Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Az öcsém 3 napja volt 18, a hugom tegnap.... gyakorlatilag van egy kishugom (age 6), akin kívül az összes testvérem már nagykorú.. fákk, time flies fast... A legfurcsább az, hogy egyikre sem tudok felnőttként tekinteni, valahogy belémégett az, hogy ők fiatalabbak, és gyerekek. Marha fura érzés belegondolni, hogy ha másképp nem is, de jogilag már felnőttek...

Japán nyelvesdihez: egy orvost nem az ékes japán nyelvismerete miatt fognak foglalkoztatni, pláne, hogy az orvoslás szaknyelve amúgysem a japán. Tény, hogy valamilyen szintű nyelvtudás elengedhetetlen, de azért nem kell körbenyalni a japánok seggét ezen a téren. Ha majd ott él, vagy ott dolgozik, akkor idővel úgyis belejön. Ha írónak, vagy irodalmárnak, tolmácsnak menne, akkor persze, de így minek?

Én

Quote from: motifator on 2008-08-10, 21:05:02
Engedd meg, hogy szívből gratuláljak sikereidhez!   :appl: :kocc:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-10, 21:28:08
THIS WAS A TRIUMPH.
I'M MAKING A NOTE HERE: HUGE SUCCESS
:kocc:
Testvérek: ha belegondolok, magamon kívül egy embert sem ismerek, akinek nincs testvére... :3x3:
SO RONERY

Próféta

Quote from: Lythis on 2008-08-10, 21:39:40
Az öcsém 3 napja volt 18, a hugom tegnap....
Ezt így hogy? Nem vér szerinti testvérek, vagy ennyire elhúzódott az ikerszülés (tudom, hogy van ilyen, de :eek:), vagy két nap alatt lezavart villámterhességről van szó, esetleg naptárreform?

Quote from: Lythis on 2008-08-10, 21:39:40
A legfurcsább az, hogy egyikre sem tudok felnőttként tekinteni, valahogy belémégett az, hogy ők fiatalabbak, és gyerekek.
Én magamra se mindig tudok felnőttként tekinteni.

Quote from: Én on 2008-08-10, 21:45:13
Testvérek: ha belegondolok, magamon kívül egy embert sem ismerek, akinek nincs testvére... :3x3:
Nekem sincs, csapj bele!

Baggio

Quote from: .Attila on 2008-08-10, 20:15:23
Sajnos az idézet nagyon is igaz lehet.
Még az is lehet, hogy a kiejtésedre gondoltak, Baggio. Az ugyanis a magyaroknak tényleg jó szokott lenni. Többnyire, mert a hangsúlyozást azért nem fogjuk megtanulni 1-2 év alatt, ahhoz sokkal több idő kell. Szerencsére a hangsúlyozás nem annyira fontos.
tudom én is mindig ezeket válaszoltam hogy ááá nem megy áá meg sokat kell tanulnom....
lehet hogy ego-nak tűnik ezt mondani, de tényleg jól megtanultam... mielőtt kimentem, ki kellet tölteni egy lapot a fogadó egyetemnek a nyelvtudásról és a japán tanárom azt mondta irjam rá hogy középfokon tudok... és szerintem nem olyan nehéz nyelv, lehet vele haladni

Én

Quote from: Próféta on 2008-08-10, 22:00:01
Nekem sincs, csapj bele!
[spoiler][/spoiler]

.Attila

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 22:12:01
mielőtt kimentem, ki kellet tölteni egy lapot a fogadó egyetemnek a nyelvtudásról és a japán tanárom azt mondta irjam rá hogy középfokon tudok... és szerintem nem olyan nehéz nyelv, lehet vele haladni

Nem tűnsz egonak, nekem is van nyelvérzékem, de azért 3 hónap alatt nem lehet megtanulni egy nyelvet ;)
Najó, lehet, hallottam is rá példát, de azok intenzíven napi 8 órát tanultak iskolában.

Lythis

Quote from: Próféta on 2008-08-10, 22:00:01
Ezt így hogy? Nem vér szerinti testvérek, vagy ennyire elhúzódott az ikerszülés (tudom, hogy van ilyen, de :eek:), vagy két nap alatt lezavart villámterhességről van szó, esetleg naptárreform?
az egyik a féltestvérem, igen :)
Quote from: Próféta on 2008-08-10, 22:00:01
Én magamra se mindig tudok felnőttként tekinteni.
joh, én sem azt mondom, hogy mostantól komoly, flelősségteljes felnőttek, egyszerűen csak valahogy még mindíg az van bennem, hogy ők mind kicsik, és amikor belegondolok, hogy már mind több, mint 18, akkor elkezdek tűnődni, hogy mikor múlt el az a 6-7 év...

.Attila

Ez egy érdekes dolog :)
Volt egy szomszéd házaspár egy nagyobb gyerekkel (nálam kb. 3-4 évvel fiatalabb talán), ikreik születtek.
Anno én is játszadoztam velük, volt, hogy én sétálgattam fel és le az egyikkel nyugtatásképp és amikor visszaadtam az anyjának, elkezdett sírni. Amikor visszavettem, elhallgatott.
Aztán anyuci lelépett, apa a gyerekekkel együtt elköltözött.
Majd egyszer találkoztam velük, már 11 évesek voltak. Egy "kicsit" megváltoztak :)

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-08-10, 19:22:28
...
japán állampolgár sosem lehetsz
...
Wtf? Es akkor milyen minosegben el kint aki pl kihazasodik? Fel-allampolgarsagot kap, vagy mi?

Én: gratulalok, hogy nem kaptad be a WC-kefet. Nem vagtad el egy ujjadat se, stb. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Viszont ma sikerült elvágni az orromat. :D (Még mielőtt kérdezné valaki: tapétával)

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-08-10, 23:48:09
Quote from: .Attila on 2008-08-10, 19:22:28
...
japán állampolgár sosem lehetsz
...
Wtf? Es akkor milyen minosegben el kint aki pl kihazasodik? Fel-allampolgarsagot kap, vagy mi?

Nem olvastam japán jogról, hanem mondták nekem.
A lényeg, hogy állítólag a japán állam nem ismer el többszörös állampolgárságot. Tehát elvileg lehetsz japán állampolgár, feltéve, hogy az igénylés előtt lemondasz az aktuális állampolgárságodról. Tehát egy ideig "senki" leszel. Aztán vagy megkapod vagy nem.
A bukkanó ott van, hogy a magyar állampolgárságodról nem mondhatsz le.

Tartós tartózkodási engedélyt vagy mi a szöszt kaphatsz, bár gondolom, ennek feltétele, hogy vagy beházasodj valahova vagy hogy dolgozzál. De állampolgár nem leszel.

Quote from: Én on 2008-08-10, 23:50:11
Viszont ma sikerült elvágni az orromat. :D (Még mielőtt kérdezné valaki: tapétával)

:facepalm: Te egy jelenség vagy :appl:

Member

#25121
Ne acéllappal tapétázzatok.
Quote from: Kvikveg on 2008-08-10, 23:48:09
Wtf? Es akkor milyen minosegben el kint aki pl kihazasodik? Fel-allampolgarsagot kap, vagy mi?
Csak az lehet állampolgár, aki legalább egy japán (nagy)szülőt fel tud mutatni, ha jól tudom. Bár gondolom ha marhaelőnyös az ottartózkodásod nekik, akkor kivételt tesznek.

EDIT: Nekem úgy rémlik, hogy simán lemondhatsz az állampolgári jogaidról, de azt visszaszerezheted, könnyebben, mint a küldöldiek, de javítsatok ki.

.Attila

Quote from: Member on 2008-08-10, 23:55:07
EDIT: Nekem úgy rémlik, hogy simán lemondhatsz az állampolgári jogaidról, de azt visszaszerezheted, könnyebben, mint a küldöldiek, de javítsatok ki.

Állampolgári jogokról és állampolgárságról lemondani biztos, hogy ugyanaz?
Van itt most jogász? noriko? :)

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-08-10, 23:50:11
Viszont ma sikerült elvágni az orromat. :D (Még mielőtt kérdezné valaki: tapétával)
:facepalm:
Szerintem is egy jelenseg vagy. X-aktakba illo. :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

sajtoskifli, tapéta, wc ülöke... ezek az ÖN otthonában is megtalálható hétköznapi dolgok az avatatlan szem számára ártalmatlannak tűnnek. Ön TÉVED! Ha többet akar tudni az igazságról, vegye meg Gyula könyvét, aki felnyitja az ön szemeit, és ráébreszti az igazságra: nem minden az, aminek látszik!

"Holy f*ck! I never knew a crescent roll can do that!" - New York Times

"Be afraid! Be very afraid!" -  The Washington Post Book World

"This will make you think twice about applying wallpaper anywhere in your home" - The Village Voice

"I'd rather take a dump in the corner from here on." - Playboy

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2008-08-11, 00:56:48
sajtoskifli, tapéta, wc ülöke... ezek az ÖN otthonában is megtalálható hétköznapi dolgok az avatatlan szem számára ártalmatlannak tűnnek. Ön TÉVED! Ha többet akar tudni az igazságról, vegye meg Gyula könyvét, aki felnyitja az ön szemeit, és ráébreszti az igazságra: nem minden az, aminek látszik!

"Holy f*ck! I never knew a crescent roll can do that!" - New York Times

"Be afraid! Be very afraid!" -  The Washington Post Book World

"This will make you think twice about applying wallpaper anywhere in your home" - The Village Voice

"I'd rather take a dump in the corner from here on." - Playboy

:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Én

Oh shi-
Should I go for the Bestseller? :D
(Bár egy ilyen, a világ szemét felnyitó mű az irodalmi Nobelre is pályázhat... Csak éljek addig, hogy befejezzem.)

Xzone

Quote from: Én on 2008-08-11, 01:20:52
Oh shi-
Should I go for the Bestseller? :D
(Bár egy ilyen, a világ szemét felnyitó mű az irodalmi Nobelre is pályázhat... Csak éljek addig, hogy befejezzem.)

Csak óvatosan az íróeszközökkel.

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-08-10, 23:50:11
Viszont ma sikerült elvágni az orromat. :D


(Még mielőtt kérdezné valaki: tapétával)

At first, I was like :haha:

but when I read on, i was like :lul:
LOLtam.
[spoiler]annyira, hogy mikor fél percre rá kimentem a wc-re,
nem tudtam egyenesen hugyozni a röhögéstől[/spoiler]

Én, neked valami gumiszobában kéne élned, és még akkor
se biztos, hogy nem történne veled valami hasonlóan
abszurd baleset

Quote from: Lythis on 2008-08-11, 00:56:48
...
:appl: :D

Gyula, inkább neki se kezdj, a papírlapok felvágják az
ereidet és a tollak kiszúrják a szemeid -- Happy Tree
Friends, anyone? :haha:

Member

Lythis: :lol:

Én, szerintem valakinek diktáld le, jó kis plexi mögül dalolva, akkor talán nem érhet baj. (Mond, tudsz fertőzni? Mármint a firkász nem halhat meg a közeledben? :eek: )

Darkstar

A 4chan ismét működik a hostfile hax nélkül, egyből vissza is tért a sok undarage b&/summer newfag/etc. De legalább jó volt, amíg tartott...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2008-08-11, 17:55:49
A 4chan ismét működik a hostfile hax nélkül, egyből vissza is tért a sok undarage b&/summer newfag/etc. De legalább jó volt, amíg tartott...
téééényleeeeeeeg? :D

kikuchiyo

Anyukám és az ő rendrakási mániája...

Addig rágta a fülem, hogy pakoljam már el végre az egyetemi cuccaimat, hogy végül beraktam őket egy nagy dobozba, ami aztán felkerült a padlásra, legalulra.

Ma kellett volna a fénymásolt Jackson: Classical Electrodynamics-om, feltúrtam érte a "fizika" feliratú dobozt, meg az "általános isk. 7 oszt." feliratút is, mert oda is pakolt, de nem volt sehol.
Aztán kiderült, hogy logikus módon lent van a nagyszobai szekrényben, ahova az egyik korábbi tidy-frenzy során került.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Én on 2008-08-10, 20:42:56
[spoiler=HUGE SUCCESS]Végre sikerült felrakjam az új vécéülőkét, epikus küzdelem volt, de megérte, ugyanis a réginél a nagyvécék kezdtek "Gyula's Toilet Adventures"-é alakulni. Nem volt egyszerű pl egyensúlyozásra figyelni miközben másra akartam, konkrétan akkor untam meg, amikor majdnem beleestem a vécébe, de szerencsére csak mellé sikerült, azért így is majdnem bekaptam a vécékefét. De tegap megvettem az újat jól, csak azt sajnálom, hogy a régit le kellett kalapálni és így most nem szép. Viszont biztonságos. :w00t:
I can see the laughing faces, but I pity you. This is serious business.[/spoiler]

Te minden nap majdnem brutálisan kivégzed magad? :D

Monty Python: Ártatlan idők (Salad Days) szkeccs, valaki? :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 14:20:21
hello mindenki
tegnap hazaértam japánból.
WB. :)

Quote from: Én on 2008-08-10, 20:42:56
[spoiler=HUGE SUCCESS]Végre sikerült felrakjam az új vécéülőkét, epikus küzdelem volt, de megérte, ugyanis a réginél a nagyvécék kezdtek "Gyula's Toilet Adventures"-é alakulni. Nem volt egyszerű pl egyensúlyozásra figyelni miközben másra akartam, konkrétan akkor untam meg, amikor majdnem beleestem a vécébe, de szerencsére csak mellé sikerült, azért így is majdnem bekaptam a vécékefét. De tegap megvettem az újat jól, csak azt sajnálom, hogy a régit le kellett kalapálni és így most nem szép. Viszont biztonságos. :w00t:
I can see the laughing faces, but I pity you. This is serious business.[/spoiler]
Huge lol. :D

Quote from: Én on 2008-08-10, 23:50:11
Viszont ma sikerült elvágni az orromat. :D (Még mielőtt kérdezné valaki: tapétával)
Huger lol.  :rotfl:

Quote from: Lythis on 2008-08-11, 00:56:48
...
Hugest lol.  :muhahah:

kikuchiyo

#25136
Help needed nao:

Kompakt digitális fényképezőgépet keresek 50-70k között. Melyik típust ajánljátok?

Update: Canon PowerShot SX100 IS ?
Failure is the default option


kikuchiyo

Mit akarsz? Hiszen főbe is lövethették volna...
Failure is the default option

Rounin

Majd ha mutált.
Addig ne vesszen kárba.