alaplapi dióda által mért procihőfok. Ha viszont igaz (kétlem),
akkor a 47 fok teljes terhelés mellett nagyon jó (túl jó), az 51 fokos alaplap már
kicsit meleg, de nem vészes.
Viszonyításképpen: nálam az 1.8-as C2D proci 2.5-ön egy elavult prociblokkal
40-42 fok között mozog normál teljes terhelésen, az extra teljes terhelésen
(Orthos, Intel TAT - proci-agyonterhelő stabilitástesztelők/szelidített vírus; TAT
olyan jól működik, hogy Intel azóta be is tiltotta saját tesztelésén kívüli használatra)
viszont akár 50-53 fokot is elérheti. :)

(Raktál be azóta még egy 12-es hűtőt hátra, a táp alá? A Seasonic/Corsair
alacsony fordulatszáma miatt nagyban javítaná a légáramlást a házban, csökkentve
a chipszet, vinyók, ramok és proci hőmérsékletét is.)

Selmo

Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:17:03
Mit használtok doc=>pdf konvertálásra?
8-as Acrobatot.

A tökéletesség unalmas.

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 13:42:15
Mit használtok jpg=>mp3 konvertálásra?

trolltip: totalcommandert :muhahah:

Fazék

#15263
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-02, 15:31:50
Mire készülsz vele, hogy napokig hajtod a procit?  :3x3:
semmire, egyszerűen Nakedape szakdogás programját futtattatom vele 2 példányban, ami igencsak számolásigényes :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-02, 15:31:5047 fok gyanús, nézd meg CoreTemp-el vagy RMClock-al, azok sokkal pontosabb
értéket adnak, mint az alaplapi dióda által mért procihőfok. Ha viszont igaz (kétlem),
akkor a 47 fok teljes terhelés mellett nagyon jó (túl jó), az 51 fokos alaplap már
kicsit meleg, de nem vészes.
Viszonyításképpen: nálam az 1.8-as C2D proci 2.5-ön egy elavult prociblokkal
40-42 fok között mozog normál teljes terhelésen, az extra teljes terhelésen
(Orthos, Intel TAT - proci-agyonterhelő stabilitástesztelők/szelidített vírus; TAT
olyan jól működik, hogy Intel azóta be is tiltotta saját tesztelésén kívüli használatra)
viszont akár 50-53 fokot is elérheti. :)
ha a feladatkezelő azt mondja, hogy mindkét futás 50-50%-ban használja ki a processzort, akkor az vehető teljes processzorkihasználásnak, ugye?
szóval nem a teljes rendszer van terhelés alatt, abszolút nem memóriaigényes (432K futtatásonként) ,videóigénye is nulla az alkalmazásnak.
rmclock-ot lekaptam, de azt mondja, nincs benne az adatbázisában a procim, és nem is találom benne a hőmérsékletét.
coretemp-nek, meg nem működik a főoldala, és egyelőre nem találtam hozzá letöltést, mert mindegyik a főoldalra irányít... de még keresem
szerk: na végre találtam, google huszonsokadik link már bevált és saját szerveren tárolták a letöltést, nem a főoldalra irányítottak át...
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-02, 15:31:50(Raktál be azóta még egy 12-es hűtőt hátra, a táp alá? A Seasonic/Corsair
alacsony fordulatszáma miatt nagyban javítaná a légáramlást a házban, csökkentve
a chipszet, vinyók, ramok és proci hőmérsékletét is.)
nem raktam bele, mert még soha nem szórakoztam extra ventikkel, de lehet hogy akkor most már veszek majd egyet. hol érdemes, milyen márkát? danke :)

coretemp hőmérséklet értékek:
Core #0: 44 fok
Core #1: 47 fok

Ramiz

Mit használtok html=>mákos bejgli konvertálásra? (Tele van a gépem (és a net) html-lel, bezzeg mákos bejglim nincsen.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#15265
Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 15:55:04
Mit használtok html=>mákos bejgli konvertálásra? (Tele van a gépem (és a net) html-lel, bezzeg mákos bejglim nincsen.)
Reklámozzuk magunkat!
http://carcino.gen.nz/images/image.phpi/76e0ccae/job2.jpg

Ramiz

3GET!!!

Quote from: Próféta on 2007-12-02, 15:58:14
Quote from: Ramiz on 2007-12-02, 15:55:04
Mit használtok html=>mákos bejgli konvertálásra? (Tele van a gépem (és a net) html-lel, bezzeg mákos bejglim nincsen.)
Reklámozzuk magunkat!

??? Hogyhogy?
Ja hogy van egy img tag a postodban, de a kép nekem nem jelent meg... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-12-02, 15:50:44
ha a feladatkezelő azt mondja, hogy mindkét futás 50-50%-ban használja ki a processzort, akkor az vehető teljes processzorkihasználásnak, ugye?

rmclock-ot lekaptam, de azt mondja, nincs benne az adatbázisában a procim, és nem is találom benne a hőmérsékletét.

nem raktam bele, mert még soha nem szórakoztam extra ventikkel, de lehet hogy akkor most már veszek majd egyet. hol érdemes, milyen márkát? danke :)
Nem :)
A két mag 2.66GHz-en sem 5.33GHz együtt ;)

Biztos, hogy a legújabbat (most 2.30.1) töltötted le?
Pedig sok állítási lehetőség van benne, plusz hőmérséklet- és
egyéb grafikonok, logolás, stb.

Legjobb ár/minőség&zaj jelenleg sztem Zalman F3 a mellékelt
ellenállásával lassítva, Glacialtech Silent Blade és a Chieftec
(átmatricázott YateLoon) AF-1225S fordulatszám-csökkentés
után. (ezek 1k, 1.8k és 1.3k körül vannak)
Jók még a Scythe, Nexus és a Papst ventijei, de nem annyira,
mint amennyit elkérnek értük (3-5k).

Fazék

#15268
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-02, 16:14:03
Quote from: Fazék on 2007-12-02, 15:50:44
ha a feladatkezelő azt mondja, hogy mindkét futás 50-50%-ban használja ki a processzort, akkor az vehető teljes processzorkihasználásnak, ugye?
Nem :)
A két mag 2.66GHz-en sem 5.33GHz együtt ;)
ezt a GHz-es (kicsit sértő) példát speciel most totál nem értem hogy jött ide, légyszíves magyarázd meg :)
én ha azt látom, hogy "a rendszer üresjárati folyamata" sorban 0 van a CPU-nál, akkor úgy érzem maxon van hajtva a proci, de tudom hogy nem értek a gépekhez kellő szinten, szóval megköszönném, ha elmagyaráznád :)

rmclock: főoldalukon sikeresen a letöltéseknél a legfölsőnél kattintottam a rar-os változatra és már nem néztem, hogy mást töltök le rmclock helyett rmma-t :redface:
szóval rmclock is 44 fokot mond rá és 100% cpu load-ot

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-02, 16:14:03
Legjobb ár/minőség&zaj jelenleg sztem Zalman F3 a mellékelt
ellenállásával lassítva, Glacialtech Silent Blade és a Chieftec
(átmatricázott YateLoon) AF-1225S fordulatszám-csökkentés
után. (ezek 1k, 1.8k és 1.3k körül vannak)
Jók még a Scythe, Nexus és a Papst ventijei, de nem annyira,
mint amennyit elkérnek értük (3-5k).
Jó&olcsó 9,2-est tudsz? Lehetőleg olyat amit sok helyen lehet kapni, nincs kedvem vadászni rá.