Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

A nap tapasztalata: elég nehéz úgy MSNezni meg fórumozni, hogy kölcsönben van a billentyűzetem és egérrel kell gépelnem.  :Eztneked:

Nakedape

Quote from: Próféta on 2010-01-04, 23:52:53
A nap tapasztalata: elég nehéz úgy MSNezni meg fórumozni, hogy kölcsönben van a billentyűzetem és egérrel kell gépelnem.  :Eztneked:
:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

#40742
Akkor a Dashert neked találták ki.
Jó, nem teljesen neked, de azért kipróbálhatod. Jobb, mint állandóan a virtuális billentyűzetet nyomkodni.
Failure is the default option

Kvikveg

#40743
Szoval a 24 melyik evadaval erdemes kezdeni?
Eloszormasodszorharmadszorrr...

Eeeez lol
http://www.sorozatjunkie.hu/2009/10/09/alomcrossover/
Avagy a sorozatokat hogy lehetne jol egymasba illeszteni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

#40744
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-04, 22:54:11
Quote from: LiaLia on 2010-01-04, 22:39:01
sikerült leöntenem egy újabb billentyűzetet

öblítsd ki előbb tiszta vízzel, majd desztillált (vagy legalább
ioncserélt) vízzel, utána hagyd alaposan kicsöpögni és
fűtés környékén fejjel lefelé pár órát/fél napot kiszáradni,
talán feltámad. Rosszabb már úgyse lesz...

Ha fóliás a billentyűzet (az újabbak szinte mind azok), akkor érdemes szétszedni a billentyűzetet és úgy áttörölni alkohollal.

A gond az, hogy a sör/bor/kola/kávé stb. befolyik a két fólia közé és miután megszáradt a fólia összetapadva maradt.

Ez igazából könnyen orvosolható, arra kell figyelni a szétszedésnél, hogy óvatosan csinálja az ember, mert könnyű letépni a tényleges bekötéseket, de ha odafigyelsz akkor egyszerűen le lehet húzni a (belső) csatlakozót.

Utána el kell választani az összetapadt fóliákat és közte letörölni a szennyeződést amitől összeragadt. Az alkohol azért javallott mert az gyorsan elpárolog és szinte minden szennyeződést kitisztít.

Ha tiszta/megszáradt, akkor már csak vissza össze kell rakni (belső csatitkat visszakötni, összecsavarozni stb).

Én is eljátszottam már ezt egy wireless billentyűzettel, amit a mai napig használok.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape

[spoiler=Apeh levelezés spoiler]
kértek 8  millió papírt meg igazolást, végén remény,h  hátha megúszhatom:
QuoteFelhívom figyelmét, amennyiben a kért iratokat bizonylatokat a megadott határidőig nem küldi meg, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás altalános szabályairól szoló 2004. évi CXL törvény (ket.) 51.§ (2) bekezdése értelmében az adóhatóság jogosult a rendelkezésre álló iratok alapján dönteni, vagy a Ket. 31.§ (2) bekezdése alapján az eljárást megszüntetni.

na nézzünk akkor utána
Quote(2) Ha a tényállás tisztázása azt szükségessé teszi, a hatóság az ügyfelet a kérelmére indult eljárásban
nyilatkozattételre hívhatja fel, melyben közli a nyilatkozattétel elmaradásának következményeit.

ill
Quote(2) A hatóság az eljárást végzéssel megszüntetheti, ha az ügyfél a kérelmére indult eljárásban a hiánypótlásra való
felhívásnak nem tett eleget, és az erre megállapított határidő meghosszabbítását sem kérte, illetve
nyilatkozattételének elmaradása megakadályozta a tényállás tisztázását.

hát sokkal okosabb nem lettem
telefonos segítség lesz..[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

WTF galéria utolsó képe: ez most egy nagyon ügyes Photoshop lenne, vagy tűzálló ruha van a felső öltözetük alatt? ???

Én

Valami újságban is láttam már azt a képet

Nakedape

vannak ezek  nagyon gyúlékony valamik (folyadékok), amit puszta kézen is meg lehet gyújtani akár, tippre az inkább
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Flaser

Quote from: Nakedape on 2010-01-05, 12:02:22
[spoiler=Apeh levelezés spoiler]
kértek 8  millió papírt meg igazolást, végén remény,h  hátha megúszhatom:
QuoteFelhívom figyelmét, amennyiben a kért iratokat bizonylatokat a megadott határidőig nem küldi meg, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás altalános szabályairól szoló 2004. évi CXL törvény (ket.) 51.§ (2) bekezdése értelmében az adóhatóság jogosult a rendelkezésre álló iratok alapján dönteni, vagy a Ket. 31.§ (2) bekezdése alapján az eljárást megszüntetni.

na nézzünk akkor utána
Quote(2) Ha a tényállás tisztázása azt szükségessé teszi, a hatóság az ügyfelet a kérelmére indult eljárásban
nyilatkozattételre hívhatja fel, melyben közli a nyilatkozattétel elmaradásának következményeit.

ill
Quote(2) A hatóság az eljárást végzéssel megszüntetheti, ha az ügyfél a kérelmére indult eljárásban a hiánypótlásra való
felhívásnak nem tett eleget, és az erre megállapított határidő meghosszabbítását sem kérte, illetve
nyilatkozattételének elmaradása megakadályozta a tényállás tisztázását.

hát sokkal okosabb nem lettem
telefonos segítség lesz..[/spoiler]

Ahogy én olvasom, ha nem vagy benne biztos, hogy időre eljut hozzájuk minden, akkor feltétlen írj levelet amiben haladékot kérsz, különben már döntést hozhatnak (bírságot szabhatnak) ki rád a már meglévő (vagy épp hiányzó!) adatok alapján.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

Osszeraktam a ket osszepattinthato (ertsd: nem kell festeni vagy ragasztani) star wars makettemet es most unatkozom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Quote from: Nakedape on 2010-01-05, 12:02:22
[spoiler=Apeh levelezés spoiler]
kértek 8  millió papírt meg igazolást, végén remény,h  hátha megúszhatom:
QuoteFelhívom figyelmét, amennyiben a kért iratokat bizonylatokat a megadott határidőig nem küldi meg, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás altalános szabályairól szoló 2004. évi CXL törvény (ket.) 51.§ (2) bekezdése értelmében az adóhatóság jogosult a rendelkezésre álló iratok alapján dönteni, vagy a Ket. 31.§ (2) bekezdése alapján az eljárást megszüntetni.

na nézzünk akkor utána
Quote(2) Ha a tényállás tisztázása azt szükségessé teszi, a hatóság az ügyfelet a kérelmére indult eljárásban
nyilatkozattételre hívhatja fel, melyben közli a nyilatkozattétel elmaradásának következményeit.

ill
Quote(2) A hatóság az eljárást végzéssel megszüntetheti, ha az ügyfél a kérelmére indult eljárásban a hiánypótlásra való
felhívásnak nem tett eleget, és az erre megállapított határidő meghosszabbítását sem kérte, illetve
nyilatkozattételének elmaradása megakadályozta a tényállás tisztázását.

hát sokkal okosabb nem lettem
telefonos segítség lesz..[/spoiler]

ford:
Kedves Domi! Kérlek küld már el nekünk a 8 millió papírt és igazolást a megadott határidőig (aminek meghosszabbítását kérheted), mert ha nem kapjuk meg, akkor a nálunk lévő cuccokból tudunk csak kiindulni, és ha azok alapján tudunk dönteni, döntünk, ha nem, akkor megszüntetjük az eljárást.
Üdv, APEH

ui: Hogy lásd, hogy nem csak a levegőbe beszélünk, beírtunk mindenféle paragrafust is, ami alátámasztja, hogy a fentieket megtehetjük.

----
Más infót nem ad a beidézett rész.
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2010-01-05, 17:34:11
Quote from: Nakedape on 2010-01-05, 12:02:22
[spoiler=Apeh levelezés spoiler]
kértek 8  millió papírt meg igazolást, végén remény,h  hátha megúszhatom:
QuoteFelhívom figyelmét, amennyiben a kért iratokat bizonylatokat a megadott határidőig nem küldi meg, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás altalános szabályairól szoló 2004. évi CXL törvény (ket.) 51.§ (2) bekezdése értelmében az adóhatóság jogosult a rendelkezésre álló iratok alapján dönteni, vagy a Ket. 31.§ (2) bekezdése alapján az eljárást megszüntetni.

na nézzünk akkor utána
Quote(2) Ha a tényállás tisztázása azt szükségessé teszi, a hatóság az ügyfelet a kérelmére indult eljárásban
nyilatkozattételre hívhatja fel, melyben közli a nyilatkozattétel elmaradásának következményeit.

ill
Quote(2) A hatóság az eljárást végzéssel megszüntetheti, ha az ügyfél a kérelmére indult eljárásban a hiánypótlásra való
felhívásnak nem tett eleget, és az erre megállapított határidő meghosszabbítását sem kérte, illetve
nyilatkozattételének elmaradása megakadályozta a tényállás tisztázását.

hát sokkal okosabb nem lettem
telefonos segítség lesz..[/spoiler]

ford:
Kedves Domi! Kérlek küld már el nekünk a 8 millió papírt és igazolást a megadott határidőig (aminek meghosszabbítását kérheted), mert ha nem kapjuk meg, akkor a nálunk lévő cuccokból tudunk csak kiindulni, és ha azok alapján tudunk dönteni, döntünk, ha nem, akkor megszüntetjük az eljárást.
Üdv, APEH

ui: Hogy lásd, hogy nem csak a levegőbe beszélünk, beírtunk mindenféle paragrafust is, ami alátámasztja, hogy a fentieket megtehetjük.

----
Más infót nem ad a beidézett rész.
ja ezt kb én is így fordítottam, csak az az info hiány, h milyen döntéseket hozhatnak, mármint  ez apám adózása, örökölni úgyse fogok, úgyhogy gondoltam arra, felőlem találják ki maguktól, hogy mit akarnak, de az a kérdés, h engem személy szerint elérhetnek-e, majd holnap telefonálok. amúgy köszönet
főleg rant volt (meg mindez azért, mert jófiúként hamar leadtam az adókártyáát, ha nem tettem volna, nem is tudnák gondolom, és akkor hagyatéki után keresnének tn, ami 33%-al kevesebb papírmunka nekem)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2010-01-05, 17:33:56
Osszeraktam a ket osszepattinthato (ertsd: nem kell festeni vagy ragasztani) star wars makettemet es most unatkozom.
szedd szét
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Apeh ügyfélszolg. a jobbak közé tartozik. Viszonylag hamar felveszik a telefont. ^^
OEP-pel ellenben.  :ejj:
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

mivel a levél korrekten az én ügyintézőm nevével és telefonszámával kezdődik, reménykedem ebben én is :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Ez elginkább a wtf-be kéne:
what the... :3x3:

Nakedape

Quote from: Én on 2010-01-05, 19:12:33
Ez elginkább a wtf-be kéne:
what the... :3x3:
cool:)
a brit verziót meg top gear-es fazon vezeti :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

[reserved]

Nakedape

#&@#&@#+ˇ#&@

[spoiler=rant 2.0 mára]
szóval ma telefonált az alsó lakó, hogy ázik a plafonja, ez még hiányzott,  igen bérlemény, igen lógnakis , igen apám intézte, igen nővérem nevén van, igen igen igen[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Én on 2010-01-05, 19:12:33
Ez elginkább a wtf-be kéne:
what the... :3x3:

Sup?

Végül is csak 20 évvel maradtak le.

noriko

én is hoztam egy linket, bár lehet, hogy innen már csak nekem volt új  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2010-01-06, 01:44:37
én is hoztam egy linket, bár lehet, hogy innen már csak nekem volt új  ^^
so does this mean you're gonna start to practice these xDxDxD

Moha

Quote from: Én on 2010-01-05, 19:12:33
Ez elginkább a wtf-be kéne:
what the... :3x3:
Játék határok nélkül extrém verzió? :haha:

Nakedape

Quote from: Xzone on 2010-01-05, 20:29:49
Quote from: Én on 2010-01-05, 19:12:33
Ez elginkább a wtf-be kéne:
what the... :3x3:

Sup?

Végül is csak 20 évvel maradtak le.

ja nekem is ez ugrott be, igen az jobban szerkesztett volt, evvan :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Quote
4:59:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: YOu there
5:00:13 PM: motifator/DEB/NIC: Hey Mr. Manager! How are you doing?
5:00:24 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Good Happy New Year1
5:00:38 PM: motifator/DEB/NIC: Happy New Year for you too!
5:00:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Real quick cause I have another meeting
5:01:16 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Would you be available to travel to Austin in Feb
5:01:32 PM: motifator's manager/AUS/NIC: not sure we can make it happen but I am working on a proposal
5:01:41 PM: motifator/DEB/NIC: yes
5:01:42 PM: motifator's manager/AUS/NIC: for both you and that colleague you kinda like going out drinking with
5:01:45 PM: motifator's manager/AUS/NIC: OK
5:02:01 PM: motifator's manager/AUS/NIC: I will let you know more when I find out about budgets and priorities
5:02:07 PM: motifator/DEB/NIC: awesome
5:02:10 PM: motifator/DEB/NIC: thank you
5:02:20 PM: motifator's manager/AUS/NIC: ok
5:02:24 PM: motifator's manager/AUS/NIC: have a good evening
5:02:57 PM: motifator/DEB/NIC: thanks, have a great day
Names were replaced (in italics) for sake of anonymity.

Fuck yeah! Fuck yeah! Fuck yeah!  :D :whoah: :hopp:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2010-01-06, 18:21:55


I'm real happy for you, I'mma let you finish, but related:
Tegnap voltam munkaügyi hivatalban, már álláskeresési járulékom is
lejárt, s a TB-t is fizethetem magamnak. Múlt évben 5 hónapot volt
munkám, s továbbra is mindenütt vagy a kulimelókat hirdetik, vagy
rengeteg szakmai tapasztalatot és papírokat várnak el.
Fuck! Fuck! Fuck!  :D :whoah: :hopp:

:haha: :-/

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2010-01-06, 18:21:55
Quote
4:59:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: YOu there
5:00:13 PM: motifator/DEB/NIC: Hey Mr. Manager! How are you doing?
5:00:24 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Good Happy New Year1
5:00:38 PM: motifator/DEB/NIC: Happy New Year for you too!
5:00:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Real quick cause I have another meeting
5:01:16 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Would you be available to travel to Austin in Feb
5:01:32 PM: motifator's manager/AUS/NIC: not sure we can make it happen but I am working on a proposal
5:01:41 PM: motifator/DEB/NIC: yes
5:01:42 PM: motifator's manager/AUS/NIC: for both you and that colleague you kinda like going out drinking with
5:01:45 PM: motifator's manager/AUS/NIC: OK
5:02:01 PM: motifator's manager/AUS/NIC: I will let you know more when I find out about budgets and priorities
5:02:07 PM: motifator/DEB/NIC: awesome
5:02:10 PM: motifator/DEB/NIC: thank you
5:02:20 PM: motifator's manager/AUS/NIC: ok
5:02:24 PM: motifator's manager/AUS/NIC: have a good evening
5:02:57 PM: motifator/DEB/NIC: thanks, have a great day
Names were replaced (in italics) for sake of anonymity.

Fuck yeah! Fuck yeah! Fuck yeah!  :D :whoah: :hopp:

Gratz.

Majd kérünk fényképet a "Szia Fazék" tábla mellől :)

Amúgy elég takarékos stílusa van ennek a managernek - ha kirúgna, azt is úgy közölné veled, hogy
Quote
5:00:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Real quick cause I have another meeting
5:01:16 PM: motifator's manager/AUS/NIC: youre fired
5:01:32 PM: motifator's manager/AUS/NIC: pack your stuff and gtfo
?
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-06, 19:23:08
Quote
5:00:53 PM: motifator's manager/AUS/NIC: Real quick cause I have another meeting
5:01:16 PM: motifator's manager/AUS/NIC: youre fired
5:01:32 PM: motifator's manager/AUS/NIC: pack your stuff and gtfo
?

:lul: