~*Káros szenvedélyek*~

Started by Eberinu, 2007-01-26, 15:19:01

Previous topic - Next topic

szpeter

Ma tízforintosokkal vettem egy West-et (nem jön be annyira , rászoktam a szofira) Vicces jelenet volt,pedig még vesződtem is hogy a hidegben szortíroztam százasával a tízeseket és még örülhettek is volna az aprópénznek mert szoktak.Az elv az volt,hogy a felesleges aprókból egy gyakorlatilag felesleges dolgot veszek.
Aztán megláttam egy cigarettázó apukát a kisfiával és elment a kedvem az egésztől.Magam részéről nem akarok nikotin-függő lenni ha lesz gyerekem,az apjától ne ezt lássa legalább..
Igaz, hazafelé mégis elszívtam egy szálat.

Draconire

Sosem fogom megérteni a dohányosokat. Ez a post se segített benne. :/

Cheesy

Quote from: Draconire on 2011-11-16, 02:35:55
Sosem fogom megérteni a dohányosokat. Ez a post se segített benne. :/
Ez is egyfajta élvezeti cikk. Sokan nem szeretik a sült szöcskét sem, pedig ott a krézi keleten ez csemege. Jó, a cigi bizonyítottan árt, nem kérdés, míg a szöcskéről ez még nincs bebizonyítva :)
Én pl. nem szoktam nézni az árát, azt a havi 1-2 dobozt amit a cimbikkel pöfékelünk el, legalább legyen minőségibb (még ha feltehetőleg mindet a BAT tulajdonolja, nem néztem meg, azt sem tudom, hogy nem-e ugyanazt a dohányt rakják-e bele, legyen ez az én kis hülyeségem), így legtöbbször kék Kentet vagy Philip Morrist veszek.
Pedig Új-Zélandon anno sodortuk serényen, először kiskészlettel, aztán már kézzel, mert olcsóbb volt. Persze amíg rá nem találtunk a lágydobozos piros marbira, ami farzsebben hordva olyan autentikus brúszvilisz cigiszálakat eredményezett, hogy már csak azért is azt szívtuk. :D

szpeter

:D

Ma kipróbálhattam az elektromos cigaretta nevű csodát.Mint egy mobil vízipipa, pöfékeled a vízgőzt,de nem jött be.. még kapart is.Állítólag még károsabb is mint a rendes cigaretta,persze az ezt árulók szerint nem csak hogy nem károsabb de segít a leszokásban is. (hogy?)
A West meg borzalmas.Akárki kér tőlem,adok belőle.Ma is odajön hozzám egy férfi,elmondta angolul hogy ő kérne egy szál cigit, no meg pénzt mert ő Ausztráliából (Ausztriát mondott ugyan,de gondolom akkor dojcsul beszélne)  jött ide de ellopták a poggyászát és most nem tudja mi tévő legyen...az aprómból meg biztosan kitelne egy repülőjegy.  :wtf:

Moha

Quote from: szpeter on 2011-11-16, 23:32:00
:D

Ma kipróbálhattam az elektromos cigaretta nevű csodát.Mint egy mobil vízipipa, pöfékeled a vízgőzt,de nem jött be.. még kapart is.Állítólag még károsabb is mint a rendes cigaretta,persze az ezt árulók szerint nem csak hogy nem károsabb de segít a leszokásban is. (hogy?)
Én anyámnak vettem egyet, mondván, olcsóbb (bár neki azért több, mint egy hétig elég egy doboz) meg hátha tényleg le tud szokni. Szívott belőle 2-3 slukkot, aztán közölte, hogy ez borzalmas és kár volt pénzt adnom érte. ::)

Xzone

Én egyszer vettem egy eldobható változatot, az nem volt olyan rossz szerintem. Csak nem bírta tovább 2 napnál.

Kvikveg

En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2011-11-14, 22:14:36
Quote from: motifator on 2011-11-14, 19:52:02
A kövérség nincs betiltva, az extrém sportok sincsenek betiltva, a gyors autók vagy motorok sincsenek betiltva. Sőt, az alkohol vagy a kávé sincs betiltva, elég szomorú, hogy más, sokszor sokkal ártalmatlanabb drogok fogyasztásáért meg már a börtön fenyegeti az embert.
Az alkohollal meg a kávéval maximum magadnak ártasz, másnak nemigen, de a cigi esetében, amit te elszívsz az más egészségét is károsítja.
A gyors autók/motorokra már rá lehet fogni ugyanezt, mert egy esetleges balesetben nem csak a vezető van veszélyben. Mondjuk szerintem autó/motor esetében is lehetne egy teljesítményhatárt húzni. Köznapi használatra (a verseny az más) a magyar utakon kész életveszély olyan autó/motor, ami 250-300-al képes menni.

Ez az a faszság, amit gyűlölök. "Speed kills, tiltsunk be mindent, ami gyors és erős,
vagy olyan adót vessünk ki rá, ami lehetetlenné teszi" (nézd csak meg a jövő évi
motor teljesítményadókat). Eközben tömegével vannak olyanok az utakon, akik még
25-tel haladva is közveszélyesebbek, mint én 200-zal. Ma is 5 percen belül láttam
két ilyet. Megyek át szabályosan az úton, velem szemben párhuzamosan a nő stop-
tábla mögül ki akar kanyarodni, rajtam keresztül. Már épp készültem arrébbugrani,
mire eszmélt, hogy jé gyalogos is van ott, és elsőbbsége van. 15km/h.
Egy sarokkal arrébb szintén stoptáblás utcából fekete audi akar átmenni a kereszte-
ződésen, s mivel mehetnékje van, kigurul fél sávnyit. A védett úton, elsőbbséggel
érkező csikorgó kerekekkel állt meg. 10km/h.
Még sorolhatnám, láttam már cifrákat.

Cloud

Ó hát ez itt Pesten mindennapos sajna. :(

Cheesy

Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D
Gondolom néztek is titeket az emberek, hogy há ezek MEGESZIK nem elszívják! You're doing it wrong! :D

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D

másokra nem is gondoltál mi??

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:17:24
Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D

másokra nem is gondoltál mi??
Dehogynem, épp arra gondoltak, hogy mások mit gondolnak. Azé röhécseltek. :)
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2011-11-17, 18:33:56
Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:17:24
Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D

másokra nem is gondoltál mi??
Dehogynem, épp arra gondoltak, hogy mások mit gondolnak. Azé röhécseltek. :)
na de pl most én megkívántam egy cigirágót...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:46:04
Quote from: NLZ on 2011-11-17, 18:33:56
Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:17:24
Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D

másokra nem is gondoltál mi??
Dehogynem, épp arra gondoltak, hogy mások mit gondolnak. Azé röhécseltek. :)
na de pl most én megkívántam egy cigirágót...
Van még olyan egyáltalán?
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2011-11-17, 18:56:41
Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:46:04
Quote from: NLZ on 2011-11-17, 18:33:56
Quote from: Nakedape on 2011-11-17, 18:17:24
Quote from: Kvikveg on 2011-11-17, 00:39:19
En egyszer kaptam egy cigiragot, es az osztalytarsammal telen ugy csinaltunk a buszmegalloban, mintha cigiznenk, es rohecseltunk persze osszevissza.
En ennyit szerettem volna hozzaszolni a temahoz.
:D

másokra nem is gondoltál mi??
Dehogynem, épp arra gondoltak, hogy mások mit gondolnak. Azé röhécseltek. :)
na de pl most én megkívántam egy cigirágót...
Van még olyan egyáltalán?

Én mintha láttam volna az aluljárós trafikban, ahol dohányt szoktam venni.

Nakedape

buszmegállóban dohányzás? piha!, ma a 33-as buszon a söfőr az egyik megállóban leszállt, és a kisközértbe bement két doboz cigiért, járó motorú buszon furcsán vártam, de aztán miután visszjött továbbvitt
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

szpeter

Estefelé meg kora reggel a trollin átéltem párszor hogy a sofőr kirohan mint az őrült venni egy pár zsömlét,párizsit ect. :D

motifator

Lol ennek már nem sok köze van a cigihez, de itt Amerikában is szoktak ilyet a buszon. Vagy 2 hónapig buszoztam, amíg vártam a kocsimra, és többször volt olyan, hogy a sofőr megállt egy megállóban, berakta a gépet P-be, és elsétált a közeli benzinkútra. Hogy vett-e valamit, vagy WC-re ment, az sose derült ki, de egy-egy ilyen alkalommal álltunk a megállóban legalább 5 percet, és soha senki se szólt egy szót se az utasok közül.
Egy jópofa dolog még az itteni buszozásról, hogy a leszálló utasok mindig eleresztenek egy "Thank you!"-t a buszsofőr felé. Fura volt először, de hamar megszoktam, és igazából egy tök jó fej dolog az egész.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

[spoiler=további off :)]
Quote from: motifator on 2011-11-18, 00:05:40
Egy jópofa dolog még az itteni buszozásról, hogy a leszálló utasok mindig eleresztenek egy "Thank you!"-t a buszsofőr felé. Fura volt először, de hamar megszoktam, és igazából egy tök jó fej dolog az egész.
erre folyton megvan bennem az inger itthon is, néha ki is csúszik a számon leszálláskor :)[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2011-11-17, 19:06:20
Én mintha láttam volna az aluljárós trafikban, ahol dohányt szoktam venni.
Hol?  :cool:
Viva la nosztalgia!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

A buszsofőr leszáll a megállóban cigit venni témához kapcsolódóan, mi is rendszeresen megállunk kajáért, cigiért, kóláért.
A legalja talán az volt amikor kéklámpával beálltunk a McDrive-ba. :D

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2011-11-18, 21:25:09
A buszsofőr leszáll a megállóban cigit venni témához kapcsolódóan, mi is rendszeresen megállunk kajáért, cigiért, kóláért.
A legalja talán az volt amikor kéklámpával beálltunk a McDrive-ba. :D
:facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kraivan

http://hvg.hu/itthon/20111216_dohanyzas_uj_szabalyok
Na jön még a sav:
- Jövőre egészségügyi adón a cigin.
- Emelik a jövedéki terméket, hogy több pénz folyjon be az államkasszába, mert költségvetési hiánnyal nézünk szembe annak ellenére h a világon nincs még egy olyan lepukkant ország, ahol a fizetésed felét elviszik.

Most meg ez.

Emelik a cigi árát h költsgvetési hiányt befoltozzák.
És emelik a cigi árát, hogy az emberek leszokjanak róla.

:gyagya:
Mert az ha képek, meg anyámkínja lesz a dobozon az tuti h nyomtatási költségben megjelenik. Bár tény h a cigin lévő jövedékihez képest az elenyésző.

Ha nem emelkedik, minthe a bagósok nem tudnák milyen gusztusosan néz ki egy aszott agyveló füstben fermentálva.
Kicsit megugrik a dohánytárcák forgalma max. :P