Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Quote from: Selmo on 2007-12-08, 19:00:07
Így viszont más a leányzó fekvése.

Ez vélhetőleg szó szerint is igaz.
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: Fubenalvo on 2007-12-08, 18:01:21
napi rant... (asszem így hívjátok) de nagyon.  :mad:
[spoiler]szitu... csajjal megbeszéltük hogy ma este kispál koncert, megvettem a jegyeket előre majd késöbb rendezzük. Tegnap estíg minden rendben is volt, ma délelött közli, tegnap suliból későn ért haza ezért nem engedik el.
Cöhh azért minden szülőt meg lehet győzni azzal hogy már megvan a jegy.
Na mind1, körbekérdeztem senki nem ért rá és most inkább cafatokra téptem a két jegyet. Valahogy megkönnyebbültem...
Azt gondolom nem is kell említenem hogy a csaj innentől elmehet a fenébe...
bahh...  :ejj: :ejj: [/spoiler]

Üdv a klubban.

Draconire


Fubenalvo


Kuroi Tenshi

***HALP***

Van itt még vki ELTÉs DS-on kívűl?
Sőt, olyan, akinek az ETR-rendszer üzemeltetőjével is volt már dolga, vagy
legalább az ügymenetüket ismeri? A honlapon 5 napos postázást mondanak,
ami a vizsgaidőszak miatt kissé húzós.
A húgom meg seggberúgom, hogy elfelejtette a jelszavát.
Előre is kösz!

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-08, 20:41:10
***HALP***

Van itt még vki ELTÉs DS-on kívűl?
Sőt, olyan, akinek az ETR-rendszer üzemeltetőjével is volt már dolga, vagy
legalább az ügymenetüket ismeri? A honlapon 5 napos postázást mondanak,
ami a vizsgaidőszak miatt kissé húzós.
A húgom meg seggberúgom, hogy elfelejtette a jelszavát.
Előre is kösz!

hát elte rendszerben gyorsabb, mint amit leírnak... kétlem.. emailben nem hiszem h adnak új kódot, de  lehet h be lehet menni személyen (szerb utca v hol i svannak?) s érdeklődni nem árt tőlük.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-08, 19:07:44
de sztem akármennyire is szigorú szülők, ha tudják hogy már meg van véve a jegy, akkor nem csinálnak ilyet, vagy legalább fölajánlják, hogy kifizetik.
Ezek szerint még nem volt igazán faszfej anyósod... ::)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2007-12-08, 21:14:32
Quote from: Fazék on 2007-12-08, 19:07:44
de sztem akármennyire is szigorú szülők, ha tudják hogy már meg van véve a jegy, akkor nem csinálnak ilyet, vagy legalább fölajánlják, hogy kifizetik.
Ezek szerint még nem volt igazán faszfej anyósod... ::)
Fazék ezen mndatán én is meglepődtem, mndig is azt hittem h én vagyok a naív kettőnk közül, de.. :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta


Selmo

Quote from: Nakedape on 2007-12-08, 21:17:39
Quote from: Zsiga on 2007-12-08, 21:14:32
Quote from: Fazék on 2007-12-08, 19:07:44
de sztem akármennyire is szigorú szülők, ha tudják hogy már meg van véve a jegy, akkor nem csinálnak ilyet, vagy legalább fölajánlják, hogy kifizetik.
Ezek szerint még nem volt igazán faszfej anyósod... ::)
Fazék ezen mndatán én is meglepődtem, mndig is azt hittem h én vagyok a naív kettőnk közül, de.. :D
3. :tezsvir:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

hát ha ez jólesik néktek :)

(köcsög mode on: Nakedape nincs jobb dolgod véletlenül, mondjuk egy szakdoga írása? :__devil: )

én a szigorúságról beszéltem, nem az emberi taplóságról. attól még hogy valaki szigorú, nem feltétlenül jelenti azt hogy tapló is lenne.
és azért véltem úgy hogy nem tapló a szülő, mert ha elengedte bulizni a lányát, akkor nem lehet vészes, inkább tippelném Fubenalvo helyzetére, hogy a csaj a húnyó és a szülői tiltás, csak egy gyenge kifogás.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

[spoiler=mai rant][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Bővebben?

In b4
[spoiler]
még több [/spoiler]

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-09, 03:10:02
Bővebben?

In b4
[spoiler]
még több [/spoiler]
hint: ld. előző hozzászólásom

kikuchiyo

Voltatok már úgy, hogy valamit nagyon sürgősen meg kellett volna csinálni, mert különben égszakadás-földindulás, de nektek kurvára semmi kedvetek nem volt hozzá?

BTW relevant:
Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-09, 16:40:08
Voltatok már úgy, hogy valamit nagyon sürgősen meg kellett volna csinálni, mert különben égszakadás-földindulás, de nektek kurvára semmi kedvetek nem volt hozzá?
Mindig.

Én

Voltam és vagyok :3x3:

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-09, 16:40:08
Voltatok már úgy, hogy valamit nagyon sürgősen meg kellett volna csinálni, mert különben égszakadás-földindulás, de nektek kurvára semmi kedvetek nem volt hozzá?

BTW relevant:
Fazék tegnap azt a szakdogásat akár nekem is mondhatta volna...
Igen, sajnos sokszor van ez így :haha: :(

RedPriest

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-09, 16:40:08
Voltatok már úgy, hogy valamit nagyon sürgősen meg kellett volna csinálni, mert különben égszakadás-földindulás, de nektek kurvára semmi kedvetek nem volt hozzá?

BTW relevant:

Most is épp így vagyok, ha nem megyek le sürgősen a boltba, bezár. :haha: És ma még nem ettem semmit, nincs kenyerem, de nagyon nincs kedvem kimenni ebbe a hideg, esős időbe. De komolyra, igen, elég sokszor voltam már. Főleg mostanában az egyetem miatt.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Én

Ma ilyen okokból kifolyólag tömtem egész nap a fejem rántott karfiollal, ez volt az egyetlen kaja itthon, viszont jó sok. :D

RedPriest

Quote from: Én on 2007-12-09, 16:46:56
Ma ilyen okokból kifolyólag tömtem egész nap a fejem rántott karfiollal, ez volt az egyetlen kaja itthon, viszont jó sok. :D

Hehe. :D Nekem a lehetséges kaják most itthon: ropi, konzerv (de nincs nyitóm), egy-két darab füstli, 2 tojás, üveges lecsó-féleség. Érdekes egyveleget alkotnának. :D
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Én

Egész jó rántottát lehetne belőle összedobni, csak a tojás kevés. :P

Zsiga

Quote from: RedPriest on 2007-12-09, 16:53:19
Hehe. :D Nekem a lehetséges kaják most itthon: ropi, konzerv (de nincs nyitóm), egy-két darab füstli, 2 tojás, üveges lecsó-féleség. Érdekes egyveleget alkotnának. :D
Tojásos lecsó virslikarikákkal? :)
Btw. aki nem bír kinyitni egy konzervet konzervnyitó nélkül az meg is érdemli hogy éhenhaljon... ::)

kikuchiyo

A kinti tájkép is hozzájárul a jó hangulathoz: a ködből baljósan sejlik fel a szemközti ház sziluettje, a két emeleti ablakban világító fények mintha azt mondanák: "Picsába ezzel a melóval? DO IT FAGGOT!"
Az előtérben sötétlő fa kopár ágai horrorfilmes milliőt kölcsönöznek a tájnak.
Failure is the default option

RedPriest

Quote from: Zsiga on 2007-12-09, 17:01:19
Quote from: RedPriest on 2007-12-09, 16:53:19
Hehe. :D Nekem a lehetséges kaják most itthon: ropi, konzerv (de nincs nyitóm), egy-két darab füstli, 2 tojás, üveges lecsó-féleség. Érdekes egyveleget alkotnának. :D
Tojásos lecsó virslikarikákkal? :)
Btw. aki nem bír kinyitni egy konzervet konzervnyitó nélkül az meg is érdemli hogy éhenhaljon... ::)

A lecsó jó lenne, de elöbb mosogatni kéne hozzá. :haha: A konzervről pedig annyit, hogy mérlegelni kell a befektetett munkát, és a profitot. Nem fogok küzködni egy 45forintos májért, amit beosztva két falásra meg lehet enni. :haha:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Lythis

Hajnalban volt élvezet a köd.. el lehetett látni kemény 4-5 méterre, meg a lámpafények so-so látszottak. Legalább hangulatos asszem.
hehh most veszem észre, hogy vagy én járok egy órával mindenki után, vagy a fórumengine nem használ téli időszámítást... o.o

Próféta

Mehetett volna LOL-ba, nem LOL-ba, filmek, sorozatok, általános anime dumálás és képregények topikba is, úgyhogy végül itt kötött ki.

Megtaláltam az eldorádót, a mekkát. A TV Tropes egy olyan oldal, ahol elsősorban tévés, kisebb részben könyves/mozis/képregényes alkotások jellegzetes toposzait, kliséit, építőkockáit gyűjtik egybe, wiki szervezéssel keresztül-kasul linkelgetve.
Ismert, gyakori, ismerős elemek kerülnek elő, mint az Air Vent Escape, La Resistance vagy a Hostage For Mc Guffin, meghatározó idézetekkel, rövid és velős magyarázattal, tengernyi példával. rövid magyarázatokkal, végül a hasonló vagy kapcsolódó toposzok linkjeivel, kategóriákba szervezve.
Gyakran egy karakterisztikus előfordulás alapján adnak találó, kacajra ingerlő neveket ezeknek a jelenségeknek, mint The Obi Wan (nagytudású mester, aki elbukik, és a feladatot a főhősre hagyja), Team Rocket (főbűnöző két komikus, béna minionja), I Know Kung Fu, Red Shirt, stb. Gyakran maga a mű játszik rá erre, ld. Big Damn Heroes vagy Theory Of Narrative Casuality.

A sok médium közt kiemelten sokat foglalkoznak az animék toposzaival is, mint a First Girl Wins, Hot Springs Episode, The Only One allowed To Defeat You, vagy éppen a Plot-based Photograph Obfuscation. Volt valami ilyen topik az aoianimén is, nem?

Nem csak poénos lehet egy szócikk, hanem gyakran egészen komoly gondolatok vannak benne (Lampshading), vagy masszív kutatómunkával térképezi fel a helyzetet(Sorting Algorithm Of Mortality). Izgalmas kísérlet a The Oldest Ones In The Book adatbázis összegyűjtésének kísérlete.

Vigyázat, több okból is veszélyes a szájt olvasgatása, ahogy azt ők is kifejtik: TV Tropes Will Ruin Your Life.




Quote from: kikuchiyo on 2007-12-09, 16:40:08Voltatok már úgy, hogy valamit nagyon sürgősen meg kellett volna csinálni, mert különben égszakadás-földindulás, de nektek kurvára semmi kedvetek nem volt hozzá?
Ha nem lenne három határidő a nyakamon, vajon hogy lett volna időm felfedezni a TV Tropes-t?

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-12-09, 17:01:19
Btw. aki nem bír kinyitni egy konzervet konzervnyitó nélkül az meg is érdemli hogy éhenhaljon... ::)

bezárnak egy fizikust és egy elméleti matematikust egy-egy szobába, adnak
nekik vizet, konzervet konzervnyitó nélkül, papírt, ceruzát, önygyújtót. Egy
hét múlva nyitották ki az ajtókat. A fizikus a papírból és ceruzákból az
öngyújtóval tüzet gyújtott, azon melegítette meg a konzervet. Az elméleti
matematikus viszont addigra éhenhalt, a szobájában a papírra írva ezt
találták: "Tegyük fel, hogy a konzerv nyitva van.."

Manitu

Quote from: Én on 2007-12-09, 17:00:56
Egész jó rántottát lehetne belőle összedobni, csak a tojás kevés. :P
Rántottába tojást :eek: Micsoda perverz gondolat, egy jó rántotta maximum nyomokban tartalmaz tojást, kötőanyagként :D