Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Necrid^ on 2008-06-03, 02:37:50
Quote from: Xzone on 2008-06-02, 23:41:36

Ez mondjuk még mindig überel mindent.

Edit: gyors volt valóban :D

Lol.. Ez kegyetlen. xD

HALIHÓ!  :Kiraly:

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Fundamenta lakástakarékkal csak az a bajom hogy 4 év alatt lesz 960eFt-ot az meg semmire se elég :)
Pedig ennyi pénzből úgy berúghat az ember hogy vagy a detoxban vagy a hullaházban végzi alkoholmérgezéssel.  :D

Baggio

Quote from: teraflare on 2008-06-03, 16:49:24
Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Fundamenta lakástakarékkal csak az a bajom hogy 4 év alatt lesz 960eFt-ot az meg semmire se elég :)
Pedig ennyi pénzből úgy berúghat az ember hogy vagy a detoxban vagy a hullaházban végzi alkoholmérgezéssel.  :D
ennél kevesebből is. ime a legolcsóbb módszer: csak egy egy kicsi tesco-s vodka kell hozzá meg egy csomoag vatta. aztán hajrá a hátsó bejáraton :D

teraflare

Quote from: Baggio on 2008-06-03, 17:04:29
ennél kevesebből is. ime a legolcsóbb módszer: csak egy egy kicsi tesco-s vodka kell hozzá meg egy csomoag vatta. aztán hajrá a hátsó bejáraton :D
Piálásnál anál helyett inkább maradok az orálnál... ::) De akkor már vatta helyett tampont kellene nem? annak van póráza is.  :haha:

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-06-03, 17:22:07
Piálásnál anál helyett inkább maradok az orálnál... ::) De akkor már vatta helyett tampont kellene nem? annak van póráza is.  :haha:

You're not trained in the ways of goatse enough if you need such n00b tools. :angyali:

Unrelated: cirka 15-20 sec alatt elfogadták és jóváhagyták a hitelkártya kérelmem. :angyali: (kicsit meglepődött az ügyintéző néni).

Zsiga

Quote from: Rounin on 2008-06-03, 18:02:55
Unrelated: cirka 15-20 sec alatt elfogadták és jóváhagyták a hitelkártya kérelmem. :angyali: (kicsit meglepődött az ügyintéző néni).
Related: kéne nekem egy hitelkártya, két héten belül, melyik banknál próbálkozzak? Igények: Havi 1-2k-nál ne legyen drágább, számlával mindennel; Paypal elfogadja; Amerikában tudjak vele akárhol fizetni; legyen kb. 50k hitelkerete; és ne kellje kb. 50k-nál többet rajta tartanom.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#22957
Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Ez a befekteté kevert. Több mindenbe fektetik a pénzed, így nem veszthetsz, mert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek.

Duplája? Mondd, melyik állampapírról van szó, mert rohanok megvenni :)

http://www.cib.hu/actual/kamatok/allampapir

Állampapír max. 10%-ot hoz mostanában a táblázat szerint. Lekötött betét 8,5%. Azért hogy a dupláját hozná, az túlzás ;)

Quote from: Zsiga on 2008-06-03, 18:59:02
Quote from: Rounin on 2008-06-03, 18:02:55
Unrelated: cirka 15-20 sec alatt elfogadták és jóváhagyták a hitelkártya kérelmem. :angyali: (kicsit meglepődött az ügyintéző néni).
Related: kéne nekem egy hitelkártya, két héten belül, melyik banknál próbálkozzak? Igények: Havi 1-2k-nál ne legyen drágább, számlával mindennel; Paypal elfogadja; Amerikában tudjak vele akárhol fizetni; legyen kb. 50k hitelkerete; és ne kellje kb. 50k-nál többet rajta tartanom.

Ha hitelkártyát akarsz, akkor úgyse tarthatsz rajta semennyi pénzt ;)
Egyébként nem tudom. Én diákként kaptam ingyen egyet, 100k-s hitelkerettel, mindenféle fedezet nélkül. Citibank akciója volt, nem tudom, hogy most esetleg megint van-e.

Rounin


Én

[spoiler=school rant, avagy a büdös picsába]...Egészen máig abban a hitben éltem, hogy meglesz 5-ös matekból, ami ugye pontszerző meg minden lófasz. Nah ma be lett jelentve, hogy 4-5 között állok, és 4-es leszek, hacsak nem írok az egész évfolyam anyagából egy dolgozatot, amin kb verseny szintű feladatok vannak... Még 2 hónapja kaptunk egy 100 feladatos feladatsort, hogy abból vesznek majd ki 10-et erre, el is kezdtem megoldogatni nagynehezen, csak aztán hagytam mer úgyis 5-ös leszek. Szart, mert attól, hogy minden feladatom jó egy dolgozatban, még közel sincs az 5-öshöz... :grrr:
Természetesen azt a holnapi dogát mostmár hagyom a faszba.[/spoiler]
In b4 kikuchiyo and the oldfag crew

Rounin

Tiaro mennyivel stílusosabban és élvezhetőbben "panaszkodott", mint az manapság megy.

Én

Igazából ebben az ignore-ban azt nem szeretem, hogy még így is kijelzni a nevét, meg a tényt, hogy oda írt valamit. Sehogy se lehetne úgy, hogy teljesen ne lásaam az ignore-olt személyeket?

Rounin

Quote from: Én on 2008-06-03, 20:33:22
Igazából ebben az ignore-ban azt nem szeretem, hogy még így is kijelzni a nevét, meg a tényt, hogy oda írt valamit. Sehogy se lehetne úgy, hogy teljesen ne lásaam az ignore-olt személyeket?

Bocs, hogy élek. ;)

Sőt, ha quote-olják az illetőt, akkor még azt is látnod kell, amit írt. ;(

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-03, 20:33:51
Quote from: Én on 2008-06-03, 20:33:22
Igazából ebben az ignore-ban azt nem szeretem, hogy még így is kijelzni a nevét, meg a tényt, hogy oda írt valamit. Sehogy se lehetne úgy, hogy teljesen ne lásaam az ignore-olt személyeket?

Bocs, hogy élek. ;)

Sőt, ha quote-olják az illetőt, akkor még azt is látnod kell, amit írt. ;(

:D

Ezt amúgy én sem szeretem. Egyébként is mindig benézek az ignore-ok alá. :) (De legalább nem reagálok.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-03, 20:36:36
:D

Köszi ^^

Én bevallom, néha nem bírtam ki, és szintén benéztem ignore alá, de hamar megbántam.

Én

Hmm... Mostanában rohadtul elkezdtem gondolkozni, hogy akarok e én egyetemre járni. Más lehetőség nem nagyon jut eszembe , de undorodom az egész szarságtól, és az elmondások alapján csak jobban fogok. Viszont gimi nem ad szakmát, szóval továbbtanulás nélkül nem nagyon tudnék elhelyezkedni, meg normálsian pénzt keresni. Fuck it, I can be an hero anyway. :haha:

Zen

Quote from: Én on 2008-06-03, 20:42:02
Hmm... Mostanában rohadtul elkezdtem gondolkozni, hogy akarok e én egyetemre járni. Más lehetőség nem nagyon jut eszembe , de undorodom az egész szarságtól, és az elmondások alapján csak jobban fogok. Viszont gimi nem ad szakmát, szóval továbbtanulás nélkül nem nagyon tudnék elhelyezkedni, meg normálsian pénzt keresni. Fuck it, I can be an hero anyway. :haha:
Become Hancock. ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

minuszmiki

Ha nincs elképzelésed, mit akarsz csinálni, nem javaslom az egyetemet. Én legalábbis ilyen hozzáállással kezdtem neki, és úgy hagytam ott két év után, hogy gyakorlatilag nem lettem sokkal okosabb. Na jó, angolul azért megtanultam rendesen a megfelelő szakon, de a művészettörténettel nem sokra mentem, és nagyjából az egész bölcsészettől megcsömörlöttem. Csinálj esetleg valami OKJ-s képzést, nem tart soká, papírt is ad, és közben meg bőven ráérsz kitalálni a továbbiakat.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 20:46:47Csinálj esetleg valami OKJ-s képzést, nem tart soká, papírt is ad, és közben meg bőven ráérsz kitalálni a továbbiakat.
ilyet tudnál ajánlani vmi normálisat számtech irányban? csak mert hasonló cíipőben járok, kár hogy 8 évet már elcsesztem tulajdonképpen... de sosem késő [spoiler](még mélyebbre süllyedni)[/spoiler]

Dreamcleaver

#22969
Quote from: Fazék on 2008-06-03, 20:49:48
Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 20:46:47Csinálj esetleg valami OKJ-s képzést, nem tart soká, papírt is ad, és közben meg bőven ráérsz kitalálni a továbbiakat.
ilyet tudnál ajánlani vmi normálisat számtech irányban? csak mert hasonló cíipőben járok, kár hogy 8 évet már elcsesztem tulajdonképpen... de sosem késő [spoiler](még mélyebbre süllyedni)[/spoiler]

Mondjuk ez engem is érdekelne. Engem főleg a 3D animálás, grafikusi meg a weblap szerkesztés/kódolás érdekelne, de számtechkel kapcsolatban OKJ-s szinten ilyen lame számítógépkezelői tanfolyamokra bukkanok, ami kösz nem. Franc se akar excelt tanulni... :mad:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Hát... a tervem az volt edig, hogy bekerüljek egyetemre. Nem nagyképűségből, de azért legalább 1 helyre fel tudnám vetetni magam. Aután vegyes elképzelések, az biztos, hogy vlami a vegyészettel. Megy is a kémia-matek so so, csak mostanában keztedm komolyan gondolkozni, hogy tényleg evvel akarom tölteni az életemet?

OKJ amúgy pontosan mit takar? Szégyellem de nagyonsetét vagyok ilyen téren... :redface:

Dreamcleaver

Quote from: Én on 2008-06-03, 20:54:38
Hát... a tervem az volt edig, hogy bekerüljek egyetemre. Nem nagyképűségből, de azért legalább 1 helyre fel tudnám vetetni magam. Aután vegyes elképzelések, az biztos, hogy vlami a vegyészettel. Megy is a kémia-matek so so, csak mostanában keztedm komolyan gondolkozni, hogy tényleg evvel akarom tölteni az életemet?

OKJ amúgy pontosan mit takar? Szégyellem de nagyonsetét vagyok ilyen téren... :redface:

Hmmm...vegyészet->drogok->csajok/pénz. Sounds arite 4 me!  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Én on 2008-06-03, 20:42:02
szóval továbbtanulás nélkül nem nagyon tudnék elhelyezkedni, meg normálsian pénzt keresni. Fuck it, I can be an hero anyway. :haha:

I beg to differ, kapcsolatok is segíthetnek. Mindenféle szakma nélkül is kereshetsz akár 120-150 nettót, 8 órás műszakokkal, akárcsak több kollégám is.
Persze, mint mondtam, ehhez nem árt pár ismerős, miegyéb.

Ramiz

Nem rosszak a szakmák és képzések, csak elég sok időt és pénzt el lehet rájuk b.szni. Szerintem valamit kezdj el, ami várhatóan érdekelni fog (úgyis megutálod :D), legalább időt nyersz, hogy kitaláld, mit csinálj. És beszélj minél több emberrel, annál tényleg nincs jobb. Én még mindig nem vagyok benne biztos, hogy nem-e Hawaii-on kéne mixernek lennem vagy éppen Hongkongban hamburgerárusnak.

OKJ: különféle egységesített szakképesítések. Szakács OKJ-s képzés pl 3 év, de van, ami rövidebb, mittomén, mixer asszem fél vagy egy év. ( :whoah: )
Az egyetem azért jó, mert mindent összevéve olcsó. (A BME-n volt egy ilyen számítás, hogy szakirányon megtanult tantárgyak mennyivel olcsóbbak (még költségtérítésesen is!), mintha felnőttképzésben tanulnád.) Meg - ami számomra a legfontosabb - időt nyersz vele. Szerintem két dolgot fontos szem előtt tartani: (1) vegyél észre minden lehetőséget, hogy mozdulhass, ha akarsz, (2) ragaszkodj a döntéseidhez, ne csapongj, mert 30 évesen is semmi tudásod lesz. Persze ez nem nagy bölcsesség, mindenki e két dolog közt vergődik gondolom. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-06-03, 20:54:38
Hát... a tervem az volt edig, hogy bekerüljek egyetemre. Nem nagyképűségből, de azért legalább 1 helyre fel tudnám vetetni magam. Aután vegyes elképzelések, az biztos, hogy vlami a vegyészettel. Megy is a kémia-matek so so, csak mostanában keztedm komolyan gondolkozni, hogy tényleg evvel akarom tölteni az életemet?

OKJ amúgy pontosan mit takar? Szégyellem de nagyonsetét vagyok ilyen téren... :redface:

OKJ: országos képzési jegyzék. A tiedhez hasonló esetekben szokták javasolni, fél-egy-két-három éves emelt-felsőfokú szakképzések, elég sok meglehetősen gagyi van köztük, de ki lehet fogni jókat. Az egyetemi hallgatóság nyújtotta presztízzsel meg szerintem ne foglalkozz, én legalábbis ha újracsinálhatnám, várnék vele egy-két évet.

Vegyészet egyébként engem is foglalkoztat, lehet tavasszal jelentkezem is, de több vegyész ismerősöm is van, és panaszkodnak a nagyon nehéz elhelyezkedés miatt.

Fazék: Infós OKJ-s képzéseket nem ismerem, de a végtelen Internet valószínűleg igen... ;) Itt érdemes kezdeni.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38Fazék: Infós OKJ-s képzéseket nem ismerem, de a végtelen Internet valószínűleg igen... ;) Itt érdemes kezdeni.
:eek: wow. múltkor pedig vmi fő okj-s oldalról indultam el és keresgéltem, de infós szakirányon szinte 0 OKJ-s képzést találtam. köszi  :merci:

Én

Köszönöm szépen a válaszokat! :merci: Átgondolom, időm van még szerencsére.
Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38
de több vegyész ismerősöm is van, és panaszkodnak a nagyon nehéz elhelyezkedés miatt.
Hmm ez meglepett. Azt hittem, hogy nem nehézt elhelyezkedni egy ilyen ritka szakmával, nincs rá igény? Bár én enm úgy gondoltam, hogy jónapot vegyész vagyok, valami célirányosabb, vegyészmérnök pl. Az még érdekelne is.
Igazából nekem mindegy, csak tudjak pénzt keresni.

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38
Az egyetemi hallgatóság nyújtotta presztízzsel meg szerintem ne foglalkozz, én legalábbis ha újracsinálhatnám, várnék vele egy-két évet.
De ha dolgozni kezdesz, lakásban gondolkozni stb, akkor nehéz visszaállni a pénztelenségre és a tanulásra is. Szerintem egyetem vagy suli után rögtön, vagy sose...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-06-03, 21:08:55
Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38Fazék: Infós OKJ-s képzéseket nem ismerem, de a végtelen Internet valószínűleg igen... ;) Itt érdemes kezdeni.
:eek: wow. múltkor pedig vmi fő okj-s oldalról indultam el és keresgéltem, de infós szakirányon szinte 0 OKJ-s képzést találtam. köszi  :merci:
http://www.okj2006.hu/szakmak_regi/szamitastechnikai_programozo.html
He? A programozas es a kepekkel foglalkozas miota van egyutt szorosan??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-06-03, 21:17:25
Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38
Az egyetemi hallgatóság nyújtotta presztízzsel meg szerintem ne foglalkozz, én legalábbis ha újracsinálhatnám, várnék vele egy-két évet.
De ha dolgozni kezdesz, lakásban gondolkozni stb, akkor nehéz visszaállni a pénztelenségre és a tanulásra is. Szerintem egyetem vagy suli után rögtön, vagy sose...
Lehet egyetem mellett is dolgozni, és nem csak a saját (egyértelműen rossz) példámból tudok kiindulni azt illetően, hogy ha nincs meg, mivel akar az ember foglalkozni, egyáltalán nem, vagy csak nagyon nyögvenyelősen fogja tudni elvégezni. A tanulásra visszaállni viszont tényleg nehéz.

Quote from: Én on 2008-06-03, 21:13:57
Quote from: minuszmiki on 2008-06-03, 21:05:38
de több vegyész ismerősöm is van, és panaszkodnak a nagyon nehéz elhelyezkedés miatt.
Hmm ez meglepett. Azt hittem, hogy nem nehézt elhelyezkedni egy ilyen ritka szakmával, nincs rá igény? Bár én enm úgy gondoltam, hogy jónapot vegyész vagyok, valami célirányosabb, vegyészmérnök pl. Az még érdekelne is.
Igazából nekem mindegy, csak tudjak pénzt keresni.
Nemrég beszéltem egy HR-es faszival, aki szerint elég jelentős túlképzés van a piacon, elmondása szerint pár héttel korábban tartott valami tanácsadást egy teremnyi munkanélküli vegyészmérnöknek. Illetve épp a múlt héten beszéltem egy vegyészhallgató haverommal, szakosodás után maradt 2 (kettő!) olyan cég Magyarországon, ahol azzal foglalkoznak, amivel ő is szeretne.