~*Káros szenvedélyek*~

Started by Eberinu, 2007-01-26, 15:19:01

Previous topic - Next topic

Rounin

Csak nyugodtan, hátha menni fog. ;)

.Attila

Eddig mindenesetre megy. :__devil:

Selmo


A tökéletesség unalmas.

motifator

Először a nem lolba akartam, de végülis ide illik igazán: Weeds - History of Weed

Azért ez a 38 másodpercenként zárnak valakit börtönbe fű miatt dolog kicsit durva. Erre megincsak valami hasonló demagóg dumát tudnék nyomni, mint a UNICEF kitalált gyerekeket megmentő akcóira: most, hogy az Egyesült Államokban már minden gyilkos, rabló, erőszaktevő rács mögött ül, ideje a füvező tizenévesekre koncentrálni a rendőrség erőit.  :gyagya:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2009-05-24, 14:49:55
ideje a füvező tizenévesekre koncentrálni a rendőrség erőit.  :gyagya:
(még nem néztem meg a videót)
Pedig ha füveseket akarnának összefogdosni, lenne egyszerű módszer: kimenni egy ilyen kendermag-egyesület "duuuuude legalizáljákadrogot" tüntetésre, és bejelenteni, hogy akkor most razzia van. :haha:

NLZ

Legegyszerűbb lenne pár tucat ilyen furgonnal körbejárni az országot.
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

Én

Tegnap csináltunk vízipipával olyat, hogy vodkás török kör. Leszívtuk a füstöt (jó erős lett), ráittunk egy feles vodkát, és csak akkor fújtuk ki, ha körbeért a pipa. Gondolom nem túl eredeti ötlet, de kurva jó volt :D

Bicskei

Quote from: Én on 2009-05-25, 03:10:47
Quote from: motifator on 2009-05-24, 14:49:55
ideje a füvező tizenévesekre koncentrálni a rendőrség erőit.  :gyagya:
(még nem néztem meg a videót)
Pedig ha füveseket akarnának összefogdosni, lenne egyszerű módszer: kimenni egy ilyen kendermag-egyesület "duuuuude legalizáljákadrogot" tüntetésre, és bejelenteni, hogy akkor most razzia van. :haha:

vayg körülnézni valamelyik "boldog villamoson"
Ultras liberi

Cheesy


Kraivan

Ez nem mai hír. A vendéglátósok 90%a retteg is a januártól.
Annak a 10%nak meg van kerthelyisége.

Amúgy abszurdum h a törvény ennyire egyszerű.

Csak nézzünk meg egy mondjuk 1200 m2-es diszkót, ahova 1500 ember tud bemenni. Alapvetően van korszerű légtechnikája a helynek, mert futotta rá.
Megnézem h a csendháborítási törvény hogy fog ütközni azzal, h a dohányzási törvény értelmében a bejárati ajtótól 2 méterre lehet rágyújtani.

Eleve mi lesz azokkal a vendéglátó helyekkel, amik ki lettek alakítva h legyen elszeparált, külön légterű dohányzó és nemdohányzó része?

.Attila

Quote from: Cheesy on 2011-11-05, 16:59:23
http://hvg.hu/itthon/20110426_dohanyzasi_tilalom

Hát én bizony mondom néktek elmennek a fenébe. Tilcsunk mer' tilcsaaak be!

Bizony, rohadjak meg, hogy nem akarom más füstjét szívni.
A külön légtér valós megoldás lehet, igen.

Cheesy

Quote from: Kraivan on 2011-11-05, 17:26:13
Ez nem mai hír. A vendéglátósok 90%a retteg is a januártól.
Annak a 10%nak meg van kerthelyisége.

Amúgy abszurdum h a törvény ennyire egyszerű.

Csak nézzünk meg egy mondjuk 1200 m2-es diszkót, ahova 1500 ember tud bemenni. Alapvetően van korszerű légtechnikája a helynek, mert futotta rá.
Megnézem h a csendháborítási törvény hogy fog ütközni azzal, h a dohányzási törvény értelmében a bejárati ajtótól 2 méterre lehet rágyújtani.

Eleve mi lesz azokkal a vendéglátó helyekkel, amik ki lettek alakítva h legyen elszeparált, külön légterű dohányzó és nemdohányzó része?
Na igen, megnézem majd a helyi Hörpintő nevű belvárosi kerthelyiség nélküli késdobáló pofozkodó műintézmény előtt álldogáló dohányosokat!
Elszeparált helyiség. Oké. Megértem azokat akik nem akarnak dohányfüstöt szívni. Oké. De ez már aránytalanul nagy kibaszás a bagósokkal, hogy na akkor ki lehet takarodni az utcára, vagy haza a 4 fal közé.
Tilcsáááák be mer' az jó! Ahhoz nagyon értenek odafent. Büntessenek, az majd megold mindent!
Hiszen más országokban is működik jól! Mert mi olyannyira hasonlítunk a más (mindig a nyugathoz hasonlítjuk magunkat) országok jobban felszerelt kocsmáihoz...

.Attila

Quote from: Cheesy on 2011-11-05, 18:23:06
Tilcsáááák be mer' az jó!

Tagadod, hogy a dohányzás alapvetően káros tevékenység?

Darkstar

Az is aránytalan kibaszás, hogy én meg a nemdohányzó haverokkal nem tudok úgy beülni valahova meginni egy sört, hogy utána 2-3 órán keresztül nincs olyan szagom, mint egy láncdohányosnak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kraivan

A baj az h a politikusain között nincs olyan, akinek lenne légtechnikai cége.

Ha lenne, akkor arra született volna rendelet, h kötelező legyen korszerű füstelszívókkal felszerelni a kocsmát, esetleg az idáig opcionális szeparálást kötelezővé tenni, más esetben a tulajdonos döntése h füstös, vagy tiszta helyet szeretne.

Valszeg kerthelyiséges üzlettulajdonosok vannak köztük, mert ez a törvény akárhogy nézzük is, nagyon agresszív. Ez nem a nemdohányosokat védi, hanem a dohányosokat majdhogynem írtja. Fél lépésre vagyunk attól h aki rágyújt, az kap a homlokára egy tetoválást, h az orvlövészek tudják kit lehet büntetlenől lelőni.

QuoteAz is aránytalan kibaszás, hogy én meg a nemdohányzó haverokkal nem tudok úgy beülni valahova meginni egy sört, hogy utána 2-3 órán keresztül nincs olyan szagom, mint egy láncdohányosnak.
Sztem jövőre nem is lesz ezzel gond. bezár a legtöbb hely ahol eddig ülhettetek volna. A jó hír, h ami túléli, oda nyugodtan mehettek majd.

És igen... bagós vagyok, rühellek füstben ülni, és magam és környezetem miatt ízesített dohányokat veszek, mert finomabb az íze, és a nemdohányos ismerősök toleranciája is jobb.

Cheesy

.Attila, Darkstar:

Hiszitek vagy sem azt, hogy dohányszagú leszek én sem szeretem és még sokan mások se. Mondjuk hozzáteszem én csak a barátokkal társaságban gyújtok rá, de akkor nem figyelem a mennyiséget, mert nem is érdekel. Élvezeti cikként tekintek rá, két ilyen alkalom között ha eltelik 1 hónap, akkor 1 hónapig semmi füst. Persze így kisebbségben vagyok a valódi dohányosokkal szemben, akik nem bírják ki ha nem gyújthatnak rá.
Viszont mint ahogy Kravian is írta, megfleleő szellőzésről gondoskodnának a vendéglátóhelyek, máris kevesebb lenne a panasz. Mert csak a legmegáltalkodottabb dohányos fújja rá direkt a füstöt egy nemdohányosra, direkt. A felszálló cigifüstöt meg simán el lehet szívni és nem zavar senkit. Persze ettől még lehetne 1 termen belül dohányzó "sarok", de ez, hogy akkor takarodjanak az utcára, ez nem megoldás.
Dehát ebben a pöcegödörben csak rugdossák a szart, nem is akarnak rendesen kitakarítani.

Én

Quote from: Cheesy on 2011-11-05, 19:54:45
Hiszitek vagy sem azt, hogy dohányszagú leszek én sem szeretem és még sokan mások se.
Fura, de én magamon sosem veszem észre, hogy cigiszagom van.
A magam részéről mostanában inkább utcán/téren szoktam inni, szóval engem a tiltás csak a szórakozóhelyeken fog zavarni... de ott nagyon :S

Cheesy

Quote from: Én on 2011-11-05, 20:01:55
Fura, de én magamon sosem veszem észre, hogy cigiszagom van.
A magam részéről mostanában inkább utcán/téren szoktam inni, szóval engem a tiltás csak a szórakozóhelyeken fog zavarni... de ott nagyon :S
Másnap már zavar a ruhámon a cigiszag. :)

A magam részéről mostanában inkább utcán/téren szoktam inni,
WTF? Is this a trap?

kada

Elnézést, kevés lesz ebben a kommentben az építő jellegű hozzászólás, és igen, nem dohányzom.
Volt amikor hajnalban hazaérve eszembejutott hogy a ruhám bűzlik a cigiktől ezért a fürdőben dobtam le a nagyját, de ennek ellenére reggel arra ébredtem hogy a hajamból átvette a bagószagot a párna.
Vannak helyek amiknek a hangulatához "hozzá tartozik" a bagófüst, meg zavarna ha a dohányzó haveroknak ki kéne mennie állandóan a hidegbe, de én akkor se sírnék ha nem lenne dohányzás és senkinek se hiányozna  ::)

Én

Quote from: Cheesy on 2011-11-05, 20:23:59
A magam részéről mostanában inkább utcán/téren szoktam inni,
WTF? Is this a trap?
Nem, csak a CBA-ban olcsóbb a sör mint a legtöbb csehóban :D

Cheesy

Quote from: Én on 2011-11-05, 20:40:00
Nem, csak a CBA-ban olcsóbb a sör mint a legtöbb csehóban :D
Ezen most felnevettem, úgy elképzeltem valakit ahogy bemegy a CBA-ba, megveszi a Kőbányait, kimegy, megissza a bolt előtt a padon és visszaviszi az üveget visszaváltani. Mint egy öreg alkesz a napi hidegindító szilvával meló előtt :) (Dolgoztam ilyen arcokkal építkezésen)

Kraivan

Quote from: Én on 2011-11-05, 20:40:00
Quote from: Cheesy on 2011-11-05, 20:23:59
A magam részéről mostanában inkább utcán/téren szoktam inni,
WTF? Is this a trap?
Nem, csak a CBA-ban olcsóbb a sör mint a legtöbb csehóban :D
Ellenben a közterületen való alkoholfogyasztást errefelé a rendőrök előszeretettel büntetik.

ha a dohányos nem gyújthat rá kedvenc törzshelyén, akkor utcán iszik inkább, vagy házibuli.
Ergo a hely bezár.
Érdekes munkahelyteremtés.

De nem baj, mert a köntös szép...

Én

Quote from: Kraivan on 2011-11-05, 20:48:01
Ellenben a közterületen való alkoholfogyasztást errefelé a rendőrök előszeretettel büntetik.
Hát, szerencsére nekem még sosem gyűlt meg ennek kapcsán a bajom velük, pedig pesten is elég sok rendőr/közterületfelügyelő van. Úgyhogy ettől szerintem nem kell annyira tartani.

Zsiga

Quote from: Kraivan on 2011-11-05, 20:48:01
ha a dohányos nem gyújthat rá kedvenc törzshelyén, akkor utcán iszik inkább, vagy házibuli.
Ergo a hely bezár.
Érdekes munkahelyteremtés.

De nem baj, mert a köntös szép...
Szerencsére ez a valóságban nem így fog kinézni. Dohányos nem gyújthat rá a kedvenc törzshelyén, kint viszont hideg van, tehát csak óránként egyszer megy ki elszívni egy szálat, és nem 10 percenként gyújt rá a sör mellé. Amerikában ez teljesen jól működik, nemhogy csökkent volna a kocsmák forgalma, még nőtt is, mert olyanok is bementek akiket addig zavart a füst.
A házibuli vicces ötlet, de ha komolyan átgondolod rájössz hogy hülyeség. A közterületen piálásról meg majd a rendőrök leszoktatják a népet.

Kraivan

-20 fokban csak az utcán gyújthatok rá?

Jó nekem otthon. Meg sokan másoknak is.

A magyar felnőtt lakosság 40%a dohányzik.

Sztem ami lesz, h mindenki leszarja a törvényt szórakozóhelyeken, jön majd pár bírság, és természetesen egyszer a delikvens rágyújtót büntetik, majd még odatolják a tulajnak is a 10x nagyobb csekket, mert nem felügyelte a vendégkörét.
behajtanak egy valag lóvét, és lecsökken a működő vendéglátóegységek száma.

Végtére is az együttélés egy formája ha kiírtasz mindenkit aki nem tetszik.


QuoteA közterületen piálásról meg majd a rendőrök leszoktatják a népet.
Dehogy szokatta. megkapták a 30ezres bírságot, és ki nem mozdult 2 hónapig inni pénz nélkül. Aztán megint utcán ivott.
Azért mert a teszkó, cébéáh, etc nagykeráraival nem tud egyetlen kocsma se vetekedni.

Koncert?
megvárják míg véget ér a jegyszedés. És még akkoris megpróbálja becsempészni a cefrét.

Megmotozod? Még mi vagyunk a szemét kapitalista g*cik, mert szabotáljuk a szórakozását és kényszerítjük a horribilis összegű italválasztékunkra.

Az meg se fordul a fejében, ha nem csempésznék az italt, és átlag ezer ft-ot elverne minden vendég nálunk egy este, akkor alacsonyabb árakon is mehetne a bolt, mert a fogyasztott mennyiség kárpótolná.

Ramiz

Én szívesen kimegyek az utcára. Még itthon is kimegyünk a pinceklubból, ha nemdohányzó haverok itt vannak. De vannak profi elszívók, amivel, ha nagyon akarnák, megcsinálhatnák színvonalasan a kocsmákat. Mert így meg az utcai zajongás fog megnőni, tumultus lesz a járdán, meg viták lesznek abból, hogy közterületen ivás-e a kivitt söröskorsó... STB.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Zsiga on 2011-11-05, 21:55:34
Szerencsére ez a valóságban nem így fog kinézni. Dohányos nem gyújthat rá a kedvenc törzshelyén, kint viszont hideg van, tehát csak óránként egyszer megy ki elszívni egy szálat, és nem 10 percenként gyújt rá a sör mellé.
Ámen, testvér!
Ha ezt eléri a törvény, az már jó dolog.
Én sosem dohányoztam, nem is akarok, utálom a füstöt. Azt is utálom, hogy nem tudok a haverokkal beülni sörözni vagy elmenni szórakozni anélkül, hogy meg ne fulladnék a füsttől és moshatnám utána az összes ruhámat.
A láncdohányosok szívni fognak, ez tény, de aki eddig is csak kevesett szívott, annak nem lesz sokkal kényelmetlenebb most sem. Embere válogatja, de előző munkahelyen a dohányzó kollégák még amiatt is szúrós szemmel néztek rám, mert szóltam, hogy "ha kimentek cigizni a kijelölt helyre, legalább zárjátok be az ajtót, hogy ne jöjjön be a füst". A mostani szerencsére nemdohányzó.

Xzone

Quote from: Moha on 2011-11-07, 00:14:39
de aki eddig is csak kevesett szívott, annak nem lesz sokkal kényelmetlenebb most sem.

Azért szerintem aki keveset dohányzik, az leginkább alkohol mellé szokott rágyújtani, így talán velük tol ki leginkább az új rendelet.

Kraivan

hírportálok kommentjeit olvasva elég durva hozzáállás mutatkozik a legtöbb ember részéről.

A nemdohányzók véleménye a következő:
- a rohadt bagós dögöljön csak meg, ha már rágyújt
- emeljék csak az adóját, mert miazhogy én fizetem az orvosi ellátását az adómból

Bár egészségügyi statisztika szerint nem árt tudni h bizonyítottan kevesebb pénzt költenek a dohányosokra, ugyanis azok korábban megdöglenek, így nekik nem igazán jár nyögdíj, és időskori betegségi ellátás.

De tegyük félre ezeket az indulatokat és nézzük meg mi vár egy dohányosra úgy összességében, mert a nép által is külön-külön "jogosan" jóváhagyott törvények a következőt jelentik egy dohányzó számára:

1. Zárt épületben tilos lesz rágyújtani.
2. Nagyon sok városban a közterületen való dohányzást se engedik bírság nélkül.
3. A jövedéki adót emelik, így a cigi ára emelkedik.
4. A dohány árát amúgy is emelik a népegészségügyi törvény miatt.
5. Ha az orvos úgy ítéli meg, akkor úgy dönthet, h a gyógyszereid árából a támogatást visszavonja, így további 50%-al magasabb gyógyszerárakra számíthatnak a bagósok.

Kihagytam valamit?

Én

Akárhogy nézem, ez elég nagy visszaesést fog jelenteni a cigieladásban, és még az áremeléssel sem látom át, hogy ez hogy nem lesz öngól az államnak.