Main Menu

Rozen Maiden

Started by Lythis, 2006-11-13, 01:17:11

Previous topic - Next topic

Lythis


Rozen Maiden topic GO!

ITT: Artwork, music, doujin, fanfic, fanart, discussion, bármi ami valamiért idevág.

Képeket postolni lehet, akit esetleg zavar: szóltam, innen mosom kezeimet ~DESU ^^ (igen, ér repostolni a cukitopicos képeket)

Kezdésnek szerintem ennyi elég, minek untassak mindenkit a szabályokkal?


Cobra

AMV-t néztem belőle és elég érdekesnek tűnik (bár nem túl pozitív hangvétellel :D ). Igazából most ezek a bábúk maguktól harcolnak, vagy irányitja őket valaki?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#2
W00t! :hail:



(Bonci, ha lehet, majd ezt is lefordítanásd? Meg a másikat az cukitopikban. Thx :))



Quote from: Cobra on 2006-11-13, 01:19:52
AMV-t néztem belőle és elég érdekesnek tűnik (bár nem túl pozitív hangvétellel :D ). Igazából most ezek a bábúk maguktól harcolnak, vagy irányitja őket valaki?
Lévén, hogy eléggé élők és öntudatuk is van, maguktól. Hogy ki mennyire akarja, az már más kérdés.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Cobra on 2006-11-13, 01:19:52
AMV-t néztem belőle és elég érdekesnek tűnik (bár nem túl pozitív hangvétellel :D ). Igazából most ezek a bábúk maguktól harcolnak, vagy irányitja őket valaki?
Önjáróak, ha arra célzol. Nem irányítja őket senki.

Rounin

Fura is lenne kis antenna a fejükön, miközben hátulról távirányítóval Mortal Kombatozol velük :F

Lythis

Quote from: Rounin on 2006-11-13, 01:24:23
Fura is lenne kis antenna a fejükön, miközben hátulról távirányítóval Mortal Kombatozol velük :F
akkor nem tudnák elnyomni azt a loser Jun-t :D

Darkstar

Artbookhoz tud linket valaki?
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-11-13, 01:41:44
Artbookhoz tud linket valaki?
[spoiler][/spoiler]
az Erinnerung-hoz? sajna nem.. még Disgaea-hoz is találtam, de ehez nem... :grrr:
112 oldal, kb 15-16 dollár... mászthev

Darkstar

Quote from: Lythis on 2006-11-13, 01:51:01
az Erinnerung-hoz? sajna nem.. még Disgaea-hoz is találtam, de ehez nem... :grrr:
112 oldal, kb 15-16 dollár... mászthev

Jam, meg a Eeteru Roze-hoz (vagy ugyanaz lenne a 2?). Énis úgy gondolom, hogy KELL. :)
Ja, és aki nem tudnám: karácsonyra (dec 22-23) megkajpuk az Ouverture-t. Sajna csak két résznek mutatja az anidb, de az is jobb mint a semmi. Pic related.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Az Overture egy 2 részes TV special...
Arról mondjuk egyelőre semmi hír, hogy egy rész hány perces lesz :\  jó, persze 2x20 is több, mint a semmi, de az valljuk be tényleg nem sok...
pics from official site (ott is ekkorák, nem volt nagyobb)



fájlnevek alapján az openingből... Igaz ezek kicsik, de az artwork nagyon tetszetősnek hat ezek alapján

Draconire

#10
Na akkor egy jó kis link néhány lefordított, és folyamatosan frissített doujinhoz (nem hentai :P)
http://www.rozen-unyu.net/index.html -bal oldalt a lista, kellemes olvasgatást ^^


Cobra

Én arra gondoltam, hogy az AMV-ből nekem úgy jött le, hogy valaki áll mindegyikük mögött, nem a saját céljaikért harcolnak. Mint a Servantok a F/SN-ben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Quote from: Cobra on 2006-11-13, 18:28:41
Én arra gondoltam, hogy az AMV-ből nekem úgy jött le, hogy valaki áll mindegyikük mögött, nem a saját céljaikért harcolnak. Mint a Servantok a F/SN-ben.

Van egy Médium, aki erősíti őket a saját életerejével, de ez nem jelent semmiféle irányítást. Lásd Jun kontra Shinku :angyali:

Lythis

Azért mondjuk jó lenne egy magyarázat, hogy ez a médiumosdi mégis pontosan miért meg hogy. Mert elvben kell, legalábbis Shinuék erre céloztak, és Hina-nak is volt. Viszont Suiseisekinek pl Traumendig nem. Mikor Shinku Jun-hoz került, Jun felhúzta és ő lett a médium, ebből elsőre az jönne le, hogy aki felkelti őket, azt választják annak, habár ennek ellentmond, hogy Suiseiseki-nek nem volt. Ahogy Suigintou sem rendelkezett eggyel, csak a Traumendben szerzett.

Darkstar

Jam ráadásul [spoiler]Hina hogy a fenébe kaphatott belőle Shinkun keresztül. Szegény Gin-sama meg olyan téren jól megkapta a médiumját, hogy ezután sem nagyon merte használni az erejét.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

#15
umm... na igen, ez az. Hinát leverték, elvben elvesztette az erejét, vagy mi, és a "szerződése" is érvénytelen lett a médiumával. Elvben le kellett volna állnia, de Shinku nem vette el a Rosa Mysticáját, és adott neki a Jun-tól szerzett erőből, hogy mozoghasson. Ebből az következik, hogy médium nélkül bukta van. Akkor viszont Suigintou hogy volt képes bezúzni őket anélkül? És őt ki húzta fel? Mert Suiseisekire még mondhatjuk, hogy az öreg család, akinél az ikertesójával dekkoltak, de Gin simán csak előkerült. Ráadásul ők vígan császkáltak médium nélkül is. Akkor most wtf?

EDIT: wiki idézet: "In the first season, Suigintou's emotions and will are so enduring that she can move and fight without the aid of a medium. She is against the use of one not only because of her natural independence, but also due to her disdain for humanity."
Ennek ellenére még mindíg nincs szó benne arról, hogy Suiseisekinek hogy megy pl.

.Attila

#16
A médium nem kell, de erősebbek lesznek tőle. Shinku is működött médium nélkül, Junnal csak erősebb lett.

Quote from: Darkstar on 2006-11-13, 01:20:51
(Bonci, ha lehet, majd ezt is lefordítanásd? Meg a másikat az cukitopikban. Thx :))

- Figyelj Shinku, mától kezdve Suigintou-sama-nak hívj!
- Ez... ez egy álom... rémálom.

Lythis

Quote from: .Attila on 2006-11-14, 12:55:13
A médium nem kell, de erősebbek lesznek tőle. Shinku is működött médium nélkül, Junnal csak erősebb lett.
Igen, de Shinku akkor kelt fel, amikor felhúzták. A többieknél mondjuk ez nincs megjelenítve, de ha jól emlékszem valamikor céloznak is rá. Ugyanakkor ha megnézed Hina példáját: nincs médiuma, Shinkun keresztül kapja Jun-tól (ennek a Jun gyereknek valami marha sok ereje lehet, ha fenntart egy Shinkut, egy Hina Ichigo-t, és egy Suiseisekit is...). Aztán Rozen úgy dönt, hogy ilyet nem játszunk, és puff, Hina leáll. Ergo valamilyen szinten mégis kell nekik valaki.

.Attila

Quote from: Lythis on 2006-11-14, 13:03:30
Aztán Rozen úgy dönt, hogy ilyet nem játszunk, és puff, Hina leáll. Ergo valamilyen szinten mégis kell nekik valaki.[/color]

Emlékeim szerint ez meg lett magyarázva. Pontosan sajnos nem emlékszem rá, de azzal volt kapcsolatos, hogy Hina Ichigo egyszer kikapott Shinkutól, és így megtört az akkor érvényes szerződés (ennek jeleként eltört a gyűrű), és akkor gyorsan Shinku szolgája lett (tkp. nem Jun a médium, hanem Shinku, aki viszont Juntól kapja az energiát). Valami olyasmi volt, hogy Hina Ichigonak így vagy úgy le kell állnia, mert egyszer veszített. Tehát itt megint nem a médiumon múlik a dolog.

Lythis

Igen, érvényét veszítette a szerződés, viszont nem értem, hogy akkor mások hogyan szórakozhatnak szabadon anélkül is. Ok, Suigintou-ra még ottvolt a magyarázat, de mostanra ő is kapott.
Hina magyarán ugyanúgy Jun-tól kapja, csak nem közvetlenül, hanem közvetetten. Ez nem változtat ezen. Ugyanakkor ha úgy vesszük Shinku is kikapott 1st season végén Suigintou-tól elég dúrván. Ezekután megjavították, és utána Suigintou-t is leverték. Akit viszont Rozen összerakott, és visszaküldött. Hina leáll. Hogy az anime-ban mivel magyarázták arra nem emlékszem pontosan, de wiki szerint Rozen nem engedi tovább, hogy így kapjon energiát. Persze az is lehet, hogy amikor rendesen kitört az Alice-game (már Traumend), akkor az megköveteli, hogy mindenkinek legyen médiuma, és akinek nincs, az kiesik. Ergó lehet h Seki is leállt volna idővel, ha nem köt egyességet Jun-nal, csak erről nem volt szó, mert ha belegondolsz, akkor Barasuisho-n kívül gyakorlatilag mindenkinek volt, kivéve Hina-t. Ez megmagyarázná azt is, hogy Suigintou miért döntött mégis úgy, hogy lesz neki, és azt is, hogy a többiek miért nem álltak le, amikor rendesen le lettek azért amortizálva ha emlékszel, mert pl Renpika-t és Sui Dream -et (artificial spirit-jeiket ugye) is elvették a Seki ikrektől. Hmm.. így már már nem is tűnik olyan kuszának.

Darkstar

#20
Hm. Szerintem a szerződést az nem töri meg, hogy ha valaki kikap a harcban, az egyébként is a Rosa mystica-kért megy. Hina azért "engedte el" Tomoet, mert túl sok energiáját használta el, és nem élte volna túl. Valószínűleg az lesz, amit Lythis is mond, hogy mikor az alice-game rendesen beindul, a létfeltételeik is megszigorodnak, ergo, akinek nincs médiumja, az leáll. Viszont ha valakit harcban levernek, de nem veszik el a mysticáját, az "életben" maradhat. Pl Gin-samáé is megmaradt a végén, és bár testileg igencsak ráfaragott arra a harcra, mikor a testét Rozen kijavította (egyébként ezalkalommal befejezte rendesen?) tulképp ugyanaz volt, mint korábban. Ezek szerint a rosa mystica kb olyan, mintha a lelkük lenne?

Shinku a második részben mondja, hogy médium nélkül max a fele erejét tudja használni. Ezek után kivácsi lennék, Suigintou mire lenne képes, ha olyan médiumja lenne, akinek merné is rendesen használni az erejét.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

#21
Ugyan a Traumendet még nem láttam, de az alap sorozat élménye meglehetősen friss.
Quote from: Lythis on 2006-11-14, 12:10:35
Elvben le kellett volna állnia, de Shinku nem vette el a Rosa Mysticáját, és adott neki a Jun-tól szerzett erőből, hogy mozoghasson.
Nekem úgy jött le, hogy Shinku elvette Hinaichigo Rosa Mysticaját. Hinaichigo a csatában úgy kimerítette Tomoet, hogy az majdnem belehalt, és hogy megmenthesse az életét feladta a Rosa Mysticát. Nekem úgy tünt, hogy azt konkrétan elvenni nem is lehet tőlük, hiszen Suigintou is jópárszor elkapta Shinkut, mégsem vette el, mindig kényszeríteni próbálta, hogy adja fel maga.
Tehát a csata után Hinaichigo választhatott, hogy feladja a Rosa Mysticát és ő leáll, vagy Tomoe meghal. Shinku pedig megemlít egy harmadik lehetőséget (amit nem fejtettek ki), vágás, és beállít Junhoz Hinaichigoval. Szvsz ez a harmadik lehetőség volt, hogy közvetve Jun-tól kapja az erőt, Shinkun keresztül. Ezért állt le ő is, amikor Shinku is a 7. részben.
Aztán persze lehet hogy hülyeséget beszélek... Amit viszont nem értek, hogy Suigintou mért az artificial spiriteket szedte el a két felemásszeműtől? Először azt hittem, hogy az artificial spirit és a Rosa Mystica ugyan az, de akkor a két ikernek rövidúton le kellett volna állnia, ami nem történt meg...

Ja, és miért kellett az összes babának tökegyforma neveket adni? Képtelenség megjegyezni őket :D


Darkstar

#22
Látod, hogy eg lehet jegyezni őket, neked is megy. :) Egyébként Shinku nem vette el Hina rosa mysticáját, majd a Traumendet ha megnézed, abban van, hogy az hogy zajlik és mivel jár. Egyébk énis jódarabig azt hittem, hogy spirit = rosa mystica, de mégsem. Az én elméletem az, hogy a rosa mysticától kapják a lehetőséget az életre, a spiritek az erejüket/spec képességeiket adják, míg a médiumtól szereznek erőt a harchoz, valamint a fentmaradáshoz.
Suigintou mikor elvette a spiritjeiket, azzal megszerezte a képességeiket, mint látható volt, használni is tudta azokat. Hogy a rosa mysticájukat miért nem vette el, azt nem tudom, ha el is hangzott, kiment a fejemből
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Darkstar megelőzött :D
A lényeget kb leírta. A Rosa Mysticát Hina akkor adja át, amikor leáll, de az asszem manga, vagy mi.

Egyébként nincs egyforma nevük :P
1. Suigintou
2. kanaria
3. Suiseiseki
4. Souseiseki
5. Shinku
6. Hina Ichigo
7. Kirakishou

Dark: elvben meg van javítva, ha jól tudom.

Darkstar

#24
Quote from: Lythis on 2006-11-14, 16:49:13

Egyébként nincs egyforma nevük :P
1. Suigintou
2. kanaria
3. Suiseiseki
4. Souseiseki
5. Shinku
6. Hina Ichigo
7. Kirakishou

+1 Barasuishou

Quote from: Lythis on 2006-11-14, 16:49:13
A Rosa Mysticát Hina akkor adja át, amikor leáll, de az asszem manga, vagy mi.
Animében is benne van. Csak épp már Traumend :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-11-14, 16:42:48
Látod, hogy eg lehet jegyezni őket, neked is megy. :)
copy+paste csodákra képes  :D Majd belejövök  :muhahah:
Holnapra már okosabb leszek, itt csücsül merevlemezen már a Traumend is :)


Darkstar

Quote from: Manitu on 2006-11-14, 17:15:29
copy+paste csodákra képes  :D Majd belejövök  :muhahah:
:D

Jah, Lythis, jól emlékeztem, a jobb szeme piros. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-11-14, 17:18:56
Quote from: Manitu on 2006-11-14, 17:15:29
copy+paste csodákra képes  :D Majd belejövök  :muhahah:
:D

Jah, Lythis, jól emlékeztem, a jobb szeme piros. :)
Igen, de ha szemből nézed, akkor bal  :hehe:
amúgy első dolgom volt megnézn, csak kiment a fejemből h a fejedhezvágjam, h jah :D

.Attila

Ki a fene az a Kirakishou?

Én szerintem márpedig nem kell nekik médium ahhoz, hogy mozogjanak. Sem alap esetben, sem az Alice Game-ben. Más kérdés, hogy médium nélkül hamar kinyiffannak, de ez már más kérdés.

Darkstar

#29
Quote from: .Attila on 2006-11-14, 18:32:32
Ki a fene az a Kirakishou?
A 7. Rozen Maiden.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん