Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Én on 2008-02-14, 17:05:07
Ez nem ér. Megvárhattatok volna a párkapcsolatok thread lockolásával, beletrollkodtam volna még én is. :frown:
(Itt szándékosan nem folytatm, mert akkor nem érne semmit a lock)

Oh, nekem is épp egy magas színvonalú trollpostom készült, amikor lelockolta Selmo :)

sirtomi

Beleakartatok keveredni? Mi jó származott volna belőle? :)

hargharg

: DDDD
"lav iz in di eeeer..." : DDD

ui: es meg uj oldal is! : DD
rofl

Én

Quote from: sirtomi on 2008-02-14, 17:08:51
Beleakartatok keveredni? Mi jó származott volna belőle? :)
Ha jó napom van akkor megfenyegetnek és megvernek a következő talin! w00t!

sirtomi

Bármikor megteszik szerintem, ha igényled  :lol:

Én

Pakoljatok feeeeeel!!! :uzi:

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-02-14, 17:09:38
Ha jó napom van akkor megfenyegetnek és megvernek a következő talin! w00t!
Rendben. Szombaton jössz? :haha:

ilyen trollokhoz szokott tűréshatárral nem tudtál volna nekünk
olyat mondani, amivel ennyire felhúzol minket. Őket simán fel
tudtad volna, már így is eléggé be voltak pörögve :)

Én

Ja, de most így az előző 2 postomat átgondolva, lehet hogy hirtelen öhm... megfájdul a hajam. :D
Btw: rájuk gondoltam

Tycho

#17708
Oh lawd! A párkapcsolatok topicra reagálok egy picit:
Jó nagy hülye az, aki két ember vitájába beszáll harmadikként, pláne ha a két ember két, nyilvánvalóan egyoldalú történet-leírásából egyiket se veheti igaznak. :ejnye:
(in b4 "kinek van ott igaza" postok: ilyenkor egyik félnek se szabad hinni, tapasztalatból mondom, akármilyen régóta, akármilyen jól ismered, mert sose ismered eléggé!)


ed.: a kiemelt rész az elejére is vonatkozik.

.Attila

Quote from: Tycho on 2008-02-14, 18:04:56
Oh lawd! A párkapcsolatok topicra reagálok egy picit:
Jó nagy hülye az, aki két ember vitájába beszáll harmadikként

Ja, danke schön. Ha már az a flame nem mehet tovább, szeretnél inkább egy másikat? Mert hogy másra nem volt jó a megjegyzésed, az tuti.

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2008-02-14, 18:04:56

F***t érdekelsz. Tudod milyen jól esett ma egy kis flémelés? :angyali: :haha:

Tycho

#17711
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-14, 18:13:18
Quote from: Tycho on 2008-02-14, 18:04:56

F***t érdekelsz. Tudod milyen jól esett ma egy kis flémelés? :angyali: :haha:
:muhahah: Ki beszélt rólad te címeres troll :haha: :hehe: :jee:

.Attila: nyiss topicot arról, hogy: "Baaaw Tycho egy flémer troll, utáljuk együtt" és mehet a dolog, de az állításomat fenttartom. Senki nem tett semmi értelmeset azzal, hogy beleavatkozott. Lehetőség konstruktív tanácsra ilyen esetben nincs, lelki támaszt meg így csak privátban lehet adni, mert az is flémet csinál a másik félnél.

ed1.:Ha meg csak a flém szítása volt a célod mint Kuroi "Obvious Troll" Tenshi-nek, akkor meg eleve nem vonatkozik rád a hozzászólásom.

ed2.: bocs O_T, akkor félreérthető voltam, remélem az edit segít tisztázni :angyali:

Kuroi Tenshi

Nalátod, címeres troll inkább vagyok, mint gondolatolvasó,
hogy kire céloztál :hehe: mivel én is beszálltam az osztásba.

teraflare

Bocs mindenkitől a flamewar miatt a párkapcsolatoknál.

Quote from: Tycho on 2008-02-14, 18:04:56
Oh lawd! A párkapcsolatok topicra reagálok egy picit:
Jó nagy hülye az, aki két ember vitájába beszáll harmadikként, pláne ha a két ember két, nyilvánvalóan egyoldalú történet-leírásából egyiket se veheti igaznak. :ejnye:
(in b4 "kinek van ott igaza" postok: ilyenkor egyik félnek se szabad hinni, tapasztalatból mondom, akármilyen régóta, akármilyen jól ismered, mert sose ismered eléggé!)
ed.: a kiemelt rész az elejére is vonatkozik.
így igaz, irtam is hogy az emlékek torzulnak és keserű szájízzel írok úgy hogy az agyamban nem sok vér maradt ebéd után. reméltem ezt figyelembe veszik. No de ezzel zárjuk is le a dolgot. Újabb tanulság tele gyomorral ne írkáljak a fórumra mert nálam az olyan mint mikor más részegen ír.  :haha:

Zen

Reality is surging into this forum.

He-man, please, save us.-_-
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Ymir on 2008-02-14, 21:15:16
Off lesz: Szerintetek 2 hét alatt meg lehet tanulni programozni c#(?), vagy mit, vagy fuzzyt(?), úgy, hogy előtte lövése sincs az embernek a dologról, csak még a turbo pascalos középiskolás éveiből?
Azt nem merem mondani, hogy lehetetlen, de azért mindenesetre nem sétagalopp. Mondjuk azért a C# könnyen tanulható, tehát ha fogékony vagy rá, megvan a kellő elszántságod és időd, akkor hajrá.
Fuzzy témakörben pontosan mit is akarsz megtanulni?

Nakedape

Quote from: Ymir on 2008-02-14, 21:15:16
Off lesz: Szerintetek 2 hét alatt meg lehet tanulni programozni c#(?), vagy mit, vagy fuzzyt(?), úgy, hogy előtte lövése sincs az embernek a dologról, csak még a turbo pascalos középiskolás éveiből?
én  még szakdolgoztam is  vele.. pedig.. szóval ha  van két hét tisztán erre, akkor akár :D
mondjuk kérdés hogy mennyire kell tudni.. 
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Nem annyira off, belefér a Helpes Hw/sw vagy Programnyelvek
topicba is;
sztem két hét intenzív tanulással c#-t előismeretek nélkül csak
kapisgatni lehet, a forráskódot értelmezni, de bonyolultabb
programokhoz ez messze kevés lesz.

Lythis

eeew.. mostmár komolyan érdekel, hogy miről ment a flame-elés, szal valaki dobjon már meg egy PM-mel plz! :D

Próféta

Quote from: Ymir on 2008-02-14, 21:37:59
ahha, értem. TDK témához kellene. A feladatok közt ezek szerepeltek:adatbányászati algoritmusok fejlesztése, fuzzy klaszterezés, szakértői rendszer tesztelése.
Így már más a leányzó fekvése.

Gondolom nem két hét alatt akarják, hogy új adatbányászati algoritmusokat fejlessz ki. Arra elég lesz a két hét (kellő intenzitással nekiugorva), hogy minimális járatosságot szerezz C#-ban, aztán úgyis a konkrét program(ok) elkészítése közben fogod felszedni a nagyját. Asszem.

A fuzzy klaszterezést ahogy látom, adatbányászati irányból közelíted; ezek szerint képben vagy, mi az a klaszterezés. Fuzzy alapfogalmakat gyorsan szedj fel valahonnan, pár óra olvasgatás, felőlem akár wikipediáról indulva (fuzzy halmazok, alapműveletek, logika ), vagy ha ez túl tömör, akkor keresel egy mesélősebb forrást. Aztán beleveted magad a fuzzy klaszterezés irodalmába, és ha konkrétan szükséged lesz valami fuzzy fogalomra (pl. Mamdani-következtetés, t-norma/s-norma, stb.), annak külön utánaolvasol.

Azért érdeklődd meg, hogy a konzulensnek milyen szintű elvárásai vannak az előzetes tudást illetőleg ezekben a témákban.
(Szabad megkérdezni, milyen képzés az, ahol ilyesmivel foglalkoztok, de nem programoztok?)

Nakedape

Quote from: Ymir on 2008-02-14, 22:21:05
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Biológiát tanulok, és a bioinformatika érdekel meg a genetika, fejlődésbiológia + mindenféle hasonlatos dolog. Ilyen témában találtam meg ezt a tdk témát, és pluszként a bioszos alapozás után kellene ilyesféle tudás is ehhez. A többi bioszos témában általában nem kérnek ilyeneket, csak ez volt az egyik legérdekesebb. Amúgy igazad van, tényleg van rá még időm, hogy megtanuljam a fentebb említetteket, csak nem szeretnék ügyetlennek tűnni a többiek előtt. Ezért gyorstalpalok. :)

egy újabb biológus aki programot buherál!! :D

üdva klubban  :tezsvir: :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

kooperáció
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

RedPriest

Quote from: Ymir on 2008-02-14, 22:36:10
:haha: Bioinformatikus!

Gazdinfo előtt én is érdeklődtem iránta, de akkor még senki se tudott róla semmit, még azt sem, hogy eszik, vagy isszák...
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Fazék

Hol van a mizantrópia topic?
[spoiler]Hogy a tetves kurva anyját a fegyverlobbinak és a nagy amerikai szabadságnak. nesze neked. védd magad.
ilyen trigger-happy idióta országba tuti nem fogok elmenni[/spoiler]

sirtomi

Nem értem miért nem tesznek ez ellen valamit. Fegyvertartás szigorítása vagy bármit. Sok hülye tiltakozna mert nek ijoga van megvédeni magát, de ha az Ő gyerekét löné le valaki mindjárt más lenne a helyzet. Vagy épp elborulna az agya és Ő is lövöldözne. Beteg egy ország ez.

Tycho

Quote from: sirtomi on 2008-02-15, 09:42:09
Nem értem miért nem tesznek ez ellen valamit. Fegyvertartás szigorítása vagy bármit. Sok hülye tiltakozna mert nek ijoga van megvédeni magát, de ha az Ő gyerekét löné le valaki mindjárt más lenne a helyzet. Vagy épp elborulna az agya és Ő is lövöldözne. Beteg egy ország ez.

Igen, majd maguknak rendet tesznek. Látod milyen jó náluk a közbiztonság. :__devil: (United States of Dumbfuckistan, fuck yeah!)

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-02-15, 09:42:09
Nem értem miért nem tesznek ez ellen valamit. Fegyvertartás szigorítása vagy bármit. Sok hülye tiltakozna mert nek ijoga van megvédeni magát, de ha az Ő gyerekét löné le valaki mindjárt más lenne a helyzet. Vagy épp elborulna az agya és Ő is lövöldözne. Beteg egy ország ez.
Muhaha. Hogyisne. Pedig náluk elég sokan gondolják úgy, hogy a helyzetre a legjobb megoldás az, hogy mindenkinek legyen fegyvere, és az iskolába is be lehessen vinni. Mert akkor valahányszor elkezd egy őrült mészárolgatni, két-három halott után kinyírják a többiek, és akkor nincs nagyobb baj. Hurrá!
A géprablásokra, 9/11-szerű incidensekre pedig végső megoldásként javasolják azt, hogy minden felnőtt utas felszálláskor az útlevele helyett a töltött pisztolyát legyen köteles bemutatni. És valóban, akkor az a típusú probléma kétségkívül megszűnne.
A kedvenc jelszó: "An armed society is a polite society".

Lythis

Quote from: sirtomi on 2008-02-15, 09:42:09
Nem értem miért nem tesznek ez ellen valamit. Fegyvertartás szigorítása vagy bármit.

khm.. szal "the land of the free and the home of the brave" , azért. Kultúra kérdése.

Makos

Quote from: sirtomi on 2008-02-15, 09:42:09
Nem értem miért nem tesznek ez ellen valamit. Fegyvertartás szigorítása vagy bármit. Sok hülye tiltakozna mert nek ijoga van megvédeni magát, de ha az Ő gyerekét löné le valaki mindjárt más lenne a helyzet. Vagy épp elborulna az agya és Ő is lövöldözne. Beteg egy ország ez.

Egyetértek. Elég érdekes emberek élenk amerikába....

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-02-15, 16:15:10
Muhaha. Hogyisne. Pedig náluk elég sokan gondolják úgy, hogy a helyzetre a legjobb megoldás az, hogy mindenkinek legyen fegyvere, és az iskolába is be lehessen vinni. Mert akkor valahányszor elkezd egy őrült mészárolgatni, két-három halott után kinyírják a többiek, és akkor nincs nagyobb baj. Hurrá!
A géprablásokra, 9/11-szerű incidensekre pedig végső megoldásként javasolják azt, hogy minden felnőtt utas felszálláskor az útlevele helyett a töltött pisztolyát legyen köteles bemutatni. És valóban, akkor az a típusú probléma kétségkívül megszűnne.
A kedvenc jelszó: "An armed society is a polite society".
Azért a másik véglet (pl. ami nálunk van) se jó. Pl. ha egy bicskás cigány nekiáll keménykedni ötszáz ember előtt, mindenki másfelé néz és probléma "megoldva", senki nem mer közbelépni. Ha viszont mondjuk az 500 emberből 25-nek lenne fegyvere, 5 nem félne elővenni, és máris jobban alakulna a dolog. Meg kell találni az arany középutat, ami szerintem az lenne, hogy mindenkinek joga lenne a fegyverviseléshez, aki megfelel egy kellően szigorú pszichológiai teszten.