Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2008-05-12, 13:15:03
Quote from: Kvikveg on 2008-05-12, 12:37:26
Szeretnek elmenni fel ev szabira. Szunetet akarok. Najo 3 honappal is kiegyezek. Vááááá...  Nem akarok holnap dolgozni! :frown:
De legalabb az adobevallashoz kiallitott papiromat nem csesztek el.

Mindjárt itt a nyári szünet :__devil: :)
GRRRHRRRR...
:lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

már csak 2 órám van hátra azt szorgalmi időszak  :__devil: utána meg 3 vizsga, és nyári szünet kereshetek munkát nyárra...  :Eztneked:

Próféta

#21692
Quote from: chilip on 2008-05-12, 13:29:55
már csak 2 órám van hátra azt szorgalmi időszak
Nálatok ilyen későn kezdődik?  :P

Ramiz

Őszintén szólva én utálom ezt a szétfolyó, időben összevissza, nem egyértelműen megfogalmazott elvárásokkal teli, pénztelen, balfasz, nyomasztó, magányos egyetemista életmódot... elegem van belőle. Szabadság? Szart... Nyáron melózhatsz, hogy a maradék kis idődbe bármi mást csinálhass, de még a melódat sem fizetik meg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Próféta on 2008-05-12, 13:32:21
Quote from: chilip on 2008-05-12, 13:29:55
már csak 2 órám van hátra azt szorgalmi időszak
Nálatok ilyen későn kezdődik?  :P

De csak 3 vizsgája van...

kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2008-05-12, 13:15:03
Mindjárt itt a nyári szünet :__devil: :)
Quote from: Ramiz on 2008-05-12, 13:47:02
Őszintén szólva én utálom ezt a szétfolyó, időben összevissza, nem egyértelműen megfogalmazott elvárásokkal teli, pénztelen, balfasz, nyomasztó, magányos egyetemista életmódot... elegem van belőle. Szabadság? Szart... Nyáron melózhatsz, hogy a maradék kis idődbe bármi mást csinálhass, de még a melódat sem fizetik meg.

Egyetemistafags, best time of your lives, ect.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-12, 13:48:29
Quote from: Xzone on 2008-05-12, 13:15:03
Mindjárt itt a nyári szünet :__devil: :)
Quote from: Ramiz on 2008-05-12, 13:47:02
Őszintén szólva én utálom ezt a szétfolyó, időben összevissza, nem egyértelműen megfogalmazott elvárásokkal teli, pénztelen, balfasz, nyomasztó, magányos egyetemista életmódot... elegem van belőle. Szabadság? Szart... Nyáron melózhatsz, hogy a maradék kis idődbe bármi mást csinálhass, de még a melódat sem fizetik meg.

Egyetemistafags, best time of your lives, ect.

Best time akkor, ha szereted az IHB bulikat.
Relatíve mondjuk még mindig ez volt a legjobb időszakom, mert legalább pénzem volt (jól megcsapoltam állambácsit).

Rounin

Quote from: .Attila on 2008-05-12, 13:55:49
Relatíve mondjuk még mindig ez volt a legjobb időszakom, mert legalább pénzem volt (jól megcsapoltam állambácsit).

Úgy érted, az adómat. :ejnye:

.Attila

Quote from: Rounin on 2008-05-12, 14:00:42
Quote from: .Attila on 2008-05-12, 13:55:49
Relatíve mondjuk még mindig ez volt a legjobb időszakom, mert legalább pénzem volt (jól megcsapoltam állambácsit).

Úgy érted, az adómat. :ejnye:


Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2008-05-12, 14:05:22
Quote from: Rounin on 2008-05-12, 14:00:42
Úgy érted, az adómat. :ejnye:



What are you doing there, going closer?
It's a lion, get in the car!

.Attila


kikuchiyo

Fuck.

Ez az adóbevallás olyan, mint egy rossz szerepjáték, aminek a végén én vesztek.

Az egész délutánom ráment, csak azért, hogy kiderüljön: még pluszban fizetnem is kell.

Az ember eltervezi, hogy mire költi a fizetését, amiért a vérét és verejtékét áldozta, már maga előtt látja álmai tárgyát, már simogatja a bankókötegeket, amikor is jön Állam bácsi, hogy  :ejnye:
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-12, 23:18:17
Fuck.

Ez az adóbevallás olyan, mint egy rossz szerepjáték, aminek a végén én vesztek.

Az egész délutánom ráment, csak azért, hogy kiderüljön: még pluszban fizetnem is kell.

Az ember eltervezi, hogy mire költi a fizetését, amiért a vérét és verejtékét áldozta, már maga előtt látja álmai tárgyát, már simogatja a bankókötegeket, amikor is jön Állam bácsi, hogy  :ejnye:

Akkor ezek szerint nem lesz pénzed az import RealDollra?

kikuchiyo

Hát nem...

(eszembe jut erről egy MSPaint képregény, de nincs kedvem megkeresni.)
Failure is the default option

Rounin

Tavaly visszakaptam 110+ ezret, idén nullára jöttem ki. Van egy olyan érzésem, hogy ez a tendencia nem fog nekem kedvezni. :zomg:

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2008-05-12, 23:29:16
Tavaly visszakaptam 110+ ezret,
:3x3: Azt hogy csináltad? ...
Idén visszakapok kemény 900.- Ft-ot, mert még egyetemista vagyok
és tavaly még csak 3.5 hónapot dolgoztam.
Idén fogadni merek, hogy nekem kell majd fizetnem, és nem 900Ft-ot...

Kvikveg

Quote from: Rounin on 2008-05-12, 23:29:16
Tavaly visszakaptam 110+ ezret, idén nullára jöttem ki. Van egy olyan érzésem, hogy ez a tendencia nem fog nekem kedvezni. :zomg:
Aruld el a titkot. Legyszilegyszi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Keveset kerestem.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

ööö meddig kell ezt leadni? hogy működik ez az adóbevallás? őszintén megvallom én még mindig kényelmes szülői szárnyak alatt élek, és legtöbbször meg se nézem milyen céges papírt raknak elém, hogy írjam alá, lehet hogy már túl is vagyok az adóbevalláson :haha: azt se tudom mennyi hivatalosan a fizetésem :redface:
lehet hogy el kéne kezdenem komolyabban is foglalkozni ezzel az élet nevű dologgal?  :gyagya:

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-13, 00:38:00
ööö meddig kell ezt leadni? hogy működik ez az adóbevallás? őszintén megvallom én még mindig kényelmes szülői szárnyak alatt élek, és legtöbbször meg se nézem milyen céges papírt raknak elém, hogy írjam alá, lehet hogy már túl is vagyok az adóbevalláson :haha: azt se tudom mennyi hivatalosan a fizetésem :redface:
lehet hogy el kéne kezdenem komolyabban is foglalkozni ezzel az élet nevű dologgal?  :gyagya:

Május 20-ig add fel :)

Kvikveg: aszitted könnyen megúszod, mi? :angyali:

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2008-05-13, 00:38:00
ööö meddig kell ezt leadni?
Máj. 20.
Quote
hogy működik ez az adóbevallás?
Kapsz egy vastag gyászborítékot, benne 17 űrlappal meg egy 100 oldalas tájékoztatóval, amiből egy büdös szót nem értesz, a 340 rubrikából nyolcat kitöltesz a munkáltatótól kapott adóigazolás alapján, majd fizetsz.
Quote
őszintén megvallom én még mindig kényelmes szülői szárnyak alatt élek, és legtöbbször meg se nézem milyen céges papírt raknak elém, hogy írjam alá,
Én néha elkövetem azt a hibát, hogy elolvasom, amit ilyen-olyan okból alá kell írnom...  :zomg:
Quote
lehet hogy már túl is vagyok az adóbevalláson :haha: azt se tudom mennyi hivatalosan a fizetésem :redface:
lehet hogy el kéne kezdenem komolyabban is foglalkozni ezzel az élet nevű dologgal?  :gyagya:

Hát nem is tudom, lehet, hogy itt lenne az ideje? :D
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2008-05-12, 23:44:16
Keveset kerestem.
Én is, és mégse kaptam ennyit :(
(ösztöndíj, egy-két alkalmi meló és 3 hónap minimálbér.)
valld be, hogy volt ott több is :hehe:

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-13, 00:49:50
Quote from: Rounin on 2008-05-12, 23:44:16
Keveset kerestem.
Én is, és mégse kaptam ennyit :(
(ösztöndíj, egy-két alkalmi meló és 3 hónap minimálbér.)
valld be, hogy volt ott több is :hehe:

Én viszont egész évben fizettem az adómat. ;)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-05-13, 00:38:00
ööö meddig kell ezt leadni? hogy működik ez az adóbevallás? őszintén megvallom én még mindig kényelmes szülői szárnyak alatt élek, és legtöbbször meg se nézem milyen céges papírt raknak elém, hogy írjam alá, lehet hogy már túl is vagyok az adóbevalláson :haha: azt se tudom mennyi hivatalosan a fizetésem :redface:
lehet hogy el kéne kezdenem komolyabban is foglalkozni ezzel az élet nevű dologgal?  :gyagya:
Nyugi én ugyanígy vagyok ezzel, és még leszek is egy jó darabig. Anyám könyvvizsgáló & adótanácsadó (meg még a fene tudja mi, valami közgazdász is asszem :)), bízom benne hogy unalmas nyugdíjaséveiben majd szakít időt az adóbevallásaimra. :D
Alternatív megoldás egy közgazdász vagy legalább könyvelő csaj felszedése. :)

Btw. valaki magyarázza már el nekem hogy miért van egyáltalán ez az adóbevallás dolog, és mért kell ilyenkor pluszban fizetni. Tudom vegyem ki a kezem a biliből, de szerintem valahogy az lenne a logikus ha az átlagembernek köze nem lenne az ilyenekhez, hanem a munkáltatója intézné. Azt meg pláne nem értem hogy minden hónapban lenyúlják a fizetés felét (meg még ugyanannyival a munkahelyét is lehúzzák a jómunkásembernek) akkor mit fizetünk ilyenkor?  :confused: (in b4 tényleg segghülye vagyok az ilyen közgázos dolgokhoz)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-05-13, 00:53:18Anyám könyvvizsgáló & adótanácsadó (meg még a fene tudja mi, valami közgazdász is asszem :)), bízom benne hogy unalmas nyugdíjaséveiben majd szakít időt az adóbevallásaimra. :D
szintén :D és a húgom is ilyesmit végez a főiskolán :D

Rounin

Én meg gond nélkül ki tudom tölteni. :angyali: (mire nem jó a számvitel... :bleh:)
Más kérdés, hogy attól még a melóhellyel végeztetem. :D

Ramiz

Én meg sosem fogok adót fizetni. Dudeism rulez!!! :D (Google, motherfucker.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-05-13, 00:53:18
Btw. valaki magyarázza már el nekem hogy miért van egyáltalán ez az adóbevallás dolog, és mért kell ilyenkor pluszban fizetni. Tudom vegyem ki a kezem a biliből, de szerintem valahogy az lenne a logikus ha az átlagembernek köze nem lenne az ilyenekhez, hanem a munkáltatója intézné. Azt meg pláne nem értem hogy minden hónapban lenyúlják a fizetés felét (meg még ugyanannyival a munkahelyét is lehúzzák a jómunkásembernek) akkor mit fizetünk ilyenkor?  :confused: (in b4 tényleg segghülye vagyok az ilyen közgázos dolgokhoz)

Normális esetben valóban a munkáltató intézi, és valóban nem kell ilyenkor fizetni, mert minden hónapban eleve levonják az adóelőleget.
Én azonban nem vagyok normális eset, és a könyvelő kevesebbet vont le az előző munkahelyemen (illetve figyelembe vett olyan jóváírást, amit nem kellett volna).

Az tényleg kriminális egyébként, hogy a munkahely/cég által megtermelt eredményből milyen keveset lehet fizetésként hasznosítani. Az idén még valami plusz egészségügyi hozzájárulást vagy mi a halált is fizetnem kell - aztán egyszer próbáljak meg elmenni orvoshoz.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: Zsiga on 2008-05-13, 00:53:18de szerintem valahogy az lenne a logikus ha az átlagembernek köze nem lenne az ilyenekhez, hanem a munkáltatója intézné.
Általában ez így is van, bár idén én magamnak csináltam meg (meg öcsémnek is). Nem tudom mi olyan egetrengetően bonyolult ebben, átlag 10 perc alatt végeztem egyel, és még plusszban is jöttem ki :D Nem kell ehez semmilyen diploma, én speciel ecc-pecc-kimehetsz-el mentem át anno közgázból...