Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Jó móka pályázatot írni (jó, csak egy részletét kaptam meg). Valódi igényfelmérést nem csinálhatunk, mert akkor igazat írunk és default bebukjuk az egészet, és a közösségfejlesztés csak álca, mert kell egy új hangfalszett a művháznak. Kemény időket élünk. ::)

Darkstar

Ezen most meglepődsz? A pályázatokhoz tartozó pénzügyi tervek 99%a hasraütéssel készül, és ált elölre megvan az összeg, amit össze kell írni, onnan meg a fantáziádra van bízva.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2010-11-13, 19:01:43
A pályázatokhoz tartozó pénzügyi tervek 99%a hasraütéssel készül, és ált elölre megvan az összeg, amit össze kell írni, onnan meg a fantáziádra van bízva.
A hasraütés erős szó, minden forintnak megvan a helye, de mintha hátulról építkeznénk jó magyar szokás szerint. :haha:

Member

Átolvastam, amit eddig írtam, mondom szó-szó, aztán átírtam minden feltételes jelen idejű mondatót kijelentő múltra, és máris baromira jól hangzik. :facepalm:

Kvikveg

Home sweet home.
Tok furcsa 4 het kihagyas utan ujra itt lenni.  ::)
Es holnap meloooo...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

no more villáminterjú... :(
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 17:25:56
no more villáminterjú... :(
"Ismeri az apámat?"
"És én a magáét?"
"Akkor mehet. Következőt."

És lehet készülni, sokdiplomások, visszaállítják az állami nyugdíjpénztárt és a főiskolán, egyetemen eltöltött évek többé nem számítanak szolgálati időnek.

Nakedape

nem igazán hiszek abban hogy  nekünk a nyugdíjkorhatár alacsonyabb lesz , mint a várható élettartam, úgyhogy whatever ":)"
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 17:55:26
nem igazán hiszek abban hogy  nekünk a nyugdíjkorhatár alacsonyabb lesz , mint a várható élettartam, úgyhogy whatever ":)"
Még az is igazságosabb volna, csak addig találjanak fel valami szellemi frissesség megőrzőt. :)

NLZ

Quote from: Member on 2010-11-16, 18:13:00
Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 17:55:26
nem igazán hiszek abban hogy  nekünk a nyugdíjkorhatár alacsonyabb lesz , mint a várható élettartam, úgyhogy whatever ":)"
Még az is igazságosabb volna, csak addig találjanak fel valami szellemi frissesség megőrzőt. :)
Vigyázz, mit kívánsz. :)
[reserved]

Member

Nekem a legnagyobb félelmem, hogy olyan leszek 40 év múlva, mint a Varga Pista vagy a Csaplár Józsi bácsi nálunk. Ha ezt elkerülhetem, gyakorta vállalok bármit.

NLZ

[reserved]


NLZ

[reserved]

Kvikveg

Quote from: Member on 2010-11-16, 17:33:55
Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 17:25:56
no more villáminterjú... :(
"Ismeri az apámat?"
"És én a magáét?"
"Akkor mehet. Következőt."

És lehet készülni, sokdiplomások, visszaállítják az állami nyugdíjpénztárt és a főiskolán, egyetemen eltöltött évek többé nem számítanak szolgálati időnek.
Szivassuk az ertelmiseget. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

És persze azonnal olvastam a mai Petőfi Népében az sms kommentek között, hogy nincs okunk pattogni, mert ők addig keményen dolgoztak, amíg mi továbbtanultunk. Látszik, hogy sem a kemény tanulásról, sem a "kemény logikáról" nincsen fogalmuk, minél tovább tanulsz, annál kevesebb időd van összeszedni a szolgálati időt a nyugdíjkorhatárig. :b+:

Selmo

Megérdemlik? Meg. Igazságtalan? Az. Lehet róla vitázni? Persze. Van értelme? Nincs.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

A kurva anyjukat! Ez az én pénzem, én dolgoztam meg érte, s (ha a sors is így hozza) ebből leszek nyugdíjas...
...s az elmúlt 20 évben, a fenébe is, mikor gazdálkodott olyan jól az állam? He? Mikor volt az, hogy egy állami befektetés vagy vállalat nyereséges?

Basszák meg, én miből élek majd 30-40 év múlva amikor már nem tudok magamra keresni? Mert, hogy abból a pénzből amit most elvesznek tőlem nem megy, azt már most is tudom, mivel már két év múlva se lesz meg belőle egy fillér sem, mert addigra már elköltötték! Igen, benne van a költségvetésben mint bevétel, s a büdzsé elnyeli...

....hogy a majdani nyugdíjamat miből fizetik arról egy sor se... messze van az még, ilyen távra egy igazi politikus beígéri az örök életet és ingyen sört is.... ő már rég a Bahamákon lesz.

Tudom, efelett a pénz felett eddig se rendelkezhettem szabadon, de tudtam, hogy meg van, mi van vele, s fillérre *ott kell legyen* a magán nyugdíj pénztáram kasszájában, nem csak üres ígéretként.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

tudom, sületlen tök vagyok, hogy nem figyelem a híreket, de bennem úgy rögzült, hogy továbbra is meg lehet maradni magánnyugdíj-pénztárnál, sőt ez lesz az alap, és csak kérésre térsz vissza államira. vagy hogy lesz ez?
csak mert tény, hogy kedves otp-nél (ne kérdezzétek miért hozzájuk mentem, magam sem tudom...) vszleg a fele befizetett pénzem sincs már meg, kedves válság, stb miatt, de az még mindig több, mint ami maradna, ha az állami nyugdíjpénztárba visszatérnék :haha: vagy inkább :ejj:

Kvikveg

En is ugy tudom, hogy nem kotelezo visszalepni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

De a terv, hogy a közeljövőben vissza kellene lépnie a mnyp-sek 90%-ának, ugyanis a pénzünkhöz nem nyúlhatnak, amíg nem a tb-hoz tartozik. Erre pedig meglesznek a maguk eszközei.

Nakedape

jelenleg nem kötelező, kérdés, hogy hogyan "motiválnak"  de pl ugye most egy évig nem oda megy a pénzed már
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 22:47:00
jelenleg nem kötelező, kérdés, hogy hogyan "motiválnak"  de pl ugye most egy évig nem oda megy a pénzed már
Ja, ettol tartottam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#45533
Quote from: Nakedape on 2010-11-16, 22:47:00
jelenleg nem kötelező, kérdés, hogy hogyan "motiválnak"  de pl ugye most egy évig nem oda megy a pénzed már
he? ja bocsánat. tsudálatos
a kedves édes kurva anyjukba nem akarnak visszakucorodni?

Moha

Én is néztem, hogy most hipp-hopp a mnyp helyett a feneketlen bendőbe megy a pénz.
A mnyp lengnagyobb előnye az örökölhetőség. Azon szerintem - nekünk férfiaknak legalább is - fölösleges gondolkodni, hogy megélünk-e majd a nyugdíjunkból. Úgysem érjük meg. :hehe:
Inkább az nem mindegy, hogy a gyerekeim öröklik-e majd azt a pénzt, ami összegyűlt, vagy megy az egész a levesbe.

Itt Abszurdisztánban úgyis az van, hogy vagy összehozod magadnak valahogy (kormány példáját követve csalni, lopni, hazudni?) a jólétet, félreteszel és 50 évesen azt mondod, hogy abból elvagy és nem dolgozol tovább, vagy várod, hogy elérd a korhatárt, aztán 3-4 évvel korábban elpatkolsz.
Jelenleg szerintem én magam is értelmesebben be tudnám fektetni azt a pénzt, amit tőlem nyugdíjjárulék címen levonnak. Szerintem az egyéni számla volna a legjobb megoldás, azt mindenki döntse el, mennyit akar havonta félretenni. Csak nyilván ezt nem lehet egyik napról a másikra bevezetni.

Amúgy most ebből a bandából még azt is kinézem, hogy valami "nagyon demokratikus módon" az eddigi mnyp befizetéseket is elsikkasztják...

Zsiga

Quote from: Moha on 2010-11-17, 00:23:48
Jelenleg szerintem én magam is értelmesebben be tudnám fektetni azt a pénzt, amit tőlem nyugdíjjárulék címen levonnak. Szerintem az egyéni számla volna a legjobb megoldás, azt mindenki döntse el, mennyit akar havonta félretenni. Csak nyilván ezt nem lehet egyik napról a másikra bevezetni.
Persze, aztán majd aki bebukja az értelmes befektetéseit, vagy túl keveset tesz félre az dögöljön meg nyugdíjasként? Nyilván nem fogja hagyni az állam, vagyis majd megint a mi pénzünkből lesznek kisegítve, mint manapság is a sokszázezer segélyből élő.

Quote from: Moha on 2010-11-17, 00:23:48
Amúgy most ebből a bandából még azt is kinézem, hogy valami "nagyon demokratikus módon" az eddigi mnyp befizetéseket is elsikkasztják...
Legalább egy moderátor ne politizáljon ha már egyszer tilos. ::)

kikuchiyo

Régóta mondogatom, hogy a mi generációnk, de már a mostani 30-as-40-esek is egy fillért nem fognak viszontlátni a befizetett nyugdíjjárulékukból. Épp csak annyi történt, hogy ennek az elkerülhetetlen végkifejletnek az első konkrét előjelei megmutatkoztak.

Egyébként mindez logikus is, ha belegondolunk, hogy hány dolgozónak kell eltartani hány nyugdíjast most, és hogy ez az arány hogy fog módosulni a jövőben.

Érdekes különbség, hogy míg itt a franciák szétverték az utcákat, mert két évvel meg akarják emelni a korhatárt, addig nálunk csak a nyüszítő panaszkórus van arra, hogy egy évi befizetést gyakorlatilag lenyúlnak és a többit is tervezik.
Failure is the default option

.Attila

Velünk már elég sok dolgot megtettek, ami ellen semmit sem tehettünk. Kimehetünk az utcára hőzöngeni (de ugye akik a 2/3-ot megszavazták, nagy része nem fogja bevallani, hogy rosszul választott), csak éppen semmi értelme. Eddig sem volt.

Rounin

Bah, nem az utcára -határon kívülre fogok én kivonulni.  ::)

Flaser

#45539
A teljesen önkéntes és önálló nyugdíj kezelésnek én sem lennék híve, mert egyszerűen a lakosság egy jelentős része képtelen lenne rá. 1970-óta ugye nálunk folyton nőtt a funkcionális analfabéták aránya (a diákok 20-25% a PISA felmérések szerint...ha ez a tényleges lakosság pusztán 8%-10% akkor ez még így is nagyon sok). Amikor képtelenek a bolti vásárlásnál 4000-5000 Ft-ot fejben-tartani akkor te 20-30 évre elegendő százezreket milliókat bíznál rájuk? Hagynád, hogy befektessék a pénzt mikor annyi embert meg tudnak vezetni, rendkívül primitív szlogenekkel? Mikor a lakosság egy jelentős része már most is erején felül vett föl hiteleket, holott a legalapvetőbb számvetéssel belátható, hogy azt (hacsak nem lesz holnap kolbászból a kerítés) sose fizeti vissza?

Nem vagyok a bábáskodó, "nannystate" híve, de vannak dolgok amiben (a Kaja Ibrahim-osok elmehetnek a fenébe!) igenis az állam dolga, hogy megvédjen a saját hülyeségedtől... az, hogy ez mit takar az egy nagyon szűk mezsgye (...és egy utópiában ez nem is létezne). Én csak ott tartom ezt megengedhetőnek, ahol józan paraszti ésszel egyértelmű, hogy mi szükséges. (Az ilyesmit egyébként törvénynek is szokták hívni).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."