Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-07-08, 23:10:07
Mennyibe kerül egy ízléses, vékony férfi arany vagy ezüst nyaklánc?
van olyan?

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-08, 23:11:37

értelek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

2-3000-ért szerintem már kapsz egyszerűbbet. Végülis Valentin körül biztosan. :D

Meg tudlak érteni, Kiku, és én is ezt látom az évfolyamtársaimon, akiknek mondjuk a védőnői hivatás miatt kötelezővé tették az alapórát. Mechanikusan tanulnak, ha nem ugyanazt a feladatot kapják, mint órán, széttárják a karjukat.

Gregory

Középiskolában is hasonlóképpen nyomják, meg se próbálja a tanár megértetni a diákokkal, csak magolják be.
Elszomorító még az is, hogy elvileg anyám is hasonló szakterületen dolgozik(felnőtteknek tanít word/excell/ms etc.), de problémamegoldó képesség semmi, a wifi-t nem tudta összelőni, pedig nem volt semmiféle bonyodalom.

Tycho

Droidiskola ez... A gondolkodás bűn, a dolgok felfedezése tabu. Fateromon kívül egy közeli családtagom nem mer megnyomni egy gombot se, mert nem tudja mit csinál... Nem az, hogy mentene egyet, és megnyomná, hogy mi történik... NEEEEEEEM....
Kiku: :tezsvir:

Rounin

Ezért éreztem magam mindig szerencsésnek, hogy önképzésre vetemedtem. Közel sem profi, de legalább alapvetően értő user lett belőlem.

Hányszor fogtam én is a fejem az ilyen bemagolt, mechanikus "tudás" miatt...

Cobra

#24155
Quote from: Ramiz on 2008-07-08, 23:10:07
Mennyibe kerül egy ízléses, vékony férfi arany vagy ezüst nyaklánc?
Ezüst ffi lánc már van 3e Ft-tól, aranyból felnőttnek azért kell legalább 4gr, hogy használható legyen, az 32e Ft.
De szebb láncok ezüstből 10-15e Ft (és fölötte), aranyból meg 60-100e Ft, illetve akármenyi felfelé (csak egy bizonyos szint után már nem épp ízléses :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

nem tudom mire kell neked ez Ramiz, de aranyból én ízléses dolgot utoljára teljesen semleges jeggyűrűként láttam...

Member

Nekem speciel az ezüst jobban tetszik. Valahogy kevésbé kirívó.

Cobra

Na húzzatok aludni, ne rontsátok itt az üzletemet  :ejnye:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2008-07-08, 23:49:11
nem tudom mire kell neked ez Ramiz, de aranyból én ízléses dolgot utoljára teljesen semleges jeggyűrűként láttam...

Sztem még az aranytömb is tud ízléses lenni, de azt csak addig hordják,
amíg a bankba nem érnek vele :haha:

Próféta

Quote from: Tycho on 2008-07-08, 23:49:11
nem tudom mire kell neked ez Ramiz, de aranyból én ízléses dolgot utoljára teljesen semleges jeggyűrűként láttam...
Most Skóciában láttam színarany rókaszobrot; tökéletesen ízléses volt, nagyon jól harmonizált a kastély többi részével. :D Ha esetleg kedvet kap Ramiz, ezt is ajánlhatom, de szigorúan hercegi birtokkal mutat jól!

Nakedape

Quote from: Próféta on 2008-07-09, 00:35:35
Quote from: Tycho on 2008-07-08, 23:49:11
nem tudom mire kell neked ez Ramiz, de aranyból én ízléses dolgot utoljára teljesen semleges jeggyűrűként láttam...
Most Skóciában láttam színarany rókaszobrot; tökéletesen ízléses volt, nagyon jól harmonizált a kastély többi részével. :D Ha esetleg kedvet kap Ramiz, ezt is ajánlhatom, de szigorúan hercegi birtokkal mutat jól!
nna ez tényleg cool lenne  :cool:
meg mekkora rosszfilmpartikat tarthatna ott ::)
szóval Ramiz: a feladat adott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Zsiga on 2008-07-08, 05:00:41
Szerk.: Btw. hogy lehet az hogy eddig senki nem talált rajtam kívül olyan proxyt amivel simán elérhető a fórum külföldről? Pedig kb. 2 percig tartott...
oh wow aren't you special   :ejnye:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-08, 23:11:37
Idősebb rokonomat kellett a számítógépkezelés alapjaira oktatnom... I'm pooped. Teljesen lefáradtam és fáj a torkom a sok beszédtől.
...
RAAAAAAGE
...
Szerintem a rutinos felhasznalonak fel sem tunik, hogy mi mindent tud. Nem a konkret dolgot, hanem a logikajat az egesznek.
Ne tudd meg, szinten idosebb rokon meg mindig nem fogja fel, hogy mi az a winchester, es mi az a meghajto. Egyszeruen nem. Valami baromsagot a tvbol beepitett, es azzal tuti ellentmond amit magyarazok, tehat az agya dobja amit mondok neki.  :falba: De nem birom hibaztatni. Vegulis sok elmondas utan egyre kevesbe dobja. Szoval azert van javulas.
Akinek kotelezo tanulni, az szerintem gyakran ugy van vele, mint a matematikaval: beseggeli, de nem erti - es nem is erdekli, mert ot a szent CEL erdekli es nem az eszkoz. En nem hibaztatom azokat akik tanulnak. Az oktatas olyan amilyen.

Quote from: Próféta on 2008-07-09, 00:35:35
Quote from: Tycho on 2008-07-08, 23:49:11
nem tudom mire kell neked ez Ramiz, de aranyból én ízléses dolgot utoljára teljesen semleges jeggyűrűként láttam...
Most Skóciában láttam színarany rókaszobrot; tökéletesen ízléses volt, nagyon jól harmonizált a kastély többi részével. :D Ha esetleg kedvet kap Ramiz, ezt is ajánlhatom, de szigorúan hercegi birtokkal mutat jól!
Wow. Fenykep? Cim?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#24164
Quote from: Kvikveg on 2008-07-09, 01:11:55
Quote from: Próféta on 2008-07-09, 00:35:35
Most Skóciában láttam színarany rókaszobrot; tökéletesen ízléses volt, nagyon jól harmonizált a kastély többi részével. :D Ha esetleg kedvet kap Ramiz, ezt is ajánlhatom, de szigorúan hercegi birtokkal mutat jól!
Wow. Fenykep? Cim?
Fényképek majd lesznek  :redface: Egyébként az is lehet, hogy konkrétan innen nem, mert nem minden kastélyban volt szabad fényképezni. Meg sajna most nem ugrik be, melyik is volt ez konkrétan, talán a Dunrobin. Majd összeszedem magam, és talán megy valami az utazás topikba, de mivel pénteken ismét búcsút intek a fórumnak, ez várni fog magára.

Más: van két probléma, amit kb. 3 nap folyamatos próbálgatás, guglizás, tömény gondolkodás stb. során nem tudtam megoldani. Utána ma, egész napi hajtás után éjjel 1 körül hullafáradtan egymás után kapásból kiiktattam mindkettőt, szinte első próbálkozásra (ezt mindjárt meg kellett ünnepelni egy BSG résszel, ezért vagyok még ébren). /r/ magyarázat!

kiku: feel your pain, ha már a konferencia is Wordot kér. Legalább van kiadnak hülyebiztos sablont? Az még a jobbik eset, ha csak a kollégák képtelenek követni.


teraflare

Quote from: Ramiz on 2008-07-08, 21:28:12
Én olyat kérek, amin meztelen, szétteszi a lábát és kéjes élvezettel, megnyálazott mutatóujja hegyével dörzsölgeti a mellbimbóját. Ha fórumra nem akarod kirakni, akkor pm-ben. :lazza:
Majd forwardold erre is.  :D

Tycho


Lythis

Quote from: Rounin on 2008-07-08, 05:26:25
Quote from: Zsiga on 2008-07-08, 05:24:07
1. Itt meg este tíz van, és épp thunderstorm volt egy órája. :) (Idegesítő hogy 2 hete vagyok még csak kint, de már bizonyos szavak simán angolul jutnak eszembe, illetve van ami be sem urik magyarul csak egy kis gondolkodás után... Mi lenne ha egyedül lennék itt magyar?

Van, akivel ez itt magyarországon élve is megesik. ^^' (főleg azokkal, akik angol szakra járnak, teszem azt.)

nekem még annyi mentségem sincs rá, hogy angolszakos vagyok. Egyébként tényleg elég hülye érzés.

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-08, 23:11:37
Idősebb rokonomat kellett a számítógépkezelés alapjaira oktatnom... I'm pooped. Teljesen lefáradtam és fáj a torkom a sok beszédtől.
Ezzel kapcsolatos az alábbi [spoiler=RAAAAAAGE (which goes in the email field)]Egészen tragikus, hogy a Microsoft egyeduralma mennyire elsekélyítette a számítástechnikai kultúrát. Nem is azon vagyok kiakadva, hogy az 50 éves, a számítógépre eddig rettegéssel néző nőrokonom harmadszorra sem találja meg a gombot, amivel a középre igazítást lehet beállítani Excelben - ez még természetes is. Hanem azon, hogy operációs rendszerek címén mit tanítanak nekik a tanfolyamon? Windows XP-t vagy 98-at (ráadásul egy 95-ről szóló fénymásolt jegyzetből). Mit tanítanak a szövegszerkesztés kurzuson? A kibaszott Word egy specifikus verzióját, pontosabban azt, hogy ha a menüben erre meg erre kattint, akkor amaz történik. Ez nem tudás átadása, hanem betanítás. Egy ilyen szinten képzett ember már egy akármilyen másik Word-klónon (pl. OpenOfficén, ami amúgy is csak az open source közösség kínnal szült válasza a Wordre, ha más, azért szar, ha meg ugyanolyan, akkor még azértabb...) sem fog tudni eligazodni, sőt nagy valószínűséggel egy későbbi Word-verzión sem. Mert nem érti, hogy mit csinál, nem érti az alapelveket. És akkor még nem is emlegettem fel, hogy fogalmuk sincs, hogy hogy kéne kinéznie egy igényes, szép dokumentumnak, hogyan kéne egy számítógépes munkakörnyezetet rendben tartani (tipikusan ki van hányva az összes dokumentum az asztalra), vagy hogyan kell egy Postscript fájlt megnyitni. Ez a kizárólagos Microsoft-indoktrináció egy olyan szinten beszűkült szemléletet, problémamegoldó készséget eredményez, aminek véleményem szerint súlyos következményei lesznek - és vannak.
A munkatársaimon is látom, hogy arcukon az angyali nyugalom kifejezésével tökörésznek Wordben vagy Excelben, aztán kiadnak egy olyan valamit a kezükből, hogy legszívesebben elsírnám magam. Ha egyáltalán tudatában vannak egy problémának (pl. hogy valamilyen mérőprogram tizedesvessző helyett tizedesponttal exportálja a számadatokat), akkor is csak körülményes módon tudják megoldani (mondjuk egyenként átjavítják mind a 120 számot), de a legtöbbször fel sem merül, hogy amit csinálnak, az a kiindulástól kezdve rossz és értelmetlen. Cikkíráskor is, javítgatott Word fájlokat vagyok kénytelen oda-vissza küldözgetni, állandóan nézegetve, hogy most éppen melyik verzióból maradtak benne hibák, mert esélytelen, hogy egy általam értelmesnek tartott rendszert (az egész alapból LATEX-ben írva, egy központi SVN repositoryban tárolva stb.) keresztülverjek rajtuk.És ha már egy tetves kibaszott tudományos folyóirat is explicite DOC formátumban kéri a cikkeket, ott már nagyon nagy baj van. Ezzel nem azt mondom, hogy a Windows és az MS Office alapból rosszak, használhatalanok - megvannak a maguk célfeladatai, de a tudományos kutatómunka nem ilyen feladat. Arra alkalmatlanok.

I've trolled myself, baaad...[/spoiler]
Ezt két okból tartom rémesnek:
az egyik az, hogy valahogy olyan "szokatlan", hogy idősebb (és ennélfogva tapasztaltabb - elvben legalábbis - az életről elviekben többet tudó) embereknek mi kell, hogy megmagyarázzunk ilyeneket. Persze elég rohamléptékben fejlődik az informatika, így valahol érthető, hogy lehet, hogy nem csak az van benne, hogy nem akarnak, hanem hogy nem is tudnak naprakészek lenni belőle.
Az idősebb családtagok "géphezszoktatása" egyébként fájdalmasan nehéz feladat tud lenni. És itt nem is arról van szó, hogy programozni tanulnak, vagy bármi. Elég az is, amikor olyan gátlásokat kell kiütni a fejükből, hogy "nem próbálkozom inkább, mert félek, hogy elrontom". Nagylevegő, türelmes magyarázkodás, hogy ha egy szövegszerkesztő menüjéből hazavágja az egész gépet, akkor azonnal műszaki diploma jár neki.
A másik felét pedig Kiku lényegében kifejtette. És nem is feltétlenül avval lenne a baj, hogy adott programot tanítanak nekik, hanem az, hogy a folyamat során MINDEN önállóságot kiölnek a legtöbb emberből. Olyannyira, hogy tényleg bambán állnak néha a legalapabb probléma előtt is, teljes magatehetetlenségben, mert NEM TANULTÁK. Egyik ismerősöm barátnője múltkor avval talált meg, hogy kerítsek neki mittudoménmilyen életrajzot valami költőről. Tapintatosan megkérdeztem, hogy ugyanmár, ami a neten van, az miért nem jó. Mondta, hogy az jó lenne, de nem talál. Mázli, hogy mindezt nem személyesen tette, mert akkor látta volna, ahogy ott helyben lerobban az arcom a helyéből. Szóval az, hogy addig nem jut el valaki, hogy a nyamvadt gúgliba beírja, hogy xy életrajz, az szívenütött. Ha ezt egy 70 éves bácsitól hallom, aki először ül gép elé, akkor persze, nem mondtam semmit, de olyasvalakitől, aki 9 éve tanul informatikát, ezt valahogy marha nehéz volt megemészteni....

Nakedape

úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3
:borul:  :cool:

minuszmiki

Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3
Zsírkirály. :D

.Attila

Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3

:jee:

Member

Mindenki nézze meg a JS Futakomori 9. részét. Ez parancs! Szó szerint borultam le a székről! WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHH!!!!! Facepalm a köbön.

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3

Az alábbi három képregénnyel szeretnélek motiválni:
1
2
3
Failure is the default option

Kvikveg

#24174
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-09, 22:00:11
Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3

Az alábbi három képregénnyel szeretnélek motiválni:
1
2
3
Ja hogy nem becsajozott, hanem doki lett. :D
Emberek a rohangalos munka hulyit es figyelmetlenne tesz.
Amugy meg:  :appl: :appl: :appl:

LOL eletemben ket allasinterjun voltam, de csak azert mert ketkoros volt.
Holnap meg megnezhetem az allasinterju masik oldalat, fonokkel karoltve. ^^
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Member on 2008-07-09, 21:48:08
Mindenki nézze meg a JS Futakomori 9. részét. Ez parancs! Szó szerint borultam le a székről! WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHH!!!!! Facepalm a köbön.
Member, szeretnélek megkérni valamire. Ha majd egyszer egy ismerősödnek be akarod mutatni az animék lebilincselő világát, javaslom, ne ezzel kezdd.

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-09, 22:00:11
Quote from: Nakedape on 2008-07-09, 17:21:49
úgy nézki, hogy:  :hopp: :whoah: :jee: :Kiraly:
az alábbi három videóval fejteném ki:
1
2
3

Az alábbi három képregénnyel szeretnélek motiválni:
1
2
3

nos igen, most kezdek bele.. de vannak sejtéseim, nagy baj nem lesz, mert ha úgy érzem, h nem nekem való, akkor meg nyertem vele időt, amígy kötetlen munakidő melett, kirugás nélkül találhatom ki , hogy mit kezdjek.. ha meg bejön az se rossz:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

Nakedape:
:appl:
(Majd meglátod mekkora szopás is tud lenni a phd ha rossz a tanárod...)

Quote from: Member on 2008-07-10, 09:22:35
Langyfanoknál persze, de te még találkoztál fanatikusokkal. :) Mondjuk utóbbiak ált. ezt az egy animét nézik, mint mondjuk páran közülünk anno a Dragon Ball-t.
Mi az a langyfan?  :confused:

Rounin

Gondolom nem hardcore fan. :3x3:
Bízom benne, hogy nem a yaoifant jelenti, ami elsőre jutott róla eszembe. :angyali:

kikuchiyo

Failure is the default option