Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Baggio on 2008-04-24, 21:53:01
Quote from: Lythis on 2008-04-24, 21:38:47
Voltam már kórházban, és akkor is 15 percet vitázott vele az orvos, hogy írjam alá, hogy tudomásul veszem, hogy szükség lehet vérátömlesztésre, és előzetes beleegyezésemmel történik (amúgy nem volt). Ez egy formaság, persze. Ő nem operálhat anélkül, én meg rohadtul nem akarom.[/color]
mit? azt hogy ha baj van akkor egy vérátömlesztéssel segítsen?

amugy a véradás egészséges, mert mivel csökken a vér mennyisége egy kicsit felpörög a vérképzés és ez jó hatással van a szervezetre. van aki direkt ad vért évente 1-2szer hogy utánna jobban pörögjön :D
igen, azt.

tudom, hogy segít, de szerintem évente elég karcolást meg ilyesmit szedek össze, hogy pörögjön :)

Fazék: mindenkinek megvannak a rigolyái, jah :tezsvir:
(a pókokat én sem bírom.. randák... és nyolc szemük van...)

Kuroi Tenshi

Quote from: Ymir on 2008-04-24, 01:20:43
A héten az egyik ismerős bejelentette, hogy nemsokára félmillásnál is több havi fizetésű állásnak lesz a szerencsés birtokosa. Nem túl nagy munkatapasztalattal a háta mögött, ráadásul az egyetemi tervezett képzési időből is jóval kicsúszott már...

Btw. Megesett már mással is, hogy rájött, mennyire elszállt felettetek az idő, és kiöregedett?

Én úgy érzem, hogy nem a munkatapasztalat és az egyetemi eredmények
a meghatározó abban, hogy ki milyen munkát talál; és ezt nem ironikus/
szatirikus hangsúllyal mondom, hogy kapcsolatok így meg titkárnő úgy,
hanem személyes kvalitások: ki mennyire látja át a dolgokat, van-e esze,
tud és hajlandó keményen dolgozni, stb. Nem magam fényezésére, meg
nem szeretek medve bőrére, de én pl október óta dolgozok, ez az első igazi
állásom, és a diplomaleadást is őszre halasztottam, hogy jobban tudjak
foglalkozni a munkámmal. Eredmény: ha minden igaz, amint júliusban
átmegyek teljes munkaidőbe, project-felelőssé leszek kinevezve és ha
nem is olyan magas, de elég szép fizetést fogok kapni (~br 420k).
Szóval előfordulnak ilyen dolgok ;)

Mostanában, ahogy egyre többet dolgozok, jött ez a "hová is tűnt a
fiatalságom" érzés elő nálam is; és ennél már csak rosszabb lesz... :/

Quote from: Rounin on 2008-04-24, 20:43:31
Quote from: Lythis on 2008-04-24, 20:37:33

lol, a köv bkv sztrájk állítólag az érettségik alatt lesz, és több naposra tervezik... ebből mi igaz? o.O


Hallottam én is és remélem, hogy nem lesz belőle semmi.

Én is remélem. Kilátás ide vagy oda, de ilyenkor nagyon nem jó, hogy a
hegytetőnél van az iroda, nekem meg se kocsim, se jogsim... Addigra
talán végre sikerül a telekről visszacipeltetnem a bringám, de kisebb
biciklitúra oda feltekerni - kissé meredek...  ^^"

Selmo

De mennyire fogod élvezni, mikor majd legurulsz. ^^

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

#20733
Quote from: Lythis on 2008-04-24, 20:17:46
vazz, a mai napig nem tudom, hogy mi visz rá embereket, hogy vért adjanak ...[/color]
Nem mindenki retteg a tűtől/vértől, azon kívül tök poén és más már felsorolt haszna is van. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2008-04-24, 22:31:29
De mennyire fogod élvezni, mikor majd legurulsz. ^^

A magyar utakon/járdákon?
Miután kidolgoztam a belem, a hazaút még kirázza a lelkem :D

Ramiz

Nekem milyen vércsoportom van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-04-24, 23:13:21
Nekem milyen vércsoportom van?

85 fokos.

Zen

Quote from: Ramiz on 2008-04-24, 23:13:21
Nekem milyen vércsoportom van?
A wombatok vércsoportját nyilvántartják?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kelvor

vííííííí pozitív a legelterjedtebb a wombatok között, úgy hallottam.

Xzone

Quote from: Ramiz on 2008-04-24, 23:13:21
Nekem milyen vércsoportom van?

Rh primitív.

Én

Quote from: Ramiz on 2008-04-24, 23:13:21
Nekem milyen vércsoportom van?
Asszem B + , de majd megkérdezem holnap anyámat.
Quote from: Xzone on 2008-04-24, 23:25:19
Rh primitív.
:rotfl:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2008-04-24, 23:25:19
Quote from: Ramiz on 2008-04-24, 23:13:21
Nekem milyen vércsoportom van?

Rh primitív.
:lol:

En utoljara egyetemen mentem el vert adni, enyhe lelkiismeretdurdalastol vezetve, de a neni nehany teaval itatgatas es vernyomasmeres utan kozolte, hogy nekem szuksegem van mindre ami bennem van. Tok aranyos volt ahogy megmondta, hogy nem adhatok vert.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

emlékeztessetek, hogy soha többé ne nőzzek részegen. sőt, soha többé ne legyek részeg.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nakedape

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-25, 01:08:43
emlékeztessetek, hogy soha többé ne nőzzek részegen. sőt, soha többé ne legyek részeg.
ok
mikor?
túl jól ment?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Manitu

Quote from: Zen on 2008-04-24, 21:40:46
Quote from: Lythis on 2008-04-24, 21:38:47
De egyébként a szerveimmel is ez van. Nem adnám oda semmimet senkinek
:tezsvir:
Amíg élek én sem, de nem tervezem, hogy valaha is meghalok :angyali: Ha mégis elpatkolnék, akkor meg már mindegy. Ha ettől valaki tovább él, akkor vigye. Ha egy napig nem lesz éhes, akkor is. Nem érdekel különösebben :D


Zen

Quote from: Manitu on 2008-04-25, 01:51:16
Quote from: Zen on 2008-04-24, 21:40:46
Quote from: Lythis on 2008-04-24, 21:38:47
De egyébként a szerveimmel is ez van. Nem adnám oda semmimet senkinek
:tezsvir:
Amíg élek én sem, de nem tervezem, hogy valaha is meghalok :angyali: Ha mégis elpatkolnék, akkor meg már mindegy. Ha ettől valaki tovább él, akkor vigye. Ha egy napig nem lesz éhes, akkor is. Nem érdekel különösebben :D
Hát miután biosz órán mutatott tanár egy videót egy ..hát..múzeumról, ahol halott emberek tartósított, felnyitott, darabolt, megnyúzott teste ki volt állítva. Ezután az én szerveimhez max a kórboncnok nyúlhat.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2008-04-25, 02:00:27
Hát miután biosz órán mutatott tanár egy videót egy ..hát..múzeumról, ahol halott emberek tartósított, felnyitott, darabolt, megnyúzott teste ki volt állítva.
Nem tudod értékelni a művészetet :angyali: :haha:
Hadd találjam ki, az a kalapos ürge a plasztinációval - mit nyertem?

Grat Manitu a 2222-höz! :appl:

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-25, 02:03:34
Hadd találjam ki, az a kalapos ürge a plasztinációval - mit nyertem?
Egy vödör semmit, mer lövésem nincs mire gondolsz. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2008-04-25, 02:05:21
Egy vödör semmit, mer lövésem nincs mire gondolsz. :D
Akkor nem nézted elég figyelmesen azt a videót :ejnye: :angyali:
Egy - ha jól emlékszem holland - ürge találta ki ezt a "tartósítási"
eljárást, a plasztinációt: már nem emlékszem sokra, de valamit
műanyagokkal operált. Az így preparált hullák jópár fokkal
"emészthetőbben" néztek ki, mint a máshogy preparált hullák, és
annyira nyomatta ezt az eljárást, hogy kiállításokat is rendezett
belőlük. A fickót arról lehetett bármely képen felismerni, hogy
mindig, mindenhol egy fekete cowboy-kalap volt rajta.

Lythis

jah. gondolkoztam is rajta, hogy meg kéne nézni, mert marhára érdekesnek tűnt - főleg a rétegekre szeletelt muki. Kiutazni viszont nem akartam emiatt (ausztriában tudom, hogy volt. Mintha rémlene, hogy volt nálunk is, amit utólag tudtam meg, de volt pár ilyen dolog, koncertektől kezdve minden, szal nem biztos...)
Quote from: DarkstarNem mindenki retteg a tűtől/vértől, azon kívül tök poén és más már felsorolt haszna is van. :D
az viszi rá őket, hogy nem rettegnek a tűtől/vértől? wow... ez érv a javából. Ebből kiindulva az emberek azért utaznak metrón, mert nem mindenki fél attól, hogy a peronzáróvonalon túli terület leszakad? :D
Also: nem iszol valami gyakran, sört még annyit sem....
and a slowpoke.jpg would also be in order I guess, but you'll have to make due without one. :D

Én

Quote from: Manitu on 2008-04-25, 01:51:16
:tezsvir:
Amíg élek én sem, de nem tervezem, hogy valaha is meghalok :angyali: Ha mégis elpatkolnék, akkor meg már mindegy. Ha ettől valaki tovább él, akkor vigye. Ha egy napig nem lesz éhes, akkor is. Nem érdekel különösebben :D
:tezsvir:
Quote from: Zen on 2008-04-25, 02:05:21
Egy vödör semmi
Az jóóó!!!
Lythis: cut the crap, it's obvious now.
Én egyszer akartam vért adni, de akkor még túl fiatal voltam, nem félek tőle mert mát több, mint kilencezer alkalommal vettek vért tőlem mindenféle szarság miatt, úgyhogy eléggé megszoktam (szép pöttyös is lett az ér ahol szúrtak :D )

Tycho

Én se adok. Elég volt egyszer majd fél liter vért odaadnom egy vizsgálatsorozathoz... Utána két hétig semmi normálisat nem csinálhattam kb a kezemmel, úgy haza lett baszva a vénám... Vagy amikor egy hétig kanült hordtam a karomban... És viszketett belül az ér, ahogy ficergett benne a tű, már az első nap. Na nem. Amúgy se nullás a vércsoportom, szóval még csak különösebben nem is olyan a vérem amit bárki kaphatna, szóval nagyon nem is zavarja a lelkiismeretemet a dolog.

sirtomi

Egyszer akartam vért adni, de már a tömegben rosszul lettem, pedig maga a vér vagy a tű nem zavar :D

teraflare

Én 13-szor adtam vért. Eddig elvből adtam, most fogadalomból nem adok. Pedig állítólag az A- vér az ritka (állítólag a negatív is, de az egész család az ) Eddig még soha nem volt semmi gondom véradás után (pedig zh-t is írtam meg fociztam is utána) , kivéve mikor egyszer a zuhany alatt felnyílt a seb és Hitchcock-i jelenethez lettem hasonló mert nem vettem észre hogy eresztek.  :D
Viszont a szerveimet nem adom oda senkinek. Az ivadékomnak mondjuk ha kell egy vese az még ok, de nehogy már valaki azon legyen boldog hogy megdöglök. (így is már lassan számot kell majd húznia  :frown:)

sirtomi

Ha meghaltam, nyugodtan használják fel a szerveimet, de a családtagok élvezzenek elsőbbséget. Persze ha kinyírnak miattuk akkor kísértem őket hátralévő életükben :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Nakedape on 2008-04-25, 01:16:56mikor?
túl jól ment?
nem, ez zh utáni leugrunk a kocsmába három sörre címszó volt, csak az maradt ki a számításból, hogy egész nap semmit nem ettem. még most is érzem a hatását, annyira betett. asszem holnap leszek másnapos  :3x3:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

sirtomi

Ez a legjobb. Ilyenkor jó dolgozni menni :)

Darkstar

Quote from: Lythis on 2008-04-25, 06:02:05

Also: nem iszol valami gyakran, sört még annyit sem....

Valóban, de kaptam kínai étteremben lezabálható kajajegyet, és az jó. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

#20759
Narancslé: már megint miről picsogsz?  :3x3:

D.s.:Kínaiban lezabálható kajajegyet ált itthon is kapok. nem érv :D

Vérvételen asszem 3x voltam, legalábbis ennyire emlékszem. Első alkalommal kézfejből vették le, azon pl meglepődtem. Második alkalommal elképesztően béna volt a néni. Avval jött, hogy miért nem látszanak a vénáim. wtf? erre most mit mondjak neki? "jajj, hát persze, pillanat, és előveszem őket."? Nemtom, hogy kezdő volt e, vagy simán csak szar napja volt de jó sokat cseszelődött vele. A harmadik az viszont simán ment. Azt nem vágom, hogy miért kellett feküdnöm hozzá.
Véradás: szigeten volt nálam kp. Egyszer mentem volna még társasággal vért adni, de mivel a vérem leszivornyálását avval a céllal, hogy másnak egyszer még lehet, hogy kelleni fog, már akkor sem tartottam indoknak, ezért csak elkísértem őket "szimpátiatüntetni".
Ezt a "pörgős" dolgot meg már hallottam. Mármint azt is, hogy miért jó, és azt is, hogy az ember sokszor jobban érzi magát utána. Az előbbit vágom, az utóbbit meg nem emlékszem, hogy tapasztaltam volna. Lényegében tök ugyanolyan, mint előtte volt.