Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-01-14, 00:29:13
Quote from: Próféta on 2011-01-14, 00:23:07
Kvikveg, a barkácsművészeteddel újra és újra meg tudsz lepni :lul: Hogyan boldogul majd nélküled az ország?
Kviki lázad a fogyasztói társadalom ellen, megbuherálja azt, amit már lassan olcsóbban kapsz a kenyérnél. :cool:

Ja, hat kerem most kellett volna - ha nem derult volna ki, hogy ma megvan DVDn az a film, meghozza ugyanazzal a szinkronnal. De legalabb lattam videokazettat belulrol. Hat nem tul bonyolult. Vagy ezt mar irtam?

A cv-m irasat abbahagytam, es elkuldom a volt fonokomnek. Egyszeruen keptelen vagyok barmi ertelmeset hozzairni, vagy javitani rajta. Pfuj. Kivancsi vagyok sikitva fognak-e rohogni rajta. Csak elobb .pdfet kene csinalnom belole.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Nakedape

Quote from: Member on 2011-01-14, 12:49:58
http://indavideo.hu/video/Menedekhaz
inkább az érdemes megnéznibe kellet volna tán, amúgy meg hajrá nekik persze!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: motifator on 2011-01-10, 12:43:07
Hú, rég írtam ide, de az utóbbi időben elég elfoglalt voltam. Pénteken repülök Austinba, az elmúlt másfél hónapom azzal telt, hogy egyesével minden felszámoljak itt Magyarországon. Eladtam a hangszereimet, felmondtam a szerződéseimet, kidobtam a szemeteimet, és összepakoltam egy nagy bőröndnyi cuccot.
Durva, hogy gond nélkül belefér minden cuccom egy bőröndbe. A súlyhatárt szerintem túllépem, ezért vennem kell egy nagy kézipoggyászt, a plusz súlyt átpakolom majd oda.
Az elmúlt hetekben egy rakás dolgot elintéztem már kintre, Amerikába. Van már kinti bankszámlám meg hitelkártyám, az elmúlt napokban meg rámtukmáltak egy autóhitelt. Nem akartam új kocsit venni, még akkor se, ha éppen megengedhetném magamnak. Valahogy úgy voltam vele, hogy túl nagy luxus az nekem, csak használt kocsiban gondolkoztam.
De ahogy a bankszámlámat csináltattam, volt egy opció, hogy a bank összehoz egy olyan céggel, akik új autókat intéznek egyenesen a gyártótól olyan embereknek, akik most költöznek az USÁba. Gondoltam bepipálom, kiváncsi vagyok, hogy milyen ajánlattal állnak elő.
Nos, elég jó ajánlattal álltak elő, szereznek nekem kocsit gyártói áron és olyan hitelfeltételekkel, amiket csak tökéletes credit historyval lehetne szerezni.
Srácok, ezt a kocsit fogom megvenni. Pontosan ezt, a V6-os motorral, ugyanilyen színben, ugyanilyen felszereltséggel, egyetlen eltérés, hogy az enyémbe kértem napfénytetőt. A dolognak egy szépséghibája van: április közepére fog csak megérkezni, de a közvetítő cég kifizet kb. egy hónapnyi bérautót, a munkahelyemtől is kapok bérelt kocsit 3 hétre, így olyan 1-1.5 hónapra kell magamnak bérelni kocsit, ami azért odakint kibírható dolog.

Most utálhattok :P

Brutális kocsi - nekem bejövős!!! :D Bár én tuti veterán kocsit vennék odakint... :lazza:

Ha arra járok, majd meglátogathatlak? Texasban még úgysem voltam, de tervezek egy közép-dél-nyugati-USA-közepi túrára még 1x kimenni, ami Texasban végződne. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Member

Valaki tudna nekem mesélni arról, hogy mikor választhatom az egyszerűsített adóbevallást? Mivel egyszerű munkavállaló voltam csak idén, nem sok mindent kell igazság szerint bevallanom.

Darkstar

A legegyszerűbb ha felhívod őket és megkérdezed. Vagy egyszerűen beadod az igényt aztán ha nem tetszik nekik, visszaírnak. Velem is ez történt, a tőzsde miatt visszadobták és kellet csinálnom rendes bevallást. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2011-01-14, 14:54:24
Vagy egyszerűen beadod az igényt aztán ha nem tetszik nekik, visszaírnak.
Gyanús, hogy ezt fogom lépni. :haha: Diákmunka alatt nem adóztam, szóval csak ez a 4 hónap jöhet szóba az otthonban, arra meg csak már nem kell külön kitöltögetnem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-01-14, 14:51:06
Valaki tudna nekem mesélni arról, hogy mikor választhatom az egyszerűsített adóbevallást?

amikor megérkezik a levél arról, hogy válassz adóbevallási módot.
nekem pár napja érkezett meg

Member

Nekem ma érkezett meg, ezért kérdeztem.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:15:02
Quote from: Member on 2011-01-14, 14:51:06
Valaki tudna nekem mesélni arról, hogy mikor választhatom az egyszerűsített adóbevallást?

amikor megérkezik a levél arról, hogy válassz adóbevallási módot.
nekem pár napja érkezett meg

Munkaidőben netezel? Ejnye, vissza a gályára :_piszka:

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-01-14, 15:15:47
Nekem ma érkezett meg, ezért kérdeztem.

akkor talán olvasd el, emlékeim szerint benne van...
biztos választ úgyis csak a zapech adhat
nekem teljest kell kitöltenem, nem tudom már, mik az
egyszerűsített vagy az általuk kitöltött feltételei.
De amúgy a munkahelyedtől is kérheted (sőt, alapból
nekik is kell csinálniuk, ha nincs más jövedelmed).

Quote from: .Attila on 2011-01-14, 15:24:35
Munkaidőben netezel? Ejnye, vissza a gályára :_piszka:

szarom le. ügyfeles oktatás, nem én tartom, csak
segítő vagyok. azt meg ők szarják le, hogy még este
8kor is benn fogok ülni, akkor meg?

ITT lázadás!!4!

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:29:42
Quote from: .Attila on 2011-01-14, 15:24:35
Munkaidőben netezel? Ejnye, vissza a gályára :_piszka:

szarom le. ügyfeles oktatás, nem én tartom, csak
segítő vagyok. azt meg ők szarják le, hogy még este
8kor is benn fogok ülni, akkor meg?

ITT lázadás!!4!

Határozottan fejlődést látok nálad.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:29:42
szarom le. ügyfeles oktatás, nem én tartom, csak
segítő vagyok. azt meg ők szarják le, hogy még este
8kor is benn fogok ülni, akkor meg?

ITT lázadás!!4!
Gondolom a cég fejlődése töretlen és rendszeresek a kapcsolatjavító tréningek. :haha:

szpeter

Gondolom itt a többség még egyetemista vagy a' volt.Milyen szakra érdemes menni, hogy váltak be eddig? Erősen el kéne gondolkoznom a továbbiakon és ez a legtisztább információforrás :D

Cheesy

Quote from: szpeter on 2011-01-14, 16:14:25
Gondolom itt a többség még egyetemista vagy a' volt.Milyen szakra érdemes menni, hogy váltak be eddig? Erősen el kéne gondolkoznom a továbbiakon és ez a legtisztább információforrás :D
Bizony mondom néked, egy jó szakmai képesítés jobb, mint egy diploma. Én ha tehetném most egy cnc, víz- gáz szerelő, fűtésszerelő szakmának vágnék neki, nem az építész diplomának, ami még meg sincs :/

Member

Mivel a szakképzés 23 éves korodig ingyenes (hacsak ezt nem írták át mostanság), előbb nyomj le egyet, és aztán ess neki a diplomának. Legrosszabb esetben lesz egy szerkezetlakatosod is, amivel felvághatsz. :)
http://www.tanfolyam-kepzes.hu/hianyszakmak-okj-kepzesek.html

Én a szakácsot próbálnám be, hogy legalább éhen ne haljak. :haha:

szpeter

#46398
Ezt már ugyan hallottam másoktól,de egyetemistáktól hallva már elég egyértelmű számomra,hogy mi a helyzet.Tehát elsajátíthatok egy szakmát és aztán jelentkezhetek egyetemre ? Ja persze :O Hüm..
akkor milyen szakmát érdemes? :D
szerk.: Már az említetteken kívül, amikből a víz-gáz sokathallottsága miatt elég megfontolandóvá vált számomra. Meg nézem persze a linket amit Member írt. (köszi  :cool:)

Member

Quote from: szpeter on 2011-01-14, 16:29:50
Hüm..
akkor milyen szakmát érdemes? :D
http://www.tanfolyam-kepzes.hu/hianyszakmak-okj-kepzesek.html

Ha a megyédben is hiányszakma, elméletileg ösztöndíj is jár mellé.

szpeter

Quote from: Member on 2011-01-14, 16:32:57
Ha a megyédben is hiányszakma, elméletileg ösztöndíj is jár mellé.
Budapesti hiányszakma? Van olyan?
Az lehetséges,hogy (mivel pl. a vilalnyszerelő feltétele a 10. befejezet tosztály) beugrok szakmázni aztán befejezem a gimit? Nem valószínű,hogy ez tenném inkább leteszem a nyelvvizsgákat előtte csak érdeklődök. :D

Acchan

Akkor ezért küldte el a munkaügyi központ haveromat szakácstanfolyamra. Nem is tudtam, h hiányszakma.

Szpeter, mindenképpen próbálj utánajárni, mivel lehet elhelyezkedni, milyen a szakma helyzete kis hazánkban. Pl. több ismerősöm jár/járt andragógiára, aminek baromi jól hangzik a neve, és elvileg még értelme is van, de nincs nagy hagyománya az országban, a szakma érdekérvényesítése is minimális. Ezzel elvileg felnőttoktatást, művelődésszervezést, pályázatírást lehet végezni, de a felnőttoktatást gimis tanárok viszik évek óta, szóval ezt eleve bukták az andragógusok.

Ha valamilyen szakmából van okj-s képzés, valszeg azokat jobban keresik a munkaerőpiacon, mivel nekik kevesebbet kell fizetni nagyjából ugyanazért a munkáért. (Ez a segítőszakmáknál kb így megy, ahogy eddig észrevettem. Vagy übertapasztaltnak kell lenni, vagy elég egy okj, és a diplomával túlképzettnek számítasz.)

A diplomára büszke lehetsz, jó buli az egyetem, de nekem pl nagyon rossz érzés volt, amikor összefutottam tegnap egy volt osztálytársammal, aki azóta 2 szakmával rendelkezik, tehergépkocsira van jogsija, dolgozott a szakmájában, van spórolt pénze, és nemsokára megy ki külföldre. Én meg 3,5 év alatt egy szakmát fogok szerezni, amivel elég nehézkes lesz az elhelyezkedés.

Member

Quote from: szpeter on 2011-01-14, 16:36:13
Az lehetséges,hogy (mivel pl. a vilalnyszerelő feltétele a 10. befejezet tosztály) beugrok szakmázni aztán befejezem a gimit? Nem valószínű,hogy ez tenném inkább leteszem a nyelvvizsgákat előtte csak érdeklődök. :D
Nem hiszem, ha mindkettő nappali. Azt nem tudom, hogy nappali és levező mehet-e egymás mellett.

szpeter

Minden esetre köszönöm a válaszokat, tanulságos volt.   :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:29:42
még este 8kor is benn fogok ülni

underestimation of the year...

Kvikveg

Ahhh, lehet, hogy lesz megjobb laptopom mint amit eredetileg kineztem... :)
viszont plusz 50 dollar. :/
De: 640 HD (nekem) jo proci, szepjo. :) Yum-yum.
Remelem mas tekintetben is szepjo lesz. :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-15, 00:19:38
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:29:42
még este 8kor is benn fogok ülni

underestimation of the year...
Uhh...  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-15, 00:19:38
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-14, 15:29:42
még este 8kor is benn fogok ülni
underestimation of the year...
:eek:
És én még azt hittem, hogy a mai 21:50-nel mártír vagyok.

Quote from: szpeter on 2011-01-14, 16:52:49
Minden esetre köszönöm a válaszokat, tanulságos volt.   :merci:
<közhely>
Én azért annyira nem beszélnélek le az egyetemekről nagy általánosságban, bár persze csodát várni nem érdemes.
Gondold végig, hogy miben vagy jó és mit szeretnél csinálni. Ne elsősorban papírokat akarj szerezni. Inkább azt derítsd fel, hogy hol tudsz sok hasznosat tanulni, ami majd közelebb visz egy olyan karrierhez, amit szeretnél. Az egyetemeknél pluszban pár évig egy több különböző szempontból is inspiráló hatású közösségbe kerülsz - vagy nem.

És hogy milyen munkát szeretnél magadnak? Szedd össze, mi fontos neked!
Fizetés? Munka jellege (fizikai gürcölős, szellemi rabszolgamunka, pult mögött állós, egész nap emberekkel beszélgetős, keményen koncentrálós, merengő kreatívság, betanított robotmunka amíg ki nem jönnek a Japánok valami nálad hatékonyabbal, stb...)? Biztonság (pl. építőmunkásra és -mérnökre mindig nagy szükség lesz, órásra nem biztos) ? Fejlődési pálya? Szabadidő mennyisége vagy szabad beoszthatósága? Munka öröme? Közmegbecsülés? A világ előremozdításának öröme?
A pech persze az, hogy 15 év múlva tök mást fogsz fontosnak tartani, mint most.

Ha nagyon szeretnél madarakkal foglalkozni és semmi más vágyad nincs, akkor menj madarásznak vagy környezetmérnöknek vagy valami. Ha jól megy a matek és szeretnél jó fizetést kapni, akkor nézelődhetsz a mérnöki vagy közgáz szakok iránt (persze mondjuk nézd meg, mennyi kereslet pl. élelmiszervegyészre, mielőtt egy ilyen szakra jelentkezel). Satöbbi, satöbbi.

De ha semmi különleges készséged vagy motivációt nincs, csak megélnél valahogy, akkor tényleg időkidobás lehet bepakolni valami végzettséget egy büfészakon. Vagy ami még rosszabb, iszonyat szívatós de semmit se érő büfészakon :) Ilyenkor van értelme annak, hogy lenézed a tabelláról az idei aktuális hiányszakmát (mondjuk esztergályos), és azt kitanulod. Legrosszabb esetben persze még mindig elmehetsz lottózóba szelvénykiadógép-kezelőnek; Budapesten nehéz lesz éhen halni ha dolgozni akarsz.
</közhely>

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-01-15, 00:20:37
De: 640 HD (nekem) jo proci, szepjo. :)

640HD azt eszik vagy isszák, olyan procit nem ismerek.
vagy 640GB HDD? mert úgy már több értelme van

s most mit is néztél ki?

Quote from: Kvikveg on 2011-01-15, 00:20:37
Uhh...  :eek:
Quote from: Próféta on 2011-01-15, 00:40:35
:eek:
És én még azt hittem, hogy a mai 21:50-nel mártír vagyok.

félrelértések elkerülése végett: ezt már hazaérkezéskor írtam,
"csak" fél 11-ig voltam benn, reggel 9-től...

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-15, 00:58:22
Quote from: Kvikveg on 2011-01-15, 00:20:37
De: 640 HD (nekem) jo proci, szepjo. :)

640HD azt eszik vagy isszák, olyan procit nem ismerek.
vagy 640GB HDD? mert úgy már több értelme van

s most mit is néztél ki?
...
HD ekkora persze. Egy Acert. i3as processzora van. Nekem teljesen ok lesz, az adott arert.
Nem mondom meg, mert ugyis tuti mondasz valami rosszat rola.  :hehe: Es en most rozsaszin kodben akarok lebegni legalabb vasarnap estig.  :haha:
[spoiler=najo]Acer AS5742-6406[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-01-15, 01:05:36
Nem mondom meg, mert ugyis tuti mondasz valami rosszat rola.  :hehe: Es en most rozsaszin kodben akarok lebegni legalabb vasarnap estig.  :haha:

Na jó, akkor kérésednek megfelelően csak vasárnap este
fogok mondani valamit :angyali: