Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Lythis on 2008-01-30, 18:10:16
Amúgy meg az önéletrajzok többségét géppel írják, ott meg van spellcheck.[/color]

Jobb esetben az összeset géppel írják, de itt most arról volt szó, hogy tudja, hogyan kell helyesen írni, mégsem úgy írja.

necrologist

Igen így tennék, nekem is bizonyos mértékig fontos hogy megfelejek a társadalomnak és más embereknek, de fontosabbnak tartom hogy hű maradjak önmagamhoz (még ha ezzel meg is sértek egy ilyen életbevágóan fontos helyesírási szabályt)
Ha emiatt nem vesznek fel egy munkahelyre akkor lehet, hogy nem is olyan nagy baj hogy az ember nem kerül oda...
Egyébként tessék sokat használni az ly, ty, dz, dzs betűket mindenkinek, az utóbbi időben sajnos ilyenekkel találkoztam: jemm, dodgem, hatjú, juk és hasonlók... ha már ilyen szép a magyar nyelv ne hagyjuk veszni

Lythis

nemzettudatosság ide vagy oda, szeretem ly-nal írni. Aki ezen kiakad, és azzal jön, hogy "nemisúgykellírnihogy" annak max elmondom, hogy tudom, hogy hogyan kell írni, egyszerűen szerintem így szebb (igen, elsősorban esztétikai szempontból írom így - egyéni perverzió asszem).
Ráadásul a mai világ televan olyan orbitális helyesírási hibákkal, hogy emellett úgyérzem ezt a luxust simán megengedhetem magamnak... pláne azokután, hogy a fórum egyes tagjai (teljesen személyeskedésmentesen) inkább kicsillagoznak minden ly-t, mert nem hajlandóak leírni.

RedPriest

#17253
necrologist,
1: Ne vedd a szívedre ezt a helyesírás dolgot. :smile:
2: Ezt a "hű maradok magamhoz" dolgot viszont inkább. Ez nem arról szól, hogy tudatosan írok hibásan, vagy (leendő) beosztottként nem felelek meg a munkaerőpiac elvárásainak. A kognitív disszonancia úgyis győz.

Quote from: Lythis on 2008-01-30, 18:23:10

Ráadásul a mai világ televan olyan orbitális helyesírási hibákkal, hogy emellett úgyérzem ezt a luxust simán megengedhetem magamnak... pláne azokután, hogy a fórum egyes tagjai (teljesen személyeskedésmentesen) inkább kicsillagoznak minden ly-t, mert nem hajlandóak leírni.


Ez a modern, globális nyelvújítási mozgalom eredménye, mely megint come from USA.

De kérem, én nem gondoltam halál komolyan ezt a helyesírás dolgot. :haha: Ettől függetlenül én tartom magam hozzá, s osztom a véleményt is, hogy mindenkinek szubjektív döntése, hogyan nyílvánul meg.



szerk.: Épp most ment el az ablak alatt egy csapat Árpád-sávos és magyar zászlós, kísérve őket 3 rendőrautó. Ha jól értettem, azt szónokolták, hogy tolvaj Orbán, kicsit néztem. Biztos kell a változatosság, eddig Gyurcsány, most Orbán. :)
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Zen

Quote from: necrologist on 2008-01-30, 18:16:46
Ha emiatt nem vesznek fel egy munkahelyre akkor lehet, hogy nem is olyan nagy baj hogy az ember nem kerül oda...
Ezt a mondatot komolyan gondoltad? :smile:
Nem egy munkakör van amiben illik helyesen írni, és ha ott nem nézik a helyesírásod akkor elég igénytelen banda lehet, és talán oda jó ha nem kerül az ember.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Edina-chan

nekem szerencsére jó a helyesírásom..:3x3: általában másokat nem szoktam azért leszólni, ha nekik nem olyan jó, maximum csak akkor ha nagyon súlyos hibát vétenek és zavarja a szememet ^^:D

Én

Nekem a muszáj ly-al történő írása bántani szoka a szememet, elhiszem, hogy nagyon kewl így írni, de én meg a helyes verziót szoktam meg nagyon. De gondolom ez kis hibának számít, nem okoz félreértéseket és az átlagember 90%-a leszarja, úgy hogy egyéni szocproblem, inkább elnézek felette én is, ha valakinek ez esztétikai élményt nyúj. ( :confused: )

Xzone

Egy barátom egyszer elárulta az ultimate módszert a muszáj szó helyes leírására: jegyezd meg azt a szót, hogy "muszájmosoly". Ebben a szóban az egyik j, a másik ly. A mosolyt képtelenség úgy leírni pontos j-vel, hogy ne szúrja a szemet, így a másik az, amelyiket azzal kell írni :)

hargharg

: D
Lythis: latom a "butasagommal" nagyon a lelkebe gazoltam. mindazonaltal azt kivanom Onnek, hogy soha nagyobb problemat. : D
ja, es hogy ne legyen igaza: melyik, lyuk, gereblye. ; )
a nevekben szereplo elipszilonokat pedig kiirom rendesen. nem irnek pl Gergely he*ett "Gerge*"-t. hopp, most megis megtettem, affene. azert remelem ertheto voltam. ^_^
rofl

Fubenalvo

jujj már megint mi robbant ki egy postomból... ehhh... ezentúl jobban meg kell gondolnom hogy mit írok...
egyébként én nemtom miért ly-al írom... gimiben is nyelvtan órán a ly-j dogákat érzésből írtam mert nem nagyon izgatott a dolog. Meglett hármas azt köszönöm szépen, köv dogával javítottam is. :D
Egyébként tényleg... OMG, WTF, BTW és egyébb szépségek mellett egy ly-jn fennakadni... trolling powa... :P

Lythis

Quote from: hargharg on 2008-01-30, 19:18:15
: D
Lythis: latom a "butasagommal" nagyon a lelkebe gazoltam. mindazonaltal azt kivanom Onnek, hogy soha nagyobb problemat. : D
ja, es hogy ne legyen igaza: melyik, lyuk, gereblye. ; )
a nevekben szereplo elipszilonokat pedig kiirom rendesen. nem irnek pl Gergely he*ett "Gerge*"-t. hopp, most megis megtettem, affene. azert remelem ertheto voltam. ^_^
mondtam, hogy nem személyeskedésnek szántam, pusztán csak te vagy az egyetlen, akitől ilyet láttam eddig. Az, hogy neked ez a perverziód... hátkéremszépen, ez van. Én ly-nal szeretem írni a muszáj-t, te meg kicsillagozod az ly-okat, ahol éred. puff. És akkor?
lélekbegázolásból karó, majd indítunk vizsgakurzust :D



hargharg

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-30, 19:19:43
...
Egyébként tényleg... OMG, WTF, BTW és egyébb szépségek mellett egy ly-jn fennakadni...
:tezsveer: ^_^
rofl

Zen

It's..so..friggin'..hot...in here...cannot..think..
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Vasárnap óta szar a net. Eddig random hol volt, hol nem volt, most viszont stabilan van és stabilan hozza a fél-egy perc/oldalas letöltési sebességet. Ez ám a szolgáltatás. :comp: A random kapcsolat alaphelyzetbe állt üzenetek is mókásak. :fuk-u:
Ezek rá akarnak kényszeríteni, hogy animét nézzek? :confused:

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Nálam is belassult...

Lythis

Nálam semmi baja.

Én

Nekem most javult meg pár napja...
[spoiler]is that conspiracy[/spoiler]

Zen

Quote from: Én on 2008-01-30, 22:19:15
Nekem most javult meg pár napja...
[spoiler]is that conspiracy[/spoiler]

ur sucking away their intrawebz, heretic swine! :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

RedPriest

Quote from: .Attila on 2008-01-30, 19:30:59
1122.atw.hu/

Konkrétan ezt a linket raktam be, de örülök, hogy ennyire szemet szúrt. :D
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Én

HAHA! Én meg már vagy fél éve raktam be a nagyon lol-ba. :D

Member

Azt hiszem, ezután már nem lepődök meg semmin. Be is teszem a linktáramba... :lol:

.Attila

Quote from: RedPriest on 2008-01-31, 00:06:50
Quote from: .Attila on 2008-01-30, 19:30:59
1122.atw.hu/

Konkrétan ezt a linket raktam be, de örülök, hogy ennyire szemet szúrt. :D


nem láttam De én ügyesen idéztem :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-01-31, 00:08:03
HAHA! Én meg már vagy fél éve raktam be a nagyon lol-ba. :D
HAHAHAHA!! És azelőtt egy évvel is volt már :hehe:

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-31, 00:30:28
Quote from: Én on 2008-01-31, 00:08:03
HAHA! Én meg már vagy fél éve raktam be a nagyon lol-ba. :D
HAHAHAHA!! És azelőtt egy évvel is volt már :hehe:
Sőt, csak ma 3x, muhahahahaandshit
Edit: Ez lemaradt: :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Baggio

Quote from: RedPriest on 2008-01-30, 18:32:30
Ez a modern, globális nyelvújítási mozgalom eredménye, mely megint come from USA.
ha már itt a helyesírás a nagy téma kötekedek egy kicsit én is :D
bár ez inkább nyelvhelyesség kérdés, de itt comes from USA a helyes
no offense :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2008-01-31, 00:55:35
bár ez inkább nyelvhelyesség kérdés, de itt comes from USA a helyes
no offense :D
U no understand nu amerikan inglish. Com from US = rite. U = rong.

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-31, 01:00:49
Quote from: Baggio on 2008-01-31, 00:55:35
bár ez inkább nyelvhelyesség kérdés, de itt comes from USA a helyes
no offense :D
U no understand nu amerikan inglish. Com from US = rite. U = rong.

I lol'd  :lul: :lul: :lul:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

sirtomi

Quote from: necrologist on 2008-01-30, 18:16:46
Egyébként tessék sokat használni az ly, ty, dz, dzs betűket mindenkinek, az utóbbi időben sajnos ilyenekkel találkoztam: jemm, dodgem, hatjú, juk és hasonlók... ha már ilyen szép a magyar nyelv ne hagyjuk veszni
Ki az aki nem használja a ty betűt és a hatjút így írja? Na ezt kell lelőni nem aki a muszájt írja ly-al, én is úgy írtam, de átszoktattak.

Nálam már jóideje semmi gond a nettel. Le is kopogom :)