Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

teraflare

Az én "felszerelésem" jó és játékos.  :D

Manitu

Szerintem kimondottan bunkóság szóbelire nem kiöltözve beállítani.

Az utolsó vizsgám egyébként holnap lesz. Egyébként meg mi a fenét keresek egyáltalán itt, holnap reggel államvizsga? :wtf :wtf


Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2008-01-08, 11:28:03
Quote from: .Attila on 2008-01-08, 11:25:13
Öltöny csak szóbelire BME-n.
És idén még arra sem. A BSZ az egyetlen szóbelim, és azt írják a honlapon, hogy nem kell :)
Quote from: Próféta on 2008-01-08, 16:50:29
BME-n vagyok ötödéves, és emlékeim szerint a legutóbbi kiöltözős vizsgám a szóbeli érettségi volt, a következő pedig remélhetőleg a diplomavédés+záróvizsga lesz.
Quote from: teraflare on 2008-01-08, 17:29:33
Én utoljára az egyetem első vizsgájára öltöztem ki. Úgy néztem ki, mint egy idióta. Senki nem öltözött ki.
Ez azért elég gáz sztem.
Nálunk szóbelinél az öltöny (vagy nyáron csak ing+nyakkendő, zakó nélkül)
kötelező, sztem pár vaskalaposabb tanár nélküle el is küldene. Meg azért
szépen csepegtették is belénk, hogy munkahelyeken is elvárás az elegáns
megjelenés. Emellett konferenciák, előadások, nyelvvizsgák, stb, szóval
bőven volt alkalom öltönyviseletre.
Egy ideig én se kedveltem igazán ezt a kiöltözést, bár leginkább csak a
nyakkendő (meg a kényelmetlen, csúszós félcipők) zavartak benne, de
azért felvettem őket. Tavaly viszont vettem egy olyan beige kordbársony
öltönyt, amit már én is szívesen hordok; laza de elegáns, kényelmes és
jól is áll.

Quote from: noriko on 2008-01-08, 16:08:47
kinek meddig tart a vizsgaidőszak? mikor lesz az utolsó vizsgátok?
jan 21.-én lesz az utolsó.

Quote from: Zsiga on 2008-01-08, 12:14:29
pl. anno növénytanból az egyik kawaii virágmintás ingemben meg farmerben mentem vizsgázni és simán átengedtek. :)
Fix'd. Így már érthető, te kis tarptörp :D

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-08, 18:17:28
Fix'd. Így már érthető, te kis tarptörp :D

Hey, don't insult her! :D
Failure is the default option

Zsiga

Köcsögök.  :fuk-u: :D

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-08, 18:17:28
Quote from: Zsiga on 2008-01-08, 12:14:29
pl. anno növénytanból az egyik kawaii virágmintás ingemben meg farmerben mentem vizsgázni és simán átengedtek. :)
Fix'd. Így már érthető, te kis tarptörp :D
Mai első becsületes röhögésem... király volt. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-01-08, 20:21:21
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-08, 18:17:28
Quote from: Zsiga on 2008-01-08, 12:14:29
pl. anno növénytanból az egyik kawaii virágmintás ingemben meg farmerben mentem vizsgázni és simán átengedtek. :)
Fix'd. Így már érthető, te kis tarptörp :D
Mai első becsületes röhögésem... király volt. :haha:
Detto!  :lol:

A hetvegi csapszereles utan keletkezett uj szo a getymo. Szerintem nem kell reszleteznem mi hatott ilyen inspiralo hatassal tesomra. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Vajon miért olvastam elsőre csápszerelésnek Kvikveg válaszát Ramiz postjára? :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Volt már vizsgám, amin nem voltam kiöltözve (évfolyamból egyedül), és átmentem, annak ellenére, hogy a fele bagázst kaszálták... lehet, hogy szimpatikus voltam a tanárnak, vagy mittom - hozzátenném, hogy vizsgán látott először, és utoljára is, mert korán voltak az órái.
uccsó vizsga meg jó későn, jan 30. Már csak akkorra volt időpont - vagy dec 27, de azt nagyon nem akaródzott.

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2008-01-08, 21:31:07
Volt már vizsgám, amin nem voltam kiöltözve (évfolyamból egyedül), és átmentem, annak ellenére, hogy a fele bagázst kaszálták... lehet, hogy szimpatikus voltam a tanárnak, vagy mittom - hozzátenném, hogy vizsgán látott először, és utoljára is, mert korán voltak az órái.
uccsó vizsga meg jó későn, jan 30. Már csak akkorra volt időpont - vagy dec 27, de azt nagyon nem akaródzott.


Melyik tantárgy volt ez?   :muhahah:

Lythis

Kommunikációs Technikák volt a címe, ha jól emlékszem, vagy valami ilyesmi. Lényegében protokoll, illemtan és társai. :)
(ilyen cumókat kellett tudni, hogy milyen típusú rendezvény alkalmával milyen ültetési rendek az elfogadhatóak, kit hova, milyen sorrendben kell felszolgálniuk a kaját, hogyan intézzük el normálisan, ha valakinek leöntöttük a cuccát - névjegykártyás, ideküldd a tisztítószámlát-os förtelem - ilyesmik).
Pont ezért volt extrapoén, hogy simán átmentem :D pláne, hogy kb hozzá sem nyúltam az anyaghoz... mondjuk ilyenkor veszi az ember hasznát a szülei által "erősen ajánlott" illemszabálykönyveknek, amiket fiatalabb korában elolvasott :)


Kuroi Tenshi

Holnap reggel vizsga.
De olyannyira nem akarok rá tanulni, hogy csak na.
Pedig van belőle 100+ oldal jegyzet és még pár egyéb
anyag, előadásdiák, stb. A legrosszabb, hogy ez még
csak a harmadik vizsga, és még van három - de már
most semmi kedvem tanulni. Itt ülök du 4 óta, és
inkább a CES-hireket olvasgattam, minthogy tanuljak.
Valakinek valamilyen bevált ellenszere?

.Attila

Ha volna, most én is alkalmaznám. Így a 9. félévre eljutottam abba az állapotba, amikor már tényleg képtelen vagyok rendesen koncentrálni. Legalábbis az olvasásra és magolásra. Jobban esne most egy kis matek, azt nem tanulni kéne, hanem csinálni.

noriko

Quote from: .Attila on 2008-01-08, 23:43:34
Ha volna, most én is alkalmaznám. Így a 9. félévre eljutottam abba az állapotba, amikor már tényleg képtelen vagyok rendesen koncentrálni. Legalábbis az olvasásra és magolásra. Jobban esne most egy kis matek, azt nem tanulni kéne, hanem csinálni.
:tezsvir:

ha volna, mától már Dr. lennék...  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2008-01-08, 23:54:55
Quote from: .Attila on 2008-01-08, 23:43:34
Ha volna, most én is alkalmaznám. Így a 9. félévre eljutottam abba az állapotba, amikor már tényleg képtelen vagyok rendesen koncentrálni. Legalábbis az olvasásra és magolásra. Jobban esne most egy kis matek, azt nem tanulni kéne, hanem csinálni.
:tezsvir:

ha volna, mától már Dr. lennék...  :redface:
?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: noriko on 2008-01-08, 23:54:55
ha volna, mától már Dr. lennék...  :redface:
Ne keseríts el :confused: Alig nyolc óra múlva én is megyek, ilyenkor nem jó dolog olyanokat hallani, hogy hogy ezen meg is lehet bukni.

Bár mondjuk doktor én akkor sem leszek, ha sikerül :D


Lythis

szerintem ne erőltesd, vagy tarts szüneteket. Esetleg foglalkozz avval is, amivel éppen akarsz tanulás helyett. Más nem jut eszembe. Nekem nincs tanulási stratégiám, lévén, hogy olyan ritkán tanulok, amennyire csak lehet.

Damnatus

Quote from: .Attila on 2008-01-08, 23:43:34
Így a 9. félévre eljutottam abba az állapotba, amikor már tényleg képtelen vagyok rendesen koncentrálni. Legalábbis az olvasásra és magolásra.
Detto, nekem sem megy. :(

Solid Snake

Próféta mondott egy hasznos tippet nekem szilveszterkor, miszerint mindig tanulj egy bizonyos mennyiségű anyagot (pl. egy témakört), majd egy rész anime. Újabb témakör, újabb rész anime, amolyan jutalomképpen. Újév óta ezzel a módszerrel tanulok, és eddig minden vizsgám meglett elsőre (oké, a maradék 3 tantárgy lesz az igazán húzós, de ettől még a módszer beválik).  :jee:

teraflare

#16249
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-08, 18:17:28
Meg azért szépen csepegtették is belénk, hogy munkahelyeken is elvárás
az elegáns megjelenés.

Nos én farmerban és kopajpólóban mentem állásinterjúra és jelenleg is itt dolgozom náluk. :D (csak azért mentem el rá mert tudni akartam milyen lehet egy ilyen interjú) Nyáron rövidgatyában meg papucsban rohangáltunk.

Nem tudják esetleg a járatosabb emberek, hogy pedobear mellkasán van-e fehér hold? Némely képen láttam némelyen meg nem.

Nakedape

kiöltözés: nálunk úgy néz ki, hogy én zakóban ülök egy tanárral szemben aki kopott nadrég poló, és kopott kordmellény (otthonka for man) -ben ül.. úghyogy nálunk se sokat vágnak ki alulöltözés miatt.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Solid Snake on 2008-01-09, 09:47:31
Próféta mondott egy hasznos tippet nekem szilveszterkor, miszerint mindig tanulj egy bizonyos mennyiségű anyagot (pl. egy témakört), majd egy rész anime. Újabb témakör, újabb rész anime, amolyan jutalomképpen. Újév óta ezzel a módszerrel tanulok, és eddig minden vizsgám meglett elsőre (oké, a maradék 3 tantárgy lesz az igazán húzós, de ettől még a módszer beválik).  :jee:

Szerintem ez nem válna be azoknál, akik egyszerre csak egy dologra tudnak igazán koncentrálni.
Továbbá az ember (illetve annak az egyetemista néven emlegetett elkorcsosult változata) hajlamos a tanulást az utolsó napokra hagyni, amikor már megfeszített tanulással is épphogy csak belefér az anyag. Olyankor nem fér már be egy rész anime sem.
Na és persze a "csak még egy részt" effektus itt is felüti a fejét.

Quote from: teraflare on 2008-01-09, 10:15:40
Nem tudják esetleg a járatosabb emberek, hogy pedobear mellkasán van-e fehér hold? Némely képen láttam némelyen meg nem.

Tudtommal nincs, de ööö... megkérdezhetem, hogy ez milyen összefüggésben került elő?  :haha:
Failure is the default option

teraflare

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-09, 11:21:52
Tudtommal nincs, de ööö... megkérdezhetem, hogy ez milyen összefüggésben került elő?  :haha:
Referenciákat gyűjtöttem a tervezett cosplayemhez (már ha találok megfelelő anyagot)  és ott láttam ezt a két variációt. :D

Manitu

Közérdekű bejelentés:
Sikerült a záróvizsgám!!!!!


Én

Party Hard!

Xzone

Quote from: Manitu on 2008-01-09, 12:14:48
Közérdekű bejelentés:
Sikerült a záróvizsgám!!!!!

Congrats!!!  :cool:

sirtomi

Gratulálok! :)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

teraflare