Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

teraflare

Quote from: Rounin on 2008-06-02, 18:04:26
1,5 szobásnál ne vegyél nagyobbat. Az elég lesz az agglegény élethez.
Nem tervezem agglegénynek maradni :ejnye:

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-06-02, 18:06:51
Nem tervezem agglegénynek maradni :ejnye:

Azt sejtettem én. Nem is a terveidben kételkedem. :__devil:

Fazék

#22922
teraflare: Mi pont mostanában szívunk a húgom lakáshitelével, szóval ha tényleg érdekel, talán tudok pár hasznos tanácsot adni. Kezdésnek egy alapvető, de mégis könnyen elhibázott rész: rendben, hogy vhol mondjuk 0,5%-kal jobb a kamat, de sokat ér, ha a mindenféle rohadt közjegyzői, közvetítői, stb faszom díjakra meg a gatyád rámegy közben... szóval mindenképpen érdemes kifaggatni (nem finoman érdeklődni, szó szerint kifaggatni) a kedves hitelügyintézőt, hogy ugyan mondja már meg azt is kérem pontosan, hogy mire elintézik a hitelt, mennyivel lesz vékonyabb a tárcám... vannak olyan bankok, amik pl ragaszkodnak a saját közjegyzőjükhöz, aki lazán a másfélszeresét elkéri egy bármelyik általad is kiválasztottal szemben, vagy esetünkben olyan biztosítónál köttették meg velünk a kötelező lakásbiztosítást, aminél bármikor találtunk volna sokkal jobb ajánlatot. stb stb. nagyon szép dolog a hitelügyintézés.

teraflare

Quote from: Fazék on 2008-06-02, 18:21:04
vannak olyan bankok, amik pl ragaszkodnak a saját közjegyzőjükhöz, aki lazán a másfélszeresét elkéri egy bármelyik általad is kiválasztottal szemben.
Kösz. Ezt igyekszem majd észben tartani.  :jee:

Próféta

Quote from: teraflare on 2008-06-02, 17:54:39Bónusz kérdés: Milyen tömegközlekedéssel juthatok el a Múzeum körútra? ( Az intelligens térkép szarik képet mutatni a műholdas változaton meg nincs még metró sem feltüntetve)
Parancsolj.

Van olyan lakás-előtakarékossági betét (sőt, több is), amelyre állami támogatást is kapsz. Ha évekre előre spórolsz, akkor lehet, hogy megéri.

Lakásnál mire figyelj:
1. közlekedés
2. szigetelés minősége, fűtés költségei, mennyire van felújítva a lakás és az egész ház
3. háznépekkel normális kapcsolat ápolható, nem hülyék uralják a társasházi  közgyűlést, stb.
4. ha van autód, azt tudod majd tartani valahol? Garázs/parkolóhely/önkorm. parkolási jog? Ha nincs autód, akkor mi lesz, ha egyszer autód lesz?
5. zaj. Főútnál van? Éjjeli mulató a szomszédban? Reggel hatkor
6. véletlenül se legyen rajta hitel, jelzálog, stb. amikor megveszed. Ismerőség megszívták azzal, hogy a kifizetett lakásra átadás előtt last minute bejegyeződött valami hatalmas összegű jelzálog az építtető részéről, majd az építtető cég csődbe vonult és nyomtalanul eltűnt.
7. mikor lehet beköltözni? Másik ismerősök vannak most úgy, hogy az előző lakást már eladták, de az újnak elhalasztódott az átadása :) Az építtetővel kötbér helyett pótlakásban egyeztek ki, de azért vicces.
8. Napsütötte / árnyékos fekvésű részek? Hogy szellőzik? Nem kell majd túl sok villany? Nem fogsz nyáron megdögleni?

Csupa trivialitás, de mindegyikre oda kell figyelni. Biztos én is lehagytam pár fontos szempontot.


.Attila

Quote from: teraflare on 2008-06-02, 17:54:39
Bónusz kérdés: Milyen tömegközlekedéssel juthatok el a Múzeum körútra? ( Az intelligens térkép szarik képet mutatni a műholdas változaton meg nincs még metró sem feltüntetve)

Kálvin tér és Astoria között van. Válassz, melyik tetszik neked jobban.

Selmo

Quote from: Próféta on 2008-06-02, 18:31:06
Csupa trivialitás, de mindegyikre oda kell figyelni. Biztos én is lehagytam pár fontos szempontot.
Igen érdemes jól szemügyre venni az olyan dolgokat, amiket amúgy nem nézel. Csapok/wc/kád és vízcsövek állapota, gáz és fűtőcsövek, radiátorcsapok szintén. Konnektorok és kapcsolók állapota, a kismegszakítók/biztosítékok állapota. És érdeklődj, hogy mi marad, mert volt már olyan, hogy a kiköltöző vitte magával az összes konnektort/kapcsolót/energiatakrékos égőt.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

felújításnál még fontosabb, hogy mikori építésű a ház, amit kinéztél. nagyon eltérő alapanyagokat használtak, marhára fontos, hogy miből épült. nem mindegy, hogy esetleg egy szöget nem bírsz beverni a falba, mert azonnal mállik és benyeli...

Próféta

Közérdekű bejelentés: Utolértük Japánt.

Bizonyíték: be volt kapcsolva a TV, és elkaptam rajta egy reklámot, amelyben szegény Christopher Lambert tört magyar nyelven dicséri a nemtommilyen ásványvizet.

Zsiga

#22929
Quote from: Próféta on 2008-06-02, 23:28:28
Közérdekű bejelentés: Utolértük Japánt.

Bizonyíték: be volt kapcsolva a TV, és elkaptam rajta egy reklámot, amelyben szegény Christopher Lambert tört magyar nyelven dicséri a nemtommilyen ásványvizet.
:he: /r/

Szerk.: Ez gyors volt. :) http://addict.blog.hu/2008/05/29/reklamszemle_visegradi_hegylako
Szerk.#2: Jujj de gáz. :falba: :lul:

Xzone

Quote from: Zsiga on 2008-06-02, 23:36:36
Quote from: Próféta on 2008-06-02, 23:28:28
Közérdekű bejelentés: Utolértük Japánt.

Bizonyíték: be volt kapcsolva a TV, és elkaptam rajta egy reklámot, amelyben szegény Christopher Lambert tört magyar nyelven dicséri a nemtommilyen ásványvizet.
:he: /r/

Szerk.: Ez gyors volt. :) http://addict.blog.hu/2008/05/29/reklamszemle_visegradi_hegylako


A barátom ezt adta ki:

http://addict.blog.hu/2008/05/29/reklamszemle_visegradi_hegylako

Ez mondjuk még mindig überel mindent.

Edit: gyors volt valóban :D

Fazék

Quote from: Xzone on 2008-06-02, 23:41:36Ez mondjuk még mindig überel mindent.
de most mééééér :D sztem marhajó reklám. szegény tommy lee jones nagyon benne van a szerepben, vagyis a teljes tanácstalanságban  :muhahah:

Nakedape

én már több napja halottam, h   van ilyen, de csak most néztem meg, elég gáznak indult, da amikor megszólal magyarul, az annyira gáz , h  az már jó, szinte mestermű, überborzalom
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-06-02, 23:48:53
Quote from: Xzone on 2008-06-02, 23:41:36Ez mondjuk még mindig überel mindent.
de most mééééér :D sztem marhajó reklám. szegény tommy lee jones nagyon benne van a szerepben, vagyis a teljes tanácstalanságban  :muhahah:

Nem szidni akartam, én is imádom ezt a reklámot :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-06-02, 23:36:36
Quote from: Próféta on 2008-06-02, 23:28:28
Közérdekű bejelentés: Utolértük Japánt.

Bizonyíték: be volt kapcsolva a TV, és elkaptam rajta egy reklámot, amelyben szegény Christopher Lambert tört magyar nyelven dicséri a nemtommilyen ásványvizet.
:he: /r/

Szerk.: Ez gyors volt. :) http://addict.blog.hu/2008/05/29/reklamszemle_visegradi_hegylako
Szerk.#2: Jujj de gáz. :falba: :lul:

:zomg: :rotfl:
FELNEVETTEM. De tényleg. Még a könnyem is majd' kicsordult,
amikor meghallottam a végét.

A Tommy Lee Jones-os jó, ez viszont az a kategória, hogy annyira
gáz, hogy jó és sírva röhögök :D

Kvikveg

Ez a Lambertes... Hat itt rohogok.  :zomg: :lul:
Komolyan dolgozik az ember, hogy a Metro-val es Hegylako1-gyel szerzett jo benyomasat romba dontse. :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: Xzone on 2008-06-02, 23:41:36

Ez mondjuk még mindig überel mindent.

Edit: gyors volt valóban :D

Lol.. Ez kegyetlen. xD
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lythis

Lambert egyszerűen rémes, TLJ pedig .. ezt a förtelmet még egy reklám erejéig sem akarnám elviselni...

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-06-02, 18:01:29
Quote from: Rounin on 2008-06-02, 17:56:32
Amúgy he, de jól állsz. Én 2-2,5 évre tervezem, hogy összekaparok némi önrészt is O_o.
Az önrészbe a család is besegít.  :redface: A szüleim lakástakarékosságiját én kapom majd meg. (a nővéremé a szabadszállási panel eladási ára lesz majd) Meg akkor lehet nekem is be kellene fektetnem lakáselőtakarékosságiba addig is. Mindenesetre innentől rakom félre a pízt nagyon.
Lakáselőtekerékosságnál lehet dokkal jobb hozamú rövidtávú befektetéseket találni. Lakáselőtakarékosságnál befizetsz havi 20eFt-ot és arra kapsz évi 72eFt állami támogatást, max ennyit. 20eFt fölötti befizetéset szinte semmit se kamatozik. Ennél vannak jobb lehetőségek is.
Bár lehet hogy ez csak engem érint, mert ezzel a büdös életben nem szedek össze még önrészt se, nemhogy egy lakásravalót :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 09:33:17
Ennél vannak jobb lehetőségek is. Bár lehet hogy ez csak engem érint, mert ezzel a büdös életben nem szedek össze még önrészt se, nemhogy egy lakásravalót :)
pl?  :confused:

sirtomi

Befektetési tanácsadó ismerőssel beszélgettem ilyesmiről. Befektetési alapokat, pénzpiaci lekötésekett ajánlott leginkább, de még gondolkodom hogy mi lesz, mert nem ártana egy lakás 3-4 éven belül :)

teraflare

Én jelenleg úgy állok, hogy a takarékszövetkezetnél fogom lekötni a pénzem. Ott 3 havi lekötésre évi 7% kamatot adnak. De azt mondták ne havonta növeljem hanem érdemesebb háromhavonta (addig meg gyűjtögessem számlámon) ,mert nem lehet csak úgy hozzátenni és ne kelljen havonta bejárni megújítgatni a lekötésem csak 3 havonta.

sirtomi

Minél hosszabb időre kötöd le a kamat is annál magasabb. Havi meghosszabodó lekötés is jó ha éppen nem akarsz a pénzedhez nyúlni, de szükség lehet rá, legalább a számlavezetés költségeit visszahozza :)
Mondjuk én most tervezek bankor váltani.

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 11:21:56
Minél hosszabb időre kötöd le a kamat is annál magasabb. Havi meghosszabodó lekötés is jó ha éppen nem akarsz a pénzedhez nyúlni, de szükség lehet rá, legalább a számlavezetés költségeit visszahozza :)
Mondjuk én most tervezek bankor váltani.
Itt kivételesen nem. Itt a háromhavi a 7% az éves az csak 6%. (ugyanis ha elfelejted kivenni akkor biza ott fog állni kamatozás nélkül és jópáran elfeledkeznek erről)

sirtomi

Nem automatikusan meghosszabbodó a lekötés? Lejár a 3 hónap akkor automatikusan újabb 3?

Próféta

Quote from: Necrid^ on 2008-06-03, 02:37:50
Lol.. Ez kegyetlen. xD
Wow, szia, Necrid!

ITT: burzsoázia

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 09:33:17Lakáselőtekerékosságnál lehet dokkal jobb hozamú rövidtávú befektetéseket találni. Lakáselőtakarékosságnál befizetsz havi 20eFt-ot és arra kapsz évi 72eFt állami támogatást, max ennyit. 20eFt fölötti befizetéset szinte semmit se kamatozik.
OK, akkor havi 20e-nél nem teszel bele többet, ha többet takarítasz meg, akkor azt máshogy kamatoztatod. De attól még az állami támogatást ki lehet használni.

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 10:08:30Befektetési tanácsadó ismerőssel beszélgettem ilyesmiről. Befektetési alapokat, pénzpiaci lekötésekett ajánlott leginkább, de még gondolkodom hogy mi lesz, mert nem ártana egy lakás 3-4 éven belül :)
Én az ilyenektől félek. Várható értékben magasabbat hoznak kicsit, mint a banki lekötés, de nagyobb a kockázatuk. Meg lehet játszani, de ne mindenedet tartsd ilyenben. Illetve léteznek ilyen kevert befektetési jegyek is, hogy harmada bankbetét, harmada állami értékpapír, harmada részvénycsomag, vagy ilyesmi :)

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 11:21:56Minél hosszabb időre kötöd le a kamat is annál magasabb.
Ez a főszabály, de ez sem igaz mindig :) Erste rendszeresen csinál olyat, hogy egy bizonyos időtartamnál hosszabb lekötésekre már valamivel kisebb a kamat... jegybanki kamatcsökkentésre számítanak, vagy valami.


Kvikveg

Quote from: Necrid^ on 2008-06-03, 02:37:50
Quote from: Xzone on 2008-06-02, 23:41:36

Ez mondjuk még mindig überel mindent.

Edit: gyors volt valóban :D

Lol.. Ez kegyetlen. xD
Necrid! :D
Megvan rolad a Metro-s kep? Ezt latnom kell!
Mi van veled? :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 12:04:16
Nem automatikusan meghosszabbodó a lekötés? Lejár a 3 hónap akkor automatikusan újabb 3?
Nem. Épp most kérdeztem meg, nekünk kell különben a bank jár jól hogy csak úgy ott áll náluk a pénzed.

Quote from: Próféta on 2008-06-03, 12:34:29
OK, akkor havi 20e-nél nem teszel bele többet, ha többet takarítasz meg, akkor azt máshogy kamatoztatod. De attól még az állami támogatást ki lehet használni.
Ez viszont nagyon igaz. Ha csak évi max 75-kt is ad az állambácsi, azért az is ingyé 75k és ha nem is hirtelen lakásvásárlásra, de felújításra/átépítésre akkor is jó lesz később.

Ramiz

NECRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIííííD!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Próféta on 2008-06-03, 12:34:29
ITT: burzsoázia

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 09:33:17Lakáselőtekerékosságnál lehet dokkal jobb hozamú rövidtávú befektetéseket találni. Lakáselőtakarékosságnál befizetsz havi 20eFt-ot és arra kapsz évi 72eFt állami támogatást, max ennyit. 20eFt fölötti befizetéset szinte semmit se kamatozik.
OK, akkor havi 20e-nél nem teszel bele többet, ha többet takarítasz meg, akkor azt máshogy kamatoztatod. De attól még az állami támogatást ki lehet használni.

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 10:08:30Befektetési tanácsadó ismerőssel beszélgettem ilyesmiről. Befektetési alapokat, pénzpiaci lekötésekett ajánlott leginkább, de még gondolkodom hogy mi lesz, mert nem ártana egy lakás 3-4 éven belül :)
Én az ilyenektől félek. Várható értékben magasabbat hoznak kicsit, mint a banki lekötés, de nagyobb a kockázatuk. Meg lehet játszani, de ne mindenedet tartsd ilyenben. Illetve léteznek ilyen kevert befektetési jegyek is, hogy harmada bankbetét, harmada állami értékpapír, harmada részvénycsomag, vagy ilyesmi :)

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 11:21:56Minél hosszabb időre kötöd le a kamat is annál magasabb.
Ez a főszabály, de ez sem igaz mindig :) Erste rendszeresen csinál olyat, hogy egy bizonyos időtartamnál hosszabb lekötésekre már valamivel kisebb a kamat... jegybanki kamatcsökkentésre számítanak, vagy valami.

Ez a befekteté kevert. Több mindenbe fektetik a pénzed, így nem veszthetsz, mert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek.
Egy helyre, pl csak részvényekbe nem raknám a pénzem, amilyen mázlista vagyok minden elúszna :D

Fundamenta lakástakarékkal csak az a bajom hogy 4 év alatt lesz 960eFt-ot az meg semmire se elég :)