Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Éjfél on 2008-05-24, 20:38:29
A spoilernek még csak a gondolatát is utálom, nem hiába nem megyek olyan anime topic közelébe, amit még nem láttam teljesen.
[spoiler]SPIKE MEGHAL[/spoiler]

motifator

Engem egyszer a wikipedia szivatott meg durván egy spoilerrel.
A Chrno Crusade-et néztem éppen, és kiváncsi voltam valamire, ezért felnéztem a wikipediára. Mivel még a sorozat elejefelé jártam, direkt nagy ívben elkerültem a spoileres részt, aztán az oldal alján láttam, hogy az opening dalnak van külön szócikk.
Egy vacak kis anime OP-nak külön entry? Vajon mi lehet benne, amiért külön bejegyzést érdemelt? Rákattintottam, és ez volt a hiba. Az utolsó mondatot azóta már törölték, de megtaláltam az akkori régebbi verziót(CC spoiler, ha valakinek eddig nem esett volna le, szal ne kattints, ha még nem láttad végig :)). Nem is olvastam el az egész bekezdést, de az utolsó mondatot valahogy egy pillantással is sikerült felfogni. Hát nem szemétség, pont a sorozat elején?
Azóta már wikipediát se nagyon merek nézni sorozat közben, nemhogy itt a sorozat threadjébe bepillantsak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Éjfél

Igen, igen. Én forumon tanultam meg, hogy nagyon vigyázni kell, egyesek nem ismerik a spoiler gombot, és hiába könyörögsz nekik nem jut el az agyukig. /ezért se szabad oylan topicba benézni amit még enm néztél végig, de már tudnál róla bezsélni./

De ha már itt tartunk, tegnap ajánlottak egy animét, rendben, megnézem AA-n, hogy mit írnak róla...épp, hogy belekezdtem már spoilerrel indult az egész.
Hát ott se igen fogok többet ismertetőt olvasni, mondjuk nem is szokásom, nagy ritkán megesik..

Member

Death Note-ból egy ideig olyan volt a wikipedia oldal, hogy mindenki neve alatt ott volt az "alias" és a "killed by" sor. Na, mekkorát anyáztam, amikor pont bevágódott
[spoiler]Light[/spoiler]
része és persze elolvastam. De általában nem zavar, nem ront akkorát az értéken, hogy ne tudjam objektíven megítélni. A Chrno végét pl. már az elején tudtam.

Manitu

Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.


.Attila

Quote from: Manitu on 2008-05-24, 22:33:04
Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.

Végülis csak a legvégét írták le ;)

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-05-24, 20:25:14
Quote from: SaiyaGin on 2008-05-24, 16:04:55
Quote from: Lythis on 2008-05-24, 15:59:36
A bodzás kóla valami elképesztően finom :D

Kösz a tippet, majd kipróbálom.  :smile:

Én már megtettem, és szerintem nem túlzott.
*blush* (akkoris kicsit kevés volt bele az ásványvíz szerintem...)

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-05-24, 23:20:10
*blush* (akkoris kicsit kevés volt bele az ásványvíz szerintem...)

LIES! *whip*
(ezek szerint kapok a következőből)

Éjfél

#22388
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 22:41:55
Quote from: Manitu on 2008-05-24, 22:33:04
Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.

Végülis csak a legvégét írták le ;)
áh szerintem sem spoiler ám...

Semmi különös nincs abban a szövegben csupa általánosságban ír mások haláláról, ami persze teljesen egyértelmű volt...
Már mikor a címét hallottam tudtam, hogy mi lesz a vége...

Edit: jah igen végig néztem az Fma-t. Gratuláció nekem. Már szedem is a moviet. ::)


Lythis

Quote from: Rounin on 2008-05-24, 23:26:37
Quote from: Lythis on 2008-05-24, 23:20:10
*blush* (akkoris kicsit kevés volt bele az ásványvíz szerintem...)

LIES! *whip*
(ezek szerint kapok a következőből)
oh, mah WHIP... I was wondering where I left it... thankies ^^
(ha szépen kérsz, akkor igen :D)

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-05-24, 23:29:22
oh, mah WHIP... I was wondering where I left it... thankies ^^
(ha szépen kérsz, akkor igen :D)


Az Itachi-bálna lopta el, szado-mazo játékaihoz. :angyali: De hősiesen megszigonyoztam és most visszakapod. Bőrcafrangjaival együtt. :__devil:

(Puhlease?)

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-05-24, 23:30:25
Quote from: Lythis on 2008-05-24, 23:29:22
oh, mah WHIP... I was wondering where I left it... thankies ^^
(ha szépen kérsz, akkor igen :D)


Az Itachi-bálna lopta el, szado-mazo játékaihoz. :angyali: De hősiesen megszigonyoztam és most visszakapod. Bőrcafrangjaival együtt. :__devil:

(Puhlease?)
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeewwww... az Itachi-bálna.. ne is emlékeztess rá.. azon még most is igyekszem túltenni magam  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg:

(you can do better than that :D)

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-05-24, 22:41:55
Quote from: Manitu on 2008-05-24, 22:33:04
Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.

Végülis csak a legvégét írták le ;)
És? Végig elég nyilvánvaló, hogy mi lesz a sorozat vége. Mondhatnám csak hozza amit elvárnánk tőle.
A Rómeo és Júliában sem túl nagy sopiler, hogy meghal a végén a két szerelmes. Az már az lenne, ha csinálnának egy olyan feldolgozást, amiben mégsem, és ennek a végét kotyogja ki valaki. Az egész tiszta információelmélet. Az nem hordoz új információt, ami nagy valószínűséggel bekövetkezik, mondhatni azt vártam, így nem is lepődök meg, hogy tényleg bekövetkezik. És nem akadok ki arra, ha olyasmit mondanak el valamiből, amire amúgy is számítok.


.Attila

Quote from: Manitu on 2008-05-24, 23:54:48
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 22:41:55
Quote from: Manitu on 2008-05-24, 22:33:04
Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.

Végülis csak a legvégét írták le ;)
És? Végig elég nyilvánvaló, hogy mi lesz a sorozat vége. Mondhatnám csak hozza amit elvárnánk tőle.

Tudnék mondani ellenpéldát is ;)
[spoiler]My HiME[/spoiler]

Én

Meh, ezt a gondolkozást sosem tudtam elsajátítani. Hiába sejtem, hogy mi lesz valaminek a vége, ha megtudom biztosra, lelövi az egész élményt... Tegyük fel Magyarország focizik Ukrajna ellen, tudom, hogy kikap, de ha megmondják, hogy ismétlés, és 3-0 lett, inkább nem is nézem tovább. Sux 2 b me.

Lythis

Quote from: .Attila on 2008-05-24, 23:56:02
Quote from: Manitu on 2008-05-24, 23:54:48
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 22:41:55
Quote from: Manitu on 2008-05-24, 22:33:04
Ki mit tekint spoilernek. A motifator által linkelt eset például szerintem nem az.

Végülis csak a legvégét írták le ;)
És? Végig elég nyilvánvaló, hogy mi lesz a sorozat vége. Mondhatnám csak hozza amit elvárnánk tőle.

Tudnék mondani ellenpéldát is ;)
[spoiler]My HiME[/spoiler]
[spoiler]csodás volt, ahogy mindíg talált magának valami érzelmi kötődést, hogy mindíg legyen ürügy arra, hogy ne veszítse el a child-ját, nem? :D[/spoiler]

Manitu

Quote from: .Attila on 2008-05-24, 23:56:02
Tudnék mondani ellenpéldát is ;)
Jó példa, az nem hozta azt a befejezést, amit vártam volna tőle. El is baszták vele rendesen :redface:


Rounin

Quote from: Manitu on 2008-05-25, 00:01:32
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 23:56:02
Tudnék mondani ellenpéldát is ;)
Jó példa, az nem hozta azt a befejezést, amit vártam volna tőle. El is baszták vele rendesen :redface:

Ha azt hozza, kiszámítható, ha nem, akkor elbaszott? :angyali:

Manitu

Nem feltétlenül, a legjobb az, ha nem kiszámítható, és jó is a befejezés. Ilyen esetben van is értelme spoilerről beszélni. De a Mai Hime-ről ez nem mondható el, az utolsó 10 perccel sikerült alaposan hazavágni az előző 25.5 részt.


Éjfél

Hát nem tudom szerintem a Chrono Crusade és a Rómeó és Júlia között elég nagy különbség van.

Én abszolut nem tudtam(sejtéseim lehet hogy voltak,de az egy dolog) hogy mi lesz a Chrono Crusade vége, pedig sokszor oylan mintha én írnám a forgatókönyveket.

Lythis

Quote from: Éjfél on 2008-05-25, 00:29:39
Hát nem tudom szerintem a Chrono Crusade és a Rómeó és Júlia között elég nagy különbség van.

Én abszolut nem tudtam(sejtéseim lehet hogy voltak,de az egy dolog) hogy mi lesz a Chrono Crusade vége, pedig sokszor oylan mintha én írnám a forgatókönyveket.

akkor azért olyan sablonosak?

Rounin

Quote from: Manitu on 2008-05-25, 00:14:49
Nem feltétlenül, a legjobb az, ha nem kiszámítható, és jó is a befejezés. Ilyen esetben van is értelme spoilerről beszélni. De a Mai Hime-ről ez nem mondható el, az utolsó 10 perccel sikerült alaposan hazavágni az előző 25.5 részt.

Egyre jobban érdekel, mi volt az a hazavágós befejezés. :3x3:

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-05-25, 00:45:09
Quote from: Manitu on 2008-05-25, 00:14:49
Nem feltétlenül, a legjobb az, ha nem kiszámítható, és jó is a befejezés. Ilyen esetben van is értelme spoilerről beszélni. De a Mai Hime-ről ez nem mondható el, az utolsó 10 perccel sikerült alaposan hazavágni az előző 25.5 részt.

Egyre jobban érdekel, mi volt az a hazavágós befejezés. :3x3:

[spoiler] Full Happy end, egy elég depresszív történetvezetés után, ahol mindenki sorban meghalt, a főhősnő majdnem megkattant, de a végén mindenki feltámadt. [/spoiler] Nekem tetszett.  :D
Reakcióm kb ez volt:  :wtf: :rolleyes:  :hopp:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-25, 00:48:31

Ehehe... ez tényleg elég rosszul hangzik.
Nausicä után voltam nagyon elégedetlen. Pedig olyan jól indult a befejezése... ;(

motifator

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-25, 00:48:31
Nekem tetszett.  :D
Reakcióm kb ez volt:  :wtf: :rolleyes:  :hopp:
:D :tezsvir:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Lythis

Quote from: motifator on 2008-05-25, 00:56:11
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-25, 00:48:31
Nekem tetszett.  :D
Reakcióm kb ez volt:  :wtf: :rolleyes:  :hopp:
:D :tezsvir:
nekem csak az első emoticonig egyezik...

Éjfél

Nah megnéztem a moviet is, hát fél óra után leakartam állítani,de végül csak végignéztem.
Türelem kellett hozzá, az biztos.

Lythis, inkább azért tudom szószerint hogy mit fognak mondani vagy, hogy mi fog benne történni mert sablonosak. Van különbség.

Lythis

Quote from: Éjfél on 2008-05-25, 02:18:20
Lythis, inkább azért tudom szószerint hogy mit fognak mondani vagy, hogy mi fog benne történni mert sablonosak. Van különbség.
hmm.. szal azért olyan, mintha te írnád, mert sablonos. Ergó ha te írnád is az lenne? legalábbis valami ilyesmi jön le. Különbenis hess aludni, késő van. Xipe morci lesz, ha megtudja, hogy nem alszol :D

Rounin

* Rounin csuklyát ránt fejire, fáklyát ragad és a Tell Me tánc közben bőszen kántálja, hörgő-gargalizáló hangon:

Xipe, Xipe, Xipe, Xipe, Xipe (etc)

Éjfél

Tulajdonképpen nem tudom hogy milyen lenne ha én írnám.
De ha ezt a logikát követjük akkor rá lehet fogni , hogy igen sablonos lenne.
De még nem történt meg, így ez csak egy kicsavart spekuláció.

Xipe? Nem tudom neki miköze ehhez az egészhez. nem hinném, hogy érdekli hogy élek e, ebből következőleg azsem érdekelheti, hogy alszom e.

De midnezen felül sem volt értelme a megjegyzésednek.

Majd megyek ha jónak látom. :)

Edit: szeritnem most Xipe is táncraperdült örömében.