Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Én lustaságból be szoktam, meg mert rossz a szemem. :P

minuszmiki

Quote from: Xzone on 2008-01-31, 22:39:33
Quote from: Én on 2008-01-31, 22:30:44
Én rántva szeretem, jó lett?
(Ezt vajon hányan másolják be címsorba?)

A négyes méret nem elég kicsi ahhoz, hogy be kelljen másolni :)
De, elég kicsi, ha nincs kedvem közelhajolni a monitorhoz. És most nem volt. :)

Zsiga

Quote from: Én on 2008-01-31, 22:30:44
Én rántva szeretem, jó lett?
(Ezt vajon hányan másolják be címsorba?)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1033.0, III/3. pont. (:D)

Lt. Simoan Blarke

kontrolplusz oszt jóvan :) nem? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

#17314
@Zsiga: Tudom, és én pont szinte mindig be is tartom... Mellesleg anyád. :D (Ja, hogy már az eredeti is olyan... brühühü)
@Blarke: Tényleg. :D

Manitu

Quote from: Én on 2008-01-31, 22:30:44
Én rántva szeretem, jó lett?
(Ezt vajon hányan másolják be címsorba?)
Használjatok Operát, a 6pt alattiakat automatikusan 6pt-al jeleníti meg :D Btw, ezért egy mod seggbe fog rúgni... vagy már seggbe is rúgott :D

Quote from: Solid Snake on 2008-01-31, 20:58:37
[spoiler=grrr]...aztán a tanár mégis képes volt elhúzni olyan apróságok miatt, mint pl. a formális paraméterlista elemeinek deklarálása.
Én így deklaráltam: double tavolsag (double x1, x2, y1, y2)
A tanár szerint úgy lenne helyes szintaktikailag, hogy a paraméterlista minden egyes elemének megadod a típusát, még akkor is, ha ezen típusok megegyeznek.
Tehát: double tavolsag (double x1, double x2, double y1, double y2)[/spoiler]
Szintaktikailag helyes a megoldásod, de programozástechnikailag nem. Kis programocskáknál nem számít sokat számít, de amikor van kismillió forrásfájlod, fájlonként többezer sorral, overloaded függvényekkel, meg háromsoros paraméterlistákkal, akkor sokkal kellemesebb, ha egy pinnatással látod melyik változó milyen típusú. Ha meg még néhány pointerrel is mefűszerezed ezt a deklarációt, akkor meg aztán programozó legyen a talpán, aki kapásból rávágja, hogy akkor most y1 az double, vagy double*  :redface:
De azért ennyiért megbuktatni tényleg szemétség. De legalább megtanultad :D


Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2008-01-31, 20:19:16
Jó hír: Vége a vizsgaidőszaknak.

Így 31 kreditből 26 lett meg. Úgy láttam, hogy a progot tavaszi félévben is fel lehet venni CV-sen, azt mindenképpen kihasználom.
Az egyetem volt olyan nagylelkű, hogy jan29-feb1 teljes hosszát kiadta
téli szünetnek. Azaz a téli "szünetem" holnap már véget is ér. Jó, mi? :)

Nyugi, 1-1 TUF belefér. Nekem is volt 2 TUF, de úgy néz ki, hogy mégis
végzek 10 félév alatt (sőt, a kreditszám akár 9 alatt is összejött volna).

Quote from: Zsiga on 2008-01-31, 21:13:23
ahol annyi volt a hibánk hogy az egyik gyógyszeres ampulla tetejét a helyszínen hagytuk, és kaptunk érte 3 pont levonást a tízből... :)
Ez ám köcsögség.
A következő gyakorlatnak megvan az alanya? :angyali:

[spoiler=geekness]
Mai napom is jól elment. 4-5 óra és x km gyaloglás árán (na meg persze
3.6k zseton) tudtam 1m hajlékony 14/10mm-es szilikongumi csövet és
egy üvegcse vezető ezüstlakkot szerezni. A nap másik fele meg ezek
és egyebek bepasszírozása a gépbe, bsel/vmod ezüsttel, víz visszarakása
Murphy szoros felügyeletével, stb.
Legalább eredménye is lett: az eddig 275-280MHz FSB-ig stabil proci-
lap kombó a moddal nyekkenés nélkül elsőre vitte a 300-at/2.7G  :D
A vidkari a gyári léghűtéssel 1.2V-on 48-82C között mozgott, most
pedig 1.4V-on 30-35 között  :lazza: :D az órajeleit még kitapasztalom,
elsőre AT artifact-free 640-ig (450 alapfrekről :lazza: :haha:), aztán hiba,
reset, 625, 600, végül már csak 575 volt stabil - talán az egyik chiphűtő-
borda lecsúszott. De a leginkább érzékelhető eredmény: a vidkari hűtője
miatt a gép zajláda volt, most a halk vinyó és a kb 7V-on járó halk ventik
a leghangosabbak
:hopp:
/geek mode[/spoiler]

kikuchiyo

halakat nem akarsz tenyészteni benne?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-01, 00:30:28
Ez ám köcsögség.
A következő gyakorlatnak megvan az alanya? :angyali:
Ráadásul mivel konkrétan én voltam a tettes (:D), ezért a következő csapatnak én lettem az "önként jelentkező" betege. Az eset a következő: egy második emeleti heroin-laborban dolgoztam épp, amikoris a konkurens 'Szergej és Társa Kht.' pár jólszituált kollégája tüdőn lőtt egy .357-es magnummal, amitől kizuhantam a nem annyira nyitott második emeleti ablakon... :D És külön bünti hogy miután beépítettek a vákuummatracba, felemeltek kb. 2 méter magasba és meg kellett érintenem valahogy a lámpát. :D
Ja és persze asszem még nem meséltem hogy milyen kényelmes viselet a nyakrögzítő, pláne ha szarul van felrakva. Szerintem már az Inkvizíció idejében is alkalmazták...

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-02-01, 00:51:24
Ja és persze asszem még nem meséltem hogy milyen kényelmes viselet a nyakrögzítő, pláne ha szarul van felrakva.
Egyszer kiskoromban alaposan meghúztam a nyakam, pár hétre én is
kaptam - de sztem a kettő közül a görcsölő, húzódó nyakizomok a
rosszabb :)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-01, 00:59:23
Quote from: Zsiga on 2008-02-01, 00:51:24
Ja és persze asszem még nem meséltem hogy milyen kényelmes viselet a nyakrögzítő, pláne ha szarul van felrakva.
Egyszer kiskoromban alaposan meghúztam a nyakam, pár hétre én is
kaptam - de sztem a kettő közül a görcsölő, húzódó nyakizomok a
rosszabb :)
Nana, nem arról a vastag párnázott pihepuha izéről van szó, hanem a Stifneck nevű gyilkos szerszámról. :smile:

Kuroi Tenshi

Amikor bevittek, vmi hasonlóval kezdtem, csak azután
kaptam a szivacsosat, de sztem azt is túl lehetett élni.
A nyakgörcs sokkal rosszabb volt.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-01-31, 09:55:09
http://index.hu/politika/belfold/rad080130/
Kurva anyjukat!!! És nem csak azért mondom ezt, mert érinti az öcsémet is. Miféle munkát végeznek ezek?!?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

a máv nálam, most nagyon elásta magát, asszem ezentúl, ha jegyet kérnek tőlem, megmondom, h sztrájkolok. azért ehhez már több kell, mint pofa, hogy mi azt nem tudom.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fubenalvo

Igazából most miért is sztrájkolnak!? Mennyi ezeknek a fizetése? :O

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-02-01, 01:55:09
Quote from: .Attila on 2008-01-31, 09:55:09
http://index.hu/politika/belfold/rad080130/
Kurva anyjukat!!! És nem csak azért mondom ezt, mert érinti az öcsémet is. Miféle munkát végeznek ezek?!?!

Elképesztő, hogy ilyen durvát hibáznak, aztán közlik, hogy ok, hibáztunk, de így marad.

Quote from: Nakedape on 2008-02-01, 08:05:27
a máv nálam, most nagyon elásta magát, asszem ezentúl, ha jegyet kérnek tőlem, megmondom, h sztrájkolok. azért ehhez már több kell, mint pofa, hogy mi azt nem tudom.

Magyar állami vállalatoknál nem divat a teljesítés, csak a fizetésfelvétel. Fizetésemelést meg csak sztrájkkal tudnak elérni, ugyanis teljesítményt nem tudnak felmutatni.

Nakedape

Quote from: .Attila on 2008-02-01, 09:13:59
Quote from: Ramiz on 2008-02-01, 01:55:09
Quote from: .Attila on 2008-01-31, 09:55:09
http://index.hu/politika/belfold/rad080130/
Kurva anyjukat!!! És nem csak azért mondom ezt, mert érinti az öcsémet is. Miféle munkát végeznek ezek?!?!

Elképesztő, hogy ilyen durvát hibáznak, aztán közlik, hogy ok, hibáztunk, de így marad.

Quote from: Nakedape on 2008-02-01, 08:05:27
a máv nálam, most nagyon elásta magát, asszem ezentúl, ha jegyet kérnek tőlem, megmondom, h sztrájkolok. azért ehhez már több kell, mint pofa, hogy mi azt nem tudom.

Magyar állami vállalatoknál nem divat a teljesítés, csak a fizetésfelvétel. Fizetésemelést meg csak sztrájkkal tudnak elérni, ugyanis teljesítményt nem tudnak felmutatni.

fizetésemelés, az edgy dolog azzal, max nem értek egyet, mostazt akarják még, h mivel az állam jól adta ela máv cargo-t, szerintük nekik abból jár 2,5 havi bér fejenként, nnamot..miért is? kinek a főnöke ad pénzt, ha eladja a cég egy másik részét neketek? plussz Gaskó közölte h ez 21 mrd ft lenne 700 000 ft fejenként , átlag. az 280e ft átlagfizetést takar, a amgyar átalgfizetés kb 190.., monsjuk mivela cég jól működik, meg szeretik , jogos.. nem szoktam ennyit hőbőrködni, de most igen, ezért elnézést
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fubenalvo

Én is sztrájkolni fogok fizetésemelésért és nem dolgozom... amíg nem emelnek, nem játszom többet!!! :D :D

Mondjuk most bejött egy 14000 tételes exceles meló... bahh agyhalál...

sirtomi

Csak állami cégeknél lehet sztrájkolni, máshol kirúgnak :)

Fubenalvo

affene... akkor muszály lesz tovább lanoznom. :D

Próféta

Quote from: Edina-chan on 2008-01-31, 15:32:47
valami szelők,kerületi szögek,etc..ne kérdezz ilyen nehezet  xD
Pont ez a megoldás, te :)
PBM és MBQ egymást egyenesszögre egészítik ki; ellentétes oldali kerületi szögek révén MBQ és MCQ is, stb, stb, így játszadozz körbe-körbe, ki kell jönnie, hogy a PA, AR szakaszok közt nincs szög, egy egyenesbe esnek.

Quote from: Solid Snake on 2008-01-31, 20:58:37
...aztán a tanár mégis képes volt elhúzni olyan apróságok miatt, mint pl. a formális paraméterlista elemeinek deklarálása.
Én így deklaráltam: double tavolsag (double x1, x2, y1, y2)
A tanár szerint úgy lenne helyes szintaktikailag, hogy a paraméterlista minden egyes elemének megadod a típusát, még akkor is, ha ezen típusok megegyeznek.
Tehát: double tavolsag (double x1, double x2, double y1, double y2)
PROTIP: szabvány C-ben double tavolsag (double x1, x2, y1, y2) azt jelenti, hogy double tavolsag (double x1, int x2, int y1, int y2)
A pontlevonás teljesen jogos, de önmagában ezért elkaszálni.... érdekes.

RedPriest

Nem fogok most anyázni, de mindenki felháborodása jogos, nagyon elszaladt a ló a MÁV dolgozói alatt. Dolgozni nem szeretnek, de pénzt akarnak. Télen sikerült valamit elérniük, most vérszemet kaptak. Mellesleg vizsgák után, szorgalmi előtt nem tudok haza utazni Pestre, sem onnan vissza. De ez eltörpül amellett, hogy egyesek megélhetését kockáztatják (sokan járnak dolgozni vonattal), csak hogy nekik jobb legyen a már így is véleményem szerint kielégítő keresetük mellett. Megszimatolták a zsákmányt, máris csorog a nyáluk. Szerintem ezzel leírták magukat egy ország előtt, tudhatnák, hogy hol a határ.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

teraflare

A sztrájk nem ért véget délben vagy hogy? Ha ma nem jutok haza akkor csúnya világ lesz.  :mad: Vagy ittmaradok a trashfilm maratonra  :haha:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: teraflare on 2008-02-01, 14:36:22
A sztrájk nem ért véget délben vagy hogy? Ha ma nem jutok haza akkor csúnya világ lesz.  :mad: Vagy ittmaradok a trashfilm maratonra  :haha:
http://index.hu/gazdasag/magyar/sztr080201/

állítólag holnapra helyreáll. 4-kor kezdődött, miért ért volna véget délben? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xzone

Kicsit azért beleszólnék a nagy MÁV flame-elésbe. A MÁV-on belül több szakszervezet is működik. Ezek közül csak egy sztrájkol, a VDSZSZ...de az szinte mindig :mad:

RedPriest

Hivatalosan 12-kor véget ért, de csak holnapra áll helyre a menetrend. Ezek után én csak azért nem utazok, mert ha éppen kedvük szottyan vasárnap, vagy hétfő reggel sztrájkolni, nem tudok visszajönni Debrecenbe.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Cobra

Nem értem miért nem rúgják ki azokat, akik nem állnak munkába? Nem kell azért, mert sztrájkolnak, hanem "létszámleépítés van a magasabb bérek miatt" :) Az újonnan felvett emberek meg kaphatják a régi bért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Először be akartam írni, hogy úgyis a körmükre néznének, de aztán eszembe jutott, melyik országban élünk, szóval ja, lehet megcsinálhatnák. Ki tudja, egyszer elegük lesz, és meg is teszik.

Selmo

Quote from: Cobra on 2008-02-01, 20:59:25
Nem értem miért nem rúgják ki azokat, akik nem állnak munkába? Nem kell azért, mert sztrájkolnak, hanem "létszámleépítés van a magasabb bérek miatt" :) Az újonnan felvett emberek meg kaphatják a régi bért.
A sztrájktörvény pont emiatt van.

Magamnak meg grat az 1000-hez. :P

A tökéletesség unalmas.

Én


ph34r m4h M5P41n7 5k1ll2