Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Soldier on 2007-05-24, 18:06:11
egy egyszerü kérdés: Ecchi-t hogy helyes ejtenem ? "eki" "ecsi" illetve ? (haverral nem tudtuk eldönteni meik a helyes ,illetve mi is lehetne a helyes :redface: )
Nézz meg egy tetszőleges háremanimét, és hallgasd meg magad ;)


Soldier

Quote from: Zsiga on 2007-05-24, 18:18:10
Quote from: Soldier on 2007-05-24, 18:06:11
egy egyszerü kérdés: Ecchi-t hogy helyes ejtenem ? "eki" "ecsi" illetve ? (haverral nem tudtuk eldönteni meik a helyes ,illetve mi is lehetne a helyes :redface: )
Az ecchi szó az angol H hangból származik (gondolom azt tudod hogy kell angolul kiejteni a h-betűt), csak ugye a japánok nem tudnak angolul beszélni. :)

köszöntem. :smile:

Eberinu

Az F nagyon jó, nekem nagyon tetszett! Főleg Honey Dynamite ;) "Honey Flash!!"

Baggio

most jöttem rá, hogy az a szinkronszinész, aki a Hayate-ben a narrátor, az az Inukamiban a főgonosz varázsló és a Azumangában is egyszer szerepel, ahol egy nagy sárga plüssmacska
a faszi nagyon érzi, már ha meghallom a hangját röhögnöm kell  :D

ultimecia

Áthozva
Quote from: Solid Snake on 2007-06-05, 10:33:25
Quote from: ultimecia on 2007-06-05, 09:32:16
Nekm az az egyetlen gondom hogy foggalmam nincs mi valódi és mi nem az :D (Egyáltalán valóságos ott bármi is? :rolleyes: )

Igen, ha leveszik a szemüvegüket, akkor valóságos a világ.  :ejnye:

Éppen ez a bajom hogy nemegészen így van.
A szemüvegen át megjelenítődik a kutya rendben van, az cyber 100%

De az épületek, a környezet sőt még az emberek is jobbra ballra sérűlnek, adathalmazok.  :eek:
Meg ott az a nagy tojásvacak. Ha el akarnak futni előle csak le kéne venniük a szemüveget és kész, de mégsem teszik...

Manitu

[spoiler=Denno Coil]Azért, mert a virtuális világban attól még Sachi ottmarad, és üldözi őket tovább. Fizikailag nem tud kárt tenni bennük, de a cybercuccaikat tönkre tudja vágni. (például a szemüvegeket) A második részben mondta is az egyik csaj, hogy ha Sachi elkapja őket, akkor az elvesztett adat ugyan pótolható, de piszok drága. A cyberkutyust például gond nélkül nullára tudná törölni, azt meg ugye nem akarják.
[/spoiler]


ultimecia

Quote from: Manitu on 2007-06-05, 15:08:41
[spoiler=Denno Coil]Azért, mert a virtuális világban attól még Sachi ottmarad, és üldözi őket tovább. Fizikailag nem tud kárt tenni bennük, de a cybercuccaikat tönkre tudja vágni. (például a szemüvegeket) A második részben mondta is az egyik csaj, hogy ha Sachi elkapja őket, akkor az elvesztett adat ugyan pótolható, de piszok drága. A cyberkutyust például gond nélkül nullára tudná törölni, azt meg ugye nem akarják.
[/spoiler]
[spoiler]
Na igen, de az épületek még midníg nincsenek megmagyarázva. Pl az épitési területen az elvileg sima anyagon át nyitották meg a cybertérbe.  Meg mikor a csomagokat bombázzák a kis vackok. Most akkor kétszer veszik meg az emberek a cuccokat, egyet valóságban egyet meg virtuálisan?
Nameg mi értelme van egy olyan cybervilágnak ami totálugyanolyan mint a valóságos, csak néhány extra cuccal több van :D
Arról meg nem beszélve, mikor a kislányt eltaláőlták ment felfele a számláló rendesen. Ha iylen könnyen sérülnek az adatok kinek van ennyi pénze hogy ott legyen abban a világban is.
Arról nem is szólva hogy ilyen kártékony cuccok kislányok játékszerei :ejnye:[/spoiler]

De ettől függetlenűl nem rosz anime, bár még nemsokminden történt.

ultimecia


Solid Snake

Quote from: ultimecia on 2007-06-06, 19:50:17
És ezt képesek voltak kitenni!!!!  :wtf:

És képesek voltak 6-ost adni rá!  :Eztneked: :smile:

ultimecia

#309
Quote from: Solid Snake on 2007-06-06, 20:44:12
Quote from: ultimecia on 2007-06-06, 19:50:17
És ezt képesek voltak kitenni!!!!  :wtf:

És képesek voltak 6-ost adni rá!  :Eztneked: :smile:

Arra az OMG rész vonatkozott:D

Fórumszavazás: 3 kategóriába jelölve. 2 megnyerve, 1ben második hely. Tényleg erősek közepes....

De én főleg azon csodálkozom, hogy kirakták.
elvileg arról hirhedt az oldal hogy csomót visszadobnak. Erre kiraknak egy ilyet...
no comment :lol:

Member

Prefect Blue 7szer említve. Azért kőkemény, hogy mindig csak erre tud hivatkozni.
Nameg ezen az oldalon kap az Elfen Lied 3/10-et, mit vársz tőlük?

Fazék

Quote from: Member on 2007-06-06, 20:58:41
Prefect Blue 7szer említve. Azért kőkemény, hogy mindig csak erre tud hivatkozni.
Nameg ezen az oldalon kap az Elfen Lied 3/10-et, mit vársz tőlük?
:angyali:

amúgy sztem viszonylag korrekt értékelés, annyi hogy egy kicsit alulpontozta, mert egy 7/10-et még szigorúan nézve is megérdemel :)

Zsiga

#312
Szerintem is rendben van, azért meg nem illik lehúzni egy egyébként korrekt értékelést mert nem egyezik a szerző véleménye/ízlése a tiétekkel... ::)
Én inkább a pontozásokon szoktam kiakadni az aoi-s review-k kapcsán, hihetetlen hogy minden szarság 8,5-9 feletti átlaggal rendelkezik, a sok idióta úgy dobálja minden középszerű vacakra a tíz pontokat hogy öröm nézni. Egyébként ez itt a fórumon is jellemzől, egy-két embernél szinte minden értékelése végén 10/10-et látok...

Member: Aki a GitS-nek kettőt ad, a GitS2-nek egyet (és még sorolhatnám az elvetemült pontozásaidat, akár a ranglétra másik végéről is...) az szerintem ne akadjon fent ilyeneken... ;)

Member

Mivel a legtöbben félbehagynak vmit, ha nem érdemli meg az 5öt sem. Most miért töltsek tovább vmit, ami még lóh*gynak is keserű? :angyali:

Zsiga: De fennakadok, mert az én vote listám nem egy hivatalos oldal, ahol a kedvet kellene meghozni, az Aoi Anime viszont sztem az.

Fazék

Quote from: Member on 2007-06-06, 21:10:53Zsiga: De fennakadok, mert az én vote listám nem egy hivatalos oldal, ahol a kedvet kellene meghozni, az Aoi Anime viszont sztem az.
öööö ezt most nem teljesen értem, szóval kötelessége lenne 10-est adni minden népszerű anime-re, hogy fölkeltse az emberek érdeklődését? csak az animét imádók írhatnának kritikát? :eek:

sztem teljesen korrektül kifejtette a véleményét az anime-ről, nem 1-2 szóval elintézte oszt egy x/10-et bökött a végére

Manitu

Hivatalos? Ugyan mitől? Egy népszerű fanoldal, ennyi. Jobb lenne, ha minden leírás végén 9 vagy 10 pont díszelegne? Valaki megnézte, ennyire értékeli. Majd jön a sok fanboy, és felnyomja a szavazatokat, ha tényleg annyira jó. (nem láttam egyébként)
Ezért nem szoktam ilyeneket olvasni, nagyon szubjektívek. (nem lehet objektíven megírni). Ha kíváncsi vagyok valamire, inkább átolvasom a fórumtopicját egy pár helyen, aztán majd átlagolok.


ultimecia

Nekem főleg az a 6 os nem tetszik. (Persze ha megnézzük az előtte lévő 9-esre értékelt szörnyűséget akkor tényleg nincs min csodálkozni)
És hogy mást sem látni alatta hogy a Perfect Blue így a Perfect Blue úgy jobb...
Meg szerintem bőven túlzottan is lehúzza az animeot, ahhoz képest ahogyan a többség értékelte pl itt is.
(Amúgy nálam is csak 9/10 et kapna mert tényleg rövid volt, bár én tipikus sorozatnéző vagyok inkább)

Member

Quote from: Fazék on 2007-06-06, 21:14:34
Öööö ezt most nem teljesen értem, szóval kötelessége lenne 10-est adni minden népszerű anime-re, hogy fölkeltse az emberek érdeklődését? csak az animét imádók írhatnának kritikát? :eek:
Sztem egy olyan műrűl, ami nem mindenki álltal utolsó hulladék, nem lenne szabad kitenni 6/10 alattit egy ennyire látogatott oldalra, mert az félreértésekhez vezethet. De sztem csak sztem.

Fazék

Quote from: Member on 2007-06-06, 21:53:16
Quote from: Fazék on 2007-06-06, 21:14:34
Öööö ezt most nem teljesen értem, szóval kötelessége lenne 10-est adni minden népszerű anime-re, hogy fölkeltse az emberek érdeklődését? csak az animét imádók írhatnának kritikát? :eek:
Sztem egy olyan műrűl, ami nem mindenki álltal utolsó hulladék, nem lenne szabad kitenni 6/10 alattit egy ennyire látogatott oldalra, mert az félreértésekhez vezethet. De sztem csak sztem.
sztem nincs olyan mű, ami mindenki által utolsó hulladéknak lenne minősítve, vagyis ez alapján nem szabadna semmiről se 7/10-nél gyengébb értékelésű cikket kirakni  :__devil:

Próféta

Member: nem szabad kegyeleti pontozást adni. Mindenre annyit írj, amennyire tetszett.
Az egy más kérdés, hogy egy gondos ismertető-gyűjteményben esetleg egynél több review is szerepelhetne, pláne ilyenkor. De hát ez van, írtunk volna jobbat, hamarabb, it sucks to be a Paprika-fan.

A kritikával amúgy semmi baj nincs, leszámítva a végét és a pontozást. Azerintem a szerző egy újabb Perfect Blue-t várt, de egy teljesen más stílusú filmet kapott, és ezt nem tudta feldolgozni. Attól még, hogy a Paprikának nem az a lényege, hogy a néző a közepén már azt se tudja, fiú-e vagy lány, de nem is kell minden filmnek erről szólnia.

Rage

#320
Ha megengedtek egy-két mondatot a dologgal kapcsolatban: egyrészt, mint már említették, az AoiAnime nem "hivatalos" oldal, csupán, mint ahogy az a fejlécben is szerepel, "anime információs oldal". Kiemeltem a lényeget. Az oldalra kikerülő ismertetőkkel kapcsolatban a site készítője, Hikari dönt, ő pedig úgy látta, hogy az említett Paprikával kapcsolatos iromány megfelelő minőséget képvisel. Egy dolgot egyébként fontosnak tartok tisztázni: az adott ismertetők végén szereplő pontszám a szerző szubjektív értékelése (mi más lehetne?), nem az oldal véleménye.
Továbbá semmilyen megkötésünk nincs arra vonatkozólag, hogy egy user hogyan értékel egy bizonyos animét - ha neki a "mainstream" tetszik, akkor ez van, el kell fogadni. A Paprika átlagpontszáma egyébként jelen pillanatban 8.33 (csupán 6 szavazat alapján!), úgyhogy aggodalomra szerintem semmi ok. Ami pedig az itteni szavazást illeti, ne haragudjatok, de nem jelent semmit - illetve jelent: azt, hogy az itteni fórumozóknak (beleértve engem is) nagyon tetszett a film, semmi többet - ily módon nem tekinthető "reprezentatív mintának" (tudom, hogy ezt csak egy fórumozó hozta fel, akinek nem inge, ne vegye magára). Ugyanez áll Member véleményére az Elfen Lied-del kapcsolatban.
Egy dolgot tudok tanácsolni: írjatok nyugodtan az ismertető írójának, ha más véleménnyel vagytok az általa értékelt animével kapcsolatban (amennyiben publikus az email címe).

P.s.: Én 9-est adtam a Paprikára. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Baggio

veletek nincs olyan hogy nem akarjátok megnézni egy sorozat utolsó 1 vagy 2 részét? nem azért mert rossz hanem pont ellenkezőleg. Mert akkor vége lesz  :D. mostanában folyton ezen kapom magam. De közben egy csomót agyalok hogy vajon mi lesz a vége  :D

Solid Snake

NGE-vel és a Cowboy Beboppal voltam eddig így.

minuszmiki

A nagyon jó sorozatokkal én is így vagyok, mondjuk utánuk is a "de jó kis sorozat volt" gondolat helyett az ugrik be, hogy "de kár, hogy vége". Legutóbb a Black Lagoonnal meg az Akagival voltam így, de ilyen nekem is a CB, NGE, Champloo, GTO vagy a Haruhi. (Mondjuk ezeket a sorozatokat a GTO kivételével többször meg is néztem épp ezért)

Member

Esetleg azért nem akarom megnézni vminek az utolsó részét, nehogy elcs*sszék. Amúgy meg mindig megnézem, amint lehet, bár sokszor gyötört az az érzés, hogy "b*sszameg, ez sincs tovább".

Baggio

nekem amúgy a Stand alone complex meg a second gig volt ilyen... órákig agyaltam hogy mi lesz a vége de csak nem akartam megnyomni a play gombot.

Én

Sorozat közben ez az érzés nekem ált. nincs, utána viszont rendszeresen jelentkezik a de kár hogy vége/ez micsoda szar volt effekt. NGE-nél volt hogybaromira kíváncsi voltam a végére, viszont lövésem se volt arról hoagy ilyen lesz szal volt egy kis shutdown :D De utánna viszont se nem bántam hogy nincs több és nagyon jónak is gondoltam, ezért az egyik favorit  :jee:

motifator

Ma néztem meg újra a Haruhiból a Live a Live zenés jeleneteit, és meg kell, hogy mondjam, hogy ilyen jól animált színpadi jelenetet még nem láttam.
És a Haruhi még nem is zenés anime(tudjuk, stupid dancing animu). Láttam már BECK-et, Gravitationt, most nézem a NANA-t, csupa "zenész" anime, sok színpadi jelenettel, de mindegyik nagyságrendekkel alulmarad Haruhiék előadásához képest.
Még egy bizonyíték arra, hogy KyoAni rulz. Még ha az animéik többsége elsősorban az animekedvelő réteget célozza is, az animációjuk minőségét kevés más stúdió éri el.

Csak ennyi voltam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

[spoiler][/spoiler]
Btw a zenészkedés tényleg jó volt, bár nekem a school rumble-ben jobban tetszett  :jee:

minuszmiki

Nagy kedvencem a School Rumble, de egyetértek motifatorral. Az a jelenet nagyon sok mindent überel.

motifator: Nem is értem ezek után, miért nem nézed a Lucky Start :D