Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

[spoiler]  :uzi:[/spoiler]
[spoiler]köszönöm a figyelmet és elnézést[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

[spoiler]
Nincs mit, de konkrétan miért is?
Tán a fenti órabér és a felhasználóknak való visszaszólás?
Akkor mondjuk megértem :haha:

S ha már témánál vagyunk: augusztusban jelentkeztem a
foglalkoztatásügyi hivatalban, most december van, és azóta
még egy fillér álláskeresési járadékot nem kaptam. Meg úgy
néz ki, idén már nem is lesz állásom. Yay.
Csatlakozom:
:uzi:
[/spoiler]

Darkstar

Quote from: Moha on 2009-12-02, 00:40:38
Ezt konkrétan hogy? Ha én "pofátlankodnék" az előfizetővel, páros lábbal rúgnának ki... Amúgy nyugodj meg, ha Dr. és ügyvéd (tisztelet a kivételnek), az könnyű hívás már nem lesz. :haha:
Miután szokadszor elismételte a "de már órák óta nincs net és én mostazonnal csináljak valamit" és én ismét elmondtam neki, hogy azon kívül, hogy a jegyébe beírom, h sürgős neki (amiről tudjuk, hogy mennyit ér :D) nem tehetek semmit, kb azt monstam neki, hogy: "ügyvédként nyilvánvalóan ön is tudja, hogy a szerződés aláírásakor elfogadta az ászf-et, amiben adslnél a T 72 órán belül "garantálja" a hibaelhárítást" vagy valami ilyesmi.
És asszem nettó, de az a csúcs, annál csak a hétvégi ill. ünnepi szorzóval lehet magasabb, meg ha épp többet fizetnek (mint pl múlt héten).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bicskei

szinte sajnállak....nem tudod van még hely??
mti-s közvélemény kutatás oránként 650es pénz...de az ugyebár nincs éjszaka amikor ugye jobban ráérnék...és hétvégén is csak annyit adnak...
Ultras liberi

Bicskei

Quote from: Darkstar on 2009-12-01, 23:13:46
Az, de a 600 csak a kezdofizu, utana ertekeles alapjan 1000 ftig mehet.
A haverod most penteken volt interview-n?

nem úgy van hogy 80óráig 600 és után 1000es órabér...:??(a span valamit ilyemit beszélt)
mondjk diákként minibál-bérig vagy adómentes ami most kb 64e ft.
Ultras liberi

Darkstar

Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 03:28:10
nem úgy van hogy 80óráig 600 és után 1000es órabér...:??(a span valamit ilyemit beszélt)
mondjk diákként minibál-bérig vagy adómentes ami most kb 64e ft.
Az első 120 órában 600, utána az értékelés alapján a top 20% kap 1000/órát, a többi 800at (ill asszem a legrosszab 20% 600at). Hétvégén 1.5*es szorzó van (piros betűs ünnepen meg elvileg 2*, de ennek utána kell még kérdeznem)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2009-12-02, 03:08:09
És asszem nettó

Na most én is
[spoiler]
:uzi:
[/spoiler]

Napi 8 óra, havi 21 munkanap = 168e nettó sima
belföldi netszolgáltatás CS-ért?
Jelentkeztem nemrég egy állásra, egy banknál angol
és francia nyelven, mindenféle support: hardware,
office, net, it-biztonság, voip, de még blackberryk
felhasználó- és szerver-oldali konfigurálás is, és ott
a 180-200e nettóra azt mondták, hogy az már eléggé
a felső határ... Feh.
[spoiler]
:uzi:
[/spoiler]

Darkstar

#40027
Egyrészt nem dolgozunk minden nap (legalábis aki nem őrült, az nem teszi), másrészt pedig asszem van egy 160 órás plafon.
De valóban jól fizet :D

A hely viszont jó, van fullosan felszerelt konyha (hűtőtől kezdve szendvicssütőn át a kvfőzőig minden van és tisztán is van tartva), pihenőszoba, óránként 10 perc szünet, és egy rakat gép, ami ingyen ad hideg/forró (NAGYON forró) / ill hideg szénsavas vizet. Meg egész olcsó az automata és a fornettis 20 métere van. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bicskei

Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 03:26:23
szinte sajnállak....nem tudod van még hely??
mti-s közvélemény kutatás oránként 650es pénz...de az ugyebár nincs éjszaka amikor ugye jobban ráérnék...és hétvégén is csak annyit adnak...
Ultras liberi

Darkstar

Passz, most van egy friss kör, hogy azután lesz-e... Nem tudom
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bicskei

vazze gondolom éjjel nincs nagy pörgés...
ááá visszasírom a szállodai recepciót....
Ultras liberi

Darkstar

Nekünk 6-22ig terjed a lehetséges munkaidőnk, bár most tervezik bevezetni az éjjeli műszakot is (ha jól tudom, azt eddig a szegedi kp vitte). És igen, kb 1/2 9 után elégé lecsökken a hívók száma.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-02, 03:34:24
Quote from: Darkstar on 2009-12-02, 03:08:09
És asszem nettó

Na most én is
[spoiler]
:uzi:
[/spoiler]
Erre már tényleg...
[spoiler]
:uzi:
[/spoiler]

Jó, ellátmány tekintetében még mi is jól vagyunk, mert nekünk is van normális konyha, tea és kávé van ellátmányban, szódagép és a szomszédban van egy pékség, ahova szünetben át tudunk menni. Ellenben nekünk este 9 után is ill. éjszaka is szokott lenni bőven hívás.

Bicskei: I wanted to be on the top of the 1337 page!  :__devil:

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-02, 03:34:24
Napi 8 óra, havi 21 munkanap = 168e nettó sima
Ezt nem akarom elhinni. Egy ilyen munkáért nem lehet nettó 1000-et keresni óránként. Ez havi 300 000 HUF bruttó! Ha tényleg lehet, akkor visszaadom a diplomámat.

És no offense, örülök, hogy jól keresel, de ha ez igaz, akkor ne merjen senki beszólni, hogy mennyire túl vannak fizetve a programozók :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Mint írtam, az 1000Ft az csak az értékelés szerinti felső 20%nal jár, amibe nem egyszerű bekerülni. + senki nem dolgozik annyit, hogy a havi 160 óra meglegyen neki, nem hogy még többet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: motifator on 2009-12-02, 11:24:51
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-02, 03:34:24
Napi 8 óra, havi 21 munkanap = 168e nettó sima
Ezt nem akarom elhinni. Egy ilyen munkáért nem lehet nettó 1000-et keresni óránként. Ez havi 300 000 HUF bruttó! Ha tényleg lehet, akkor visszaadom a diplomámat.

És no offense, örülök, hogy jól keresel, de ha ez igaz, akkor ne merjen senki beszólni, hogy mennyire túl vannak fizetve a programozók :)

El kell keserítselek: de lehet. Két nyelvvel helpdeskes meló fizet ennyit, vagy többet is. Ha meg ünnepnapon is dolgozol, akkor még többet.

Bicskei

egy kicsit eltévedtetek a számolásban :ejnye:
nettó csak minimálbérig utána 28%os levonás(diákmunkáról beszélünk ugyanis...)
tehát amit minibálbér fölött keres abból már 28%ot vonnak....tehát annyira nem szép..(na jó mégis :szemuveges: )
Ultras liberi

.Attila

Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 12:01:15
egy kicsit eltévedtetek a számolásban :ejnye:
nettó csak minimálbérig utána 28%os levonás(diákmunkáról beszélünk ugyanis...)
tehát amit minibálbér fölött keres abból már 28%ot vonnak....tehát annyira nem szép..(na jó mégis :szemuveges: )

Van, aki nem diákmunkában csinálja ezt és megkeresi az alap 320k bruttót. És ha még erre túlóra/ünnepnap is bejön, akkor még többet.

motifator

Akkor mákosok vagytok. Mondjuk pesten én is jóval többet tudnék keresni a mostaninál, és még mindig nem kellene műszakban dolgoznom. Ha nekem is lenne éjszakai meg hétvégi pótlék, akkor az természetesen megdobná a végösszeget, de ebben az esetben a 300KHUF bruttót csak az 1000-es nettó alap órabérből számoltam. És ez már alapbérnek is jó sok, ha hozzájönnek a pótlékok, akkor már... pff!

És most nem akarok bunkózni a helpdeskesekkel, de valahogy fura ez nekem, hogy a diplomás mérnökök, programozók, ugyanannyit keresnek/alig keresnek többet a betanított helpdeskesnél.

Bicskei:
Pedig a számolás nem rossz, feltételezve, hogy tényleg ennyit kap nettó az a legjobb 20%, és a 160 óra nem értem, hogy miért olyan sok, az egy normál napi 8 órás állás, én is annyit dolgozok.
Bár az lenne az igazi, ha a bruttó órabért tudnánk, de 1000 HUF napi 8 órában az 8000/nap, 168000/hónap (21nap). És pont ennyi bruttóra jön ki 168000 nettó.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bicskei

én arra írtam h rossz a számolás h diákórabérek nettók(nekem is 650) de csak minimál bérig és utána vonnak...
168óra munkával tehát...168*650-et keresnék hanem 100*650+68*650*0,72
Ultras liberi

.Attila

Quote from: motifator on 2009-12-02, 12:11:03
És most nem akarok bunkózni a helpdeskesekkel, de valahogy fura ez nekem, hogy a diplomás mérnökök, programozók, ugyanannyit keresnek/alig keresnek többet a betanított helpdeskesnél.

Ez van, a piac határozza meg az árakat. Hiába szép összeg, én spec. nem mennék helpdeskre, mert valószínűleg felrobbanna az agyam a kedves ügyfelektől.
Azt is érdemes számításba venni, hogy oké, szép a fizetés, de mi lesz pár év múlva? Egy mérnök rengeteg tudásra, tapasztalatra tesz szert az évek alatt, amiből karriert építhet. Egy helpdeskesnél ez neccesebb.

motifator

Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 12:46:18
én arra írtam h rossz a számolás h diákórabérek nettók(nekem is 650) de csak minimál bérig és utána vonnak...
168óra munkával tehát...168*650-et keresnék hanem 100*650+68*650*0,72
Akkor gyakorlatilag az 1000 HUF az brutto? (=csak addig nettó, amíg adómentes) Így már sokkal elfogadhatóbb számok jönnek ki.
De még így is többet keresnek, mint én gyakornok koromban (heti 40 órában). Mondjuk ez már inkább azt minősíti, hogy milyen smucig a cégem a gyakornokokkal.
Szerencsére diploma után sokkal barátságosabbak a számok :)

Quote from: .Attila on 2009-12-02, 12:50:14
Azt is érdemes számításba venni, hogy oké, szép a fizetés, de mi lesz pár év múlva? Egy mérnök rengeteg tudásra, tapasztalatra tesz szert az évek alatt, amiből karriert építhet. Egy helpdeskesnél ez neccesebb.
Ebben mondjuk teljesen igazad van.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bicskei

nah végre megértette vki h minibál bérig adómentes a diákmunka.... :hopp:
az már más kérdés  diákszöv mennyit kaszál :muhahah:
Ultras liberi

Darkstar

Quote from: motifator on 2009-12-02, 12:11:03
és a 160 óra nem értem, hogy miért olyan sok, az egy normál napi 8 órás állás, én is annyit dolgozok.
Amiről eddig beszéltünk, az a diákokra vonatkozik, akik ált. egyetem mellett csinálják (mint én is), tehát nem heti 5*8 órát húznak le. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: .Attila on 2009-12-02, 12:50:14
Egy mérnök rengeteg tudásra, tapasztalatra tesz szert az évek alatt, amiből karriert építhet. Egy helpdeskesnél ez neccesebb.
f.y.i.: az ottaniak kb fele mérnök, a másik fele infós :)
1-2% a minden egyéb.

A minimálbér meg afaik most valami 71k környékén van

Moha

Quote from: motifator on 2009-12-02, 12:11:03
És most nem akarok bunkózni a helpdeskesekkel, de valahogy fura ez nekem, hogy a diplomás mérnökök, programozók, ugyanannyit keresnek/alig keresnek többet a betanított helpdeskesnél.
Na pont az ilyenek miatt voltam úgy vele, hogy nem biztos, hogy megéri annyit kínlódni az egyetemen...

Quote from: .Attila on 2009-12-02, 12:50:14
Ez van, a piac határozza meg az árakat. Hiába szép összeg, én spec. nem mennék helpdeskre, mert valószínűleg felrobbanna az agyam a kedves ügyfelektől.
Az tuti, hogy elég stresszes meló. Meg kell szokni. Sok hülye ember van, akivel nem lehet boldogulni, ámde szerencsére szoftveres problémára és/vagy vírusra mindent rá lehet fogni... :haha:
QuoteAzt is érdemes számításba venni, hogy oké, szép a fizetés, de mi lesz pár év múlva? Egy mérnök rengeteg tudásra, tapasztalatra tesz szert az évek alatt, amiből karriert építhet. Egy helpdeskesnél ez neccesebb.
Ez viszont igaz. Legnagyobb gondom a jelenlegi munkámmal, hogy bár a kommunikációm jobb lett a 3 év alatt, szakmailag viszont nem tudtam fejlődni, pedig az kellene.

.Attila

Quote from: Lythis on 2009-12-02, 13:36:07
Quote from: .Attila on 2009-12-02, 12:50:14
Egy mérnök rengeteg tudásra, tapasztalatra tesz szert az évek alatt, amiből karriert építhet. Egy helpdeskesnél ez neccesebb.
f.y.i.: az ottaniak kb fele mérnök, a másik fele infós :)
1-2% a minden egyéb.

Hol? Helpdesknél? Hát ahol tesóm dolgozik, ott helpdesken szerintem kb. senkinek nincs diplomája.

Nakedape

zh-t iratok épp
de van net
lehet, hogy most nem tűnök majd szigorúnak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos

Quote from: Nakedape on 2009-12-02, 15:36:56
zh-t iratok épp
de van net
lehet, hogy most nem tűnök majd szigorúnak

LoL

Darkstar:
[spoiler] :uzi:[/spoiler]

chilip

Quote from: Nakedape on 2009-12-02, 15:36:56
zh-t iratok épp
de van net
lehet, hogy most nem tűnök majd szigorúnak