Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-09-01, 23:22:53
Ne bántsátok Membert. Elvégre végignézte.
Én csak az első 6 részt bírtam ki utána delete volt a maradékra.
AT field on :angyali:
This is blasphemy! This is madness!


Bishop

Quote from: Member on 2007-09-01, 23:16:11
Bishop: Minek kell engem binárisan kódolni? :confused:
Csak el játszottam a gondolattal milyen lenne 3D-ben  :angyali:

Member

QuoteAids.jpg

AT Field... Az ellen nem véd?

Draconire

Quote from: Member on 2007-09-01, 23:27:12
Quote from: Gmer on 2007-09-01, 23:20:17
"Érdekelt, hogy miért szeretik annyian" != "Az első részt kapásból kihagytam"
Ha nem beszéltek arról, hogy elsőre zavart benneteket, majd utána tanultátok csak meg értékelni, akkor talán megnézem, de így ha a fanoknak sem jött be elsőre feltétlen, miért rontsam vele az összképet?
Arra akartam rávilágítani, hogy az, aki úgy áll hozzá egy animéhez, hogy nem nézi meg az első részét, az nem azért nézi mert kíváncsi rá.

ultimecia

Quote from: Member on 2007-09-01, 23:38:35
QuoteAids.jpg
AT Field... Az ellen nem véd?

Dehogy nem, az véd minden ellen, kivéve nagy energiájú fegyverek, egyéb AT Fieldel rendelkező lények és bizonyos lándzsák :D
És ha minden kötél szakad EVA immunrendszere úgy is legyűri:)

Amúgy CB számomra nem volt több egy usa akciófilmutánzatnál. Jó, valamivel jobb volt, és az OP is egész jó de a maradék nekem unalmas volt.
Ebben a stílusban a Trigun jobban bejött nekem. Azt legalább végignéztem :D

Member

GMER: De most ha valaki kíváncsi a Bleachre, az rombolja az összképet a fillerekkel? Mondjuk nekem DVD hiba miatt ott sikerült szinte a teljes bevezetést kihagyni és nem érzem, hogy bármit is változtatott volna a képen, max lassabban jutottam volna el addig, ahol abbahagytam. :D

Quote from: ultimecia on 2007-09-01, 23:46:31
Dehogy nem, az véd minden ellen, kivéve nagy energiájú fegyverek, egyéb AT Fieldel rendelkező lények és bizonyos lándzsák :D
És ha minden kötél szakad EVA immunrendszere úgy is legyűri:)
Nyugi, ismerem a sztorit. :)

QuoteAmúgy CB számomra nem volt több egy usa akciófilmutánzatnál. Jó, valamivel jobb volt, és az OP is egész jó de a maradék nekem unalmas volt.
Ebben a stílusban a Trigun jobban bejött nekem. Azt legalább végignéztem :D
Először azt hittem, hogy tényleg ennyi, annál azért tényleg több. Akkor végül Spike-ról kiderült volna, hogy korábban zsaru volt és a maffia leölte a szintén rendőr apját és a nagymamája nevelte fel, aki megtiltotta, hogy zsaru legyen, ám Spike mindenkit jól állbarúg végül. :)
Szerintem jobb volt, mint a Trigun. :p

Én

(AIDS-> no immunrendszer :D )
Hát jah, vnnak stílushasonlóságok Trigun és CB közt (azért annyira nem sok), ált. valakinek vagy mindkettő bejön vagy egyik sem (általában). Mit is mondtál, Hellsing és GitS? Ezek szerint ezek tetszeni fognak? :D (in b4 NeWbIe)
Ja, azért az 1. részt mindenhol illendő végignézni :ejnye:

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2007-09-01, 23:10:37
Biztos, hogy ő itt a troll? :rolleyes:

Igen. Olvasd több postját :hehe:

Quote from: Member on 2007-09-01, 22:09:58
Cowboy Bebop

A gondok itt kezdődnek, ugyanis észrevételeim szerint még a Galaxy Angel is komolyabb történeti szállal bír, annak ellenére, hogy a felépítés hasonló (űrhajón csücsülünk és minden részben kimegyünk egy küldetésre).
Az is jellemezhető egyetlen mondattal: "Ki akartam szállni, de visszahúz a múlt".
Persze minden karakter előélete kap egy rövid "kidolgozást",
Végül az utolsó részektől sokat vártam, azt gondoltam, talán elfogyott a pénz és gyorsan le akarták zárni valami igazán meghatóval, de tévedtem:

Mintha a karaktereket csak azért alkották volna meg, hogy végül meghaljanak. Most, hogy belegondolok, az értelmesebb mellékkarik és elhullottak a részek során, akármelyik oldalon álltak is.
Grafikailag hogyismondjam, illik az animéhez, nem volt vele gond azt leszámítva, hogy a karakterek 20 kilóval voltak kevesebbek az ideálisnál
Zeneileg nem nyilatkoznék, mert a jazz+blues nekem olyan, mint Micimackónak az Apacukák. Intro túlzottan is hozta az amerikai képregények hatását, túl sok dohányzó alak és elsülő fegyver. Outro-t mindig áttekertem, nem szeretem a diavetítést.

azt hittem, ez jelképesen a poénkodós részek végét jelenti majd és jön a történetközpontú dráma, de nem.

Sci-fi western, régi vonások modern köntösben, lágy és játékos felszín, feszült
és hideg mélyebben. Az igazi történet nem az, amit látsz, hanem az, amiket az
utalásokból tudhatsz: egy hajón két, majd három, végül pedig négy ember, akik
a múltjuk és annak következményei elől menekülnek. Lapítanak, bolygóról bolygóra
járnak, éhezve, lenézett munkát végezve, amihez legalább értenek, és közben
avval hitegetik magukat, hogy szabadok. Azonban nem szabadulnak, időről időre
beleütköznek a múltjukba. Akik megpróbáltak szembeszállni vele, belehaltak (Shin,
Rin, Green, stb). De végül mind szembe kell nézniük vele.
A lezárás is ennek megfelelő: már nem volt hova tovább futnia, hát szembement
vele.

Grafika: ez a súly-, lábak-dolog a mániád ::)
Zene: hiányában vagy a jó ízlésnek, de ezt eddig is tudtuk :hehe: Pedig Yoko Kanno
remek munkát végzett itt is, épp ma kerestem megint elő a CB OST-t.
Intro: az nem éppen a képregényekre jellemző...
Outro: pedig tartalmaz jópár utalás Spike multjára, ami máshol nem hangzik el.

Draconire

Quote from: Member on 2007-09-01, 23:50:00
GMER: De most ha valaki kíváncsi a Bleachre, az rombolja az összképet a fillerekkel? Mondjuk nekem DVD hiba miatt ott sikerült szinte a teljes bevezetést kihagyni és nem érzem, hogy bármit is változtatott volna a képen, max lassabban jutottam volna el addig, ahol abbahagytam. :D
Azért egy neverending, 12 egy tucat shounent ne hasonlíts már egy 26 részes sorozathoz, amikor egy epizód jelentőségéről beszélsz, legyen az filler vagy sem.

Próféta

Amúgy nekem Trigun nem éppen a kedvencem, a GITS-ből is csak az első film az, amelyik különösen tetszik, a Hellsinggel meg ki lehet kergetni a világból. Semmi közük nincs a nagy kedvenc Cowboy Bebophoz. Nem tudom, Member miből gondolta, hogy hasonlítanak  :confused:

Member

Quote from: Próféta on 2007-09-02, 00:41:41
Nem tudom, Member miből gondolta, hogy hasonlítanak  :confused:
Fórumon végzett megfigyelés, személyekre és flame-kre vonatkoztatva.

K_T, szóval mutassuk be azt, hogy 4 ember hogyan emészt a nappaliban sziesztázva ahelyett, hogy látnánk a magát a főzést, a hozzávalók bevásárlását, esetleg magát az étkezést?
Nem tűntek olyan hű de rosszkedvűnek, inkább lazultak. Ráadásul nem csak nekik jutott ez a meló, eléggé keresett szakmának tűnt a fejvadászkodás, ha ügyesek lettek volna, kajára is lett volna pénzük. És ne mond, hogy csak ehhez értenek, bármelyikük elmehetett volna ennyi erővel árufeltöltőnek vagy elvégezhetett volna egy OKJ tanfolyamot.

Fazék

#701
Quote from: Member on 2007-09-02, 00:57:17K_T, szóval mutassuk be azt, hogy 4 ember hogyan emészt a nappaliban sziesztázva ahelyett, hogy látnánk a magát a főzést, a hozzávalók bevásárlását, esetleg magát az étkezést?
Nem tűntek olyan hű de rosszkedvűnek, inkább lazultak. Ráadásul nem csak nekik jutott ez a meló, eléggé keresett szakmának tűnt a fejvadászkodás, ha ügyesek lettek volna, kajára is lett volna pénzük. És ne mond, hogy csak ehhez értenek, bármelyikük elmehetett volna ennyi erővel árufeltöltőnek vagy elvégezhetett volna egy OKJ tanfolyamot.
Member, ne próbáld magyarázni a bizonyítványodat, érd be azzal, hogy neked nem ízlik az ebéd. jelenleg csak rontasz a helyzeten sztem, mert immár tényleg komoly butaságokat írsz. :)
te csak a felszínét súrolod ennek az anime-nek, a mélyebb vonatkozásait, amikhez már bele is kéne élned egy ici-picit magad a világába, bocsáss meg, de meg se közelíted. szóval sztem lezárhatjuk a témát, fölösleges a másik ízlését tovább sértegetni.

Kuroi Tenshi

Elég erőltetett az a hasonlat, és nem is hasonlít...

Spike a maffia egy bérgyilkosa volt, ilyen háttérrel nem hinném, hogy
egykönnyen kapna munkát; és ha kapna is, mivel üldözik, ezért sokáig
nem maradhatna egyhelyben. Ehhez viszont inkább értett, és jobban
illett a kényszerű életviteléhez is.
Ha jobban megfigyeled, a fejvadászok sehol sem voltak népszerűek;
és ez a szakma kicsit hasonlít az Idegenlégióra: oda sem azért mentek
az emberek, mert az annyira jó...

Solid Snake

in b4 FLAME WAR: Én is szeretem a CB-t, benne van a top5-ben.  :hopp: :appl:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-02, 01:13:29
Ha jobban megfigyeled, a fejvadászok sehol sem voltak népszerűek;
és ez a szakma kicsit hasonlít az Idegenlégióra: oda sem azért mentek
az emberek, mert az annyira jó...

Nemhogy népszerűek nem voltak, sokkal inkább nemkívánatosak voltak. Ahol megjelent egy fejvadász, ott már mindenkinek zabszem nőtt abban a bizonyos testtájékában pontosan attól, mert mindenkinek volt valami vaj a füle mögött. A fejvadászok gyakorlatilag a rendőrség "fogdmeg"-pandúrjai.

kikuchiyo

Ki van még azon a véleményen, hogy ultimecia=Member? :D
Failure is the default option

minuszmiki


Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-02, 01:13:29
és ez a szakma kicsit hasonlít az Idegenlégióra: oda sem azért mentek
az emberek, mert az annyira jó...
Én mennék ha felvennének. :)

kiku : *sírvaröhög* WIN :lul:

Member

Spike-ot nem derült ki, hogy mi vitte a bérgyilkosságra, amennyiben ő maga válaszotta, megérdemli a sorsát.

Kiku: Szóval szerinted csak egy Y választ el minket? :)

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-02, 01:21:10
Ki van még azon a véleményen, hogy ultimecia=Member? :D

:lul:

Quote from: Member on 2007-09-02, 01:26:48
Spike-ot nem derült ki, hogy mi vitte a bérgyilkosságra, amennyiben ő maga válaszotta, megérdemli a sorsát.

Van egy tippem: Julia.  :lazza:

Soldier

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-02, 01:21:10
Ki van még azon a véleményen, hogy ultimecia=Member? :D

csak témába vágoan,ahogy szoktam ^^ ez mit jelent ? szotárba nem talaltam  :redface:

Próféta

Quote from: Member on 2007-09-02, 01:26:48Spike-ot nem derült ki, hogy mi vitte a bérgyilkosságra, amennyiben ő maga válaszotta, megérdemli a sorsát.
Lehet, hogy ott, ahol élt, ebből lehetett pénzt szerezni (#include <maffiafilmek>); ha figyeltél, nem éppen paradicsominak ábrázolták a világot.
Az pedig, hogy akármilyen szempontból megérdemli-e a sorsát, teljesen lényegtelen, mert az utolsó részben tudatosan választotta ezt a sorsot,
[spoiler]nyilvánvalóan tisztában volt azzal, hogy ha meg akarja ölni Vicioust, akkor meghalni megy oda, [/spoiler]lásd még az anekdota a macskáról, amit Jetnek mesélt.

Ez viszont csak kötekedés: bérgyilkos volt egyáltalán? Szerintem simán a maffia egyik fegyverese, védelmi pénz, utcai harc, stb.

Soldier: az ultimecia, az egyenlőségjel, vagy a Member jelentését firtatod?  :3x3:


Member


Soldier


Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-09-02, 01:26:48
Kiku: Szóval szerinted csak egy Y választ el minket? :)

Mi van, visszaállítottad a nemed?

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 01:29:02
Van egy tippem: Julia.  :lazza:

Nem valószínű, sőt; pont miatta hagyta abba

Quote from: Próféta on 2007-09-02, 01:35:18
Ez viszont csak kötekedés: bérgyilkos volt egyáltalán? Szerintem simán a maffia egyik fegyverese, védelmi pénz, utcai harc, stb.
Egy rövid képsor utal rá: kezében virágcsokornak álcázott géppisztollyal kaszál,
valamint egy másik: kezében fegyverrel, arcán beteg vigyorral, Vicious-szel
összekacsintva szórja az ólmot.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

ultimecia

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-02, 01:21:10
Ki van még azon a véleményen, hogy ultimecia=Member? :D

Nos, ez a feltételezés már eleve fail, mivel ha jól láttam ő csöppet régebb óta van itt mint én, így a feltétellezés így lenne helyes:

Member=ultimecia
so


De a feltételezés így sem állja meg a helyét a valóságban. :fuk-u:

Kazenokizu

Átjötem ide, hogy ne offoljam szét a "Melyiket láttad, hogy tetszett" topicot.

Quote from: Solid Snake on 2007-09-04, 21:13:53
Én jelenleg 8. részt fejeztem be. Már én is kezdem megszokni a kezdeti sokkot okozó grafikát (őszintén mondom: eddigi legocsmányabb grafikájú anime, amit láttam. De tényleg.). A történet eddig valóban reális és érdekfeszítő. Hogyha több időt szenteltek volna a rajzolás részletességének megvalósítására, akkor eddig abszolút WIN lenne. De így csak egy "remek történetű" romantikus anime marad (még ha a későbbiek során "atombrutál-szigor-büntet" fordulatok lesznek, akkor is. NHK-nál képes voltam elnézni a néhol rondácska képsorokat. Itt ez már nem megy).
Én már teljesen megbocsájtottam a csúnya rajzolást. (Yano vigyorai annyira aranyosak lettek, azok kifejezetten tetszettek. Tudom, a jó szívem... :D)
Ami engem még idegesít kicsit (de korántsem annyira, mint a Lamune-ban) az Nana-chan hangja. Miért gondolják, hogy attól még ártatlanabb és naívabb lesz a karakter, ha folyton nyávog?

QuoteNa igen, a zene. Vannak emlékezetes ED-ek (legalábbis ameddig én eddig eljutottam), azonban alapból romantikus zene az összes. Egytől egyig.
Tény. De nekem most olyan hangulatom van, hogy tetszik. Amit említettem, azt hiszem később jön, de lehet, hogy tévedek. A fene se tudja, minden ED más. Illetve ugyanaz a 6-7 db ED váltakozik végig.
QuoteRáadásul van egy olyan zene az animén belül, aminek hallatán már a plafonra mászok. "La-la-la-la-la-la." Ennyi a lyrics. De annyira hatásvadász és nyálas, hogy...bruáh.  :ejj:
Na az szerintem is kicsit idegesítő, mert annyira nyávogós hangon megy. De nem tudom utálni. :D

QuoteCsengőhangom eddig is L's Theme volt (from Death Note), továbbra is az marad.  :hehe:
Nekem eddig (Kb egy éven át) az Iriya no sora OP-je volt, de már kicsit meguntam. :hehe: Jó lesz ez az új nekem.



... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Solid Snake

Quote from: Kazenokizu on 2007-09-04, 21:50:38
Miért gondolják, hogy attól még ártatlanabb és naívabb lesz a karakter, ha folyton nyávog?

Náluk a kawaii-faktor bizonyára egyenes arányban áll a hangfrekvencia magasságával. :rolleyes:

Member

Nem tudom, amikor Azumaria sikoltott, az nem aranyos volt, hanem egyenesen csonttörő. :eek: