Cuki topic (belépés csak cukiknak)

Started by Selmo, 2006-10-23, 22:34:56

Previous topic - Next topic

Te cukinak tartod magad?

Ez a kérdés olyan cukiiii!
Hogyne, cuki vagyok!
Nem, nem vagyok cuki
Jézusom! Hová kerültem?!




Moha


Kraivan

Tudom h neveltetéstől függ és vannak jámbor állatok, de én még a saját tányéromba se mernék belenyúlni amikor eszek. :D

White SeeD

Idióta szülők. Aztán mikor egyszer csak rátámad a kölökre majd néznek, hogy gonosz kutya...

btw kezd egyre eldurvulni ez a topik, állatkínzós klippek (nyúlkínzás a kádban), rossz példát mutató videó. Hova jutunk így? :ejj:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2011-05-06, 14:23:07
Idióta szülők. Aztán mikor egyszer csak rátámad a kölökre majd néznek, hogy gonosz kutya...

btw kezd egyre eldurvulni ez a topik, állatkínzós klippek (nyúlkínzás a kádban), rossz példát mutató videó. Hova jutunk így? :ejj:
Látszik hogy sose volt kutyád, és sose láttál nyulat. ::)

White SeeD

Yup, 4 kutyám volt és 4 éven át tenyészettem nyulat ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2011-05-06, 15:12:39
Yup, 4 kutyám volt és 4 éven át tenyészettem nyulat ::)
Hát persze, hisz te mindenhez értesz, el is felejtettem. Kellett nekem benézni az ignore alá... :falba:

White SeeD

Yam ez van. Legközelebb ne tedd, jobban járok, elvégre én csak kis vidéki júzer vagyok te meg a nagy és hatalmas mindentudó városi moderátor.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Quote from: White SeeD on 2011-05-06, 15:50:55
Yam ez van. Legközelebb ne tedd, jobban járok, elvégre én csak kis vidéki júzer vagyok te meg a nagy és hatalmas mindentudó városi moderátor.

Nyulakat annyira nem ismerem, de kutyát lehet így nevelni.
Mi nem tudtuk így, de ez nem azt jelenti, hogy akkor már nem is lehet.

Nakedape

#702
mi kutyánkkal simán így lehet, (sőt még arra kellet rávenni hogy játszva rángasson pl rongyot, és ne  nyissa ki óvatosan a száját, csak mert odanyúlok, és hagyja kivenni :D )
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-05-06, 16:57:03
mi kutyánkkal simán így lehet, (sőt még arra kellet rávenni hogy játszva rángasson pl rongyot, és ne  nyissa ki óvatosan a száját, csak mert odanyúlok, és hagyja kivenni :D )
:haha:
A mienk is jol turte ha a vendeg gyereki nyuztak kicsit. Persze azert figyeltunk, amikor mar a kinzott szent ozike-tekintetevel nezett rank, akkor megszabaditottuk toluk. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

A kutya egy állat. Egy ragadozó, ösztönökkel. Tök mind1 mennyit van nevelve.
Meg lehet tanítani hogy üljön le, adjon pacsit, hozza oda a papucsot, de ez mind látszat.
Abban a pillanatban amit az agya átvált ösztön módba semmit sem ér ami meg lett tanítva neki, hanem követi a természetes ösztöneit ami kb ebben az esetben ez:
Gyerek hol található a falka listán? Legalul.
Hol található a táplálék láncban? Legalul a desszertnél a nyúl után, mert még azt is nehezebb elejteni.
WTF, ez akarja elvenni az én kajámat?
Egy házikutya akkor kerül legközelebb a természetes ösztöneihez mikor eszik vagy szaporodik. Legnagyobb a kockázat ilyenkor hogy átvált az agya és szelíd házikedvencből ragadozó lesz. És akkor a gyereknek annyi.
Az ember hajlamos elfelejteni mi is a kutya, csak mert megtanított neki pár trükköt..

Az ember sem jobb. Hiába a több tízezer éves evolúció, a sokezeréves társadalom, a tudás, a technika. Amint beüt valami és átvált az agy ott vége mindennek. Ezért tapossák halomra egymást stadionokban stb.

Nem lehet és nem szabad a nevelésre támaszkodni, kutyához nem nyúlunk mikor eszik!

A nyulas esethez meg kíváncsi vagyok mi lett volna ha beraknak egy mesterséges szigetet ahova ki tud kapaszkodni.
1, úszkál tovább mert úszni jó.
2, a lehető leggyorsabban felkapaszkodik rá.
Szerintem egyértelmű...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Quote from: White SeeD on 2011-05-06, 19:00:10
blablabla

Az, hogy te nem értesz hozzá, nem azt jelenti, hogy más sem érthet hozzá.

Cloud

Nekünk érdekes kutyánk volt, öcsémet gyerekkorában megharapta, de csak enyhén, viccesen, anyám meg erre azt mondta öcsémnek hogy harapjon vissza. Ő meg visszaharapott. A kutya meg tűrte. :D

Nakedape

#707
a kutya egy háziállat, a szelidítés/háziasítás részben épp erről szól. otthon felnevelt róka/farkas is szeretni fog pacsit is adhat, kajájába mégse nyúlnék. persze fejta, nevelés stb függő is, meg ugye ember is lehet hülye, tehát értelmes óvatosság nem árt, de egy értelmesen nevelt családi kutya aki mellet nő fel az általa szeretett megszokott gyerek azért nem a jajúristen, testvér gyilkosság is volt már mégse lehet minden gyereket külön tartani.

jahh amúgy  patkányból is lehet kapni törzset ami sohasem harap, azaz soha, akkor se a kutató éppen szeleteli a sejhaját. sikeresen kiütöttek  gént  :)

(amúgy2 a kölykök nem prédák általában társas ragadozóknál se pl farkasnál, csak szólok, és ne mond nekem, h egy kutya nem kölyök szinten kezel egy babát, mármint családi)


ui: fürdő nyulat most nézem, ahhoz nem értek :D tippre én is szigetre mászást mondanék, de remélhetjük, hogy nem, szóval aki akarná az mindenképpen max szigettel
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

A baba kolyok, raadasul a FONOK kolyke.
De azt sem veletlenul mondjak, hogy kisgyerekkel nem hagyjuk egyedul a kutyat.
Es persze kutyafuggo es nevelesfuggo. A mienknel lehetett nyulkalni amikor evett, van amelyiknel nem lehet. Mi sem sokat nyulkaltunk, mert minek szivassuk... es tapasztalatbol tudta, hogy elvenni nem fogjuk.
Mar nem tudom melyik allatmentos musorban volt egy mukezes teszt a befogott kutyaknak. Kicsit tologattak a taljat. Amelyik zavartalanul kajalt tovabb, vagy esetleg csak meghokkent es kerdoen nezett az emberekre, hogy wtf, az atment, amelyik raharapott a kezre es agressziv lett, az nem. Persze ez kicsit tulzas, de igy elejet vettek a kesobbi baleseteknek, kutya meg sajnos volt eleg...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LuckyDingo

Quote from: Kvikveg on 2011-05-06, 20:16:56
A baba kolyok, raadasul a FONOK kolyke.
De azt sem veletlenul mondjak, hogy kisgyerekkel nem hagyjuk egyedul a kutyat.
Es persze kutyafuggo es nevelesfuggo.

Ezen a felfogáson vagyok én is. Ha a gazdi falkavezérnek van tekintve (azaz jól nevelték, tanították meg ezt a kutyának) akkor tuti nem fog ráugrani a gyerekre.. főleg nem a gazdi jelenlétében. Nekünk is volt már pár kutyánk, azok között volt ilyen is, olyan is, de igazából csak egyel volt morgós probléma. A nagybátyám Rottweilere csak arra lett tanítva, hogy ül, meg fekszik és a gazdája hetente egyszer látta köbö. Annak 2 méteres közelébe nem lehetett menni kaja közben, mert már akkor támadásra készen állt és morgott.

A White Seed által említett ösztön dologban is van valami, de ahhoz olyan helyzet kell, hogy bekapcsoljon, ami nagyon ritka. Például az embereknél, amikor nincs menekülési útvonal és erősödik a bezártság érzet. Egy jól nevelt kutya is max kilátástalan helyzetben támad. Ennél a videónál nyugisan zabált, nincs oka a félelemre.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud


Moha

Quote from: Nakedape on 2011-05-06, 19:10:58
jahh amúgy  patkányból is lehet kapni törzset ami sohasem harap, azaz soha, akkor se a kutató éppen szeleteli a sejhaját. sikeresen kiütöttek  gént  :)
Ezt lefordítanád? :haha: Sajnos nem találtam Nakedape->Magyar fordítógépet. :P

Fazék

Quote from: Moha on 2011-05-07, 22:12:26
Quote from: Nakedape on 2011-05-06, 19:10:58
jahh amúgy  patkányból is lehet kapni törzset ami sohasem harap, azaz soha, akkor se a kutató éppen szeleteli a sejhaját. sikeresen kiütöttek  gént  :)
Ezt lefordítanád? :haha: Sajnos nem találtam Nakedape->Magyar fordítógépet. :P
pedig ehhez sztem pont nem kell, tökéletesen érthető :)

Nakedape

Quote from: Moha on 2011-05-07, 22:12:26
Quote from: Nakedape on 2011-05-06, 19:10:58
jahh amúgy  patkányból is lehet kapni törzset ami sohasem harap, azaz soha, akkor se ha a kutató éppen szeleteli a sejhaját. sikeresen kiütöttek  gént  :)
Ezt lefordítanád? :haha: Sajnos nem találtam Nakedape->Magyar fordítógépet. :P
nna egy ha kimaradt, törzs nem mint testrész, hanem mint kitenyésztett jelzett típus
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Nekem főleg a vége homályos. Mi az, hogy "sikeresen kiütöttek gént"?

Nakedape

aha, na vannak  gének, aztán addig basztatjuk az élőlényt amíg  egyesekből több lesz, kiesik, új lesz stb (via tenyésztés vagy génmódosítás), nos a patkány alapból agresszívebb , meg ha baja van akkor harap, ezek meg már nem.

persze tuti nem egy génes, tippre nem is vesztés, hanem valami blokkolja a viselkedést stb stb stb (nincs a tudósokat megharapás gén, ez kb metafora volt)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-05-07, 20:31:01
ha már állatkínzás... :ejj:

szegény kutya

http://www.youtube.com/watch?v=nGeKSiCQkPw
:lul:
Altalaban nem szeretem a beszeltetoseket, de ez jo volt. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kraivan

[spoiler=Reverse reflected revenge photobo....oh forget it!][/spoiler]

Fazék